Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@gucio46 Więc w skrócie tak - kopiujesz plik gamedata.db_base_sounds do folderu z wypakowanym extractorem i tworzysz w nim nowy folder(o byle jakiej nazwie - ja po prostu zrobiłem nowy folder i nie zmieniałem mu nazwy), potem kopiujesz ścieżkę do folderu z extractorem do okienka database i ścieżkę do utworzonego folderu do okienka output, potem jak wkleisz obie ścieżki to po prawej stronie tam gdzie masz english wybierasz z listy russian i klikasz update, jak wyświetlą Ci się pliki na liście to zaznaczasz wszystkie i jak zaznaczysz to klikasz extract selected i zaznaczone pliki wypakują ci się do tego nowego folderu, tak to mniej więcej powinno wyglądać:

11.jpg

Żeby zaznaczyć wszystkie pliki to klikasz na pierwszy plik trzymając naciśnięty lewy ctrl i LPM i przeciągasz myszką na sam dół listy trzymając ciągle Ctrl+LPM, jak Ci zaznaczy wszystkie to tak jak napisałem wcześniej to klikasz extract selected i apka wypakuje Ci wszystkie pliki dźwiękowe do tego utworzonego folderu. A jeśli chodzi Ci typowo o samą muzykę to zaczynasz zaznaczać od pierwszego pliku ze ścieżką sounds/soundtrack do ostatniego z tą samą ścieżką.

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio46 - to jest trochę przerobiona dla potrzeb filmu stara kozacka pieśń: Батка Атаман, często leci w modach w knajpach/barach tak samo jak Когда мы были на войне,  Ойся, ты ойся czy  Ой, Дуся, ой, Маруся:

Spoiler

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś jaki był procent szans w OGSE/OGSR na to, że gdy żywa istota zginie w anomalii to powstanie artefakt (10/20%)? Bo podprowadziłem podczas walki 4 psy do tej anomalii "zamykającej się w klatkę rośliny" i jak każdy ginął to powstawał artefakt :D

Chyba muszę totka skreślić z takim fartem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się @vidkunsen  i jak pamięć mnie nie myli to zazwyczaj jak 4-6 przeciwników więc dajmy na to Nibypsy wbiegły w tą anomalię to wypadał mi najczęściej "Kolec" bodajże, no ale na pewno art nie wypadnie jak wpadną 2 czy 3 Nibypsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 tak wypadły z nich same Kolce ale zdziwiło mnie to, że z każdego po kolei wypadł art, trochę już w anomaliach zginęło mi mutantów i paru stalkerów ale jak na razie chyba widziałem powstanie 2-3 artów przez całą grę, a tu taka seria w jakieś 15 sekund. :)

W zwykłym OGSE chyba jeszcze gorzej z tym było, pamiętam, że jeden mi powstał w podziemiach Agropromu jak żołnierz padł w Galarecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Może ten typ tak ma :P

 W sensie ten mod bo też parę razy zwróciłem na to uwagę, że jak coś wpadnie w anomalię to wypada artefakt i w sumie w żadnym innym modzie nie przytrafiło mi się coś podobnego (możliwe, że tylko OGSR lub jakieś mody których nie ogrywałem mają taką mechanikę).

Może to też mieć coś wspólnego z ustawieniami moda w konfiguratorze. Wywaliłem już OGSR z dysku z racji, że wypuściłem dzisiaj mini-patch do spolszczenia poprawiający wszystko co ogrywający mod po premierze spolszczenia wychwycili jeśli chodzi o błędy, więc Ci tego na 100% nie potwierdzę, ale tak jak napisałem - może OGSR po prostu tak ma hehe.

Ja tam Kolców za bardzo nie używałem podczas testowania moda bo są lepsze arty zbijające radiację od niego, ale niemniej jednak najczęściej właśnie ten art wypadał mi z mutantów i możliwe, że ze stalkerów też tylko ich nie zbierałem bo akurat w OGSR zbytnio nie można narzekać na brak kasy z zadań itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pobrałem moda z Yandeks, wszystkie 12 części, Mam je w jednym folderze.

1070259631_Beztytuu.thumb.jpg.6bea64af3fdef65678a4746ac2ca977b.jpg

Ale nie mogę moda postawić, bo paczka 1 nie chce się wypakować. Otwieram 7z . Żadna z opcji nie uruchamia wypakowania. Ciekawe, dlaczego ta paczka ma inną ikonę? W środku ma kolejny spakowany 7z plik.

Co może być problemem :question:

I jest taki pakiet Improved. Co on daje, lub do czego służy?

Mod pobrany stąd  https://www.moddb.com/games/stalker/downloads/old-good-stalker-remastered-ogsr-english-edition-beta-main-files     dał się zainstalować, ale ma jakieś braki i nie da się uruchomić. Na razie pokazał brak pliku system.ltx i faktycznie tego pliku w modzie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Było wszystko, wypakuj pliki, wypakuj tutaj, wypakuj do i wypakuj do OGSR.  Tylko raz dostałem informację " Nieoczekiwany koniec danych ".

