Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.0 (Beta 3) - dyskusja ogólna


Junx

Rekomendowane odpowiedzi

@DaarMoo teraz to już po ptokach bo dodałem addona na bronie i mnie wywala z takim logiem 

Expression    : <no expression>
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : ..\xrServerEntities\script_engine.cpp
Line          : 191
Description   : fatal error
Arguments     : LUA error: .../anomaly1.5/anomaly\gamedata\scripts\arti_jamming.script:403: attempt to index global 'utils_data' (a nil value)

stack trace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gh0sTp można by pomyśleć ale dałbyś chociaż nazwę tego moda albo link, bo po obrazku to tak nie bardzo idzie zgadnąć o co chodzi ;)

Jeśli to to:

https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/addons/body-health-system

Tu po naszemu.

To w opisie moda masz wyjaśnione.

Ewentualnie filmik ale po rusku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Akurat konkretnego rozwiązania to Ci nie podam bo Anomalię jeszcze po angielsku przechodziłem i nawet nie wiem czy miałem to zadanie choć jeśli jest fabularne to pewnie miałem - z BTR'ami jest taki pic w niektórych modach, że trzeba poszukać w miejscu gdzie jest właz/drzwi między 2 a 3 kołem, jeśli nie to popatrzeć na tylne drzwi, nad kołami między 3 a 4 kołem lub ewentualnie wejść na niego i szukać na lub przy wieżyczce - w kilku modach w najróżniejszych miejscach na BTR-ze były schowki umieszczane także jak ogarniesz problem z tym addonem to patrz na BTR i operuj kamerą, aż Ci się pokaże napis żeby przeszukać schowek - jedynie takie rozwiązanie mi przychodzi do głowy skoro mówisz, że punkt jest centralnie na BTR-ze, a skoro nie da się na niego wejść to szukaj na bokach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb to ten 

Nie wiem też czy to od niego na pewno bo w międzyczasie wrzucałem też pliki do escape from chernobyl ale tamte pliki usunąłem i zostały tylko też z tego addona na bronie, nie wiem właśnie czy o czymś czasem nie zapomniałem i tam jest w plikach moda i się z nimi gryzie, stąd wylot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb napisałem na moddb w komentarzach o tym wylocie, widać autor sie udziela więc może da jakieś wskazówki co i jak, a jak nie no to cóż? pożegnam się z Anomaly i tyle, postawiłem sobie właśnie "drogę na północ" jak widać na pierwszy rzut oka niewiele się różni od Anomaly więc na jedno wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Dlatego właśnie do Anomaly najlepiej używać menedżera modów JSGME zamiast wszystko wrzucać do gamedaty bo się potem okaże, że jakiś addon powoduje wylot to go usuwasz z listy w JSGME i menedżer automatycznie usuwając addon przywraca oryginalne pliki w miejsce tych zmodowanych dzięki czemu nic się potem nie wysypuje :P

A co do Drogi na Północ - fakt to jest moje zdanie, ale droga na północ nawet nie ma podjazdu do Anomaly, przeszedłem ją zanim jeszcze była spolszczona i szczerze jak dla mnie jest nudna jak flaki z olejem, fabuła fakt jest nawet trochę ciekawa, ale poza tym to mod raczej jest kiepski jeśli chodzi o resztę aspektów. Więc ja na Twoim miejscu (jeśli autor nic nie poradzi na Twój błąd) bym wyczyścił gamedatę, wrzucił JSGME do Anomaly i wtedy po kolei wrzucał te addony, które masz teraz zainstalowane bo sprawa jest bardzo prosta - jak wrzucisz JSGME(do głównego katalogu Anomaly) i go uruchomisz pierwszy raz to utworzy Ci się w katalogu głównym folder MODS i do niego wrzucasz cały folder z addonem - tylko nie folder gamedata tylko tworzysz w środku folder o nazwie dajmy na to 01.Nazwa Addona i do tego nowo utworzonego folderu wrzucasz gamedatę tego addona, odpalasz JSGME, dodajesz i gotowe ;) 

Pamiętaj, że Vanillowe Anomaly nie bierze plików z gamedaty bo tego folderu nie ma lub jest pusty po wypakowaniu wszystkiego więc jak usuniesz gamedatę to fakt stracisz addony, które masz zainstalowane( fakt spolszczenie też wyleci, ale wrzucić spolszczenie to jest dosłownie 30sekund :P), ale grać będziesz mógł, a potem wystarczy sobie zrobić tak jak powyżej napisałem i będziesz miał porządek w addonach i w razie by jakiś sprawiał problem to sobie go po prostu usuniesz z listy w JSGME i możesz grać dalej :) 

BTW... Ważne pytanie - ty grasz na spolszczonym Anomaly?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

18 minut temu, Szczepan9205 napisał:

do Anomaly najlepiej używać menedżera modów JSGME

pierwsze słyszę o czymś takim, możesz dać jakiegoś linka?

