Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Po stuknieciu Gawra dostaje info  od Jakuta ze Duch jest w podziemiach Agro , ide tam na czerwono mam Mscicieli ale bandytow mam neutralnych (bo takie mam z nimi stosunki ) i bandyci mnie nie atakuja . Po wybiciu wojska mutantow i Mscicieli  wracam do Jakuta ale nie mam u niego dialogu o Duchu nie pojawia sie tez nic nowego w pda. Wybilem tez wszystko laczanie z bandytami w podziemiach ale to nic nie zmienilo. Czy bandyci musza byc do mnie wrogo nastawieni aby sie pojawil dialog o zasadzce i abym dostal info  gzie jest Duch ?

 

Po zmianie nastawienia bandytow skrypt zaskoczyl i ruszyla rozmowa o Duchu na radarze.

 

Edytowane przez Qguar
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Gram w OP 2.1 od około pół roku, napotkałem problem.

Chciałem pozyskać nieznany czip od Artioma Kulinara. Gość potrzebuje: 8 pieczyngów, 1200 nabojów 7,62x54, 4 skat-10, 4 skat-9m, 20 wojskowych apteczek. 

Jego zamówienie skompletowałem, stoję przed nim ze sprawnymi 8 pancerzami i 8 sztukami broni, mam 12 paczek (po 100) z nabojami i wymaganą ilość apteczek, jednak u npc-ka nie ma opcji dlalogowej o przyjęciu całości. W czym jest problem?

Broń pozbierałem uszkodzoną od przeciwników, naprawiłem na 100% u Chudego, pancerze podobnie znalezione uszkodzone w zonie i naprawione. Czy chodzi o to, że tą broń i pancerze mam wykupić od handlarzy czy uzyskać od wojskowego z agropromu?

 

Bonusowy problem: jest możliwe ponowne zrespawnowanie pijawki koło młyna i zabicie jej nożem? Zadanie od Kuzniecowa. Nie pamiętam, jaki nóż przekazywał (dawno go wywaliłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mrcszyman napisał:

Bonusowy problem: jest możliwe ponowne zrespawnowanie pijawki koło młyna i zabicie jej nożem? Zadanie od Kuzniecowa. Nie pamiętam, jaki nóż przekazywał (dawno go wywaliłem).

Nie - jak opuścisz kordon po otrzymaniu zadania to już zadanie jest niewykonalne, nie udało mi się skryptami tego zmienić w OP2.0, podejrzewam że w OP 2.1 jest tak samo, ja byłem ostrożny i to zadanie od razu robiłem po otrzymaniu noża...

 

W dialogu masz napisane, że MUSISZ to zrobić bez opuszczania lokacji - podejrzewam, że są tam jakieś restryktory.

7 godzin temu, mrcszyman napisał:

Chciałem pozyskać nieznany czip od Artioma Kulinara. Gość potrzebuje: 8 pieczyngów, 1200 nabojów 7,62x54, 4 skat-10, 4 skat-9m, 20 wojskowych apteczek. 

wrzuć screena z zadania - z PDA, i z inwentarza - bo może masz coś troche innego niż on chce - to bardzo drażliwa bestia, ale jak miałem wszystko to brała od razu jak cygan zapomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pijawki - tak czułem, zadanie wisiało niewykonane, a ja już dawno opuściłem kordon, dopiero po dłuższym czasie wszedłem na forum i poczytałem poradniki. Trudno, mam tylko nadzieję, że major nie daje więcej specjalnych zadań (nie wiem, czy postać otrzymałaby odznaczenie).

Co do zamowienia kulinara. Ze sobą noszę awaryjnie parę sztuk plecaków, @Ignachinio. Próbowałem wszystko wywalić z inwentarza i mieć tylko to, co chce - jakoś nie poszło.

Wrzucę zdjęcia i zapis.

Spoiler

image.thumb.jpeg.b75ce27bb88fe379e1d30adad7e00a03.jpeg

image.thumb.jpeg.05de25adca86cd1436ccf1bf8eace8f2.jpeg

image.thumb.jpeg.cf592af10c3dced19d8aed488c76b4af.jpeg

image.thumb.jpeg.d40e4df5dc2ae033bff3c7100bb858ec.jpeg

 

Wrzucam 4 fotkę z wyczyszczonym inwentarzem, efekt ten sam, brak dialogu.