Pobieram jeszcze z google, ale tam pojedynczych paczek mi nie pobiera. A pobierając wszystkie, najpierw je kompresuje. Dziwne, bo wcześniej nigdy takich problemów nie miałem. Chyba, że Microsoft w jakiejś łacie znów coś spiepr...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Więc tak - ja osobiście pobierałem z torrenta z pierwszego postu - nie próbowałem z linków bo transfer na torrencie był na tyle w porządku, że szybko mi się pobrało i bez problemów wypakowało dlatego jeśli masz problem z wypakowaniem po tym jak pobrałeś z Yanka to pobierz sobie torrentem - u mnie wszystko poszło bez problemowo, a to na szczęście tylko koło 5GB jak mnie pamięć nie myli.

Z kolei ten pakiet improved to jest paczka od angielskiej społeczności do OGSR, którą po pobraniu nakładasz na podstawowe OGSR ( samo ściągnięcie i próba uruchomienia nic nie da jak sam się przekonałeś, dopiero po wrzuceniu tego na wypakowane OGSR zacznie działać). A co zmienia ta paczka?

Spoiler

No według słów autora/autorów takie zmiany są wprowadzone:

- zaadaptowano angielską translację OGSE 0.6.9.3, a brakujący tekst przetłumaczono przy pomocy Charcharo and E'ruiq and Chocohex.
- Dodano ponad 100 modeli broni z innych modów.(Autor nie stworzył, żadnego z tych modeli)
- Model i dźwięki dla każdej z broni były szczegółowo sprawdzone i wybrane po porównaniu wersji tej samej broni w modach takich jak Nowy Arsenał 6, NLC 7 3.0, OGSR, Original Weapons Renewal 3, OP-2.1 oraz Arsenal mod.
- ten sam proces powtórzono jeśli chodzi o dodatki do broni
- końcowy tego efekt to 163 sztuk broni ( w opisie jest podane broni miotanych, ale nie wiem czy na pewno o to chodzi czy o łączną liczbę broni)
- Cały mod został zrebalanowany, zachowanie broni i amunicji zostało zbliżone jak najbardziej autor potrafił do prawdziwego, ekonomia jest trochę mniej wybaczająca( trudniejsza - wyższe ceny, ale do poziomu Misery i tak jej daleko".
- Przerobiono wynagrodzenia za misje by były adekwatne do nowych cen.
- Wiele lunet używa teraz technologi "Obraz w obrazie/ technologi podwójnego renderowania" - chyba chodzi o celowniki 3D?
- Prawie na każdą broń, która ma możliwość montażu lunety, można założyć więcej niż jeden celownik. Normalnie jest to nie możliwe w vanillowym SoC i modach na nim opartych, ale możliwe dzięki OGSE i OGSR.
- Poprawione angielskie dlalogi (jeszcze nie wszystkie)
- Opisy amunicji i broni napisane od nowa. Oryginalne brzmiały zbyt maszynowo, ogólnie i brakowało im "poczucia humoru"
- Naprawiono błędne odniesienia do angielskich ciągów znaków w całym modzie.
- Zrebalansowano mutanty. Celem autora było uczynienie ich, realistycznie wytrzymałymi. Psy i koty łatwo teraz zabić, strzały w głowę są zazwyczaj śmiertelne dla Snorków itd.
- Przywrócono kombinezonom Powinności ich oryginalne barwy dzięki czemu nie mają już kamuflażu.
- Dodano wariant kombinezonu SKAT Powinności, ale tylko dla NPC. To samo zrobiono z Berylem dla Wolności
- Dodano pancerz PSZ-9Md Uniwersalna Ochrona, Kombinezon Naukowy Wolności, Kombinezon Naukowy Monolitu , Stalowy hełm z Zewu Prypeci, oraz hełmy Sfera-08 i Sfera-12 również z Zewu.
- Poprawiono i zwiększono zróżnicowanie pancerzy w czasie gry ( zapewne chodzi o to, że więcej pancerzy jest dostępnych u handlarzy).
- Zamieniono siatki egzoszkieletów na oryginalne. Dodano siatkę do egzoszkieletu SKAT, a żołnierzy noszących ten egzoszkielet można spotkać teraz na terenie CEA.
- Naprawiono liczne błędy związane z OGSE, w tym zepsute zadania i zepsute odniesienia do ciągów znaków z powodu niepełnego tłumaczenia na język angielski.

