Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@dave23 Fatal pokazuje, że brak na bagnach jakiegoś enpeca. Masz na bagnach jakieś zadanie do zrobienia? I jakie?

A tylko dla sprawdzenia, czy wszystko z modem w porządku, wejdź na Bagna z mojego zapisu. To zadanie na mapę Przewodnika przy południowej obserwacyjnej.

tele na bagna.dds   tele na bagna.sav

Jeśli wejdziesz z mojego zapisu, to spróbuj ze swojego zrobić jakieś inne zadanie nie na Bagnach i dopiero wrócić.

A ja mam pytanie do "doświadczonych".  Mam kilka egzoszkieletów, ale z bateriami całkowicie rozładowanymi. Na razie na takie baterie nie natrafiłem. A porada od pancerza wojskowego, aby zasilać artem Czarna Energia nie działa. Czy jest ktoś, gdzieś i kiedy, umożliwiający "naładować egzoszkielety?

Teraz mogę tylko więcej dźwigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm

Ad1.  Jeśli to skrót myślowy, to tak. Bo Mózgozwęglacz, to część składowa lokacji Radar, a wizualnie, to te kratownicowe anteny. A ich sterownie jest w X10.

Ad2. Tak w podstawce, jak i w modach, Wolność jest kwestodajna. Bez niej trudno grać. I dlaczego chcesz ich pozabijać? Masz jakiś powód? Idąc na MW powinieneś mieć już zadania, w tym od Woronina na RG6, przy którym musisz rozmawiać z kucharzem Wolności. Zadanie od Kulinara z Wysypiska, też będziesz finalizował rozmową z Wolnościowcami. To samo z zadaniem na Zaginioną Ekspedycję. Jak wchodzisz na magazyny, widzisz trupy wolnościowców i grupę Powinności. Wystarczy, że ich zakablujesz Łukaszowi, pomożesz Wolności i masz kupę zadań pobocznych.

I drugie moje pytanie. To snajper Fenrir. Wisi mi to zadanie, brak do niego opisu, co robić. Przypuszczam, że znajdzie się gdzieś za Radarem, ale wolę się upewnić. Bo jak na razie, to jego schowka na Kordonie nie ma. Wlazłem na drzewo za płotem i konar bez plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kondotier napisał:

@Sarkazm

 

Ad2. Tak w podstawce, jak i w modach, Wolność jest kwestodajna. Bez niej trudno grać. I dlaczego chcesz ich pozabijać? Masz jakiś powód? Idąc na MW powinieneś mieć już zadania, w tym od Woronina na RG6, przy którym musisz rozmawiać z kucharzem Wolności. Zadanie od Kulinara z Wysypiska, też będziesz finalizował rozmową z Wolnościowcami. To samo z zadaniem na Zaginioną Ekspedycję. Jak wchodzisz na magazyny, widzisz trupy wolnościowców i grupę Powinności. Wystarczy, że ich zakablujesz Łukaszowi, pomożesz Wolności i masz kupę zadań pobocznych.

 

Własnie o to mi chodzi by ich zakablować a potem zrobić na nich rajd. Bałem się tylko że w Soli są do czegoś potrzebni.
A gdzie jest Warlab?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm Jak dobrze pójdzie, to pod koniec roku, a może na wiosnę przyszłego. Ale możesz wcale tam nie dotrzeć.

Chcesz szybciej, to daj se luz z OP i zagraj wcześniej w NS2016. Fabuła ta sama, ale mod nie jest obciążony pierdylionem bzdurnowatych pseudo zadań.

Też Ci z nim trochę zejdzie, to może już wyjść tłumaczenie dla OP 2.2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier No panie, ale żeś mnie pan wsadził na minę z tym że można wykonać ta misję z grupą Powinności na Magazynach Wojskowych. Tego zadania NIE WOLNO wykonywać bo wystarczy jeden strzał i cała powinność cię potem nienawidzi. Jak zostawisz to Wolności to Maks ginie bo nie ma wsparcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm Nie tylko można, ale i trzeba. Tyle tylko, że nie powtarzać wiernie tego co się robi w podstawce. Teraz potrzebne jest skrytobójstwo. Trudno we wpisach robić "przewodnik".

Tu masz filmik z jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=hh2G3x_YNE8

Wystarczy, że obejrzysz, co robił jutiuber. Nie strzelał, a Maks i wolnościowcy przeżyli.

I drugi sposób, patrz od 3:50

https://www.youtube.com/watch?v=Jn4-tnoWCjg

W jednym i drugim filmiku, Maks idzie z ekipą. Coś w Twojej grze poszło nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierCzy jest w grze rozmowa ze Świadomością Z? Czy została ona wyłączona? Bo wlazłem do pomieszczenia, drzwi się zamknęły i nic. W normalnym Stalku najpierw była rozmowa a potem mogłeś decydować czy chcesz dołączyć czy rozwalić te cewki. A jak jest OP? Od razu walić w cewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 15:57, kondotier napisał:

@dave23 Fatal pokazuje, że brak na bagnach jakiegoś enpeca. Masz na bagnach jakieś zadanie do zrobienia? I jakie?

