Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem Naczelnika :D

Ten mod jest... dziwaczny. Ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Udźwig u mnie wrócił do normy, ale nawet nie wiem kiedy.

Niestety będę zmuszony chyba odpuścić sobie Obrzeża, ponieważ wczytywanie gry trwa u mnie tyle co OP-2, albo jeszcze więcej... Wszystkie suwaki na lewo i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża - miałem to samo. Rozwiązaniem jest oświetlenie statyczne i nie więcej niż 10 zapisów w katalogu. Zrobiłem sobie dla pewności katalog zbiorczy dla starych savów, aby ewentualnie mieć do czego zajrzeć i się upewnić. Czas ładowania się sava z prawie 1.5 min zmalał mi do max 20 sek.

Nie warto Odpuszczać obrzeży. Grając dla przemytników, pozwólmy aby mutanty zabiły Kuriera. Mod na to pozwala, a my w ten sposób zdobywamy Egzę, aby donieść przesyłkę. Przy grze dla żołnierzy nie ma problemu, bo scenariusz wymaga zabicia go.

Jest kilka artów (np. Spirala ) które podnoszą udźwig o kilka kg. Dopiero Kryształ, oprócz potężnych wartości ochronnych daje +100kg.

Ale chyba ten który robił repacka, wstawił ten art zczitowany, bo u żadnego z rus gameplayowców ten art czegoś takiego nie ma. Ma kilka dodatnich, ale znikomych.

Jestem już w Prypeci, zastała mnie noc, a nie ma nigdzie miejsca aby się przespać. Nawet Hotel zamknęli. Trzeba będzie w bezpiecznym miejscu kazać zaczekać Żekanowi do białego rana.

@DaarMoo - uwierz, ale zwiększanie udźwigu jest zbędne. Długo nie ma komu sprzedawać tego co znajdziesz, więc bezsens noszenia. A jak się znajdą kupcy, to znalezionymi Kryształami podniesiesz udźwig na tyle, że dasz radę unieść. A jeśli idzie o kasę, to jak dobrze rozegrasz sprawę na Wysypisku, będziesz miał na koncie milion ru. Wystarczy do końca moda na zachcianki.

Arty są drogo kupowane, więc nimi też szybko nabijesz kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża - to jeszcze pozmniejszaj ustawienia zaawansowane. Szkoda tej lokacji odpuszczać. Niby od Wysypiska jest już lepiej, bo i kasa się znajdzie i zamówienia z dostawą lotniczą na piękną gamę sprzętu można zrobić. Ale po co płacić, jak można mieć za frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Kombinuję, ale przede wszystkim staram się po prostu nie umierać. Głównym powodem nagłych zejść jest oczywiście ten cholerny helikopter. Jednak po odwiedzeniu wioski mam już tyle szpargałów, że nie ma szans, żebym się cofał w zapisach. Jak zacząłem, to skończę, najwyżej zejdzie mi dużo dłużej i mięsem w matrycę porzucam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzućcie jeszcze do pierwszego posta zadanie z czaszką ( parę grobów rozkopanych nie sprawi różnicy i doposaży nas, trochę ułatwi rozgrywkę na początku ). W rus wersji nie ma faktycznie tego artu na solidne podniesienie udźwigu są tylko podnoszące po parę kilo ( np. ten znaleziony na dachu przystanku), wychodzi na to że na repacku jest łatwiej :).

Śmigłowiec na Obrzeżu to raczej nie problem, ma stałą trasę i czas przelotu, łatwo przewidzieć kiedy i gdzie się pojawi ( kucnięcie w większym krzaku załatwia sprawę) jedynie niestety nas spowalnia. Faktycznie ta lokacja bardzo długo się wczytuje ( taki jej urok ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mkk7 - to zadanie z rozkopywaniem grobów jest opcjonalne. Autor daje graczowi możliwość etycznego podejścia do sprawy. A rozkopywanie obniża reputację ( karmę ), powodując że inne schowki stają się bezwartościowe. Przykładowo, jak złapałem karmę czerwoną ( widzimy to dopiero po znalezieniu chyba na Wysypisku artu Kameleon ), to schowki tak losowe jak i od NPCów miałem albo puste, albo były w nich tylko zdechłe szczury. Czyli coś za coś. Masz sprzęt z grobów, za to schowki bezwartościowe. Tyle tylko, że rozkopywanie, to dodatkowa zabawa.