18 minut temu, Szczepan9205 napisał:

Vanillowe Anomaly

Co to znaczy Vanillowe?

19 minut temu, Szczepan9205 napisał:

ty grasz na spolszczonym Anomaly?

tak w połowie spolszczone, najważniejsze dialogi są po polsku, reszta po angielsku, pobierałem to w czasie gdy jeszcze nie był spolszczony w 100%, nie wiem nawet czy teraz już jest spolszczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 https://www.moddb.com/mods/call-of-chernobyl/downloads/jsgme

Wypakowujesz, wrzucasz do folderu z Anomaly, i potem tak jak pisałem, najważniejsze żebyś addony wrzucał do folderu MODS i przybliżona ścieżka wyglądała przykładowo tak - MODS/01. Weapon Parts Overhaul/gamedata czyli każdy addon jaki wrzucisz musi mieć swój oddzielny folder i swoją nazwę folderu różniącą się od reszty i jak tylko go otworzysz to w środku musi być od razu gamedata czyli coś takiego:

Spoiler

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Ja akurat addonów mam dużo bo korzystałem kiedyś z paczki od jednego gościa z USA co robił streamy z Anomaly na Youtube, tyle że ja korzystam z wersji z update 4 i hotfixem 8, tych RC15-18 nie instalowałem, ale nie gram nawet w Anomaly więc większość tych addonów pewnie już ma nowsze wersje itd - tą paczkę pobierałem zanim jeszcze wyszła pierwsza wersja spolszczenia do Anomaly, gość sam ją złożył, widziałem jak to wygląda na żywo u niego na streamie i uznałem, że zamiast ściągać po kolei to sobie ściągnę całą paczkę i ewentualnie powyłączam to co mnie nie interesuje :P

Vanillowe to znaczy oryginalne/ nie zmodyfikowane - tak jak ściągasz, stawiasz i uruchamiasz Anomaly bez żadnych modów - to jest tzw. Vanilla.

Częściowo masz po polsku częściowo nie czyli jak zakładam korzystasz z Anomaly w wersji RC18 - tej najnowszej z PDA w 3D stąd część masz po polsku i część po angielsku tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 

23 minuty temu, Szczepan9205 napisał:

korzystasz z wersji Anomaly RC18 tej najnowszej z PDA w 3D stąd część masz po polsku i część po angielsku tak?

Zabij mnie nie wiem. która tj wersja, kiedyś ją pobrałem już dawno temu jak to wyszło od razu zdaję się i tak gram z doskoku w to jak nie mam w co, a że ostatnio nie mam w co to wziąłem się po mału za to Anomaly, na początku mnie to strasznie wkurzało bo nie rozumiałem mechanik w grze tzn craftingu i że dużo śmieci się zbiera, teraz już trochę to zrozumiałem, pokompletowałem wreszcie sprzęt, naprawiłem bronie, zdobyłem egzę i zmodyfikowałem jż żeby dało sie w niej biegać no i podkusiło mnie z tymi addonami, no to mam teraz, ciekawe czy jak go postawię od nowa to te stare sejvy będą działać, bo jak tak to kij, postawię go od nowa i tyle, dam stary ostatni sejw i gram dalej, a jak nie no to lipa

jak włączam to na dole na czerwono widnieje taki napis, nie wiem dlaczego on się pojawia pomimo tego że wyrzuciłem te addony i wróciłem do oryginału, musiałem chyba o czymś zapomnieć i nie wyrzucić, nie mam pojęcia

Screenshot 2020-11-09 10-22-32.jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137Ten napis informuje po prostu, że zainstalowane addony mogą powodować problemy lub wyloty - nie pamiętam czy on jest zawsze widoczny czy pojawia się dopiero po wrzuceniu addonów. Ale na wszelki wypadek zrób mi zrzut głównego katalogu z Anomaly, spojrzę bo może jakiś addon miał jeszcze jakiś folder oprócz samego gamedata i dlatego nadal wykrywa, że masz jeszcze coś zainstalowane. Najważniejsze żebyś miał pusty folder gamedata i jak masz go pustego to wrzuć sobie tylko spolszczenie do gamedaty, odpal i zobacz czy zadziała Ci save.

Aa widzisz no to tu może być pies pogrzebany - zauważ, że mod który próbowałeś zainstalować jest do wersji RC18 czyli najnowszej, a w sumie sugerując się tym, że wstawiałeś screen z tym PDA dla Brodacza to tam tekstura PDA jest oryginalna czyli obstawiam, że możesz mieć tą samą wersję co ja - update 4 hotfix 8 (ona przez długi czas była najnowszą, dopiero z 2-3 miesiące temu wyszły te wersje RC15 do 18, a addon, który chciałeś wrzucić jak byk ma w nazwie (RC18) więc jak nie masz wersji RC18 to przez to możesz mieć wylot, ale jeśli nawet byś zainstalował RC18 to podejrzewam, że jeszcze więcej będziesz miał po angielsku, a jeszcze mniej po polsku bo zapewne jakieś zmiany tekstowe miały miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyjaśnione :P No i sprawa wylotu raczej też, bo jeśli jest tak jak napisał @cez137, że postawił Anomaly dawno temu to raczej ma tą wersję do której było robione spolszczenie - update 4 hotfix 8, a ten addon o którym pisał jest do RC18 i siłą rzeczy działać nie będzie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 @tom3kb 