A tylko dla sprawdzenia, czy wszystko z modem w porządku, wejdź na Bagna z mojego zapisu. To zadanie na mapę Przewodnika przy południowej obserwacyjnej.

tele na bagna.dds 150.13 kB · 0 pobrań    tele na bagna.sav 2.68 MB · 0 pobrań

Jeśli wejdziesz z mojego zapisu, to spróbuj ze swojego zrobić jakieś inne zadanie nie na Bagnach i dopiero wrócić.

A ja mam pytanie do "doświadczonych".  Mam kilka egzoszkieletów, ale z bateriami całkowicie rozładowanymi. Na razie na takie baterie nie natrafiłem. A porada od pancerza wojskowego, aby zasilać artem Czarna Energia nie działa. Czy jest ktoś, gdzieś i kiedy, umożliwiający "naładować egzoszkielety?

Teraz mogę tylko więcej dźwigać.

Mam właśnie zadanie na mape dla Przewodnika i buggy dla Sidora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Albo nie pamiętam, albo w poprzednich grach nie dotarłem do tej sytuacji.

Ale zobacz od 5:40:00

https://www.youtube.com/watch?v=YzF4Ta7gq2k

A tu od 19:00

https://www.youtube.com/watch?v=kho2GRKP6yo

@dave23 Byłeś już wcześniej na Bagnach? Jeśli tak, to czy przy robieniu zadania na km dla Swibłowa Buggi został w nienaruszonym stanie?

Na moim wpisie mogłeś wejść?

A tak przy okazji. Chyba kolejny raz zrezygnuję z gry w OP. Wszystko idzie mi poprawnie, nie mam problemów z fabułą, za to mam masę bezlogowych pulpitów, a po wczytaniu zapisu brakuje mi dźwięku. Ratunek w restarcie moda. Komp i karta graficzna nie są powodem. Ale głównie porzucam go bo straciłem cierpliwość do tych wszystkich zadań pobocznych typu zbieranie jajek, tylko na wytapianie czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave23 Najpierw rozmawiałeś z Przewodnikiem, czy wcześniej wziąłeś zadanie od Sidora? Jeśli wcześniej z Przewodnikiem i masz zapis, to spróbuj iść na Bagna bez zadania na tego złoma. Znalazłem swój zapis po wzięciu zadania na mapę. Jeśli powyższa rada nie pomoże, to jak zechcesz skorzystaj. Też nie mam nadmiaru zadań.

101 mapa na bagnach.dds 101 mapa na bagnach.sav     

Chyba z jakimś zadaniem trzeba najpierw iść do Akima, a dopiero po tym na Bagna. Jeden schowek tutaj mam na wieży koło Akima, a drugi w takim narożniku płotów koło tej jamy ze złomem. Chyba też jest na spychaczu przy moście. Zadanie na Buggi nie wzięte, jak i sporo u Sidora i Kuzniecowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave23 Nie jestem oblatany w rozwiązywaniu problemów technicznych, więc nie pomogę. Szkoda, że ostatnio nie pojawiają się na forum "wyjadacze" OPków.

Ja w niego gram z konieczności i nie przywiązuję uwagi do szczegółów. Może ktoś inny np. @Suseł czy @Junx będą bardziej pomocni.

A jak z wejściem na Bagna z mojego zapisu? Możesz wejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave23 A weź wgraj sobie spawner, dodaj sobie teleport na bagna i spróbuj się teleportować i zobacz czy też będzie wylot. Ja swego czasu jak grałem w 2.1 to Bagna były jednym z najbardziej problemowych lokacji pod względem wylotów zaraz obok Jupitera i Zatonu.

Edytowane przez carlopapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, carlopapa napisał:

@dave23 A weź wgraj sobie spawner, dodaj sobie teleport na bagna i spróbuj się teleportować i zobacz czy też będzie wylot. Ja swego czasu jak grałem w 2.1 to Bagna były jednym z najbardziej problemowych lokacji pod względem wylotów zaraz obok Jupitera i Zatonu.

Próbowałem. Wywala od razu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wywalało na każdej mapie, gdy miałem maksymalne ustawienia graficzne. Zmniejszyłem tylko jakość tekstur do ustawienia 3/5 (sam środek) i przestało wywalać mnie do pulpitu z logami czy bez nich. Oświetlenie statyczne zamiast dynamicznego awaryjnie też może pomóc.

@kondotier

Baterie do egzoszkieletów po raz pierwszy możesz kupić u Sacharowa w Jantarze.

Czarna energia chyba jest potrzebna tylko dla skat-15m, ewentualnie też nie musi być wymagana, nie pamiętam.

Z fenfirem będziesz mieć do czynienia dopiero na Zatonie, ale też nie od razu - po którejś misji będzie komunikat od Sidora. Dimaka czy Aaza, że na składowsk przybyli mieszkańcy. Było to po zdobyciu egzo czarnego doktora.

 

Edytowane przez mrcszyman
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.