Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

kotek22 - pisaliśmy o tym, że kiedy wejdziesz na niego z itemami dla Profesora, są wyloty do pulpitu przy próbie wczytania poprzedniego sava i przy przechodzeniu na inne lokacje. Oddanie itemów nic nie zmienia.

Pierwsze usuwa się, grając tak, aby nie zginąć i nie mieć potrzeby wgrywania sava. A wyloty przy przechodzeniu na inne lokacje, trzeba przecierpieć, wgrać autosava na nowej lokacji i gra pójdzie bez problemu dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wezmę polskie tłumaczenie pod warsztat i wtedy będę mógł zademonstrować moje prawdziwe umiejętności.

Na warsztat to ty możesz sobie wziąć polskie tłumaczenie jeżeli sam je zrobisz. Możesz ewentualnie poprosić innych tłumaczy, może pozwolą gmerać przy swoich spolszczeniach.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotek22 - pisaliśmy o tym, że kiedy wejdziesz na niego z itemami dla Profesora, są wyloty do pulpitu przy próbie wczytania poprzedniego sava i przy przechodzeniu na inne lokacje. Oddanie itemów nic nie zmienia.

Pierwsze usuwa się, grając tak, aby nie zginąć i nie mieć potrzeby wgrywania sava. A wyloty przy przechodzeniu na inne lokacje, trzeba przecierpieć, wgrać autosava na nowej lokacji i gra pójdzie bez problemu dalej.

Kondotier dzięki tobie gram dalej,krata browa dla ciebie :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie wiadomo co powoduje te crashe konkretnie. Fakt faktem było by lepiej gdyby ich po prostu nie było, bo psują troche moda który jakby nie patrzeć pod innymi względami jest świetny.

Jakieś wieści odnośnie kompatybilności tłumaczenia z nowym patchem smox? I tak w ogóle, jest ono kompatybilne aktualnie z patchem 0.1 który wyszedł wcześniej?

Edytowane przez Canzah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smox mam dla ciebie złe wieści z tym fixem 3.

Trzeba go przystosować do spolszczenia bo sposób w jaki ty chcesz go instalować powoduje że nie wykorzystujemy pełni jego dodatków. Naprzykład nowy model podstawowy Mesera bez kombinezonu. Ogółem fixx3 jest niekompletny jak nałożymy na nie spolszczenie.

 

Jedyne co należy zostawić to actor.ltx który posiada fixa na te poddasza na które nie można wejść.

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLR jest na innym silniku. Mogli sunshafty usunąć całkowicie.

Chociaż co ja tam wiem, pewnie trza jakieś shadery zrobić.

Wracając do zmiany modeli broni. Jak już coś to trzeba je edytować i dodać kilka animacji dokładnie brakuje animacji chodzenia bo te są w plikach ogf, a te zaś wczytuje skrypt olr_rask.script który zalecam wywalić po zainstalowaniu spolszczenia bo to oryginalny plik który był w podstawowym 2.5 i po jego wywaleniu i zainstalowaniu patch 0.1 (plik gamedata.dbo) animacja noża i pistoletów ma animacje poprawne (pistolety bez magazynka mają animację chodzenia, nóż podczas chodzenia nie podcina gardła messera :P)

Dokładnie to proces instalacji powinien wyglądać tak.

1. Instalujemy Repack na Dysk/partycje dysku D lub jakikolwiek inny w folderze o nazwie STALKER-OLR

1.1. Instalator uruchamia konfigurator który ustawiamy jak chcemy. Dajemy recommended tam gdzie ten napis jest (w pierwszym zalecam dać 2 na przywrócenie oryginalnego user.ltx)

1.2. Jak wyskoczy fov switcher to wybieramy dla ekranów 4:3 fov 83.5 i hud_fov 0.43. Jak mamy panoramiczny to nic nie zmieniamy.

2. Instalujemy patch 0.1 (oficjalny)

3. Instalujemy fixx3 (nieoficjalny) 4. Instalujemy spolszczenie i zamieniamy pliki.

5. Instalujemy pacz 0.1 spolszczenia od Smoxa.

6. Usuwamy z plików scripts plik olr_rask.script (odpowiada za animacje)

7. Odpalamy grę

 

 

PS. Smox brakuje folderu text w tym patchu nie żeby coś ale mod dodaje nazwy nowe i bez tych tekstów mogą być napisy st_coś_tam itp.

Np. w opcjach pisze st_mouse_sensitivity_ui lub sk_kanistra (bo dodają nazwy takich przedmiotów jak beczka lub kanister). Tylko uprzedzam o takich błędach.

