Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanko @kamil190.

Jak wejść do Warlabu ? Właściwie nie wiem po co, ale lokacja jest więc wyskoczyłbym. Potrzebny jednak kod. Tradycyjny - 26041986 nie działa.  

Może coś wiesz ? 

Co do UNISG. Frakcja ta pojawiła się podczas zadania z Diegtiarowem - Operacja Poświata.

Idę więc do Parowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko do stalkerskiej braci.  

Jak dołączyć do samotników? Jestem w czystym niebie i chciałbym zmienić frakcję, mimo to ni chu chu, nie mam na to sposobu. 

Ani sidor, ani barman, ani fanatyk dosłownie żaden stalker, nie oferuje mi dialogu "chciałbym zmienić frakcję", który wydaje mi się był dostępny wcześniej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Nie wiem. Nie dało się otworzyć drzwi.

Chociaż...: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/warlab-copy

Chodzi mi o to, że trzeba zacząć nową grę, jeśli już przeszedłeś operację Poświata. I tam z menu wybrać UNISG. I wtedy będzie czwarta część, gdzie zaczniemy w Mrocznym Parowie.

 

#EDIT

@Hunter0 

Jest addon na zmianę frakcji u Sidorowicza na samotników: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/loner-faction-change

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Jeszcze tej trzeciej nie ukończyłeś linii. Jak ją ukończysz to dostaniesz tą frakcję do wyboru.

Odnośnie tej trzeciej linii - jeśli już powojowałeś z Diegtiarowem i wybiłeś UNISG na Leśniczówce, to teraz trzeba się przejść do Sidora (można mu powiedzieć lub nie, co tam się wydarzyło). A potem poczekać jakiś okres czasu, aż pojawi się wiadomość od Diegtiarowa, aby udać się na Jupiter.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie pasuje do nowej wersji, ale są błędy, w słowach brakuje polskich znaków no i chyba pozmieniali coś w plikach samych bo są czesto odnosniki : st_gt_task_sidoro zamiast jakiegokolwiek tekstu. wiecie o co chodzi. Sam bym to naprawił, ale nie wiem dokładnie jak rozpakować pliki anomaly, a wypakowuje same nie przydatne mi pliki. Na razie nie wywala gra :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur21

"st_gt_task_sidoro"

no to trochę lipa bo są jakieś zmiany w questach/dialogach ich dotyczących i nie będziesz wiedział o co chodzi co robić.

Jakby brakowało opisów broni lub przedmiotów to bym olał bo można grać ale jak chodzi o zadania to możesz utknąć w modzie.

Albo grać w starszą wersję po polsku, albo w najnowszą po angielsku, o ile taką zrobili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/15/2020 at 2:59 PM, DaarMoo said:

Ok Koledzy.

Wróciłem do save'a z Dirgtiarowem na Jupiterze. Idę do fabryki rozwalić UNISG, ale jest wybór. Co Wy zrobiliście ? Rozwałka czy hamowanie ?

  Hide contents

ss_user_09-15-20_14-31-51_(jupiter).thumb.png.7a0e217abbd6c2ced1f7f8ad0ecea3b2.png

 

@DaarMoo O dziwo, ja zamiast oddziału UNSIG, miałem oddział specnazu, który tak czy siak, musiałem wyeliminować.   ^^ Nie mam pojęcia, czy jest to kwestia zasadniczej "nieliniowości" moda, czy po prostu u mnie coś jest nie halo (wersja etc.). Powiedz mi, Ty wcześniej 

Spoiler

W zadaniu przed tym bodajże, kiedy miałeś dostarczyć teczkę od Diegtiarowa do jego żołnierza, zrobiłeś to? Czy pomogłeś frakcji UNSIG? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następuje kolejny irytujący w cholerę problem w grze, z którym się do was zwracam.

Można dostać na głowę w trybie "Wojny Frakcji" mianowicie, Monolit jest tak niebotycznie, przepotężną frakcją, że jest to nie do opisania. Jestem niemalże na 99,9% pewny, iż jest to jakiś błąd, lub niedopatrzenie. Siły monolitu startują z ogromną ilością oddziałów, zajmują swoje terytorium w kilka minut, a po kilku godzinach gry (1-2) posiadają niemalże 300 oddziałów, zajmują każde terytorium, jedno po drugim, bez żadnego problemu, niszcząc KAŻDĄ inną frakcję. Przykładowo, UNISG nawet się jeszcze nie odrodzi dobrze, a Monolit zajmie CEA, Generatory etc. Ich oddziały składają się z 3-10 osób, są uzbrojeni zawsze na 100%, a celnością, dorównują Rambo na sterydach. Mało tego, zona chyba im dała jakieś możliwości teleportacji, ponieważ odradzają się oni w środku baz, bez dania racji. W rezultacie, granie w tryb WF, nie ma żadnego sensu, Monolit tak czy siak, zmiecie wszystko i wszystkich w przeciągu kilkudziesięciu minut. Sam na upartego tłukłem Monolit w bazie wolności i bodajże strzelałem się z nimi około godziny, wybijając masę oddziałów i co? Ilość takowych nie zmalała, wręcz przeciwnie, było ich jeszcze więcej, jakby po śmierci jednego, odradzało się dwóch. Ten problem występuje odkąd pamiętam w tej modyfikacji i zakładam, że nie tylko u mnie. Rozumiem, iż monolit ma być potężną frakcją, ale chyba nie aż tak przesadnie.  

Tak oto w ten sposób, proszę o pomoc. Jakiś addon zmieniający ich "moc"? A może pogrzebanie w plikach? Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hunter0 Tak się składa, że tylko kliknąłem i znalazłem addon. Dodatek nazywa się illinaru Warfare Balance. I co najważniejsze:

Cytat

1.Power number balance: Monolith don't dominate the map all time anymore all factions have the same power number range of numbers depending on they rank.

Tłum.:

1. Równowaga sił: Monolit już nie będzie zawsze dominował, wszystkie frakcje mają ten sam zakres liczb siły w zależności od ich rangi.

Link do addona: [KLIK]

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anatolij Dzieki za plik.

@tom3kb Spokojnie, żonka u mamusi jest drugi tydzień, a ja z roboty wracam i mam full czas dla siebie Ale ze mnie świnia :D Dla siebie mogę grzebać i sobie tłumaczyć moda. Gorzej od strony technicznej, jak czytam że ktoś zrobił "zmienione zostało kodowanie tekstu aby były polskie litery" ojj tego nie rozumiem bo nigdy się tym nie interesowałem i nie wiem jak co i ile zachodu. Przykładowy screen z najnowszej wersji anomaly i spolszczenie od poprzedniej wersji

 

ss_kocur_09-17-20_01-23-02_(l02_garbage).jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.