Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 2.5


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli ten Repack to co?

Cały spiracony Stalker + mod w jednym?

Musiałbym odinstalować oryginalną grę, Potem zarzucić to jeśli chciałbym pograć w moda. Jak chciałbym wrócić do normalnej gry w mody to znowu wywalić Repacka i zainstalować oryginał. Jeśli tak to ja odpuszczam.

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom3kb - akurat w tym modzie, nie ma mowy o piractwie podstawki. Gdybyś pobrał tego moda jako gamedata, to byś zobaczył, że jest tam bin i cała reszta. Instalacja na rus podstawkę nie istnieje. Z niej się nie korzysta. Z podstawki bierze się tylko 4 pliki db. Ponieważ nasi wydawcy CCz, akurat w tych plikach coś pogrzebali, wstawienie ich powoduje nienaprawialne wyloty. Można to pozmieniać, w efekcie uzyskując takie pliki, jakie wstawiono do repacka. Czyli wyjdzie na to samo. Wiele więcej roboty i możliwość spierniczenia czegoś. Na rus stronie moda, jest nawet zalecenie do korzystania z repacka, bo z zestawiane go z gamedaty i przekopiowywanie tych 4 plików db, nie zawsze się udawało. Można taką wersję OLR, traktować jak LA, czyli jako nową grę.

Tak jak napisał gawron, nie uszkadza podstawki.

Tylko jeden warunek. Najpierw musisz zrobić nowy katalog dla tego moda z inną nazwą niż stalker i instalację zrobić do tego katalogu.

Życzę przyjemnej gry. A rutynę w graniu w mody stalkerowskie, zostaw w drugim pokoju :).

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przekonaliście mnie :) pobieram.

 

A rutynę w graniu w mody stalkerowskie, zostaw w drugim pokoju :).

Chyba muszę. ;) Ja głównie bawię się w mody do serii Arma (wcześniej we Flashpoincie), a tam wszystko jest "jasne" od czasów OFP z 2001r.

 

 

A to jeszcze jedno pytanie on ma swoją ścieżkę gdzie zapisuje save-y czy muszę samemu coś zmieniać w plikach, żeby mi nie wrzucał gdzieś do folderu z normalnymi save-mi ze Stalkera. Sorry za może prostackie pytanie ale z takim czymś mam doczynienia pierwszy raz.

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces, mod zainstalowany :) Pograłem chwilkę i już mi się podoba.

 

Miałem jeden mały problem podczas instalacji. Jak uruchomiłem setup.exe to walnęło mi komunikatem, że nie może znaleźć plików moda setup(1)-1.bin itd. Pobrane pliki miały nazwy setup-1.bin.....setup-8.bin. Wystarczyło zmienić każdą nazwę dodając (1) -> setup(1)-1.bin setup(1)-2.bin itd i instalacja poszła bez problemu. Tak napiszę jakby ktoś miał kiedyś problem. :)

Edytowane przez tom3kb
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarcie to chyba nie taki wielki problem, w jednej piwnicy znalazłem chleb. ;) Widziałem też, że stalker miał kiełbache do sprzedania. Żaba sypnął 50rubli, mam trochę ammo to mogę sprzedać. Przytuliłem też ze 3 artefakty więc jak coś to się jakiś sprzeda. Także z głodu chyba nie padnę. :)

Edytowane przez tom3kb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tom3kb, równiez zainstalowałem moda, zrobiłem katalog na partycji z nazwą, tam to kopsnąłem oraz polonizację - ukłony dla całejk ekipy od polonizacji, było tam tyle ksywek, że nie wymienię bo mógłbym kogoś pominąć :).

 

Korzystam teraz z solucji Cichego.

Mod jest wg. mnie kompilacją lokacji z fotografa, alfy i gwiazdy, jest rzeczywiście inny i fajny.

Mutanty i zombiaki wala stadami na ciebie, jeśli kogoś atakują to: albo mu pomagasz albo go omijasz robiąc własnego kwesta, po ukatrupieniu w pierwszym kweście posterunku trepów na kordonie mam wała od ich dowódcy.

wał to duża pomoc, masz dwa rodzaje ammo do niego ;)

 

Artefaktów dużo lecz maja inne wartości więc dużo nieprzydatnych i sprzedać je najlepiej ale cennik u żaby !!!.

