Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

A w czym to całe Analmoly ma być niby rewolucyjne? Przecie to jest po prostu kolejna wersja Call Of Misery, tylko że mniej upośledzona pod względem balansu i ma parę ficzerów, nad którymi się ludzie spuszczają, a które za 5 minut będą w każdym innym projekcie.

A gdzie bym nie próbował coś o tym poczytać, to masa ludu (nie wszyscy co prawda) sra na tęczowo, jakie to Analmoly cudowne nie jest.

Już bym wolał naprawdę w podstawowe LA bez patchy grać - serio.

Edytowane przez ArNie
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 09:57, Czujny napisał:

Ściągnąłem, pograłem jeden wieczór i chyba nie dam mu szansy.

Z kwestii technicznych najbardziej drażni przejaskrawione niebo, które w momencie patrzenia się przed siebie po prostu przepala horyzont widoczny nad koronami drzew. Fix pobrany z moddb nie pomaga. Nie pomaga też ustawianie wartości r2_tonemap_middlegray oraz r2_tonemap_lowlum. Prócz tego przez to przejaskrawienie w koronach drzew chamsko widać poziome równe paski ciągnące się przez cały ekran. Okropne.

Fabuła zniechęciła mnie już na samym początku. Zadania poboczne to typowe wynieś, przynieś, pozamiataj (ileż można?), a główne dla samotników zaczyna od razu z grubej rury (znajdź Striełoka i dowiedz się jaką ma super tajną misję). Serio? Jestem kotem, który ledwo co dostał się do Strefy i od razu rzucają mnie na głęboką wodę? Nie trzyma się to kupy i psuje imersję.

Nie sposób też pominąć standardowego idiotyzmu w kwestii fantów zdobywanych na martwych stalkerach. Wszystko popsute, nie nadające się do użycia i w dodatku śmierdzi starymi onucami. ;)

To jest ten niesamowity Anomaly o którym tyle się nasłuchałem jaki to rewolucyjny mod? :blink:

 

Jeśli masz jakieś problemy techniczne, to wina leży po twojej stronie a nie moda. 

 

Anomaly to najlepszy mod do CoC, nie zapominajmy że CoC to przedewszystkim freeplay, więc jeśli ktoś gra w Anomaly i liczy na dobrą fabułe to tak jakby poszedł do maka i liczył że dostanie zdrowe jedzenie. 

 

W anomaly duży plus jest taki że rozgrywke można dopasować do gracza i jest wiele rozwiązań. Mody do CoC są dobre na jeden raz, bo później się nudzą, ile można wkońcu chodzić bez celu po mapach które znam na pamięć ?

 

Mi w modach brakuje tego:

 

Inteligencji AI: przeciwnicy podczas strzelanin powinni się chować za przedmiotami, a nie wystawiać się nam na celownik

Większe mapy: oryginalnie w stalkerze, dotarcie z instytutu w agropromie do x-18 (dolina mroku) zajmowało około godziny jazdy samochodem, tymczasem w grze możemy tam dotrzeć w kilkadziesiąt sekund, biegnąc..

Na większej mapie, łatwiej o przygody, bo tak to co to za zabawa w survival na mapach które zna się na pamięć i które można przebiec z końca do drugiego końca w kilkadziesiąt sekund ? 

Labolatoria..: oryginalnie laby X miały być jednymi z najniebezpieczniejszych miejsc w zonie, stalkerzy mówią o tajnych trudno dostępnych labolatoriach, do których strach wejść, a tymczasem możemy tam sobie wejść od tak, w kurteczce, byle shotgunem i wykraść dokumenty..Przecież to bez sensu, skoro labolatoria są takie proste to czemu inni stalkerzy tam nie wejdą ? Laby powinny być piekielnie trudne, na tyle że cały oddzial specnazu nie dałby rady. Powinno się do nich przygotować jak na koniec świata, wkońcu są tam sekretne ważne dokumenty, które podobno są ciężkie do zdobycia..

