Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

To jest moje właściwie drugie podejście do NS. Pierwszym było przegięte OP-2, które cholernie mi się podobało, ale poziom trudności i stopień skomplikowania pewnych zadań zaczął się robić męczący. Latanie bez poradnika poza mapę i szukanie igły w stogu siana jest zabawne raz, może dwa. Za trzecim było meczące.

Chociaż jak znam życie, to dokończyłbym OP-2. Zajęłoby mi to rok lub dwa, ale jednak. Na razie stoi sobie na półce, bo mój kalkulator nie dawał rady - jaki sens grać, jeśli nie da się płynnie namierzać? A wiadomo, że tamta wersja nie wybacza żadnych błędów.

Z ciekawości włączyłem NS 2016, bo skoro już zrobiłem paczkę, to czemu nie spróbować... I wiecie co? Zginąłem 5 razy. Raz, bo to cholerne robactwo w pieczarze, które rozebrało mnie w sekundę (drugim razem pomógł mi Bibliotekarz...) a pozostałe 4, bo anomalie. Tak się rozhulałem, że zapomniałem o tych praktycznie niewidzialnych elektrach. Jest o niebo łatwiej niż w OP-2 (choć to żadna sztuka :P), przystępniej. Mało co pamiętam, więc czuję się, jakbym grał w coś nowego.

O dziwo oświetlenie dynamiczne obiektów pozwala u mnie nawet w miarę komfortowo grać, tylko z okazjonalnymi spadkami klatek. Na statyce właściwie zwyczajnie. A to bieda-laptop z procesorem dual core 2.0. Więc wow, optymalizacja zaskakująco dobra.

Zapewne długo moja przygoda nie potrwa, bo chyba nie mam na Solę nastroju, ale na razie nie usuwam - nuż mnie najdzie na parę godzin odprężającej wycieczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, daniu napisał:

@smox Robiłem ATP po pieczarze kilkukrotnie i nie znalazłem detektora.

@daniupostacie bandytów  z detektorami pojawiają się sporadycznie na wszystkich lokacjach. Spróbuj wziąć questa na zabicie bandyty od Informatora ,Łukasza  lub Woronina  - taki "cel" ma często  detektor.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Parowie przy ataku kontrolera wyskakuje mi taki błąd:

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...s\public\downloads\gamedata\scripts\ex_horror.script:433: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)
Plik sav https://yadi.sk/d/iD_K-sPx3KJGZB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad przeniesieniem Addona Fluffy Grass z CoC do NS2016, ale zauważyłem że kilka lokacji nie ma plików build_details i level.details, i mam takie małe pytanie: te lokacje używają standardowych plików z Cienia Czarnobyla?

To trochę by przyspieszyło prace gdybym to wiedział, bo nie musiał bym testować różnych konfiguracji build_details :/

 

PS. gdybym już skończył ten addon to dać go do głównego działu? https://stalkerteam.pl/forum/467-pobieralnia/ Bo nie widzę nigdzie oddzielnego miejsca na dodatki/mody

Edytowane przez Paranoia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot przy próbie wejścia na Parów. Posiada ktoś ów plik? lub na jaki go najlepiej zamienić i w jakim formacie ma być?

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'grnd\grnd_dirt2bump'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pure napisał:

Wylot przy próbie wejścia na Parów. Posiada ktoś ów plik? lub na jaki go najlepiej zamienić i w jakim formacie ma być?

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'grnd\grnd_dirt2bump'

Mówisz i masz :) 

grnd_dirt2_bump.dds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeda mi ktoś dobry patent na śmigłowce nad bazą wojskową na Agropromie? Prawie całe podziemia poszły po cichu (pijawka pięknie rzuciła się na wojskowych, zamiast na mnie), potem z kombinezon Striełoka, noktowizor i w kucki z nosem przy ziemi. Jak tylko wychodzę i próbuję się nie rzucać w oczy, to helikoptery robią ze mnie sitko.

I przy okazji: jak śpicie? Kupiłem u starego śpiwór, jak tylko go otwieram, to wyskakuje okienko znane z Zewu, ale nie mogę wybrać godziny - suwak jest nieruchomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w sumie racja. Był jeszcze inny plik z errorem ale ogarnąłem to i gram dalej.

@SieriożaWedług mnie nie możesz przesunąć suwaka ponieważ naszemu herosowi nie chcę się spać po prostu. Miałem tak już, że mogłem przesunąć tylko o kilka godzin suwak bo dalej nie szło. Więc może to zależeć od zapotrzebowania snu. A co do helikopterów to bynajmniej ja strzelałem w pilota aż zaczął płonąć, zza winkla jak się wychylałem to mnie nie atakował

Edytowane przez Pure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pure Też o tym myślałem, ale domyślnie suwak jest ustawiony kilka godzin do przodu. Klikam sen - śpi, nie ma żadnego "ale" że nie jest śpiący. Dziwne, ale mniejsza z tym.

