Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Taka mała ciekawostka. W modzie jest możliwość przenoszenia tych skrzyń, które są do przesunięcia i rozbicia. Opcja Shift+Użyj i mamy skrzynię w rękach. Przy niezbyt wielkiej skoczności GG, takie przeniesienie skrzyni w potrzebne miejsce, jest wygodniejsze niż ich przesuwanie nogami. Możliwe, że w ten sposób można przenieść i ustawić skrzynie z przodu przystanku na Kordonie, aby dostać się do schowka.

DODANO:

Już wcześniej dałem screeny, co można znaleźć na Obrzeżach. Teraz kolejne screeny z czym się wybieram do Rostoka. Z ręką na sercu oświadczam, że tylko ta czarna Sajga została kupiona, a reszta to dary od moda. Chcę zwrócić uwagę na udźwig. Wiemy że się go nie da zczitować. Autor repacka na który stawiamy spolszczenie zrobił pewne modyfikacje (np. zmiana właściwości artu Kryształ ), co uczyniło grę nie łatwiejszą, ale przyjemniejszą.

Górna część okna ekwipunku.

ss_administrator_10-24-17_18-07-25_(l02_garbage).thumb.jpg.b343662c0c61774d332cddc6a7b5d9fd.jpg

Dolna część okna ekwipunku.

ss_administrator_10-24-17_18-07-38_(l02_garbage).thumb.jpg.48687b1331e81df0e602131de39afa1c.jpg

Zaraz po przybyciu do Rostoka i tak część z tego jako zbędny balast wywalę, albo wsadzę do schowka. A ile już tego wywaliłem po drodze, to tylko kontrolerzy z DM wiedzą :066:.

Tyle zabieram aby pokazać, że grając uczciwie, ale robiąc zadania po kolei jak mod wymaga, nie mamy z grą problemów ani technicznych, ani fabularnych.

Szczególnie to ostatnie zdanie kieruję do jednego z Youtuberów, który swoją grą robi modowi wręcz antyreklamę.

  • Dodatnia 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kondotier napisał:

Szczególnie to ostatnie zdanie kieruję do jednego z Youtuberów, który swoją grą robi modowi wręcz antyreklamę.

A który to taki, aż muszę pooglądać. :)

Ja też bronią się nie przejmuję, połowę zostawiłem, bo ile tego można taszczyć. Kilku egzemplarzy z twojego screena nawet nie znalazłem, może znajdę jeszcze coś ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie skończyłem moda, więc i mojej opinii jako takiej nie ma, ale chciałem w niej wspomnieć o tym, że Kula premiuje dwie rzeczy: uwagę i nieprzywiązywanie się do sprzętu. Ta pierwsza pozwala znaleźć ten drugi, a im dalej w las, tym bardziej zaczynamy rozumieć, że zbieractwo nic nie daje.

Spoiler

Patrz: CEA, gdzie wchodząc w super-mega-ekstra fajnym kombinezonie, i tak jesteśmy skazani na z góry narzucone rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie zaczyna robić się przysłowiowy - groch z kapustą. 

Posty o tematyce fabularnej mieszają się z tymi o problemach technicznych, a te jeszcze z innymi.

Jak chcę coś znaleźć muszę przewalać całość.

Może ktoś uprawniony uporządkuje tak, jak jest to zrobione w innych modach.

Taka propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo

To by trzeba robić oddzielne działy na forum jak np dla Solianek, nie wiem czy akurat w tym modzie jest to potrzebne (a jakby to robić teraz dla każdego moda na forum to chyba by się ludzie pochlastali :D ) bo jeśli chodzi o np problemy techniczne, to praktycznie mamy tylko ten jeden fatal error z psuciem saveów, brakiem zegarka, czy wyloty po zabiciu Połamańca, ale wszystko to jest połączone, a rozwiązaniem jest obniżenie opcji. Patrz post nr 1, już nawet na czerwono żeby rzucało się w oczy od razu ;)

Teraz to raczej trudno wycinać te posty, które tu są i robić z nich oddzielne tematy z problemami. Po czymś takim to dopiero ten temat by wyglądał jak groch z kapustą, zero ciągłości i logiki. Zwłaszcza, że faktycznie jest kilka problemów fabularnych, które są już po parę razy opisane.