Co mnie wkurza w CoC: frakcje się różnią tylko nazwą. Wojskowy, najemnik, bandyta, monolit, ekolog, stalker itp w CoC to prakrycznie to samo. Niczym te frakcje się od siebie nie różnią.

Jeśli zostajemy np wojskowymi to rozgrywka powinna polegać bardziej na pilnowaniu i próbie przejęcia terenów, a nie na swobodnej rozgrywca jak w przypadku byciu stalkerem. 

Zona powinna być dużo bardziej nebezpieczniejsza i nieprzyjazna dla stalkerów, ale też nie wkurzająca jak np w a.r.e.a gdzie nie można zapisów robić i istnieje wiele wkurzających mechanik.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 20:21, kamil190 napisał:

Anomaly - Premiera patcha RC18. Nowa gra nie jest potrzebna.

 

Zmiany:

  Pokaż ukrytą zawartość

- Poprawiono problem z wyborem wyposażenia przy aktywnym wpisywaniu w polu imienia;
- Mały fix «Odłamku "Monolitu"»;
- Zaktualizowany system psioniczny od Arszi;
- Poprawiony offset celowania dla SIG SG550 Arrow z celownikiem Acog;
- Poprawki obrażeń kontrolera, a także medykamentów dla przywrócenia psi-zdrowia;
- Poprawiony potencjalny wylot, związany ze spawnerem debuggera;
- RU: zaktualizowanie lokalizacji;
- Zmieniono parę tekstów wewnątrz skryptów, które teraz używają zlokalizowanego tekstu;
- Poprawiono otwarcie inwentarza przy próbie złapanie ciała (Shift+F);
- Z wielu animacji usunięto warunek «stop at end» — przejścia w tryb celowania teraz powinny być płynne;
- Poprawiony błąd z niedostępnym naborem dla tworzenia medykamentów na stole warsztatowym po dostarczeniu dla medyka zestawu (uwaga: zestaw jest dostępny w najbliższym lokalnym warsztacie);
- Bezpłatny dostęp do warsztatu teraz powinien być bardziej pewny (wcześniej technik proponował dostęp zarówno bezpłatnie, jak i pod warunkiem opłaty)
- Ciężki kombinezon «Duch wolności» dostał wcześniej brakujący efekt daszka dla hełmu;
- Poprawiona lornetka, która nie pojawiała się w asortymencie u handlarzy;
- Dodano możliwość przetarcia maski i przełączenia latarki podczas celowania z pistoletu;
- Dodano ustawienia «Rozrzut dla broni przeciwników» i «Mnożnik rozrzutu broni» we wkładce rozgrywka.

[SILNIK]
- Klik LPM/PPM poza polem wpisywania teraz będzie liczył się za potwierdzenie wprowadzenia («Enter»);
- [R3/R4] Próby poprawienia problemów z `sun cascade`;
- Skryptowe konsolowe komendy już więcej nie resetują konsoli;
- Automatyczne oddalenie z trybu celowania więcej nie wydarzy się, kiedy odtwarza się skryptowa animacja;
- Zmiana nazwy z "dev_param_[1-8]" na "shader_param_[1-8], a także dodano ich dostępność poza trybem debugowania;
- Ulepszona obsługa błędów w czasie spawnu obiektów przez grę;
- Dla skryptów powiązanych z czasem gry, kiedy gra jest zapauzowana, dodano eksport "time_continual";
- Bardziej odpowiadająca metoda wyłączenia schodów dla `actor`a, również wyłączono schody dla mutantów;
- Jeszcze więcej błędów zapisuje się w logu i zostaje przetworzona zamiast wylotów wyskakujących na pulpit;
- Zmieniona konfiguracja buildu dla `VerifiedDX11.exe` (uwaga: dany .exe przeznaczony jest tylko dla debugowania, skąd zmniejszono wydajność, a zatem bardziej odpowiedni dla programistów i modderów).

