Skocz do zawartości

Anomaly 1.5.2 - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2021 o 16:59, Szczepan9205 napisał:

@0kedlaw Musisz teraz wrócić do lidera swojej frakcji (osoby, która zleciła Ci znalezienie Striełoka w pierwszym wątku i powiedziała o rekruterze Grzechu na początku drugiego wątku) - dostaniesz zadanie na zbadanie szyfrowanych transmisji w anomalii Żelazny Las - dalej już powinieneś sobie poradzić ;)

A jeśli chodzi o artefakt to nie jestem w stanie Ci podpowiedzieć niestety gdzie go szukać bo arty często wypadają bardzo losowo w Anomaly :P Ja jak nie mogłem znaleźć artów na potrzeby jakiegoś zadania to sobie je spawnowałem (tyle, że ja głównie testowałem spolszczenie grając w Anomaly więc... :P)

Za cholewę nie mogę znaleźć tego skrętaka. Możesz pomóc z kodem na spawn tego itema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@0kedlaw Jak odpalasz Anomaly to w Launcherze masz taką opcję jak Debug Mode - zaznaczasz ją, startujesz Anomaly i po załadowaniu lokacji ( tak żebyś widział już świat gry) naciskasz ESC i jak pojawi Ci się menu to wciskasz S - odpali Ci się menu spawnera:

Spoiler

ss_szczepan_02-08-21_15-23-37_(l01_escape).jpg

Klikasz na Item Spawner, a dalej to już chyba sobie poradzisz ;)

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeszedłem pierwszą linię fabularną w Anomaly, jakbym miał opisać wrażenia to

Spoiler

 

Ale, że w moda gra się przyjemnie to idę dalej, mój Kombinezon Włóczęgi poszedł do skrzyni razem z karabinem Gaussa. Kupiłem sobie Egzoszkielet wreszcie (będzie na co kasę wydawać - ulepszenia) i idę dalej :D

Moje wyposażenie na dany moment.

1.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem coś takiego PROVAK 'S WEAPON OVERHAUL V2.5 | ANOMALY 1.5.1  , po uruchomieniu ukazało się Anomaly na całkowitym innym poziomie graficznym(ale to też kwestia gustu) ,co do rozgrywki to mam dopiero 3h z tego co wiem autor dodał kilka nowości ,czy ktoś myśli nad spolszczeniem tego? ,bo zapowiada się to dobrze, jeśli autor będzie dalej to rozwijał .

8.jpg

9.jpg

10.jpg

2.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XEBEK z reguły spolszczenie jest robione jak mod jest raczej wydany jako finalny, bo tak to co update to może się okazać, że i tak spolszczenie nie działa i trzeba znowu przerabiać. No i raczej niewiele paczek broni było spolszczonych ale na upartego i bez tego w takie mody da się grać ;)

Także wielkich nadziei raczej nie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tom3kb napisał:

@XEBEK z reguły spolszczenie jest robione jak mod jest raczej wydany jako finalny, bo tak to co update to może się okazać, że i tak spolszczenie nie działa i trzeba znowu przerabiać. No i raczej niewiele paczek broni było spolszczonych ale na upartego i bez tego w takie mody da się grać ;)

Także wielkich nadziei raczej nie mniej.

Właśnie też mnie nazwa zmyliła że niby to tylko paczka na bronie ,ale tak na prawdę to pełen zestaw wielu modyfikacji w tym kilka nowych prywatnych od autora ,z tego co się doliczyłem całkowita ilość ich jest ponad 30 sklejonych w jedną całość :) (wypakowujesz i grasz ),coś jak nasz Escape from Chernobyl ,polecam się tym zainteresować i wypróbować, mój błąd że w wcześniejszym  pytaniu  nie doprecyzowałem tego bardziej 😞 , co do finalności projektu to od v2.4 wielkich zmian nie ma i tylko dodawane są fixy z tego co się doczytałem ,osobiście zestaw ten nazwał bym STALKER ANOMALY edition by PROVAK 'S  .

 

