Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem na Agropromie, mam zdobyć dynamit, wiem gdzie jest, w jednym domku ale krata jest zamknięta w drugim domku jest oficer co ma klucz tylko, że do niego też drzwi do domu są zamknięte, a na filmikach widzę, że jak goście podchodzą to maja opcję otwarcia ich klawiszem F. Czy to może być przez to, że ten mój pomagier cwaniak, który miał odpoczywać wrócił się do poprzedniego kompleksu, a nie siedzi ze mną w INN Agroprom?

@edit  

Wróciłem do niego i wyświetlił się sms: Wyruszam i zaczął iść ale po chwili zginął zjedzony fartownie przez psa, teraz ten sms nie chce sie pojawić, może musze wczytac gre do skutku albo podchodzić do niego parę razy i znowu odpali jakoś?

 

Kij spróbuję od nowa przejść to zadanie. Bo jak się teleportowałem do oficera to nie chce popełnić samobójstwa, chyba Juri musi wejść do Instytutu, żeby skrypty odpaliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb - Juri wchodzi do INB, podchodzi do drzwi baraku na lewo i się zatrzymuje. Nie ma dialogu, ale widać trupa żołnierza. Po obszukaniu go, dostajemy informację co zrobił ten oficer z drugiego baraku. Masz tę notatkę?

Ale też sądzę, że lepiej przegrać, aby mieć go pod ręką na dalsze dialogi.

Rozmowa w bramie INB 35 min, wejście do INB 43 min

https://www.youtube.com/watch?v=M09Tle1frqQ

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, m4emka napisał:

Chodzi mi oto w ilu % jest zrobione spolszczenie.

No skoro @smox napisał, że spolszczenie dobiega końca i szukali chętnych do testowania, to zapewne jest ukończone w 99,1%, albo w 93,9% - w dużej mierze zależy to od dzisiejszego kursu jena.

Czyli jest zapewne ukończone, ale jeszcze w fazie testów. Będąc na forum od 2012 powinieneś wiedzieć, że większość spolszczeń jest robiona w taki sposób. Napisz do kogoś z Tłumaczy pracujących nad Kulą, może jeszcze szukają testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4emka - mod został spolszczony sporo dni temu.

Ale na spolszczeniu się nie kończy. Teraz kilku graczy musi przejść moda od początku do końca i wyłapać wszystkie niepoprawności. Tak literówki, jak i zgrać w całość fragmenty robione przez różnych tłumaczy. A to trwa dłużej niż samo granie.

Mod ma np. dla jednego zadania dwa rozwiązania. Gracz wybiera jedno i jedzie dalej. Testerzy muszą zrobić obydwa.

A tak przy okazji. Skoro proponujesz pomoc przy tłumaczeniu, pytanie z konieczności. W jakim stopniu masz opanowany język rosyjski?

Bo w technice tłumaczenia jesteśmy w stanie udzielić porad i podzielić się doświadczeniem, ale język trzeba znać w stopniu co najmniej dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox Z wypuszczeniem spolszczenia na mnie nie czekajcie, gdzie ja jestem w fabule, a gdzie wy :) Ty w Prypeci, reszta też pewnie pod koniec. Jak dojedziecie do końca i nie będzie jakichś krytycznych błędów to myślę, że będzie można je wypuścić. Jak byśmy się nie starali jakieś małe błędy po premierze i tak ludzie znajdą. Wtedy za jakiś czas wyda się patcza do spolszczenia jeśli będzie potrzebny. Już w nie jednym modzie tak było i to normalna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tom3kb napisał:

@smox Z wypuszczeniem spolszczenia na mnie nie czekajcie

Dobra @tom3kb, trochę nam jeszcze zejdzie.

Tak sobie gram testując spolszczenie i coraz lepiej poznaję moda. Jednak grając na zapisie @kondotiera i czytając posty widzę, że nie wszystko udało mi się odkryć. Ot, choćby "Władca much" w Prypeci. Czy stoi tylko tak sobie, czy to część jakiegoś zadania? 

 

ss_anita i sylwia_09-30-17_06-55-24_(l11_pripyat).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox najprawdopodobniej stoi tak sobie ( akurat na to nie trafiłem ), ale znalazłem np. piłkę do koszykówki na boisku którą można było zabrać i rzucać a w tle słychać śmiech dzieci ( nic więcej się nie działo ). Było parę taki rzeczy w Prypeci i tak sobie myślę że autor może miał w planach więcej zadań pobocznych ale pod koniec moda się wypalił i sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, smox napisał:

Jest, ale w fazie testów. Jak skończymy, to zostanie udostępnione na forum.