Zapis (wersja op 2.1 final p.8k.2 texts 01k, engine 1.0f p 8.2)

ee.savee.dds

 

HMM?! :D

Edytowane przez mrcszyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn są jeszcze jakieś misje u Kuzniecowa? 

Spoiler
  • poszukiwanie zaginionego sierżanta (zrobiłem),
  • ukradziony hełm z termiwizorem (zrobiłem),
  • otwarcie starego sejfu (zrobiłem),
  • zaginiona teczka (zrobiłem),
  • zbiegli więźniowie (zrobiłem),
  • 12 gazet playboy za 2012r (zrobiłem),
  • pijawka przy posterunku - (już nie do wykonania)

Prócz tego wykonane:

Spoiler
  • szukać na CEA-1 ciężarówek z amunicją
  • siłek - wyrzutni rakiet
  • gazu bojowego w sterowni monilitu
  • kart do gry i zdjęcia z albumu
  • 10 butelek bailey

Nie wiem, czy coś było więcej u majora, nie widać tego w poradnikach.

A z tym zamówieniem Kulinara - nie mam pojęcia, dlaczego skrypt nie łapie. Stąd zapytanie na forum. Może ktoś ściągnie zapis i sprawdzi u siebie na kompie.

 

 

Edytowane przez mrcszyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Miałem jedynie wgrane jakieś bliblioteki Bug Trap (nie pamiętam co to robiło), żadnych innych modyfikacji.  Gdy potrzebowałem spawnera, po jego użyciu odinstalowywałem grę i na nowo instalowałem, tak dla spokoju, gdybym zapomniał o jakiś plikach, co podmieniał spawner.

Przed momentem znów zreinstalowałem grę, wgrałem patche 8k i 8k.2, bez bug trapa czy innych modów. Nadal bez zmian - mając wymagane rzeczy, Kulinar nie podejmuje dialogu. 

Pomyślałem, że może przez to, że jeden z pieczyngów wcześniej (zanim postanowiłem skompletować całość i oddać kulinarowi) był używany przeze mnie. Miał 95% sprawności, naprawiłem narzędziami do broni do wartości 100%. Ogarnąłem inna dodatkową zepsutą sztukę, naprawiłem u Chudego, do Kulinara podszedłem z 9-cioma pieczyngami. Nic z tego, dalej to samo.

 

EDIT.

Zainstalowałem spawner - wyczyściłem postać do prawie golasa. Dodałem za pomocą moda 8 pieczyngów, 4 pancerze skat-10, 4 pancerze skat-9m, 20 apteczek wojskowych. Ku mojemu zaskoczeniu - nadal NIC SIE NIE DZIEJE, Kulinar nie ma opcji dialogowej.

Wczoraj znalazłem jakiś ruski filmik na YT z wcześniejszej wersji OP, porównałem, czy może ja coś źle przyniosłem albo za mało. To co miałem uzbierane i naprawione samodzielnie LUB to co dodałem przez spawner - BRAK opcji dialogowej u Artioma. Mało co rozumiem z ruskiego, gość coś tam mówi chyba skąd brać bronie czy pancerze - tylko to nie powinno mieć żadnego znaczenia. Zrespawnowanie większej ilości przedmiotów (zrodziłem 10 pieczyngów, po 20 pancerzy, 150 paczek nabojów (15000 sztuk), 40 apteczek wojskowych) też nie pomaga.

Mam wrażenie, że musi być to związane z inną misją, tylko szkoda, że po reinstalacji ginie historia niezaliczonych zadań. A pamiętam, że było ich raptem parę i dotyczyły one tylko i wyłącznie zbieractwa (np przynieś broń czy fragment mutanta) u innych postaci.

Ja pierdolę.

Edytowane przez mrcszyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrcszyman dziś wieczorem wrzucę twojego sejwa do mojej gry i ci powiem co widzę, sorki że nie sprawdzam forum codziennie - ale skończyłem op 2.1 i tylko od czasu do czasu sprawdzam co się dzieje.