 

No zabić tę ropuchę to mało!!!

 

Polecam!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś napisze, że to nie jest gameplay z normalnej gry. Zacząłem ściągać i po tym filmiku nie wiem, czy mam ochotę na grę. Strzał z dachu na Agropromie i trup leci pod ścianę? Latający wojskowi po wybuchu granatu? WTF?

Edytowane przez Kubuś Puchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to taka kompilacja bugów moda i silnika gry. W sumie nic nowego czego bym nie widział już w stalkerze. No moźe poza kierowaniem nogami :) ale ja pojazdów nigdy w stalkerze nie używam. Tak z innej beczki, w opisie moda jest podane, że w modzie dodano questy wycięte ze scenariusza Stalkera. Można gdzieś w internetach poczytać o tym co wyleciało ze scenariusza, questy zadania itp. Bo w sumie ja tylko znajdowałem info o wycietych mutantach i lokacjach. Co prawda nie szukałem na rosyjskich stronach, język rozumiem bardzo słabo tylko podstawy. Ale jakby były jakieś artykuły, dokumenty to bym sobie w translator wrzucił chociaż. Zawsze mnie interesowało jak dużo się w tej kwestii zmieniło/ile rzeczy wyleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez pisałem, że to kompilacja np. gwiazdy, alfy i fotografa orza potwierdzxam, że to po prostu INNY mod, fajny, ciekawy.

Jak zwierz lub klient dostaje z garlacza - protecta to odlatuje na 3-5 metrów, jak w życiu.

Schowek striełoka na agropromiev to tam gdzie miga czerwone światło, za beczkami koło schodow - to jest pendrajf.

Gram od nowa bo skopałem misje podmiany walizek, teraz jest 14.09 i czekam pod drzewem aż trepy na bazie przysna i jumnę im dokument nr 2.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sceny w filmiku ze strzelaniem i rzucaniem granatami ze skutkiem latania trafionych, to efekt cziterki broni na maxa.

A niedopasowanie GG do kabiny pojazdu w niczym nie przeszkadza w grze. Widać to tylko jeśli włączymy widok z 2 czy 3 osoby. Jest to w widoku z kabiny pewien dyskomfort, ale tylko dwa ray, dla fabuły musimy prowadzić Kamaza w Barze i furgon na Jantarze. Inne jazdy, to tylko dla przyjemności. A i tak za długo nie pojeździmy, bo autka palą więcej niż czołgi i na benzynę nie zapracujemy :).

 

tom3kb - spanie masz od początku tam gdzie chcesz, nawet na środku ulicy :). Wchodzisz w inwentarz i na dole z prawej masz przycisk "Odpocznij" . Klikasz w niego, masz nowe okno wybory. Na górze przyciski po kilka godzin snu, a poniżej swobodny wybór co pół godziny przy pomocy + i - . Uzupełnia te grupowe godziny o ustawiony czas. Np. na górze 5g, na dole 1,5g i spisz 6,5 godz.

 

Wycięcie dialogów. Mod o całkowicie nowej konstrukcji. Inne niż w podstawce, prawie wszystkie lokacje. A na tych co są jednakowe jak np. Med-Pribor = Agroprom, wycięto wszystkie dialogi podstawki, NPCów itp. zamieniając na nowe.

 

Każdy kto zaczyna grać w tę grę - nie moda - bo to nowa gra, do uruchomienia której nie trzeba mieć płyty z podstawką, powinien zaniechać jej porównywania z podstawką i jakimikolwiek innymi modami.  Porównania tylko co do wartości gry, nawet wskazane. Gra ma swoje lata, wyszła wcześniej niż np. Fotograf, a tylko nie miała szczęścia być graną i spolonizowaną, ze względu na brak 4 plików db z rus podstawki, bez których u nas nie działała. Pisałem już o tym, że te pliki z pol podstawki powodowały wyloty.  Dopiero repack to umożliwił. Nie jest też żadną kompilacją. Jej autorzy umiejętnie wykorzystali to, co poszło w zapomnienie.

 

Ta gra po polsku powinna nazywać się "Wydobyte z zapomnienia". To tyle.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.