Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hm.. Chyba mam problem. 
Wykonał już ktoś z was zadanie na odnalezienie BTRa w Miasteczku 32 ? 

Wkręt prosi nas o znalezienie akumulatora do tego pojazdu. Był na Wysypisku i trzeba go odnieść mechanikowi. Jednak jest problem, bo Wkręt milczy. Nie mam żadnej opcji dialogowej związanej z BTRem. 

Spoiler

ss_daniel_10-07-20_12-00-49_(l07_military).jpgss_daniel_10-07-20_12-03-17_(l07_military).jpgss_daniel_10-07-20_12-00-59_(l07_military).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael ja znalazłem, że to zadanie w ogse było zbugowane, ciekawe czy w ogsr je naprawili.

Sam go z ogse już nie pamiętam, a tu do niego mam jeszcze daleko. Może potrzeba też mieć te 3 artefakty Bateryiki i wtedy pogada?

https://www.moddb.com/mods/old-good-stalker-evolution/forum/thread/battery-for-btr-quest-bugged

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael @tom3kb Tak to zadanie jest zbugowane tak samo jak w OGSE, mnie się zaliczyło bo jak zobaczyłem, że trzeba lecieć na wysypisko specjalnie to sobie go zespawnowałem ( w trakcie testów spolszczenia, a wiedząc, że już do końca dużo nie brakuje to nie chciało mi się latać w tę i z powrotem) no i po zespawnowaniu dialog się pojawił i mogłem Wkrętowi go oddać do ładowania, po paru godzinach oddał naładowany i zadanie szło dalej...

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael Hmm a to ciekawe :D A Wkręt mówi coś w dialogu o artefaktach? Bo jak nie to będzie trzeba dopisać do dialogów i opisu misji i w minipatchu później się to doda :P Ja już nie pamiętam, ale kojarzy mi się, że Wkręt mówił w dialogu o artefaktach tylko w celach w PDA tego po prostu nie bylo.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AgraelHmm czyli nie ma nic na temat artefaktów - ok to się dopisze. W takim razie prośbę mam do Ciebie ;) Jak masz zapis zaraz z przed rozmowy z Wkrętem to podeślij mi go na PW czy coś, żebym mógł wprowadzić zmiany w tekście i sprawdzić czy wsio działa - ja akurat z tego fragmentu gry zapisu nie mam bo mam zapis z przed wyjechania BTR-em z bagna i następny mam już na Radarze po odstawieniu go :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magazyny Wojskowe. Woronin w Barze daje zadanie - Znajdź ulepszony karabin. W PDA jest mowa o TrS301, a zadanie zalicza się po znalezieniu Colta M1911M1.

Spoiler

ss_jarek_10-08-20_14-19-16_(l07_military).thumb.jpg.c68f7d7a239fc56e4e8e046141dde90b.jpgss_jarek_10-08-20_14-20-26_(l07_military).thumb.jpg.857dfd0fa087978dc6f35dce478ea3cc.jpg

Druga sprawa - u handlarza najemników można kupić Remingtona 870 MCS i spory zestaw dodatków do niego. Niestety, nie idzie wstawić go do slotu:wacko:

ss_jarek_10-08-20_14-24-04_(l07_military).thumb.jpg.010515547d1e0e9889f9992b0e48026b.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox z tym Trs301 to chyba problem jeszcze z tlumaczenia ogse ;)

Ten post i następne.

 

@smox a czy ten Remington 870 mcs to nie będzie czasem dodatkiem właśnie, a nie bronią do włożenia w slot :) Może ten jest do podwieszania do jakichś m4/m16 zamiast granatnika m203?

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox z tym TRs to jest tak jak @tom3kb - nie występuje w tym modzie taka broń i to jest błąd w tłumaczeniu, ale dobrze, że to znalazłeś - poprawię na Colta. A co do Remingtona to nie wiem, ja też kilka dodatków zebrałem do kilku broni i podświetlały się na zielono tj. że są kompatybilne z posiadaną przeze mnie bronią, ale nie chciały się zainstalować. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że musiał byś w bazach frakcji pogadać z technikami/mechanikami - oni mają opcje dialogowe i każdy chyba modyfikuje inną broń (ten w Kordonie zajmuje się chyba tylko karabinami z rodziny AK na przykład), może któryś modyfikuje strzelby i możliwe, że musisz wpierw z nim pogadać, żeby Ci zmodyfikował strzlebę i dopiero wtedy będziesz mógł założyć dodatki.

A co do misji z BTR - naprawioned z tym, że zadanie i tak jest lekko zbugowane - po podniesieniu 2 artefaktów "Bateryjka", ale przed znalezieniem akumulatora zadanie się zalicza i według  gry możemy wracać do Wkręta - nie sprawdziłem wariantu powrotu z samymi artefaktami:P Dlatego w dialogu z mechanikiem i opisach oraz celach jest wyraźnie napisane co trzeba zebrać.