 

Ja OGSR ogrywałem ( i pewnie większość osób, które grały zrobiły podobnie), bez tej paczki bo jak dłubałem przy polonizacji to opisu co zmienia ten pakiet improved jeszcze nie było tylko był po prostu post i link do tych plików na moddb, trochę jak widać zmienia i mogą to być zmiany na plus, ale czy spolszczenie będzie pasowało to gwarancji nie dam bo tworzyłem je dla OGSR bez tej paczki. Zapewne zadziała tylko nowa zawartość nie będzie mieć nazw i opisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierJa otworzyłem link z GD i mogę klikać na każdej paczce po kolei żeby pobierać.

aaaaaa.jpg

A jak pobierzesz wszystkie i wejdziesz w 7zipa żeby wypakować gdzieś to wybierasz pierwszy part moda, klikasz wypakuj, zapyta się czy wszystkie woluminy to potwierdzasz i czekasz zanim wypakuje 12 partów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Wcześniej też tak mogłem robić. Teraz po wyborze parta, dokonuje się zamiast pobierania sprawdzenie wirusów, jest gotowość do pobierania, ale po jej uruchomieniu brak reakcji. Pierwszy raz tak mi się stało, jak pobierałem Intrudersów. A jak wybrałem opcję pobrania wszystkiego, to pobrało nie wszystkie.

@Szczepan9205  Ja z torrentów nie pobieram od czasu, jak takie pobieranie zainfekowało mi komputer powodując, że został przejęty przez stronę jakiegoś rosyjskiego burdelu i ledwie z niego wylazłem. Dziwki były nawet atrakcyjne, ale mój wiek i przede wszystkim odległość do burdelu przekraczająca moją długość, nie pozwoliło mi skorzystać z ich usług.

@smox  Ty miałeś problem z nałożeniem spolszczenia. Ja się z instrukcją zapoznałem i wiem jak to zrobić. Mój problem polega na ściąganiu moda. Albo nie mogę pobrać, a jak już pobiorę to nie mogę wypakować.

Spróbuję pobrać na nowo, może się uda. A jak nie, to nie problem, bo OGSE mam zaliczone i to niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Może przeglądarką coś idzie lub antywirus Ci po prostu blokuje pobieranie z GD:062:Sprawdziłem u siebie przed chwilą i idzie zarówno z Yanka jak i z GD. No ja na ogół też wolę linki niż torrenty, jak już nie ma wyjścia to wtedy pobieram z torrentów, ale jeszcze taka sytuacja jak Tobie mi się nie zdarzyła, a używam na swoim PC zwykłego Windows Defendera bo w praktyce na razie, żaden antywirus Defendera skutecznością nie przebił :P Hahahah to niezłe jaka :P Wybacz, że się śmieje bo wiem, że do młodzików już nie należysz, ale to jak to napisałeś mnie rozbroiło heheh.

Ogólnie powiem tak, spróbuj pobrać raz jeszcze, jeśli nadal będzie problem to tak jak mówiłem - może winna być przeglądarka, lub antywirus choć Cię o tym komputer nie informuje, ale bardziej bym obstawiał przeglądarkę bo to ona pobiera plik, a skoro pokazuje Ci "nieoczekiwany koniec danych" to przeglądarka źle pobrała plik najwidoczniej - niby rozmiar się zgadza, ale wiadomo, może brakować kilku KB i będzie błąd ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Nie mam "obcego" antywirusa, tylko tego Defendera z WIN. Była ostatnio aktualizacja Firefoksa, ale pobierałem inne mody i było w porządku. Problem jest tylko z tymi podzielonymi. Taki problem miał jeszcze ktoś, bo mi dawał odpowiedź przy Intruderach.

Mam takie pytanie. Czy 1 part u Ciebie też w odróżnieniu od pozostałych ma inną ikonę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak mam ikonkę WinRara, pierwszy part jeśli coś spakowanego składa się z kilku części przeważnie ma ikonkę, żeby było wiadomo, że od niego zacząć wypakowywać. Ale tak jak @tom3kb pisze, ikonka będzie się różnić w zależności od tego jakiego używasz archiwizera. No to w takim razie skoro też Defendera używasz to bym obstawiał w takim razie, że coś się po prostu źle pobrało skoro inne mody mówisz pobierałeś i było git, a Firefoxa masz zaktualizowanego. Teoretycznie to może być wina przeglądarki, ale no nie jestem specem więc Ci nie wytłumaczę w czym może być problem. Jak cały czas będzie działo Ci się to samo to spróbuj pobrać inną przeglądarką i zobacz wtedy. Ja tam używam już ponad rok Opery GX i zadowolony jestem, jeszcze żadnych problemów nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem na nowo tego parta 1. Sprawdziłem jego właściwości i mimo że jest opisany jako 7z, to mi pokazało, że jest rar. Spróbowałem więc rarem i go nie ruszyło. Przy sprawdzaniu zipem, dostałem informację, że jest uszkodzony. Nowe pobranie i ten sam skutek.

A, że z przeglądarką i rozpakowywaczami mam w porządku, dowodem jest ta wersja angielska. Pobrana i rozpakowana bez najmniejszego problemu. To samo jest z foksem finalnym. Ale zauważyłem, że tak na Yandeksie jak i googlu mody mają już fiksa zaimplementowanego.

Z firefoksa jestem zadowolony. Używam go już ponad 10 lat i dla jednego moda nie mam zamiaru go zmieniać. Po prostu dam sobie z tą wersją moda spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.