Zadań etycznych, podobnych do czaszki jest więcej. Dawanie wszystkiego do #1 mija się z celem. Jedyne co widzę, to oprócz tego tematu, zrobienie innego "porady od graczy" i tam wstawiać takie ciekawostki.

A dla tych co jeszcze są, lub dopiero będą na Obrzeżach, podpowiedź gdzie znaleźć wartościową broń:

https://www.youtube.com/watch?v=76jChHXxeFE

Znajomość języka zbędna. Niekonieczne oddzielne bieganie za nią, ale zapamiętanie i zabieranie przy okazji wykonywania innych zadań.

DODANO:  Trzeba uważać na to co jemy. Gotowe produkty takie jak konserwy serki, kiełbasa mogą się zepsuć i po zjedzeniu mamy pokaz skutków ich zjedzenia i jeszcze silniejszy głód. W plecaku, zepsute i dobre produkty wyświetlają się osobno. A by sprawdzić które są zepsute, z jakimkolwiek NPCem wybieramy opcję handlu i proponujemy sprzedaż obu rodzajów. Te wielokrotnie droższe są zepsute. Jeśli NPC ma kasę, sprzedajemy. A jeśli nie ma, lepiej od razu wyrzucić. Lalce jest obojętne jaki serek dostanie, więc serki można trzymać jakie są, tylko nie jeść.

 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wędrowiec - w znalezieniu kulek pomoże Ci to video: https://www.youtube.com/watch?v=nwA_qVigWac

Aby uniknąć porażenia tymi "tornadami", musisz patrzeć na minimapę i albo uskoczyć mu z drogi, albo zrobić niski przysiad. One latają dość wysoko.

Musisz sfotografować NOLa jak jest nad hangarem, z właściwego miejsca. Niestety, ale można zrobić to tylko z otwartym plecakiem, klikając na ikonie aparatu fotograficznego i szybko zamykając inwentarz. W pewnym momencie laka krzyknie "Uhadi !". Wtedy musisz wiać jak najszybciej z hałdy. Najlepiej w kierunku pomiędzy ruiny i zbiorniki, tak aby nie złapał Cię NOL.  Nie możesz wpaśc na żadną przeszkodę i się zatrzymać.

Jak złapie przy podnóżu hałdy, trzeba patrzeć pod nogi i trzymać opcję biegu. Jest szansa na wyrwanie się. Jak nie, to niestety powtórka.

Tak się kończy nieudana ucieczka.

ss_administrator_09-21-17_16-12-37_(l02_garbage).thumb.jpg.75e27cfd12bf1acbf7ad03fe0169b067.jpg

A dalej jest bum i lecą kawałki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przystanku autobusowym jest artefakt, który oprócz zrobienia nas prawie nieśmiertelnym, podnosi udźwig o 100 kg. W grze jest takich kilka. Muszę tu dodać, że ten artefakt skutecznie też psuje rozgrywkę i uważam, że nie potrzebnie w Repacku zmieniono jego parametry. Udźwig zwiększa man też Egzoszkielet towarowy, który można zdobyć na Obrzeżach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, smox napisał:

nie potrzebnie w Repacku zmieniono jego parametry

Na gorsze, czy na lepsze? Bo jak na lepsze, to nawet nie chcę o nim słyszeć...

Przy okazji zapytam: szpargały znajdywane na Obrzeżach będących dla mnie i tak Przedzoniem w rodzaju radia, podręcznika, bloku elektronicznego, zegarka, Manipulatora... potrzebne są do czegoś, czy faktycznie zainteresują tylko osoby skupujące rupiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

@Wędrowiec - w znalezieniu kulek pomoże Ci to video: https://www.youtube.com/watch?v=nwA_qVigWac

Aby uniknąć porażenia tymi "tornadami", musisz patrzeć na minimapę i albo uskoczyć mu z drogi, albo zrobić niski przysiad. One latają dość wysoko.