Spoiler

Rozmowa z Wkrętem przed poszukiwaniami i opis misji w PDA:

ss_szczepan_10-08-20_14-50-26_(l07_military).jpg

ss_szczepan_10-08-20_14-50-51_(l07_military).jpg

Znalezienie akumulatora:

ss_szczepan_10-08-20_15-03-15_(l02_garbage).jpg

Rozmowa z Wkrętem po powrocie z akumulatorem:

ss_szczepan_10-08-20_15-13-57_(l07_military).jpg

ss_szczepan_10-08-20_15-14-08_(l07_military).jpg

ss_szczepan_10-08-20_15-22-02_(l07_military).jpg

I dialog o odebranie akumulatora:

ss_szczepan_10-08-20_15-22-48_(l07_military).jpg

EDIT. Co do misji na Colta - znalazłem odpowiednie linijki i poprawiłem już na "wyciszonego Colta M1911M1" :) Jak kilku osobom uda się ukończyć moda i nie znajdą już więcej błędów to wszystkie błędy znalezione przez was będą dodane jako mini-patch #2 lub jako spolszczenie w wersji 1.3 ;)

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tom3kb napisał:

@smox a czy ten Remington 870 mcs to nie będzie czasem dodatkiem właśnie, a nie bronią do włożenia w slot :) Może ten jest do podwieszania do jakichś m4/m16 zamiast granatnika m203?

Naprowadziłem mnie na dobry trop @tom3kb :) Otóż tego Remingtona można włożyć zarówno do slotu, jak i podwiesić tak jak granatnik. Jeżeli jest w slocie, to można dodać celownik, dłuższą lufę i większy magazynek.

ss_jarek_10-08-20_15-57-25_(l07_military).thumb.jpg.bc05796673eea1cb25f3836e060a2e28.jpg

ss_jarek_10-08-20_15-57-34_(l07_military).thumb.jpg.19bd466dab216407be77927d5d08b04a.jpg

ss_jarek_10-08-20_15-58-22_(l07_military).thumb.jpg.ddd4fb0ee26c4a9243f8dcda82490447.jpg

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do artefaktów dla martwego stalkera - udało mi się wyhaczyć świetlika na bagienku w magazynach wojskowych, ale żeby nie było mi za dobrze, artefakt zespawnował się pod ziemią; detektor go pokazuje, ba - widzę go nawet jak się błyszczy, ale za nic nie idzie go podnieść. Wczytanie zapisu przy nim nic nie daje, wczytanie zapisu przed przejściem na magazyny też nie. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatami próbowałem już wcześniej, nic nie dało. A demo_record też nie działa, wyskakuje komunikat, że 'command disabled'.

Ostatecznie skończyło się na tym, że ściągnąłem spawer i zespawnowałem go sobie. Gra na szczęście popchnęła zadanie. A skoro już jestem przy tym zadaniu - czy kameleon ma jakieś konkretne miejsca spawnu, czy może się pojawić dosłownie wszędzie, gdzie tylko jest osłona przed emisją?

Swoją drogą, nie wiedziałem o tej sztuczce z demo_record, zapamiętam, może się przydać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielebny Kameleon najprawdopodobniej może pojawić się wszędzie, bo chodzi tutaj o znalezienie go w czasie emisji. Tylko trzeba się śpieszyć z zabraniem tego artefaktu, bo inaczej zostaniemy zombifikowanymi i trzeba będzie udać się potem do Sacharowa.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Sprawdziłem tą zmianę celownika. W menu jest do przypisania klawisz "zmień przyrządy celownicze". 

I tak np Mosin celowanie z lunetką i bez (ale bez zdejmowania lunety w inwentarzu).

l1.jpgl2.jpg

@Szczepan9205 taka mała literówka jak bierzemy nagrodę za zadanie zamiast "granat" jest "grana", nie wiem czy to tylko przy tym typie granatu czy przy innych też bo na razie nie miałem innych do wyboru.

b2.jpg

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z grających pamięta, ile trzeba zebrać anomalnych śrub dla informatora z Baru ?
W PDA brak dokładniejszych informacji. Coś mi świta, że trzeba znaleźć 20.

Spoiler

ss_daniel_10-09-20_22-20-46_(l03_agroprom).jpg

Na forum AMK-Team znalazłem opisane położenie śrub. Być może komuś się przyda. 
https://www.amk-team.ru/forum/topic/13110-ogse-obsuzhdenie-i-prohozhdenie/?do=userPosts&mid=46804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.