I jeszcze jedno - "bynajmniej" to nie to samo co "przynajmniej". Wybacz, że się czepiam, ale mam takie zboczenie :) Wiem, że gwarowo i potocznie to się zmienia, ale dokąd się jeszcze nie zmieniło w słownikach, to trzeba pilnować, bo to paskudna zmiana jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpiwór ma inną opcję spania niż łóżka. Śpi się 8godzin. Jak się chce krócej lub dłużej, to trzeba łóżka poszukać.

Zrobiłem to co było do zrobienia na Kordonie i idę na Wysyp. Ani wcześniej, ani teraz, Kuzniecow nie ma opcji na zadania. Wiem, że nie ma zadań z OP2, ale chyba coś ma. Kiedy zaczyna mówić po ludzku a nie tylko daj gorzałę, abo zjazd bo zastrzelimy?

A teraz telewizor na północnym posterunku. Faktycznie jest cały czas i w pewnym momencie nie znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Ani wcześniej, ani teraz, Kuzniecow nie ma opcji na zadania. Wiem, że nie ma zadań z OP2, ale chyba coś ma

Po przyniesieniu 10 flaszek daje kwesta na znalezienie Jeżowca i Złotej Rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE TO WSZYSTKO NIE TAK  !

@Sierioża @kondotier  
1. Co do spania nie ustawiacie ile godzin ma GG spać tylko o której ma się obudzić ! :)
2. 

3 godziny temu, kondotier napisał:

A teraz telewizor na północnym posterunku. Faktycznie jest cały czas i w pewnym momencie nie znika?

To zależy albo go skitrasz na dzień dobry albo go zabierz ze sobą.
Mam ustawiony udźwig  na 550kg i mogę go ze sobą nosić .
Gdyby coś mogę na życzenie dopisać telewizor do sprzedaży u Sidora...
Cena do ustalenia ;)

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik Źle się wyraziłem. Tak czy inaczej mogę sobie ustawiać godzinę tylko po lewej stronie - od pewnego punktu suwak po prostu się nie przesuwa. Od strzałki w lewo wszystko gra. Na prawo - nie da się. Obojętnie, o której spróbuję się przespać.

Spoiler

1.PNG

 

W sprawie telewizora to się chyba będę jeszcze przypominał, ale na razie nie potrzebuję :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sierioża napisał:

@kazik Źle się wyraziłem. Tak czy inaczej mogę sobie ustawiać godzinę tylko po lewej stronie - od pewnego punktu suwak po prostu się nie przesuwa. Od strzałki w lewo wszystko gra. Na prawo - nie da się. Obojętnie, o której spróbuję się przespać.

  Pokaż ukrytą zawartość

1.PNG

 

W sprawie telewizora to się chyba będę jeszcze przypominał, ale na razie nie potrzebuję :P 

@Sierioża nadal chyba się nie rozumiemy...  
Wstaw mi aktualnego sejwa i powiedz jaka ma być aktualnie (u Ciebie) godzina ?
Cały czas jestem przy kompie ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, aż tak to mi na tym nie zależy, żeby Ci gitarę zawracać :) Poza tym mój zaczadzony umysł właśnie to pojął - mogę spać maksymalnie 8 godzin na jednej "sesji". Dlatego suwak nie chce się dalej ruszyć. Czyli ustawiam, jak mówiłeś, godzinę o której chcę się obudzić, ale jednocześnie czas, bo więcej niż 8 godzin nie da rady na raz.

Myślałem, że to działa jak w Zewie, bo tam można kimać 23 godziny i nie ma problemu.

Ech, głupich nie sieją. Sami się rodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazik - to że ustawiamy do której chcemy spać, jest mi oczywistym.  Jeśli jestem przy "łóżku", z suwakiem nie ma problemu. Do dyspozycji 24 godziny. 

Ale kiedy używam śpiwora, z automatu jest ustawione 8 godzi i ani minuty więcej się nie da przesunąć. Nie próbowałem skrócić tego czasu, ale teraz po wypowiedzi @Sierioża, dla własnej przyjemności sprawdzę. Może ten czas jest tak ustawiony, dla przekształcania artów.

@Sierioża Z Kuzniecowem jest ten problem, że nie mam tego dialogu "urodzinowego". Tylko mnie przepuszcza za flaszkę i informuje że będą strzelać w nocy.

To samo przy odpowiedzi o braku flaszki. Przepędza z groźbą. Dlatego pytam, kiedy Wam się pojawił dialog urodzinowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Ciężko powiedzieć. Robiłem wszystko po kolei. Po dokumentach dla Wilka zagadałem do Kostii, odebrałem automat - Wilk wspomina o nabojach, które można podobno załatwić u Kuźniecowa. Potem zagadałem do Kostii, znalazłem schowek, oddałem zadanie i ruszyłem prosto na Wysypisko. Przechodziłem pod mostem, to zagaił o wódkę. Zacznę potem nową grę i sprawdzę dokładnie.

Znalazłem też zabaweczkę: 

Spoiler

łowca.jpg

Będzie potrzebna do jakiegoś zadania, czy mogę ją przytulić na zawsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.