Widziałem u Mniecia że pogrywa w tą modyfikację i ma Polskie napisy,dlatego spytałem o polonizację. Widzę że zapowiada się ciekawa modyfikacja.Przy okazji zapraszam na stream dziś z Hybrid Bulid Mods Call Of Chernobyl dziś i 17 zaczynam,cała modyfikacja będzie jedną playlistą nagrywaną na żywo prze ze mnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mkk7 napisał:

 znalazłem np. piłkę do koszykówki na boisku którą można było zabrać i rzucać a w tle słychać śmiech dzieci ( nic więcej się nie działo ).

Z tą piłką związane jest zadanie, tylko trzeba wcześniej odebrać telefon w budce.

@Stalker76, Mnieciu zrobił mnie w konia, zgłosił się jako tester i tak zdobył wcześniej niesprawdzone spolszczenie. Teraz jesteśmy na finiszu, więc jak chcesz, to mogę dodać Cię do testerów i pobierzesz sobie spolszczenie. Chyba, że wolisz zaczekać na wersję finalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Smox,nie znam cyrilicy dosyć dobrze mimo że mam prawie 41 lat i nie daleko mi do Putina,nagrałem niusa na temat tej modyfikacji że będzie za jakiś czas i zaraz będzie na kanale łącznie z informacją co i jak,jak chcesz możesz dodać najwyżej pokażę widzom jak mod wygląda wraz ze spolszczeniem w wersji testowej.Przy okazji sam zobaczę jak to wszystko wygląda. Tak nawiasem widzowie którzy mnie oglądają mają do Was wielki szacunek za to co robicie dla ludzi czyli nas Stalkerów  :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. :)

Mam pytania w związku z testami, jakie są wymagania dotyczące testowania spolszczeń od Was? Wiem, że wyłapywanie błędów, podawanie raportów, ale czy też znajomość języka rosyjskiego również jeśli okażą się tam nieuzupełnione tłumaczenie?  Czy też każdy z forumowiczów może być takim testerem, bo wystarczy, że zgłosi chęć, a nie wyłapie błędów itp. tylko po to, by zagrać wcześniej w (niedokończonego) spolszczonego moda przed wersją finalną?

Edytowane przez seb-stryl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seb-stryl - Znajomość rosyjskiego jest zbędna. Jeśli jest coś niedotłumaczone, to i tak się pojawia w robalach nie do przeczytania bez specjalnych działań. Testerom i tak nie wolno dokonywać samodzielnych zmian w plikach, choćby potrafili. Znalezione błędy muszą tylko przy pomocy screenów, z ich zaznaczeniem i opisem, przesyłać w określone miejsce. Poprawiają wtedy, jak koordynator wyraża zgodę.

Testerem może być każdy, ale pod warunkiem odpowiedzialności i skrupulatności. I taki tester nie powinien liczyć tylko na szybszy dostęp do tłumaczenia, ale na żmudną robotę, a czasem nawet kilkukrotne powtarzanie fragmentu gry dla sprawdzenia wprowadzonych poprawek.

Koordynator tłumaczenia, może wskazać testerowi wątek ( przy możliwości różnych rozwiązań ) który powinien sprawdzić, a nie ten co mu pasuje.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, jest ogłaszany nabór na testerów. Ale o takiej propozycji jak Twoja, to się pamięta.

Zobaczymy, co z nią dla tego moda zrobi aktualny koordynator @smox. Jeśli uzna za potrzebną, da ci zaproszenie.

 

A dla tych co już grają, a nie byli jeszcze w Rostoku, mała porada jak się tam dostać. Patrzy kto chce.

Spoiler

ss_administrator_09-30-17_13-23-45_(l05_bar).thumb.jpg.530b7c0197e28ca1d5f9b3101a14dc54.jpgss_administrator_09-30-17_13-49-13_(l05_bar).thumb.jpg.363ea8b1020581ea571d19c39d67e36a.jpg

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seb-stryl napisał:

Witam serdecznie. :)

Mam pytania w związku z testami, jakie są wymagania dotyczące testowania spolszczeń od Was? Wiem, że wyłapywanie błędów, podawanie raportów, ale czy też znajomość języka rosyjskiego również jeśli okażą się tam nieuzupełnione tłumaczenie?  Czy też każdy z forumowiczów może być takim testerem, bo wystarczy, że zgłosi chęć, a nie wyłapie błędów itp. tylko po to, by zagrać wcześniej w (niedokończonego) spolszczonego moda przed wersją finalną?

Testerem mógł zostać każdy, ale tak było do tego spolszczenia. Do testowania zgłosiło się kilka osób i mnie oszukali, do tej pory nie zgłosili ani jednego błędu. Więcej już testerami nie zostaną.

@seb-stryl, teraz już nie ma sensu zaczynać testów. Dzisiaj skończyłem moda i czekam aż @kondotier dojdzie do końca. W przyszłym tygodniu wstawimy spolszczenie, chyba, że wyskoczy coś nieprzewidzianego.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.