Skocz do zawartości

The Journey


Agrael

Rekomendowane odpowiedzi

The-Journey.png
Platforma: Zew Prypeci (Repack - Wersja Samodzielna)
Data Premiery: 25.09.2021r
Autor:  el_chupacabra
Autor Spolszczenia: Sierioża
Śr. długość rozgrywki: (ok. 6 godzin)


OPIS:

Spoiler

Przedstawiona historia rozgrywa 20 lat po wydarzeniach z trylogii. Frakcje opuściły strefę i pozostała tylko niewielka część samotnych stalkerów, którzy jakimś cudem odnajdują się w tym opuszczonym bez Boga miejscu. Zona szybko zaczęła na dobre przejmować kontrolę nad obszarami ludzkiej działalności. Gracz będzie zmuszony stawić czoła nie tylko skrajnie niebezpiecznym zjawiskom, ale i również potworom. 

The Journey to mroczna i pełna niespodzianek podróż do najstraszniejszego miejsca w Zonie. Zonie, która powoli zaczyna umierać  ... 

  • Nowa fabuła; 
  • 4 przeprojektowane lokacje i 3 nowe;
  • Nowa roślinność; 
  • Nowe mutanty; 

SCREENY:

Spoiler

ss_lo_12-14-20_15-17-40_l03_garbage.jpg

ss_lo_12-14-20_15-20-15_l02_escape.jpg

ss_lo_11-30-20_17-44-40_agroprom.jpg

ss_lo_11-30-20_17-37-02_cursed_village.jpg.10fce473d52b57da514136880563d153.jpg

ss_lo_11-30-20_17-33-26_yantar.jpg

INSTALACJA:

Spoiler

Modyfikacja jest w formie samodzielnej gry - podstawowa wersja nie jest wymagana. 

Rozpakowujemy pobrane archiwum. Spolszczenie znajduje się w folderze translation. 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod + Spolszczenie: [KLIK]

EFT Weapon pack by pROvAK dla The Journey: [KLIK]

ss_daniel_09-30-21_21-07-36_(agroprom).jpg ss_daniel_09-30-21_18-30-01_(cursed_village).jpg

ss_daniel_10-01-21_11-13-53_(yantar).jpg

Źródło: ejFj9IA.jpg

  • Super 1
  • Dodatnia 8
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba skorzystam z plików PL mimo (podobno) braków i usterek tegoż gdyż nie zamierzam wracać do szkoły podstawowej (1974 - 1975 wtedy za gierka był eksperyment i uczono już niektóre szkoły od 2 klasy przez 2 lata tego fluktuacyjnego slangu) i zamierzam pozytywnie odbierać dialogi postaci.

Spoiler

ss_tomahawk_09-26-21_11-52-18_(l01_lostvalley).thumb.jpg.78e1cc3302d63b3af4a4fa854e56ffd1.jpgss_tomahawk_09-26-21_11-52-05_(l01_lostvalley).thumb.jpg.43e814a168869bfab86e5e580ef79f2d.jpg

 

ss_tomahawk_09-26-21_11-50-40_(mainmenu).jpg

Cholera jasna, jasna cholera, mam taki problem - nie widać co jest w inwentarzu.

I jak to naprawić?

 

ss_tomahawk_09-26-21_13-25-01_(l01_lostvalley).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox to samodzielny mod, po wrzuceniu spolszczenia niby normalnie jego exekiem.

"How to install :
- Unzip.
- Install ReShade option (improves overall lighting, colors, ambiance). Copy the content of ReShade_option/bin to S.T.A.L.K.E.R. - The Journey\bin.
- Install translation if needed. Copy the content of the language folder to gamedata.
- Launch Stalker-COP.exe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa jest w pytke zbysia zajefajna, z tego co kumam to czerwone ludziki nie są przyjazne a niebieskie są:

 

ss_tomahawk_09-26-21_16-19-43_(l02_escape).jpg

p.s. miałem dziwny wylot, gra nie chciała odpalić i zielony robak.

Chciałem usunąć ale system nawijał, że mod działa, reset, naprawa plików przez system - około 10 minut, potem postawiłem m oda od nowa.

!  zachowałem pliki save i configuration i poprawiła mi się rozgrywka a i sejfy nie zginęły.

p.s. Łowca o którym gadał Fiodor jest dopiero na Kordonie koło wioski przed mostkiem:

Spoiler

ss_tomahawk_09-26-21_16-26-27_(l02_escape).thumb.jpg.10d7b058c99aac47fff282a46c8f3860.jpgss_tomahawk_09-26-21_16-26-15_(l02_escape).thumb.jpg.a28255d578af10ee7bf1c50c4303f32c.jpg

 

p.s. 2 - immunologia - lekkie rany leczą się same!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat no tak... ale to jakaś prowizorka jest. Nie po to gram, żeby z takich powodów męczyć się. 

