Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna - NS2016


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie wczytywałem się. Chciałem na spokojnie u Sidora zrobić porządek, ale po drodze zepsuło mi się PDA i idę z duszą na ramieniu do Baru :)

O sprzedaży tak czy inaczej nie ma mowy - po prostu jak mam ją zatrzymać, to będę dbał. A jak nie, to wrzucę gdzieś do skrzynki, niech leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wskazówkę od Wilka, więc przed Wysypiskiem i Agro chciałem się doposażyć w kulki. Kostia też załatwiony, razem ze Złotą rybką. No i Kuzniecow ze mną poleciał w kulki. Wziął flachę, ostrzegł przed nocą i koniec gadki. Zagadałem jeszcze raz i to samo. Może i dobrze, bo oblotowy handlarz miał tylko jedną butelkę, a do DM jeszcze trochę trzeba pograć, bo biesi mi się Szerstiuk. INB bez wojaków, on stoi pod słupem, ja do podziemie, wychodzę a dziada nie ma. Trzeci raz wchodzę.

Sprawdziłem śpiwór. Otwiera się z opcją 8 godzin spania. Nie do której, ale np jak uruchamiam o 20tej, to do 4tej. Jak o 23ciej, to do 7mej. Można tylko zmniejszać czas snu, ale nie suwakiem, a klikając w godzinę. No i wtedy mamy do której spać.

Nie kapuję z tym naprawianiem. Mam zestaw remontowy od Sidora, 3 MP5 w plecaku, a nie naprawiłem. Ile procent maksymalnie może być uszkodzona broń, na taki remont? No i do czego służą te przyciski w lewym dolnym rogu?

ss_administrator_06-20-17_21-00-25_(l01_escape).jpg

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy naprawcze naprawiają 10% zużycia. Jak klikniesz przycisk po lewej to zostanie wykorzystany tylko jeden zestaw. Jak klikniesz przycisk z napisem Max to gra spróbuje naprawić broń lub pancerz najlepiej jak się da, wykorzystując więcej zestawów naprawczych, o ile takie masz. Strzałkami zmieniasz broń lub pancerz przeznaczoną do naprawy. Pancerz musisz mieć zdjęty by go naprawić. Sądzę że graniczną wartością zużycia jest jakieś 70%, ale nigdy się temu specjalnie nie przyglądałem. Później musisz odwiedzić mechanika i jeśli chodzi o broń to musisz mieć egzemplarz dodatkowy na części zamienne. Reasumując, nic nie naprawisz bo masz tylko jeden zestaw naprawczy do pancerzy a pancerz akurat masz 100% sprawny. Obrzyn nadaje się do naprawy ale nie masz zestawów naprawczych a MP5 naprawi ci już prawdopodobnie tylko mechanik.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier- nie naprawiłeś MP5 ,  ponieważ ilość Twoich zestawów do naprawy broni wynosi 0 (co wynika z grafiki przez Ciebie załączonej ). Każdy rem-zestaw podnosi kondycję kombinezonu lub broni o 10%. Nie sprawdzałem od jakiego poziomu zniszczeń można naprawiać , ale - pewnie - od ca 50 -60%. Przyciski pozwalają na wybór - albo wykorzystujesz jeden zestaw , albo naprawiasz do 100% wykorzystując x zestawów.

Edytowane przez boberm
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że teraz nie tylko ja będę z wyjaśnienia miał pożytek :D.

Tylko w takim razie ten wyraz ( wyekwipowano ) jest nieadekwatny i mylący. Bardziej pasowałby: stan lub sprawność.

A problem Szerstiuka, to do 3 razy sztuka. Nawet się rymnęło.

