Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@smox @kondotier Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Zdarzało się na innych portalach, czy tutaj jak Wy piszecie, że byli oszuści chcący tylko pograć, nic więcej. Zero inicjatywy z ich strony, chęci zgłoszenia błędów i tak dalej. Dobrze, że tego pilnujecie i tak trzymać, stalkerzy!

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z tym zadaniem się wyjaśniła, nie dostaniemy go tylko odbierając telefon ale przy wyborze zakończenia rozmowy ( widocznie wybrałem pierwszą opcję wtedy brak tego zadania, należy się zgodzić ). W sumie nie ma znaczenia gdzie najpierw pójdziemy ( czy na boisko czy po medal ) byleby nie zabierać piłki bo to ona prowadzi nas do celu. 

Teraz wiem czemu w tej walizce znalezionej przypadkowo nic nie było, mając to zadanie znajdujemy medal.

ss_mkk7_10-01-17_16-51-04_(l11_pripyat).thumb.jpg.807f50313ada2bc60773e278daf4255d.jpg 

A przy pomniku sprawa się wyjaśnia.

ss_mkk7_10-01-17_16-55-51_(l11_pripyat).thumb.jpg.eaff2916a31caac794a927f5c68c7472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem spolszczenie Złotej Kuli. Jest to wersja Beta 01 bez polskiego lektora. Pracuje nad tym @Mnieciu i jak skończy, to wstawię wersję Finalną z lektorem.

Spolszczenie będzie dostępne po wstawieniu do Pobieralni forum.

Chciałbym podziękować @Rangerowi801 i @Gatzkowi za rozwiązanie problemów technicznych i @Mnieciowi za zaoferowanie się dodania polskiego lektora.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki już są w pierwszym poście, dodał @apg2312, dopisałem instalacje spolszczenia do wersji Repack.

@smox

Do pierwszego postu dodałem też info o tym wylocie z brakiem zegarka itd, zerknij jakby co czy sensownie to napisałem czy coś trzeba zmienić, dokładniej opisać :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam robić schowek na kominie, bo kradną, czy skrzynka w bunkrze wystarczy?

I bonusowa rada, której może jakimś cudem nie było:

Spoiler

Jeśli potrzebna Wam broń, żeby czuć się bezpiecznie, to obejrzyjcie dokładnie zagajnik anomalii za wioską kotów ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już w jakim modzie tak mnie okrutnie orżnęli, ale od tego czasu mam jakieś skrzywienie z zostawianiem rzeczy :D W NS2016 schowek miałem tuż obok północnego posterunku Powinności i kilka razy paranoicznie zaglądałem do kieszeni wojakom na przejściu, czy przypadkiem któryś nie ma lepkich łap... Tak na wszelki wypadek, gdyby kłódka nie działała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z mojego doświadczenia z gry w tego moda na początek. A szczególnie z rozpoczęcia na Kordonie, aby sobie nie utrudnić rozgrywki i nie musieć przez cały mod korzystać ze spawnera. On jest zbędny!!! Mod da nam to co potrzeba w takim nadmiarze, że pełnowartościowe rzeczy będziemy wyrzucać jako zbędne.

W tym modzie nic ze zrobionych schowków nie ginie. Obojętne, czy to są skrzynie, plecaki z moda, czy też postawine swoje. Przy jednym z artefaktów ( chyba Precel ), jest informacja, że przy noszeniu go w plecaku, może coś zginąć. Noszę takie i nic mi nie zginęło.

Kiedy jesteśmy pozbawiani swoich maneli z plecaka przez scenariusz, to odzyskujemy je bez problemu i w komplecie, po wykonaniu aktualnego zadania.

W opcjach moda, dać możliwość robienia zapisów również w miejscach niebezpiecznych.

A co dotyczy broni na Kordonie. Rozpoczynając grę, jak tylko dostaniemy ruchliwość, przenosimy strzelbę ze slotu do plecaka i bez jakiejkolwiek zwłoki ( czasówka automatyczna z uruchomieniem moda ) biegniemy prostopadle do drogi. Zaraz po jej przekroczeniu skręt w stronę tych płyt za płotem i obserwacja na minimapie jak daleko jest pościg ogłoszony na czartaku. Przy płytach wyrzucamy strzelbę i śrut. Zabierzemy je po ucieczce. UWAGA. Nie używać będąc w pierdlu morfiny, będzie potrzebna do innego późniejszego zadania i zabrać kartkę lezącą na podłodze za łóżkiem ). Z aresztu uciekamy drogą za kiblem. Jest tam teraz dodatkowa tekstura umożliwiająca przejście płotu i zabranie strzelby.

W wiosce dostaniemy dodatkowo samopała. Amunicję robimy sami z prochu ( puszki podobne do konserw, tylko większe ) i łożysk kulkowych. Radzę robić te wzmocnione, jest ich mniej, za to skutek powalający.

Ze strzelbą i samopałem możemy zrobić wszystkie zadania na Kordonie, ale mamy inną możliwość. Po wykonaniu zadania na dzika, który okaże się pijawką, podchodzimy do Sanii i rozmawiamy. On nam mówi, że są Obrzeżą, na których można się zaopatrzyć i jak tam dotrzeć. To jest sygnał do przejścia na Obrzeża. Ale korzystniej jest jeszcze zrobi zadanie na naukę pozyskiwania artów w strefach anomalnych ( uczy nas NPC siedzący w domu poza płotem ) i uratowanie NPCa, na sygnał o pomoc. To dla niego trzymaliśmy morfinę. Robimy zadanie na maskę i szukamy schowka. To nam otworzy zadanie na Obrzeżach i innych lokacjach wymienionych w PDA.