 

To zadanie jest niezależne od innych - kwesty zbierackie są aktywne gdy je masz i tyle

jak masz wszystko mają zaskoczyć - tym bardziej to wszystko dziwne - a zrobiłeś już jakieś inne  kwesty zbierackie ? np AK dla kuźniecowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zebrałem 11 nieznanych czipów.

Spoiler

kuzniecow - zrobione
barman - zrobione
kruglow 
sacharow
jakut - zrobione
swiblow - zrobione
adrenalina - zrobione
zachar - zrobione
borow
kulinar blad
siak
kutwa milione - zrobione
dragunow
sidorowicz artefakty kolekcjoner - CHYBA zrobione
sidorowicz restauracja - zrobione
sidorowicz artefakty naukowcy - zrobione
sidorowicz bron sztab
sidorowicz egzosy sztab
sidorowicz klub strzelecki - zrobione
doktor
sidorowicz restauracja v2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, najprawdopodobniej mam kłopoty z pamięcią.

Sprawdziłem sobie przy pomocy spawnera, czy na 100% wykonałem zamówienie artefaktów kolekcjonera u sidorowicza - musiałem sobie omyłkowo odhaczyć tę misję jako zaliczoną, a jednak nie była skończona. Spawnerem zdropiłem sobie wszystkie przedmioty z tego zamówienia i dialog związany z dostarczeniem jest. Także u mnie ilość zebranych czipów się zgadzała, ale błędnie zapisałem przy tym zamówieniu, że skończyłem. Za to zamówienie dla kulinara musiałem wcześniej zrobić i tylko dlatego nie ma opcji dlalogowej. No nic, jakoś odrobię sobie te stracone ruble :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@carlopapa używałem tego poradnika wcześniej. Sam autor podkreślał, aby powtarzać jego ruchy 1:1. Problem w tym, że to i tak nie działało, nie triggerowało to wiadomości Striełoka po podniesieniu zawartości schowka. Nie używałem superskoku i podobnych rzeczy więc nie wiedziałem w czym leży problem. Na rosyjskim forum znalazłem podobny temat i padła odpowiedź, że zaraz po zebraniu schowka  trzeba podnieść te bonusowe bo inaczej nie przyjdą żadne sms-y. Schowków Striełoka szukałem PO podniesieniu głównego schowka i myślę, że na tym polegał problem.  Cofnąłem się o kilka zapisów i problem rozwiązany tylko przy okazji straciłem kilka godzin rozgrywki . Dziękuje za pomoc 😁!

Edytowane przez delusional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się nie jeden z nas stracił dni cofając się w zapisach, a tak poza tematem nie wolałbyś zagrać w OP 2.2 bo ta wersja jest skończona w przeciwieństwie do 2.1 ponieważ 2.1 kończy się tym samym co wersja 2.0??? Ja po ukończeniu 2.1 od razu zacząłem 2.2 i mimo braku dobrego spolszczenia przez autorów moda, a tylko zaadaptowaniu go z wersji 2.1 da się grać choć są błędy i pozmieniane niektóre lokacje z zadań a tak OP 2.2 w porównaniu z 2.1 to jak niebo i ziemia. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@carlopapa Szczerze mówiąc miałem przez chwilę w głowie to, aby przenieść się na wersję 2.2, ale w op 2.1 zacząłem grać w lutym ubiegłego roku. Za ten tytuł porządnie zabrałem się od niedawna i najzwyczajniej w świecie szkoda mi czasu. W op 2.1 zrobiłem dosyć sporo questów (staram się robić wszystkie) choć nie wiem jaki % gry już mam za sobą (nie skończyłem nawet linii fabularnej solyanki) to i tak wolę kontynuować op 2.1. Nie wiedziałem nawet, że spolszczenie działa też na 2.2. Nie mam problemu ogrywać ten tytuł po angielsku lecz grając po polsku czuję się bardziej komfortowo. Myślałem też, że jeżeli napotkam ewentualne problemy to mam do wykorzystania te forum i łatwiej będzie nawigować po grze w ojczystym języku. Słyszałem, że op 2.2 nie zmienia wiele więc nie wiem czy warto 🤔

Edytowane przez delusional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.