Musisz sfotografować NOLa jak jest nad hangarem, z właściwego miejsca. Niestety, ale można zrobić to tylko z otwartym plecakiem, klikając na ikonie aparatu fotograficznego i szybko zamykając inwentarz. W pewnym momencie laka krzyknie "Uhadi !". Wtedy musisz wiać jak najszybciej z hałdy. Najlepiej w kierunku pomiędzy ruiny i zbiorniki, tak aby nie złapał Cię NOL.  Nie możesz wpaśc na żadną przeszkodę i się zatrzymać.

Jak złapie przy podnóżu hałdy, trzeba patrzeć pod nogi i trzymać opcję biegu. Jest szansa na wyrwanie się. Jak nie, to niestety powtórka.

Tak się kończy nieudana ucieczka.

ss_administrator_09-21-17_16-12-37_(l02_garbage).thumb.jpg.75e27cfd12bf1acbf7ad03fe0169b067.jpg

A dalej jest bum i lecą kawałki.

 

Dziękuję Towarzyszu! I jeszcze jedno pytanie... Jak na Spełniacz Życzeń dobrać się do tej zabójczej lampy? + Nie wiem jakim cudem dostać się na 2gi zbiornik bo z tego co sprawdzałem nie da się przeskoczyć

Edytowane przez Wędrowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sierioża napisał:

Na gorsze, czy na lepsze? Bo jak na lepsze, to nawet nie chcę o nim słyszeć...

Przy okazji zapytam: szpargały znajdywane na Obrzeżach będących dla mnie i tak Przedzoniem w rodzaju radia, podręcznika, bloku elektronicznego, zegarka, Manipulatora... potrzebne są do czegoś, czy faktycznie zainteresują tylko osoby skupujące rupiecie?

Parametry Kryształu zmieniono na o wiele za dobre, robią nas (tak jak pisałem) prawie nieśmiertelnym. Dużo więcej przyjemności sprawiła mi rozgrywka po rosyjsku, gdzie parametry były inne. Testując spolszczenie używałem go, bo szybciej się grało, ale zrobił ze świetnego moda taki... przeciętny.

Szpargały można sprzedać oprócz lampy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, smox napisał:

Parametry Kryształu zmieniono na o wiele za dobre, robią nas (tak jak pisałem) prawie nieśmiertelnym. Dużo więcej przyjemności sprawiła mi rozgrywka po rosyjsku, gdzie parametry były inne. Testując spolszczenie używałem go, bo szybciej się grało, ale zrobił ze świetnego moda taki... przeciętny.

Okej, to nawet się do niego nie zbliżam, jeśli tylko nie ma takiej potrzeby. Co prawda dla mnie już i tak rzeczy zdobyte na tych Obrzeżach trochę przeginają... Ale nic to, zobaczę jak będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wędrowiec napisał:

I jeszcze jedno pytanie... Jak na Spełniacz Życzeń dobrać się do tej zabójczej lampy? + Nie wiem jakim cudem dostać się na 2gi zbiornik bo z tego co sprawdzałem nie da się przeskoczyć

Do Lampy Śmierci można dostać się skacząc po pochylonym słupie (co nie jest łatwe), albo się teleportować.

Na drugi zbiornik można dostać się niewidzialnym teleportem (pojawia się na brzegu 1 zbiornika), albo zwiększyć sobie skok i przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, smox napisał:

Do Lampy Śmierci można dostać się skacząc po pochylonym słupie (co nie jest łatwe), albo się teleportować.

Na drugi zbiornik można dostać się niewidzialnym teleportem (pojawia się na brzegu 1 zbiornika), albo zwiększyć sobie skok i przeskoczyć.

Dziękuję! I jak się teleportować do tej lampy?

Edytowane przez Wędrowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.