Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No to tym bardziej mam nadzieję na bezproblemową rozgrywkę :D Na razie idę walczyć z anomalnym zlewem w mojej kuchni, potem spróbuję pograć.

Swoją drogą - wojsko na początku miałem neutralne. Po ucieczce z pierdla wszyscy zrobili się czerwoni. Ci z punktu kontrolnego na Obrzeżach też byli już wrodzy, ale nie otworzyli pierwsi ognia. Może od początku mam coś spieprzone, albo źle zrobiłem, że na Obrzeżach wpadłem jak tornado i zacząłem do żołnierzy od razu strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Sierioża napisał:

albo źle zrobiłem, że na Obrzeżach wpadłem jak tornado i zacząłem do żołnierzy od razu strzelać.

Nie sądzę, wchodząc na Obrzeża dostajesz 2 wiadomości - o pomoc dla wojska, albo pomoc dla przemytników. Chyba, że zacząłeś strzelać przed tymi wiadomościami, ale to chyba niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po wejściu na lokację przyszła wiadomość od wojska, chwilę później od przemytników. Cóż, będę się męczył dalej, jak nie "pyknie" i stanie się to tak upierdliwe jak droga do przejścia na Wysypisko, to prawdopodobnie dam sobie spokój i zacznę od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Obrzeżach warto się uważnie rozglądać, nie tylko schowki na drzewach można odnaleźć. 
Na dachu jednej ze zrujnowanych chat w wiosce przemytników znalazłem schowek z bardzo ciekawym pomysłem na złamanie kodu. 
U mnie pojawiło się " Bitwa na lodowym polu ". Po znalezieniu w google odpowiedzi, mini sejf się otwiera. 
 

Spoiler

ss_daniel_10-04-17_16-08-42_(predbannik).jpgss_daniel_10-04-17_16-08-45_(predbannik).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Agrael napisał:

Będąc na Obrzeżach warto się uważnie rozglądać, nie tylko schowki na drzewach można odnaleźć. 
Na dachu jednej ze zrujnowanych chat w wiosce przemytników znalazłem schowek z bardzo ciekawym pomysłem na złamanie kodu. 
U mnie pojawiło się " Bitwa na lodowym polu ". Po znalezieniu w google odpowiedzi, mini sejf się otwiera. 
 

  Pokaż ukrytą zawartość

ss_daniel_10-04-17_16-08-42_(predbannik).jpgss_daniel_10-04-17_16-08-45_(predbannik).jpg

 

@Agrael, takich schowków i sejfów jest w modzie sporo. Można je otworzyć na kilka sposobów.

1. Szukanie daty w necie.

2. Lalka za serek podaje odpowiednią datę.

3. Artefakt "Ręka szabrownika". Otwiera większość sejfów, ale karma maleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na Wysypisko major zazielenił się. Problem z głowy.

@Agrael Jak będziesz w budynku fabryki, to rozejrzyj się za takimi schowkami. W wiosce również są. 

@smox Jak to jest z tą karmą? Są jakieś widełki, w ramach których mogę sobie pofolgować (chociażby z tymi grobami), czy to wszystko jest orientacyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka :D Po doprowadzeniu do Wasilija, jak tylko zalicza się zadanie, major strzela mi w plecy jak ostatni @!#$%... To będzie ciężka przeprawa. 

Do tych, którzy są przed przejściem za Kurtynę - dajcie znać, jak to wygląda u Was. Tu, na pw, gdziekolwiek. Ciekawy jestem, czy to tylko moje szczęście, czy Was też ten zaszczyt spotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sierioża napisał:

@smox Jak to jest z tą karmą? Są jakieś widełki, w ramach których mogę sobie pofolgować (chociażby z tymi grobami), czy to wszystko jest orientacyjne?

Stan karmy pokazuje artefakt Kameleon do znalezienia na Wysypisku. Karma maleje jak robisz coś złego - zabijasz ludzi, rozkopujesz groby itp. Rośnie jak robisz dobre uczynki - pomagasz innym itp. Jest też zdaje się artefakt regenerujący karmę i anomalne rękawiczki (przywracające karmę podczas napraw). Szczerze mówiąc nie zwracałem na to uwagi do czasu jak nie dało mi spać w nocy.

7 minut temu, tom3kb napisał:

A ja jeszcze znalazłem Łom, w którego opisie jest, że można używać do wyłamywania zamków. Nie miałem jeszcze okazji skorzystać bo wcześniej do sejfów używałem reki szabrownika. Ciekawe czy ten łom też do tego może służyć?

Nie wiem czy łomem można otwierać zamki. Używałem Ręki szabrownika. Łomu użyłem raz do wyłamania drzwi w Dziczy. Bez łomu trzeba wchodzić tak jak w innych modach - przez rozwalony dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na Kordonie major stawał tak, że dało się do niego podejść, tak na Wysypisku po dojściu do wagonika włóczy się w tę i z powrotem i szuka... no, raczej mnie :) Jeśli ktoś ma jakiś sposób na zrobienie mu prania mózgu poprzez zmianę czegoś w plikach - będę wdzięczny po stokroć. Jeśli nie, to chyba daję sobie spokój... Mod jest super, ale za dużo mi zajmie, zanim dojdę znowu do tego punktu.