 

Linki do pobrania patcha RC18:

  Pokaż ukrytą zawartość

RC18:

Google Drive: [KLIK]

Yandex: [KLIK]

 

 

Źródło: [KLIK]

A jak to zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia. Dopiero co pobrałem  Anomaly-1.5.0-RC15 a tu jakieś updejty. Już znalazłem :

-Anomaly-1.5.0-RC15-to-RC16

-Anomaly-1.5.0-RC16-to-RC17

-Anomaly-1.5.0-RC17-to-RC18

Rozumiem że musze pobierać wszystkie i instalować po kolei. Dużo pozmieniane odnośnie Anomaly-1.5.0-RC15?! Jest sens czy można olać i grać dalej na RC15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kocur21 changelog z rc18 jest w postach wyżej, dużo różnych zmian ale uważaj bo nie wiem czy są jakieś zmiany w tekstach czy zadaniach, szczególnie we wcześniejszych RC bo może sie okazać, że spolszczenie nie będzie działać. Od razu ostrzegam żebyś potem nie był zdziwiony :D

Ja tam nie wrzucam ich na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damy rade, a jak ze stabilnością tego update, wywala, krzaczy gre, zamula. Poprzednia wersja 1.5.0 3 update 4 h8 (czy jak tamta wersja była) w porównaniu do Anomaly-1.5.0-RC15 to...to było czyste zło. Wersja RC15 śmiga elegancko, rozgrywka jest po prostu płynniejsza i na mojej starej karcie graficznej działa po prostu dobrze. Czytałem changelog, a co z odczuciem waszym po najnowszym update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grimm to tylko jedna z wielu dynamicznych wiadomości. Generalnie znaczną większość wiadomości pojawiających się w PDA możesz olać, to nic nie warty spam dodający tylko immersji i wrażenia, że ten świat żyje. Nawet ostrzeżenia o wrogach/mutantach często są mocno wyolbrzymione, albo wręcz przeciwnie, niedoszacowane.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gerdhard jest napisane stronę wcześniej, o tu.

 

tl;dr - nie, nie będę, ale do 100% brakuje tylko kosmetyki i w zasadzie to chyba zabawy ze skryptami przy generowaniu dynamicznych wiadomości, żeby dostosować je do polskiej gramatyki. Śmiało, droga wolna, jak coś, służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ! -.- Mam kilka pytań odnośnie gry bo coś mnie ominęło i wychodzi mi teraz bokiem. Grając samotnikiem lecimy z fabułą:

Sidorowicz-->dziadek na bagnach i on daje zadania. Wydaje mi się czy dziadek nie daje zadania w Mrocznej dolinie  zeby zejść po dokumenty. Jeśli tak to coś się zepsuło, totalnie schszanilo się zadanie. Jeśli nie... to nie ma sensu schodzić do laboratorium bo lipa i można nawet nie wrócić na powierzchnię.

Zadania losowe, a dokładnie te z używaniem radia i ustawienia częstotliwości. Ustawiam radio na np. 202 i... jakieś podpowiedzi  kiedy ide w dobrym kierunku...trzaski z radia, zapętlone komunikaty, pikania, a może inny sygnał (lampka zielona) na obudowie radia. Jak odnaleźć zaginionych stalkerów?

Naprawa broni/pancerza. Moda na minecrafty i inne projekty bliźniacze (ogromną mapa, survival, zombie, zbuduj dom, stwórz broń z patyka i taśmy klejącej) jakoś mnie ominela. Kiedy klikasz na szczegóły pancerza, jest:

Material ogniotrwały 

Wkładki z kewlaru

itd itp. Musze naprawić każdy z osobna tych materiałów, zeby pancerz był sprawny. Czy oprócz pierdół typu: osełka,  olej i rozpuszczalnik czy taśma klejąca i inne, potrzebuje cos jeszcze, przy warsztatach nie mogę tego naprawić samodzielnie. Po prostu nie ogarnełem tematu, jest tego odrobinę za dużo. Dodam ma koniec, pierwsze łajzy zastrzelone na atp w modzie Dead Air...ich ekwipunk...pelny rupieci, szmaty, buty, ręczniki, rekawiczki, ło matko, od razu wyje...kasuje moda.

