Skocz do zawartości

OP-2.2 - Dyskusja ogólna


vidkunsen
Wiadomość dodana przez Agrael,

W tym temacie prowadzimy wszelkie rozmowy na temat OP-2.2.

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Ignachinio said:

Jeśli trup ma kartę w swoim ekwipunku to do samego końca gry będzie jego ciało leżało razem z kartą więc zawsze możesz poszukać.

A to nie jest tak że jeżeli trup zbyt długo leży to jego ciało zamienia się w zombie? Czy trupów z kartami tego nie dotyczy?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku gry jak miałem znaleść broń dla Jurika na wysypisku w tunelu. To do tego zadania podszedłem dopiero po jakiś paru dniach zony. Skutek był taki. Że zamiast klienta z mp był zombi i daje losowo tylko rąśie.  Gdzieś kiedyś w jakimś poradniku wyczytałem że jak dostajesz zadanie to leć do niego od razu i nie czekaj.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trup traci naturalną dla istoty zywej immunologię, ulega biodegradacji i jest podatny na wirus który zamienia go w strzygę  -kobieta lub strzygonia - facet, te bardziej pierdol...e zamieniają sie (trupy) w kikimorę.

p.s. polecam książki D. Wojtuckiego, dowiedzieć sie można (ci co nie wiedzieli) w jaki sposób opowieści chłopaków z Legionów Polskich przy ogniskach na Haiti wynikające ze starych słowiańskich obrzędów u murzynów na Haiti (nie wszystko pojeli prawidłowo, stąd przekłamania :) ) zamieniłu sie w kult voo doo.

 ;) :) 

p.s. 2 zadania z trupami w OP wykonuje sie od razu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam parę pytań które muszę zadać profilaktycznie, żeby nie skaszanić sobie reszty gry :).

Pierwsze to czy mogę oddać szpeje z fabuł typu zdjęcia, notatki itp. dla Informatora? Ma on linie zadań cyklicznych gdzie wypytuje się o to i nawet fajne gadżety można dostać za to. Czy mogę oddać mu te rzeczy?

Gdzie jest Duch po ukończeniu fabuły? Dostałem od niego sms po misji z zaginioną grupą naukowców, że jest sprawa ale nie mogę go znaleźć.

Czy kiedykolwiek później w fabule będzie moment gdy będę musiał wydać więcej niż milion rubli? Nie licząc chomików i broni do modyfikacji dla Wasyla i prototyp 58 od Akilla.

Kiedy pojawia się Noe żeby zacząć fabułę fal mutantów?

 

Edytowane przez Dr_Sztychowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 17:21, Dr_Sztychowka napisał(a):

https://op-2.fandom.com/wiki/OP-2.2_quests#Living_Heart_recipe

Tu jest bardzo fajna stronka z poradnikiem do op-2.2. Ja z niego non stop korzystam. Opis wszystkich zadań łącznie z tym kto to daje i gdzie można znaleźć niejakiego Noego do fali mutantów plus wszystkie karty do tali Kuxniecowa. Ja osobiście znalazłem tyle samo co ty. 

W lini zadań do lok carnobyl-1 jest zadanie gdzie będziesz musiał stworzyć pancerz aby wejść do pewnej lok. Łącznie będzie cię to kosztować jakieś 380k dienków. Plus dodatkowo w puźniejszej fazie gry u niejakiego sidorka dostaniesz zadanie na znalezienie plecaczków w ilości około 10 sztukw w losowych miejscach lącznie to jest 24 lok w wiosce kotów. I to będzie cię kosztować jakieś 2kk dienków. Ja w tym jjuż czasie miałem ponad 5kk plus kolejnych parę kk w towarze. 

A co do Ducha. To wpierw go znajdziesz na wejściu do labka x-10 a potem się przenosi do lok plac budowy.

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Notatki, Pda, Dokumenty, itd, itp przechowywać w schowku (również żadkie przedmioty ) ja tak robię, było i jest ok. Duch na Placu budowy, kasą się nie przejmuj jak będziesz miał za dóżo to u Sidora oddasz na jakiś szlachetny cel :)  

Och bracie, Noe to po wskrzeszeniu Fenrira ogólnie po zadaniach na Sadowsku oprócz Weskera, on jest apart, a zaczyna Barman. 

Edytowane przez suchy1280
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z zrobieniem zdjęcia zabujcy Pantery w wiosce kotów na kordonie. Pisze w poradniku stań po drugiej stronie na rogu dachu i skieruj fptopistolet w stronę ogniska i on automatycznie podświetli delikwenta na czerwono. No i stoję i szukam i na czerwono nikogo wszyscy zieloni.  W x-16 strzelało się trochę wyżej do takiej obramówki nad mózgiem i tam poszło. A tu się męczę i nic kicha totalna. Może ktoś mnie oświeci i wspomoże radą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nice napisał(a):

Witam.

