Skocz do zawartości

Dyskusja ogólna


Vorenus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie gdzie jest spolszczenie do tego moda, bo juz sie pogubiłem czy jest czy go nie ma.

Spolszczenie (chociaż trudno je tak nazwać) jest jak na razie we wczesnej wersji alfa, czyli jak cały mod :P Na niektórych lokacjach fabuła i teksty są przetłumaczone, ale to niewielka część. Pobrać możesz np. stąd : http://www13.zippyshare.com/v/73958736/file.html Nakładasz wg instrukcji z 1 posta, zmieniasz tylko nazwę folderu z "configs" na "config" http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=126&t=23158 Edytowane przez apg2312
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quert - doszedłem do X-10. Znajdujesz w sejfie kartę aktywacyjną w sejfie na stercie śmieci, kod:

218

 Dajesz tę kartę do aktywacji temu dziadkowi (wygląda jak połamaniec). W laboratorium wyłączasz dwie instalacje ale na innych poziomach i w innych miejscach niż znane w podstawce, przy jednym z ciał w labie jest PDA z kodem:

5271

ten kod miałem  wcześniej do innych drzwi - ale to szczegół. Teraz idziesz do drzwi tam gdzie w podstawce są apteczki i inne pierdoły i wbijasz powyższy kod. Po tym wyłączasz cztery przełączniki i po sprawie - masz wyjść z labu.  Uff... Tez mi na tym zeszło :woot: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to przyznaję, że nie do końca rozumiem Wasze problemy z LA. Owszem, jest jeden zasadniczy problem, przynajmniej dla mnie - w tej chwili żeby swobodnie sobie pograć wskazana jest płynna znajomość języka angielskiego w mowie (czy raczej słuchu) i w piśmie. "Spolszczenie" jest jakie jest, na razie tylko zadania u Sacharowa były po polsku. Reszta jest po angielsku, na dokładkę sporo tekstów jest mówionych. A sama gra...przyznaję, powaliła mnie na kolana. Nowe lokacje, a stare gruntownie przerobione, więc można zapomnieć o chodzeniu na pamięć (to się dotyczy szczególnie podziemnych labów). Grafika zajebista, szczególnie jak ustawi się wszystkie parametry na max. Nawet nie przypuszczałem, że Zona może tak wyglądać. Wymagania podane przez ekipę są zresztą mocno zawyżone, bo wg nich maksymalnie mógłbym na średnich ustawieniach grać, a i to tylko w porywach ;) Fabuła też jest praktycznie całkiem nowa. I najważniejsze - stabilność moda. Czy właściwie samodzielnej gry :) Wg mnie jest wręcz wzorcowa !!!! Wyloty miałem przy: 1 próbie zainstalowania pierwszej wersji spolszczenia 2 próbie ulepszenianaprawy broni 3 przez brak tekstury peemu P90. 1 i 2 załatwiły fiksy od innych graczy, teksturę wsadziłem sam. Patche zresztą poprawiają te bugi, i sporo innych.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 próbie ulepszenianaprawy broni

 

Ja co do tego błędu to sam nie wiem, bo u mnie od początku gry (jeszcze bez żadnych patchy) była możliwość ulepszania i ulepszałem zarówno w Barze jak i w Kordonie bez żadnych wysypów prawie każdą broń i kombinezon, był jedynie problem z tym, że można było zrobić to tylko z pierwszego slota.

 

Po tym co miałem w Soljance to również, chwale sobie grę za optymalizację jak i grafikę, już jestem przy końcu i jedyny błąd jaki mi przeszkadzał to ten z emisją w Magazynach.

Gdyby zmienili początek fabuły, to można by było śmiało mówić o nowej części gry. Potem fabuła jest nowa i coraz lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod jest niesamowity. Fotograf wysiada :woot: . Podziemia Prypeci wyrywają z butów :whistling: . Mało wszystkich włosów sobie nie powyrywałem szukając drzwi i później dokumentów z kodem do nich. Do tej gry to dopiero powstaną modyfikacje. A tak wygląda główna sala. Wszystko świetnie przemyślane do rozgrywki.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

  Teraz walę do Sarkofagu po kody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu...to chyba sporo się naczekasz. Jestem już na końcówce gry, i tak na oko nie wiem, czy 20% tekstu jest spolszczone ? Może, o ile ekipa tłumacząca weźmie się serio do roboty, to może na Dzień Dziecka pokaże się przynajmniej wersja Beta, albo i RC ? Hmmm...pożyjemy, zobaczymy... Co nie zmienia zresztą faktu, że gra jest w całości w angielskiej wersji językowej, i o ile słowo pisane pewnie będzie spolszczone, to mówione na pewno nie. Jakoś wątpię, żeby Mirosław Utta do Lost Alphy nagrał polski dubbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE !!!  jak jezdzicie samochodem nie trzymajcie w nim ekwipunku, tylnie drzwi od bagażnika mogą odpaść przy otwieraniu i nie odzyskacie fantów. Tak samo jest z skrytkami w plecakach. Gdy opuscimy lokacje i potem powrucimy do niej to w plecaku nie znajdziemy przedmiotów. Miałem tak w dark space i skrytce w Ładzie. Lepiej  już wyrzucić przedmioty na ziemię niż chować je po róznych dziwnych miejscach. 

 

 

Aha w Dark Spece jest terenowy samochód. Nie mogłem niestety skorzystać z bagarznika i tym samym dolać paliwka, ale pojeździć można :D

 

 

***

 

Wariat133 - trzeba wydostać się z podziemia i zdobyć dokumenty - zadanie odzwierciedla się w Twoim PDA.

 

tak teraz wiem wystarczyło łyknąć apteczke,  i czytać pda proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam/piszę/cytuję tytuły paczów:

 

STALKER_LostAlpha_patch_1.3001_.exe

 

STALKER_LostAlpha_patch_1.30013.exe

 

który do xp ???

Mod jest niesamowity. Fotograf wysiada :woot: . Podziemia Prypeci wyrywają z butów :whistling: . Mało wszystkich włosów sobie nie powyrywałem szukając drzwi i później dokumentów z kodem do nich. Do tej gry to dopiero powstaną modyfikacje. A tak wygląda główna sala. Wszystko świetnie przemyślane do rozgrywki.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

  Teraz walę do Sarkofagu po kody...

 

Cichy! a to nie jest czasem "lustrzana" kopia podziemnego przejścia z Zewu prypeci???

 

;)

Wygląda faktycznie zarąbiście, niestety z powodu braków językowych, muszę czekać na spolszczenie (ale ma to też swoje plusy, zapewne zdążą wydać finalne patche :smile: )

 Spoko "Endriu", syn już patrzy na mnie "dziwnie" , mowi, że musi sie uczyć do sesji i niech stary sobie sam tłumaczy -" dobrze ci ojciec idzie "ręczna" obsługa słownika, szybko wertujesz strony itd/itp, twoje dzieci są baaaaaaaaaardzo zajęte i radź sobie sam", więc cóż mi/nam pozostało jak nie wertowanie słowników i wypytywanie znajomych co dany termin znaczy.

 

p.s. nie daj się, zona wzywa !!!     ;)

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidkunsen, jedynie starsza córka może mi pomóc, ale z tą jestem "na wojennej ścieżce" (taki wiek, że wiecznie coś nie pasuje), ale o  motywie ze słownikiem w sumie nigdy nie pomyślałem (a wydaje się to takie oczywiste i proste rozwiązanie).

 

Najpierw dokończę Czas Przemian II do CS, a potem jakby co, to słownik w rękę i do boju  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.