Mam nadzieje ze napisałem w miarę zrozumiale.

Edytowane przez kocur21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 

Powiedzcie mi, czy tylko ja mam taki błąd że podczas "użycia" np. ukraińskiej racji wojskowej lub innego jedzenia moja postać "usypia" albo umiera (to w miejscach bardziej niebezpiecznych)? Za każdym razem wygląda to tak jakby mdlał i budzi się po kilku godzinach oraz powstaje autozapis taki sam jak podczas spania. 

Edytowane przez hektorhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej grupie modyfikacji «Anomaly 1.5» pojawiła się informacja, że jeden z modmakerów przygotowuje dość interesującą pod względem jakości i wydajności paczkę broni.

Przedstawiona paczka broni nie jest dziełem zespołu twórców «Anomaly» i będzie rozprowadzana jako dodatek/addon.

Dla uzyskania wizualnej demonstracji, autor paczki broni podzielił się na swojej stronie większą ilością screenów.

CoIj89SzQlI.jpg?size=1280x720&quality=90WYBcuLegCJM.jpg?size=1280x720&quality=90qNALe8SBjIY.jpg?size=1280x720&quality=90s-8aD3FKsY4.jpg?size=1280x720&quality=90

Spoiler

LoR76gA6JdY.jpg?size=1280x720&quality=90UeA90BPxwB4.jpg?size=1280x720&quality=90bN0zCh2dH6o.jpg?size=1280x720&quality=90tpRBKN7kKAc.jpg?size=1280x720&quality=90

Zobaczyć więcej screenów można w tym albumie: [KLIK]

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hektorhe A masz ikonkę głodu na czerwono? Jeśli tak to zjedzenie czegoś podczas takiego stanu (to znaczy jeśli ta czerwona ikona głodu już się trochę czasu utrzymuje na ekranie) powoduje właśnie utratę przytomności na jakiś czas. Dlatego lepiej nie ryzykować, tylko jak najszybciej trzeba zaspokoić potrzeby bohatera. 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Poszukuję rozwiązania na pewien problem (nie tylko tu, bo i na moddb się szukało, lecz bezskutecznie - brak odpowiedzi). Dlaczego tryb Azazel Mode nie z działa z włączoną wojną frakcji? Mianowicie po tym, gdy nasza postać pada, gra nie pozwala objąć sterów nad innym Stalkerem, tylko przerzuca do menu, tak jakbym grał bez załączonej reinkarnacji. Gdy uruchomię nową grę bez włączonej wojny frakcji - wszystko z reinkarnacją działa jak należy. Jest na to jakiś fix, czy może sposób? :sos:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej oba te tryby nie są ze sobą kompatybilne (choć sprawdzałem w opisach tych trybów i nie było takiej informacji to najprawdopodobniej tak właśnie jest). 

A czy jest na to jakiś sposób? Możesz sprawdzić addony do Anomaly - być może któryś z nich ci pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc najwyraźniej nikt nie chciał się tym zająć. A co za tym idzie - na ten moment nie ma żadnego sposobu na połączenie trybu Azazela z wojną frakcji (przynajmniej ja się nie spotkałem z rozwiązaniem tego problemu). 

Choć zawsze możesz spytać się o to na Discordzie Anomaly. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, chyba jednak będzie trzeba tam zajrzeć, podpytać i poczekać. Mam nadzieję, że ktoś się tego podejmie, gdyż w podstawce CoC'a świetnie się bawiłem przy połączeniu Azazel z Warfare. :052: Troszkę jest to dziwne, gdyż w CoC'u Warfare z Azazelem działał bezproblemowo i zaczynam podejrzewać, że być może w Anomaly trzeba coś aby pozmieniać w ustawieniach, żeby wszystko zadziałało. Pytanie tylko - co? :066:

Edytowane przez Szymon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.