Mam problem z zrobieniem zdjęcia zabujcy Pantery w wiosce kotów na kordonie. Pisze w poradniku stań po drugiej stronie na rogu dachu i skieruj fptopistolet w stronę ogniska i on automatycznie podświetli delikwenta na czerwono. No i stoję i szukam i na czerwono nikogo wszyscy zieloni.  W x-16 strzelało się trochę wyżej do takiej obramówki nad mózgiem i tam poszło. A tu się męczę i nic kicha totalna. Może ktoś mnie oświeci i wspomoże radą. 

Miało być tak. Wchodzisz odpalasz strzelasz dwie rozmowy i nara. A u mnie było wchodzę celuje w okolice ogniska i nic wszyscy na zielono. Czerwonego ani widu ani słychu. Dopiero po czwartym wgraniu lokalizacji coś mnie tkneło aby przelecieć się wkoło wioski i na wysokości krzyży widzę obramówkę na czerwono. No ta ja myk na właściwe miejsce i patrzę przez peryskop jak on biegusiem aż pod tunel z elektrami poleciał. Po 5 wgraniu lokalizacji po jakiś 10 minutach widzę ognisko płotek a za nim jakiś klient na czerwono się wyleguje. No to ja strzał fotka poszła gadu gadu i super zadanie zaliczyło. Na następnej lok. wchodzę tam gdzie miałem wejść odpaliłem lunete i o dziwo klient przy ognisku sobie na spokojnie siedzi. Czy z tym Kordonem tak miało być czy u mnie się coś popierdzieliło. Tego nie wiem Wiem tylko jedno że czeka mnie dziś wycieczka do martwego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://stalkerportaal.ru/board/op_2_2/bez-ogranicheniy-inventarya-dlya-op-22/42-1-0-825

Działa. Sam przed chwilą sprawdziłem.

2 minuty temu, Nice napisał(a):

A jakbyś chciał coś więcej to. Wejdź w dodatki - usprawniacze gry i 3 post od niejakiego Maur i tam masz do wyboru do koloru.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Robię zadania chomików i natrafiłem na diametralny problem z detektorami artefaktów dla Winsora. Wie ktoś skąd je dostać oprócz wymiany z Sacharowem na złoty kotlet lub linię cz Tolika? Ewentualnie skąd wziąć złoty kotlet? Wiem że może być że będzie misja od Woronina z serii wyeleminuj skupisko wrogów i ono będzie w podziemiach Prypeci ale z jakiegoś powodu go nie mogę dostać. 

W dniu 3.04.2024 o 12:48, Zwinny napisał(a):

Czasami mi teleporter nie działa ,musze zabrać schowek striełoka z głębokiej rury a potem nie chce mnie przenieść ale artefakt teleport zjada

Wczytywałem ponad 5 razy i nic

Miał ktoś tak? 

Może dlatego że w wodzie jesteś. Jak nie wyszedłeś jeszcze to podzielę się swoim sposobem na to, podsadzasz się plecakami. Na pewno miałem tak że teleport w ogóle nie działał ale nie pobierał artu. Nigdy jakoś mi tego artu nie ukradł. Czy tylko teraz ci się to dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po snajperze i fali mutantów ale przed doliną szeptów i szachistą. Złoty kotlet do tej pory znalazłem tylko w zadaniach 18 sztuk. 16 w zadaniu dla Ducha z CEA a dajesz 10 i 2 razy się trafiają w schowkach gdzie masz kopie wszystkich unikatowych artów. Dodatkowo w jednym z zadań snajpera potrzeba 6 sztuk. I czy jest na to przepis nie mam pojęcia. Ale wiem że ktoś się tutaj na forum pytał o to. Ale odezwu nie było żadnego.

Co do teleportu to nie pomogę. Można to ująć w paru słowach. Takie są uroki opka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć jak przesunąć tą płytę z doliny szeptów z czasu 5.30. Męczę się dobre 3 godziny i nie wiem jak to zrobić. Na filmie takie proste a u mnie takie skomplikowane. Na filmie myk i jest a ja podchodzę i nic. Mam coś nacisnąć czy samo poleci. Jakaś kombinacja klawiszy bo standardowe szift i f nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać mój problem sam się rozwiązał. Nie tak jak na filmie. Naciskałem różne kombinacje klawiszy i chyba to było tak. Szift + f + wyrzuciłem broń na płytę. I ona zamiast w lewo to w moim przypadku przykleiła się do sufitu. No to ja po drabinie w dół klient za mną. Ale nie było sms z jego wypowiedzią. Ale tak jak w poradniku czy na filmie wszystko inne potoczyło się jak powinno. I dziś zaczynam szachistę. To znaczy że jest ok. Najlepsze jest to że jak tam ponownie poszedłem po fabule doliny. Ta płyta zleciała w dół. I nadal blokuje wyjście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc do kogoś kto robił niedawno zadanie na Diamentowe czaszki - może wiecie dlaczego nie mam linii dialogowej z Cieniem Monolitu ws. ostatniej czaszki ? Mam aktywne zadanie na Zabicie Cienia Monolitu (oczywiście niedokończone) - czy ono może kolidować z linią fabularną na Diamentowe czaszki ? Pomocy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.