Po wyjściu z podziemi poleciałem sprawdzić, czy ten gad stoi pod słupem. Oczywiście, że go nie było. Poszedłem dobić w INB wojaków którzy się zrespili i się okazało że Szerstiuk jest w budynku i wali do mnie. Uciekłem, obleciałem INB z drugiej strony, podchodzę do budynku a w nim cisza.  Wylazłem na wieżę, lornetka, a Szerstiuk grzecznie stoi pod słupem. Podszedłem, pogadaliśmy i ... Mam nadzieję, że już więcej spod słupa uciekał nie będzie. Ale za to tym razem, nie przyleciał Szary. Adrenalina na swoim miejscu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pierwszy schowek Kostii na Kordonie w Młynie to jest ten?

Bo jakoś za chiny nie chce mi się pokazać opcja otwarcia podchodzę na niskim przysiadzie ale to wtedy tylko różek go wystaje i nic.

Spoiler

a1.jpg

@edit 

Dobra po wielokrotnym celowaniu w piksele wreszcie się udało :) Nie było tematu.

21 godzin temu, kondotier napisał:

To samo przy odpowiedzi o braku flaszki. Przepędza z groźbą. Dlatego pytam, kiedy Wam się pojawił dialog urodzinowy?

Mi się pojawił przy pierwszej rozmowie z Kuzniecowem jak miałem zadanie od Sida żeby przejść przez nasyp i pogadać z Lisem, najpierw był tekst o przepuszczeniu za flachę, a potem od razu o jubileuszu. To była moja pierwsza gadka z Kuzniecowem, wcześniej gadałem tylko raz z żołnierzem z drugiej strony żeby przejść w kierunku wioski kotów.

 

I jeszcze ja mam pytanie. Akim to na północnym posterunku na Kordonie to powinien być od początku? Czy pojawia się później albo siedzi tylko w dzień. Bo u mnie go nie ma, a wybieram się pierwszy raz na wysypisko około godziny 20, była tam tylko grupka bandytów i telewizor do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom3kb - tak, to jest ten schowek. Nie miałem żadnych problemów by go otworzyć. Czy ustawiłeś sobie w menu / opcje / ustawienia hud celowniki do rozdzielczości ekranu? 

Akim pojawia się dopiero po wystrzelaniu bandytów na rzeczonym posteunku.

Kuźniecow daje zadania mniej więcej po przekroczeniu nasypu w zadaniu od Sidorowicza

 Gwiazda Wieczorna spawnuje się w losowych miejscach. W opisie zadania pisze gdzie mniej więcej jej szukać. Gwiazda Wieczorna wyglada tu inaczej niż w innych modach czy też w podstawce. trudno ja zauważyć w trawie.

Nointro nie pomoże na wyloty. Jeżeli nie ma loga, nie ma jak pomóc. Przeinstaluj na nowo całą grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy dzień na ATP...

Spoiler

3.jpg

@kondotier Zacząłem grę od początku żeby sprawdzić tego Kuźniecowa. Zrobiłem zadanie na wyczyszczenie z Pietruchą obozu, potem przyniosłem Sidorowi artefakt i ruszyłem za most. Dałem Kuźniecowowi flaszkę za przejście i od razu po tym zagadał o przyniesienie pozostałych.

Przy zadaniu na plany broni, które daje powinnościowiec w Barze, polecam rozejrzeć się w dwóch miejscach: na dworcu i w niewielkiej jaskini, w pobliżu bajora w północnej części lokacji. Dobre cacko można znaleźć :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, smox napisał:

Zobacz tu - http://www.re-aktor.ru/forums/index.php?showtopic=14060

Potem - Вопросы-Ответы - Кордон -i pierwszy temat. Są tam screeny 3 miejsca spawnu.

Sprawdziłem każdą z tych lokacji i niestety nic nie znalazłem. Artefakt u mnie wyparował :(. Mam nadzieję, że to zadanie nie będzie przeszkadzać w dalszej rozgrywce jeżeli nie będzie wypełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj coraz bardziej mnie zniechęca ten mod....

Podczas emisji na agro

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... shadow of chernobyl\gamedata\scripts\amk_mod.script:1943: attempt to index global 'ex_news' (a nil value)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.