Ogólnie twój pomysł jest dobry, ale takie coś pasowałoby robić jak temat moda jest robiony. Robimy oddzielny poddział na forum z dyskusją ogólną, problemami technicznymi, kolejny z problemami fabularnymi i..... i tak 90% postów z problemami będzie pojawiać, się w temacie ogólnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście @tom3kb najprościej zrobić podział na początku dyskusji. Ale miałem na myśli fakt, że jak patrzę na ilość stron z postami, które mnożą się dość szybko to niedługo będzie nie 33 a 133 i wtedy już się nic nie znajdzie. A pewnie tak będzie bo mod jest bardzo oryginalny i jeszcze wielu wpadnie w jego macki. No tak, ktoś musiałby włożyć dużo pracy aby te wszystkie posty usystematyzować. Choć uważam, że każdy podział, nawet najprostszy, jest lepszy od jego braku.  

@vidkunsen - metoda warta analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo

Ja jej nie oddałem, bo zawsze może się przydać. ;)

Niby gość miał robić na niej jakieś eksperymenty i po paru dniach dać znać, ale nie chciało mi się czekać, czy faktycznie będzie coś dalej z nią się działo i czy ewentualnie da się ją odzyskać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo - była Twoim przyjacielem długi czas. Teraz masz wybór.

Zrób sobie zapis i oddaj. Posłuchaj, bo inaczej się nie da, co się dzieje. Znowu zapis. Wgraj ten sprzed oddania i odmów. Zobacz co się stanie. Zapis.

I teraz w ruch mózgownica i sumienie. Do końca moda jeszcze daleka droga i przygód niemiara. Warto dla niepewnej nagrody pozbyć się przyjaciółki i doradczyni?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór jest oczywisty, pytałem gdyż czasami zamysł autora moda może być inny i trochę zamieszania wprowadziła   informacja o nie zaliczeniu zadania. Ci co ukończyli moda wiedzą a ja jeszcze nie co się będzie działo w dalszej rozgrywce. Dziękuję za sugestie.

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bolo - Jak chyba już zauważyłeś, mod jest pełen sytuacji, gdzie dokonujemy wyboru w oparciu o nasze poczucie moralności. Tyle tylko, że jej oceny dokonuje autor moda, karząc spadkiem karmy, a przez to trudniejszą grą, lub nagradzając pochwałą od laki i jej radosnym śmiechem. Ale żaden z wyborów nie zablokuje scenariusza.

Na końcu moda jest informacja, że mod jest poświęcony bratu autora, młodo zmarłego. Autor ma przez to subiektywne poczucie dobra i zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR Na Obrzeżach? Idziesz po roślinkę, robisz zadanie z Nadzorcą przy okazji, po wszystkim idziesz do gościa w fabryce, dajesz mu zielone, dostajesz lekarstwo i wracasz do wioski.

A jak nie działa, to się zepsuło :D Pomocny jak zawsze!

Ja bym zaczął od cofnięcia się w sejwach, ale może poczekaj na mądrzejszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR - a przed wylotem masz na ekranie zegar pod minimapą i opis klawiszy szybkiego użycia? Jak nie, to cofaj się do zapisu z nimi. Brak tych elementów sygnalizuje, że coś się modowi w zapisach poknociło i z tego powody są takie wyloty.

A z kwiatkiem, to nie przejmuj się tym brakiem odptaszkowania w PDA. To niedopracowanie. Idziesz do zleceniodawcy w fabryce i tam zaskoczy.

I możesz na gameplayu pokazać ciekawostkę. Jak z remizy idzie się do posterunku, to z prawej strony drogi w elektrach stoi wrak osobówki. W nim jest jedna znajdźka, kierująca do drugiej. Ta druga to niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR - to jeszcze spróbuj ze zmniejszeniem ilości savów w ich katalogu. Stare gdzieś przenieś, aby w razie potrzeby mieć pod ręką. W modzie niezbyt dobrze jest zrobiona wymiana plików w stosie. Ja miałem takie wyloty w czasie silnej burzy, kiedy tekstury dalekich obiektów na ekranie się nie pojawiały, a zamiast nich były szare plamy. Ale miałem faatal i informację o przyczynie. Wyjściem z impasu było przeczekanie, albo gra z patrzeniem pod nogi, tak że widać było tekstury. Choć to raczej bezpieczne nie było, za względu na agentów lub mutki. Uniemożliwiało strzelanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.