Jeszcze jedna rzecz @wariat. Jak wyjdziesz z gry to zapiszesz swoje ustawienia i następnym razem nie wejdziesz, chyba że będziesz miał kopie fabrycznego user.ltx i będziesz w kółko kopiował. 

Edytowane przez DaarMoo
  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DaarMoo napisał:

Jak wyjdziesz z gry to zapiszesz swoje ustawienia i następnym razem nie wejdziesz, chyba że będziesz miał kopie fabrycznego user.ltx i będziesz w kółko kopiował. 

Nie mam takiego problemu. W menu normalnie zmieniam rozdzielczość, jasność itp, wychodzę z gry i po uruchomieniu mam zapisane swoje ustawienia. Jedynym wyjątkiem jest zmiana oświetlenia na jakieś wyższe niż statyczne. Jak dokonam takiej zmiany, to moda nie uruchomię. A takie zwykłe ustawienia jasności, bajerów itp z nimi nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wariat napisał:

Nie mam takiego problemu. W menu normalnie zmieniam rozdzielczość, jasność itp, wychodzę z gry i po uruchomieniu mam zapisane swoje ustawienia. Jedynym wyjątkiem jest zmiana oświetlenia na jakieś wyższe niż statyczne. Jak dokonam takiej zmiany, to moda nie uruchomię. A takie zwykłe ustawienia jasności, bajerów itp z nimi nie ma problemu.

Przed chwilą pobrałem i zainstalowałem moda. Z folderów po rozpakowaniu skopiowałem folder bin z folderu ReShade_option oraz spolszczenie na polski. Gra normalnie się odpaliła i zmieniłem ustawienia na DX11, wszystko na maximum i śmiga.
Spróbuj skopiować bin z tego folderu, jeśli nie pomoże najlepiej pobrać moda jeszcze raz.

  • Dodatnia 3
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Saddam :) Na pewno komuś się to przyda, ale raczej nie mi.

Mam trochę za słaby piecyk, by grać na tak wysokich ustawieniach jak DX11. Poza tym mod niezbyt mnie zainteresował, nawet na statyce mógłbym grać, mi to nie przeszkadza za bardzo, ale wolę coś innego.

Ale dzięki za poradę i sprawdzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moda skończyłem i szczerze jestem bardzo zawiedziony, czekałem na niego od kiedy pierwsze informacje się pojawiły, ciekawy koncept zony, ładne nowe lokacje, czy przerobione stare, ale sama fabuła i jej zakończenie... Szkoda gadać. Wątek poszukiwań brata, strasznie nieciekawy, ale za to pod sam koniec się wyjaśnił szkoda tylko, czego nie zrobił w ramach historii zony, czemu ona tak wygląda, dlaczego dzieje się jak się dzieje. Wydaje mi się jakbym zmarnował 6 godzin życia na to, aby pozwiedzać 6 czy 7 lokacji.

  • Dodatnia 3
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod - grałem w gorsze, może być.

Wrażenia - jakbym łaził po byłym PGRze niczym w filmie "Arizona" (1997), ludzie osowiali, asekuranccy, trochę sztajmesów kołysze się w tle, bydło i trzoda z PGR-u biega luzem bo nikt się nim nie zajmuje.

Duży plus za rozbudowanie i urozmaicenie lokacji, minus za brak zawodników na lokacjach.

Pusto jak w sklepie na jesień w 1981 roku, tylko łój i ocet.

Gdyby nie mutanty, rozbójniki i broń za pasem to tak jakbym zwiedzał jakieś zadupie  w poszukiwaniu wrażeń na urlopie w celu spokoju od miasta i ludzi.

Mod - lokacje, wart jakiejś konkretnej fabuły, polecam zagrać i samemu ocenić.

Slang z wyspy sprowadza tego moda z powierzchni do opuszczonej piwnicy w wiosce nowicjuszy. :) 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dynamicznym najlepsza rozdzielczość to 1024x768, wyżej juz mam pasy po bokach

Gdzie się ustawia język? bo mam po angielsku

No i nie chce się ponownie uruchomić, gamedata ma być pusta? nie mam tam żadnego pliku, tak ma być?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Masz na myśli pasy po bokach w menu po zmianie rozdzielczości? Ja uruchamiałem tego moda na dynamicznym (DX 11) w rozdzielczości 1920x1080 i dwa czarne pasy bo bokach tła menu były, ale po ponownym uruchomieniu wszystko się dopasowało.

Paczki językowe masz w folderze translations (myślałem, że to dość oczywiste tym bardziej, że autor wrzucił ten folder do głównego katalogu moda) więc wchodzisz w translations i w folder polish - w nim masz folder gamedata, a w nim folder configs - kopiujesz go i wrzucasz do gamedaty (tej co jest w głównym katalogu) i to wszystko - masz po polsku.

Tak gamedata ma być pusta. Ale w jaki sposób nie chce się uruchomić? Klikasz na skrót, żeby mod się odpalił i nic się nie dzieje czy odpala się i wywala zanim menu się jeszcze pokaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.