Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, delusional napisał:

Słyszałem, że op 2.2 nie zmienia wiele więc nie wiem czy warto 🤔

I tu troche masz racje, bo ja grałem dobiłem do Generatorów, a potem już mi sie kompletnie nie chciało grać i byłem znudzony bo zmiany jakie były, były minimalne i nic zbytnio sie nie rózni od 2.1, niewiem czy kiedykolwiek jeszcze zagram w tego moda ale wiem przynajmniej że chyba całego OP-a 2.1 zrobiłem, i chyba jedynie czego nie zrobiłem to jakieś tam kwestii fabularnej chyba z Hiko? lecz zbytnio nie pamiętam wiem że zrobiłem Finał z Fenrirem i to było by na tyle (reszte miałem ukonczone) , co do schowków Striełoka to mają restryktory, jak nie pojdziesz jak autor se zazyczył to ci nie zaliczy, więc musisz sie cofnąc w sejwach.

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Samotnik67 said:

ale wiem przynajmniej że chyba całego OP-a 2.1 zrobiłem, i chyba jedynie czego nie zrobiłem to jakieś tam kwestii fabularnej chyba z Hiko? lecz zbytnio nie pamiętam wiem że zrobiłem Finał z Fenrirem i to było by na tyle (reszte miałem ukonczone)

Mimo to i tak gratuluję oraz zazdroszczę cierpliwości! Co do samych linii fabularnych wiem, że są dwie główne (solyanka i snajper). Ukończyłem tylko NS 2016 bez dodatków, więc mniej więcej się orientuję jak mają wyglądać zadania (choć i tak się diametralnie różnią).
 

 

1 hour ago, Samotnik67 said:

co do schowków Striełoka to mają restryktory, jak nie pojdziesz jak autor se zazyczył to ci nie zaliczy, więc musisz sie cofnąc w sejwach.

Głupi design, ale to nie pierwsze "faux pas" od strony autorów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delusional napisał:

Co do samych linii fabularnych wiem, że są dwie główne (solyanka i snajper).

Chodziło mi dokładnie o "Działki Poboczne/Fabularne" inaczej "Poszukiwanie Egzoszkieletu Czarnego Doktora" czy inne jak Wyspy, Furie, Akil, Reporter ( a.k.a Hiko ) , Akil czy Fenrir, Wszystkie działki fabularne/poboczne masz tu :

https://stalkerportaal.ru/blog/op_2_1/gid_po_prokhozhdeniju_obedinennyj_pak_2_1_op_2_1/9-1-0-690

Jest tu pokazane Gdzie i na jakiej lokacji mozna znależc unikatowe bronie / przedmioty dla zadań chomikowych, Sekwencje zadań chomikowych, Poradnik krok po kroku jak walniesz w ściane i nie mozesz sie ruszyc dalej w fabule/zadaniach, voltazar, dodatki do moda itp

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Samotnik67 said:

Chodziło mi dokładnie o "Działki Poboczne/Fabularne" inaczej "Poszukiwanie Egzoszkieletu Czarnego Doktora" czy inne jak Wyspy, Furie, Akil, Reporter ( a.k.a Hiko ) , Akil czy Fenrir, Wszystkie działki fabularne/poboczne masz tu :

https://stalkerportaal.ru/blog/op_2_1/gid_po_prokhozhdeniju_obedinennyj_pak_2_1_op_2_1/9-1-0-690

Jest tu pokazane Gdzie i na jakiej lokacji mozna znależc unikatowe bronie / przedmioty dla zadań chomikowych, Sekwencje zadań chomikowych, Poradnik krok po kroku jak walniesz w ściane i nie mozesz sie ruszyc dalej w fabule/zadaniach, voltazar, dodatki do moda itp

Super, dzięki za poradnik! 😁 Mam jeszcze jedną zagwostkę. Szukałem rozwiązania, ale zakończyło się to fiaskiem. Czy wiesz może dlaczego traderzy po kilku wymianach się "wyczerpują"? Chciałem wymienić artefakty na amunicję i traderzy mówili "że nie mogą mi w niczym pomóc". Czy to jest jedna z mechanik balansu? Zastanawiałem się ile trwa ten "cooldown". Czy to jest permanentne lub nie? Strasznie upierdliwe i czy jest lepszy sposób na "farmienie" amunicji?