Godzinę temu, Szczepan9205 napisał:

Najważniejsze żebyś miał pusty folder gamedata

No i się wyjaśniło, w tym problem że nie był pusty, były tam pliki, i to chyba te o których zapomniałem, wywaliłem to, wrzuciłem od nowa spolszczenie i działa, dzięki wielkie, boję się już dawać tych addonów żeby się znowu coś nie pokopało

Wiecie co? zauważyłem dziwne zjawisko po zainstalowaniu "drogi na północ" w Anomaly inaczej wygląda menu z ustawieniami, nie działa szybka podróż na inne lokacje i np gdy byłem w X8 i normalnie tam chodziłem to pomimo włączonego generatora na górze w Jubilenach winda do X8 jest zamknięta a muszę tam iść z powrotem i nie wiem co mam zrobić

aha jeszcze jedno, mam, zadanie na cmentarzysku pojazdów żeby zbadać anomalię termiczną, gdy w nią wchodzę ginę, wiadomo, za gorąco, to jak w takim razie mam to zrobić?

ss_cez137_11-09-20_11-33-12_(pripyat).png

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Wrzuć sobie ten JSGME i przez niego dodawaj addony to się nic nie pokopie, a w razie coś przestanie działać to wtedy tylko wywalasz addon po wrzuceniu którego przestało działać z listy i z powrotem działa ;) Tylko patrz po prostu przy dobieraniu addonów do jakiej są wersji, zazwyczaj w opisie jest podane pod jaką wersję jest addon ;) I ot cała filozofia.

A wersję moda najłatwiej sprawdzić otwierając plik updates-changelog i jeśli masz takie linijki:

Changelog:

Hotfix 8
========

Poniżej już od myślników wypisane zmiany po angielsku i po linijce "Changelog:" ten Hotfix 8 jest wypisany jako pierwszy to masz wersję z update 4 i hotfixem 8 czyli tą, do której jest najwięcej addonów, a jeśli masz najpierw jakieś RC dajmy na to 14/15/16 itd to masz te nowsze wersje.

A jeśli chodzi o same zadania to tu już nie pomogę bo bardzo dawno Anomaly i Drogę na Północ ogrywałem i nie pamiętam zbytnio misji :P Ale może ktoś się wypowie, kto na bieżąco to ogrywa, a jak nie to popatrz na Youtubie, trochę polskiej społeczności YouTubowej ogrywało Anomaly więc może znajdziesz na YT rozwiązanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 to ma działać w ten sposób? na dole zielony pasek ładowania się pokazuje, rozumiem że ten addon w tej chwili się aktywuje? długo to tak ma się mielić? bo w pewnym momencie menadżer się zawiesza i brak odpowiedzi, tak wygląda folder z addonem

No i znowu popsułem, po wgraniu tego menadżera inne mam menu i gdzieś znikło spolszczenie, to się nacieszyłem:037:mało tego, menu zmieniło sie do tego stopnia że nie ma opcji żeby zmienić sterowanie, a klawisze zostały przypisane tak jak w addonie, broń inaczej widać, te karabiny zrobiły się strasznie duże że zasłaniają pół ekranu prawie, nie da się przeładować broni, poznikały rzeczy w ekwipunku, nie wiem jak to naprawić, zamieniłem pliki na te oryginalne ale to nic nie dało

Screenshot 2020-11-09 13-30-28.jpg

Screenshot 2020-11-09 13-34-36.jpg

ss_cez137_11-09-20_13-36-32_(mainmenu).png

ss_cez137_11-09-20_14-14-36_(jupiter).png

ss_cez137_11-09-20_14-14-55_(jupiter).png

ss_cez137_11-09-20_14-14-58_(jupiter).png

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Wrzuciłeś tak jak trzeba, to że się zawiesza i wywala brak odpowiedzi to się często dzieje, jak duży mod się dodaje, trzeba poczekać cierpliwie, aż zniknie pasek i mod się pojawi w prawym okienku.

Tylko że widzę, że nie czytasz opisów instalacji modów - autor w temacie z Escape from Chernobyl napisał, że ten konkretny addon się instaluje wrzucając go do katalogu głównego z Anomaly, a nie przez JSGME.

Więc wywal w JSGME ten addon z prawego okienka w JSGME, wrzuć do głównego katalogu z modem i na to wrzuć spolszczenie, a jeśli nie będziesz miał spolszczenia to najpierw spolszczenie a potem EFC.

Przecież pod zakładką Ogólne masz zakładkę klawiszologia - tam jest sterowanie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.