Podglądowo - przed i po:

orwach.thumb.png.95351eb638fbcf5c9c009b2d51b30019.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z uruchomieniem gry z takim logiem

FATAL ERROR
[04.10.17 19:47:07.514]  
[04.10.17 19:47:07.514] [error]Expression    : fatal error
[04.10.17 19:47:07.514] [error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[04.10.17 19:47:07.514] [error]File          : script_engine.cpp
[04.10.17 19:47:07.514] [error]Line          : 90
[04.10.17 19:47:07.514] [error]Description   : <no expression>
[04.10.17 19:47:07.514] [error]Arguments     : LUA error: ...(x86)\zolotoy shar\gamedata\scripts\inventory.script:8: attempt to index field 'actor' (a nil value) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sierioża - poniżej daję mój zapis zaraz po przekroczeniu torów. Z tym, że przechodziłem przepustem z elektrą, więc miejsce niech Cię nie zaskoczy. Z zapisu korzystasz jak zechcesz. Jakbyś chciał jakiś późniejszy, taki z gry którą już zrobiłeś napisz.

175 przeszedlem.dds

175 przeszedlem.sav

Na Kordonie zrobione wszystko, plus zamówienie na broń. Możesz wrócić na Kordon i ją odebrać, jak znajdziesz drugą do naprawy. Ale to nie problem, sama wpada w ręce. Jeśli coś z mojego wyposażenia Ci nie pasuje, wywal. Ja nie miałem żadnych problemów z wojskiem do końca gry.

@tom3kb - łom będzie przydatny tylko raz, na Dziczy, do "wyłamania" drzwi do tego promieniotwórczego domu. Z tym, że ja jeszcze znalazłem drugi i chyba zadanie było na jego znalezienie. Nie wchodzimy przez dach choć można, bo scenariusz pośle nas tam do tych belek znaleźć walizkę z kluczem do kraty. Klucz pasuje też do sejfu, ale jak go do niego użyjemy, nie otworzymy kraty, a jest ważniejsza. Choć na upartego, można się za nią teleportować. Robimy teleportację, wychodzimy i jak się powiodło dopiero idziemy do sejfu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4emka - To komputer do wątku gry dla wojska. Przy przemytnikach bezużyteczny.

Rozkopywanie grobów i zabijanie zawsze wpływa na karmę, ale aż do Wysypiska tego nie widzimy. Dopiero jak zrobimy sobie Kameleona, wieszając go na pasie, po kolorach poznajemy karmę. Spada nam za każdym razem, gdy od laki słyszymy że "budjet huże i huże". Jest jednak sposób na jej podreperowanie, lecz trzeba o tym wiedzieć. Na Kordonie, Obrzeżach, Wysypisku itd, lata coś podobne do anomalii. Ja to miałem jako taką żółtą kulkę, ale na gameplayach widzę, że może wyglądać jak taka mała, biała, wieloramienna gwiazdka uciekająca od nas. Warto za nią poganiać i złapać tak, aby usłyszeć śmiech. A warto dlatego, że spadek karmy skutkuje zawartością schowków, aż do całkowicie pustych, lub ze szczurami. I nie tylko. Mamy więcej silnych mutantów i anomalii. Złapanie gwiazdki daje 100% dobrą karmę.

Czyli mamy tak. W rozkopanych grobach znajdujemy lepsze lub gorsze rzeczy, ale za to w innych schowkach dziadostwo.

Jeśli więc widzimy gdzieś gwiazdkę karmy, to rozkopmy wszystkie groby na lokacji i biegiem do gwiazdki, a dopiero po tym do innych schowków.

Takich kruczków w modzie jest więcej. Ale sami się zorientujecie.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m4emka gdzieś to hasło do niego zdobyłem ale już nie pamiętam gdzie, grając po stronie przemytników wpisanie tam hasła pozwoli na otwarcie ostatniego hangaru w tej bazie, jest tam kombinezon i broń do zebrania. W sumie nic aż tak wartościowego, można też się tam dostać przy użyciu F5 ( teleportacja ).  

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael - nie robiłem tego, ale chyba w opisie jest że są tak jak wszystko co się "gotuje" jednorazowego użytku. Zrób i podziel się wnioskami.

@Wędrowiec - tak, oni giną, ale nie ma to wpływu na fabułę. Na wieżyczki najlepsze są granaty, Jak nie masz, to w lewo po pochylni i do szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kondotier napisał:

@Agrael - nie robiłem tego, ale chyba w opisie jest że są tak jak wszystko co się "gotuje" jednorazowego użytku. Zrób i podziel się wnioskami.

@Wędrowiec - tak, oni giną, ale nie ma to wpływu na fabułę. Na wieżyczki najlepsze są granaty, Jak nie masz, to w lewo po pochylni i do szafek.

A co z questami od kontrolerów na powieszchni? Kiedy wyjdą z labo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam masz do zrobienia na górze i po jakimś czasie kiedy idziesz koło tej drabiny z boku budynku słyszysz ich głosy. Jak nie masz harmonijki od kontrolera z Kordonu, którą można rozpędzić te odrzucające anomalie, to wejdź na dźwig, z nie go na przybudówkę i po ogrodzeniu wnęki do okien.

Na kucaka do środka, ale tylko na te rury biegnące pod ścianą i po nich do końca. Teleporty nie zadziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.