Edytowane przez delusional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, delusional napisał:

Super, dzięki za poradnik! 😁 Mam jeszcze jedną zagwostkę. Szukałem rozwiązania, ale zakończyło się to fiaskiem. Czy wiesz może dlaczego traderzy po kilku wymianach się "wyczerpują"? Chciałem wymienić artefakty na amunicję i traderzy mówili "że nie mogą mi w niczym pomóc". Czy to jest jedna z mechanik balansu? Zastanawiałem się ile trwa ten "cooldown". Czy to jest permanentne lub nie? Strasznie upierdliwe i czy jest lepszy sposób na "farmienie" amunicji?

W Op-ie jest zbudowane tak że naprzykład Handlarz pozwoli ci chyba wymienić z 10 razy a potem ci już nie da, Deweloperzy tego moda zrobili to specjalnie żeby utrudnić rozgrywke ( Z tego mod słynie przecież) kiedy wymieniasz to w dolnym lewym rozniku pokazuje np 1/10, 2/10 i jak dobije do 10 to już ci nie da, jest dodatek do tego moda który pozwala na wymieniane z handlarzami w nieskończoność, czyli masz tutaj, Nowa gra, nie jest wymagana jesli dobrze mówie.

https://stalkerportaal.ru/board/op_2_1/uvelichen_limit_na_obmeny/2-1-0-535

Wszystkie Dodatki/Uproszczenia do moda masz tu (Użyj sobie jakiegoś tłumacza, ja uzywam skryptu od Greasemonkey z Mozilli (Greasyfork) zeby mi automatycznie tłumaczyło z Googla tłumacza) :

https://stalkerportaal.ru/board/mody/op_2_1/2?page=1

Tak ode mnie, Jeśli grasz w moda to zdecydowanie zrób fabułe Wysp, jak zdobędziesz Deszyfrator z generatorów z wyspy i potem ci ktos to "Odszyfruje" nie spoileruje, da ci wskazówke na Bardzo, Bardzo dobry schowek na CEA, jaka nagroda? nie spoileruje, przy tym schowku jest też niespodzianka od pewnych "osób", Jeśli zbierzesz wszystkie dekodery i dostaniesz sie na jupiterze do pewnego miejsca i zbierzesz notatke z plecaka, nagroda finalna też bedzie bardzo dobra. Lokacje tych wysp, żebyś zaoszczedził czas to "Bagna" "Kordon" "Jantar" "Czerwony Las" "Wschodnia Prypeć" "Zaton" "Jowisz" i "Generatory" Lokacje z "Zewu Prypeci" odblokujesz robiąc Fabułe Czarnego Egzoszkieletu Doktora, Czerwony las z Fabuły Kła,jak pamietam.

Edytowane przez Samotnik67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Samotnik67 said:

Wszystkie Dodatki/Uproszczenia do moda masz tu (Użyj sobie jakiegoś tłumacza, ja uzywam skryptu od Greasemonkey z Mozilli (Greasyfork) zeby mi automatycznie tłumaczyło z Googla tłumacza) :

Dzięki, ale nie mam zamiaru cheatować. Staram się grać czysto póki co 😁
 

 

1 hour ago, Samotnik67 said:

Tak ode mnie, Jeśli grasz w moda to zdecydowanie zrób fabułe Wysp, jak zdobędziesz Deszyfrator z generatorów z wyspy i potem ci ktos to "Odszyfruje" nie spoileruje, da ci wskazówke na Bardzo, Bardzo dobry schowek na CEA, jaka nagroda? nie spoileruje, przy tym schowku jest też niespodzianka od pewnych "osób", Jeśli zbierzesz wszystkie dekodery i dostaniesz sie na jupiterze do pewnego miejsca i zbierzesz notatke z plecaka, nagroda finalna też bedzie bardzo dobra. Lokacje tych wysp, żebyś zaoszczedził czas to "Bagna" "Kordon" "Jantar" "Czerwony Las" "Wschodnia Prypeć" "Zaton" "Jowisz" i "Generatory" Lokacje z "Zewu Prypeci" odblokujesz robiąc Fabułe Czarnego Egzoszkieletu Doktora, Czerwony las z Fabuły Kła,jak pamietam.