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@litosns, proponowałem byś zrobił patcha do spolszczenia, nie zgodziłeś się. Teraz, jak ja go zrobiłem masz całą masę uwag. Jeżeli mój patch jest zły, to zrób lepszy. Usuwam wszystkie moje posty związane z fiksem 3 i patchem do spolszczenia. Zrób to po swojemu. Ja wycofuję się ze wszelkich poprawek tej gry teraz i w przyszłości. Jeżeli ktoś pobrał mojego patcha 0.1 do spolszczenia, to zabraniam wstawiania go na forum. Zaczekajcie na lepszy od @litosnsa.

  • Dodatnia 1
  • Negatywna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie złoszczę, po prostu ustępuję miejsce młodszemu, zdolniejszemu koledze. Dobrze to ująłeś -

W sumie chyba o to chodzi żeby zgłaszać jakieś bugi jak się je znajduje ;)

Zgadzam się z tym. Po zrobieniu patcha zainstalowałem OLR 2.5 i sprawdziłem jak działa. Nie zauważyłem problemów z animacjami. Buguw i błędów też nie znalazłem, a nawet jak by coś wyskoczyło, to każdy może wstawić screena z tym błędem i wtedy się go poprawia. Powtarzam - jak się znajdzie błąd podczas gry, a nie gdybać, że taki błąd może być. Nie można też wprowadzać graczy w błąd podając zły sposób instalacji. Patcha 0.1 nie trzeba instalować, bo zawarty jest w spolszczeniu, konfigurację robimy na końcu, po dodaniu spolszczenia. I żadnych plików nie trzeba usuwać. To tyle, więcej w tym temacie nie będę pisał.
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie litosns napisał, że takie bugi mogą być, a nie, że znalazł takie. Ok, widzę różnicę. Ale z drugiej strony skoro się napracowałeś, zrobiłeś patcha do spolszcznia do tego fixa3 i uważasz, że był dobry (nawet jeśli miał jakieś bugi itp, zawsze się coś znajdzie ;) ) to dlaczego postanowiłeś go usunąć. Chyba, że jesteś niezadowolony z jego działania/coś jest nie tak to wtedy rozumiem, że mamy nie instalować. W sumie twój patch twoja decyzja o nie wydawaniu go i nikomu nie musisz się z niczego tłumaczyć. Ja jak czytałem twojego posta to odebrałem to jako taki jakiś "foch", pewnie zupełnie niesłusznie. Co do tego, źe litsons podał złą kolejność instalacji, a bo to pierwszy raz ktoś tak robi, ludzie tu różnie kombinują, a jak coś jest źle to zawsze znajdzie się ten kto to skoryguje. Nie wydaje mi się żeby przecież specjalnie chciał ludzi w błąd wprowadzać. ;) Dobra chyba to wszystko co chciałem dodać.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej Sory Smox ale ja nie znam Rosyjskiego języka więc nie mogę kontynuować spolszczenia sam (chyba że MonoLityczny coś zrobi w tym wypadku)

Dołączona grafika

 

Proszę screen błędu jaki znalazłem po zainstalowaniu patch 0.1

Ja nie wybrzydzam ani nic. Naprawdę podziwiam twoją pracę włożoną w tłumaczenie tego moda ale jak sam widzisz są braki (o których pisałem brak folderu text)

Podziele tamten post na części.

1. Odpowiedź na pytanie kolegi dot. sun shafts.

2. Udzielenie mu też rady dot. zamiany modeli broni że MOGĄ być błędy typu brak animacji chodzenia.

3. Napisanie że olr_rask.script z moda jest starą wersją sprzed patch 0.1 (pomyłka podczas kompilacji spolszczenia?)

4. Napisanie procesu INSTALACJI! (jeśli błędna to sorry)

5. (to co jest pod PS) napisanie że brakuje folderu text CO BYŁO DO CIEBIE. to co było wyżej nie było do patcha.

Edytowane przez litosns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie w kwestii wsparcia tego moda. Skłoniło mnie do tego, to, że jak już zainstalowałem OLR 2.5, to pograłem trochę z fiksem 3 i muszę przyznać, że gra działa dużo płynniej. Widocznie pisali prawdę w kwestii optymalizacji. Zaraz wstawię fiksa 3 i poprawionego patcha do spolszczenia.

  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę zwrócić uwagę tym, którzy będą zaczynali grę w tego moda. W instalacji spolszczenia na repacka, nie było ani słowa o dodawaniu fixsów czy patchy. I nie wolno ich było nakładać. Jest tam na czerwono wpisane zastrzeżenie.

Po wstawieniu przez smoxa fixa 3 i patcha polonizacji, należy instalacji dokonywać tak, jak on ją określi. A jak ktoś nawpycha wg. własnego uznania innych "ulepszeń", niech nie zgłasza pretensji, że mod nawala.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.