Koniecznie pogadać ze Skidanem o notatce Fryca i zrobić zadanie na arta. Tu kolejna UWAGA. Wbrew temu co mamy w PDA, nie oddajemy tego arta, a przenosimy do slotu. Art się rozpada. Co w zamian za to mamy, dowiadujemy się naciskając F5. Radzę dobrze przeczytać, co możemy osiągnąć rozkładając artefakty. Opcje bardzo przydatne w dalszej grze, a szczególnie teleportacja szklanymi.

Broń boże, nie rozbijamy i nie przestawiamy skrzyń znajdujących się za przystankiem! Dlaczego? Powie nam laka w swoim czasie. Chociaż można je zastąpić Zaporożcem stojącym w wiosce, po jego naprawie.

Zwiedzamy wszystkie domy w wiosce, aby znaleźć lalkę. Ona nie raz uratuje nam skórę, pozwoli znaleźć atrakcyjne schowki, a za serek ( warto mieć ich zawsze kilka w plecaku ) podpowie rozwiązanie dla zadania scenariuszowego. Warto po znalezieniu, od razu zapoznać się z opcjami jej możliwości.

Teraz już możemy iść na Obrzeża. Resztę zadań na Kordonie wykonamy po powrocie z Obrzeży, ale już jako panisko, uzbrojone w dobrą broń, pancerze i mających sporo amunicji i artów.

Schowki znajdujące się na drzewach, o których powiadamia nas lalka ( mówi: Smatri, czto on tam spriatał ) za wyjątkiem kilku w całym modzie, zestrzeliwujemy ustawiając się tak, aby nie zatrzymał się na niższych konarach. Wtedy raczej powtórka

Na Obrzeżach mamy dwie opcje. Grać pomagając żołnierzom, lub wesprzeć przemytników. Z wyborem wolna wola. Ale lubiący sobie pograć w całość moda, mogą po zakończeniu jednego wyboru, zagrać w drugi. Do tego wystarczy po pojawieniu się na Obrzeżach, jeszcze przed przystąpieniem do walki, zrobić twardy zapis dla powtórki. No i oczywiście twardy zapis przed powrotem na Kordon po pierwszym wyborze.

Dalszą grę prowadzimy wg, uznania, z pierwszego lub drugiego wyboru. Obie gry są całkowicie różne, więc nie będziecie się nudzić.

To tyle na dobry początek. Ale każdy grający może zrobić co zechce, grać jak zechce. To były tylko niewiążące porady.

No i przyjemnej, ale rozważnej gry. Żadnego Huurrra i do przodu.

 

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

nie oddajemy tego arta, a przenosimy do slotu. Art się rozpada. Co w zamian za to mamy, dowiadujemy się naciskając F5. Radzę dobrze przeczytać, co możemy osiągnąć rozkładając artefakty. Opcje bardzo przydatne w dalszej grze, a szczególnie teleportacja szklanymi.

To jedyne, co jak do tej pory spieprzyłem, bo połasiłem się na gotówkę :) Ale poza tym świetne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zadaniem na maskę mam problem. Stalker któremu podałem morfinę daje namiar na schowek, biorę maskę i wracam do niego po czym niema żadnej opcji dialogowej ( kręci się obok stada psów ) I dodatkowo protagonista słyszy różne głosy po czym '' teleportuje '' mnie w inną część Kordonu, następnie w okolice anomalii i natychmiastowa śmierć. 
 

3 screeny na zachętę do gry. 
Mod zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie :)
 

Spoiler

ss_daniel_10-02-17_16-18-50_(l01_escape).jpgss_daniel_10-02-17_15-38-07_(l01_escape).jpgss_daniel_10-02-17_15-51-44_(l01_escape).jpg
 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

Dodałem te twoje porady na początek rozgrywki do pierwszego postu, szczególnie ta z rozbiciem arta jest cenna więc lepiej niech sobie ludzie poczytają, żeby potem nie kląć za bardzo.

@Agrael

Musisz założyć maskę na pas i poczekać jak usłyszysz głosy, jak ucichną to wtedy pogadaj z gościem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas zagrać od nowa... :P Nie mam już tego zapisu. Próbowałem zrobić to samo z drugim takim samym artem, który wypadł mi z tej samej anomalii później, ale nie da rady.

Edycja: czas chyba odpocząć, bo popieprzyły mi się artefakty... Nie wracajmy do tego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma. Miałem poszukać i przetłumaczyć, ale nie chcę sobie psuć gry, więc może pokusi się ktoś, kto już moda przeszedł.

A tak właściwie po co Ci poradnik? Czytaj co jest napisane i graj uważnie, to powinno wystarczyć. A jeśli nie, to zawsze możesz dopytać; ktoś na forum zawsze chętnie podzieli się doświadczeniami.

Parę postów wyżej masz porady od kondotiera - na początek jak znalazł, a potem jazda dowolna, sam dokonujesz wyborów i bierzesz na klatę, co los daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.