AnomalyDX11_2021_04_21_20_01_47_750.jpg

A tu mały opis co tam jest 

Spoiler

MODS INCLUDED: 'Boomsticks and Sharpsticks' newest update, 'AWP 0.2 Pack', EFT Weapon pack, 'CW weapons RC18' as well as 'CW weapons from U4H8', the final 'CW weapon pack', TAZ 3.0 weapons, TAZ 2.0 Weapons, 'CEMENTS viewmodels', STCOP 3.4 weapons/scopes, a few A.R.E.A. weapons, (all edited by me) Feel fried's item usage animations, Anomaly HD models, restored B&S weapons like KAC and 9A91 etc, Thfpjct's Simplified UI, A.R.E.A. Skyboxes, Dialogue expanded, ambient music overhaul, Realism from the Surly, mutant bleeding, dynamic nocturnal mutant spawn, new inventory sound, Stalker 2 Menu music, new main menu by Me, some textures from SURLY, T.H.A.P., HQ Ammo icons, TAZ 3.0 Item icons, New mutants models, New Icons Merge, EFT aim rattle, Quests from anyone, Soundscape Overhaul 3.0, JSRS 3.6, Michiko's Weather Revamp, All factions playable mod, Damien's fixed knife animation, EFT Binoculars, Detector Binoculars, new pda sounds, Bullet Time mod, Igis/arzis, GhenTuong/base task packs, more dynamic quests, Food, drug, and drink animation mod updated to latest version and rigged for new knives, Dynamic mutants updated, Cinematic VFX 3.0, and fixed lowered huds for all weapons, fixed huds for grenade and bolt, and an absolute ton of other custom stuff I did.

Wersja na której gram (linki od autora )

 

Edytowane przez XEBEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niko_The_Stalker wydaje mi się, że nie ale przejrzyj opcje dla pewności.

Ewentualni jak dopiero zacząłeś grę to zacznij jeszcze raz na nowych zapisach, tamtych nie kasuj i zobacz, która rozgrywka ci bardziej odpowiada.

Na niektórych mapach jest podobno bardzo ciężko grać z tym zapisem przy ogniskach, chociaż można przycheatować podobno ;) robiąc zapisy z konsoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardziej doświadczonych stalkerów,1.5.1 śmigał wyśmienicie i bezproblemowo do czasu utorowania sobie drogi przez Limańsk w stronę szpitala, po wybiciu wszystkich monoliciarzy i grzechowców za bramą placu budowy zaczęło wywalać do pulpitu, czasem przy próbie przeszukania zwłok, po włączeniu noktowizora, przy próbie przejścia na szpital lub bez konkretnej akcji. łotrzyck ze wsparciem zatrzymuje się na placu budowy i nie idzie dalej, próba wydania polecenia też kończy się na pulpicie i zero komunikatów, ktoś coś się spotkał z takim cackiem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quban82  Na Twoim zapisie też miałem wylot, jak w remizie chciałem przeszukać trupa. Dziwne, bo ja w swojej grze nie miałem niczego podobnego. Sprawdziłem loga i nic tam nie było.

Bez obszukiwania martwych w Limańsku trochę się pokręciłem i poszedłem do Szpitala i tu nic się nie dzieje. Postrzelałem, przeszukiwałem i wszystko gra. Spróbuj na moim zapisie, zobacz czy coś się będzie dziać. Możliwe ze coś w Limańsku było nie tak. 

szpital.dds

szpital.scoc

szpital.scop

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wracam z krótkiej przerwy, gdyż przed przerwą grałem sobie w anomaly z modem "agressor" i mi się komputer spalił :B

Mam teraz nowy, i już nie wiem co mnie powstrzymuje, żebym w to nie zagrał, próbuję wczytać save z miesiąca ale jak wczytuje to wywala mnie do pulpitu i taki log:

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : D3DX11CreateTextureFromMemory ( HW.pDevice,S->pointer(),S->length(), &LoadInfo, 0, &pTexture2D, 0 )
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : ..\xrRenderDX10\dx10Texture.cpp
[error]Line          : 535
[error]Description   : Za mało zasobów pamięci, aby można było zakończyć tę operację.
 
[error]Arguments     : d:/dysk e/anomali\gamedata\textures\act\newloner\act_gasmask.dds

stack trace:

Wiem, że pewnie chodzi o to że mało pamięci, tylko ktoś mi może wyjaśni, czy chodzi o RAM czy o kartę graficzną, mam teraz kartę graficzną GTX 1050 Ti 4Gb, czyli raczej lepsza niż moja stara karta, ale mi pokazuje że ktoś mi ukradł chyba 8gb ramu, więc obstawiam RAM. 

*przy tworzeniu nowej gry tak samo sie dzieje*

Argument za każdym razem jest inny, tu jak mam act_gasmask, raz miałem wpn_fn2000 a raz jakaś tekstura łuski. 

Próbowałem odpalać najpierw na DX8, raz na DX11, ale to samo, nawet próbowałem odpalać na DX8 i na najmniejszych ustawieniach graficznych

Dobra, nieważne

Protip dla ludzi co im gre wywala:

Zwiększcie sobie wirtualną pamięć dysku na którym jest gra, mi chodzi

Edytowane przez Dr_Sztychowka
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam braciszków, wie ktoś jak zacząć trzeci wątek ? Nie mam żadnego zahaczenia, rozwaliłem tego CzrnegoBoga w Sterowni prozmawiałem z Igłą, wróciłem do Sidora ten mnie wysłał do wioski kotów do Psogłowa i koniec nic się nie dzieja nikt dalej nic nie mówi hymmmmm? co jest grane ? Pomożecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.