Mam nadzieję, że zawartość schowka będzie tego warta 🙃. Z tego co pobieżnie czytałem to i tak linia questowa na wyspy zajmie mi jeszcze trochę czasu, ale postaram się ją zrobić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wariat napisał:

@guccimucci5 I po co ich zaczepiałeś?:) 

Jeśli masz taką możliwość to cofnij się w zapisach i zostaw wojaków Kuzniecowa w spokoju. Major Kuzniecow ma duży wpływ na główną linię fabularną i niejednokrotnie będzie Ci potrzebny do zadań.

Jakoś tak mam ale na szczęście straciłem tylko 2godziny grania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, vidkunsen napisał:

Dla Guccimucci5 i innych zainteresowanych rola majora Kuzniecowa w modzie (OP - 2.0, 2.1, 2.2):

W youtube wpisać frazę: Сталкер ОП 2.1 квесты кузнецова i:

  Pokaż ukrytą zawartość

 

Zadań jest sporo więc Kużniecow jest istotny na Kordonie i także w modzie.

Dziękuje bardzo za filmik :smile_snork:
Ale jeszcze pytanie co do udźwigu bo chciałbym sobie go hehehe zwiększyć ale w plikach gry nie ma gamedaty dołączam screena co tam mam a i jeszcze jest jakiś modzik na lepszy loot u zabitych NPC? image.thumb.png.31d79ebb00ed533887e804997a5732c1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guccimucci5 - możliwe sposoby powiększenia udźwigu gdy gamedata niedomaga:

1/ OP 2.1 to chyba są cienie 10006 więc dodajesz zmieniona - udźwig - gamedatę z innego prostego moda typu cienie 10006 - gamedata - system + actors via creature.

2/ trainer do cieni 10006 (podesłałem linki jak i gotowe trainery gdzieś na forum)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpiwór już mam ale teraz pytanie czy jest jakiś mod który zwiększa loot u martwych NPC bo z ammo średniawa bo max 10 sztuk do kałacha znajduje  a  u handlarza srogo liczy za paczkę  no i jak jesteśmy przy modach to jakiś spawner jest? Bo z doświadczenia z NS2016 przyda się jak psycha siądzie albo gra powie że nie zdobędziesz tego itema i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, guccimucci5 napisał:

mod który zwiększa loot u martwych NPC

Godzinę temu, guccimucci5 napisał:

jakiś spawner jest?

Poczytaj sobie w #1 poście, znajdziesz tam spolszczony spawner + ułatwienie od Junxa. Są też tematy w poradnikach z instrukcja instalacji dodatków do moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  przeszukalem forum ale nie znalazlem aby ktos mial taki problem. Problemem jest brak Czarnomora . Szukalem go po zrobieniu fotek i przed  , nie ma go na terenie fabryki , przeszukiwalem tez marte zombiaki ale i tam go nie bylo . Raz pojawil mi sie zombi z ktorym moglem handlowac ale nie byl to czarnomor i nie bylo zadnych opcji dialogowych tylko standartowe - Do widzenia .  Czy jest mozliwosc aby sie spawnowal w innym miejscu niz teren fabryki kompleksu X 16 ?

A moze ktos ma sejwa w trakcie lub po zebraniu tej snajperki aby ruszylo dalej z blyskawiaca ?

 

Edit  film nz czaszki znalazlem

 

Edytowane przez Qguar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z braku innych modów do grania, dla zapełnienia tej dziury chcę pograć i w tego.

Pobrałem go z tego odsyłacza OP-2.1+Patch 8.2  . Ale coś mi się to nie widzi. Czasy pobierania plików były sekundowe, co przy takim modzie jest raczej niemożliwe. Ktoś mnie oświeci, czego brakuje?

DODANO

Już sam sobie wyjaśniłem. To opis do odsyłacza wprowadza w błąd. Znak plusa w opisie sugeruje, że jest on do moda już z patchem. Ale moda w nim nie ma.

@Agrael Sugeruję zmianę tego opisu, bo są pod nim tylko sprawy związane z patchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Mod postawiony i uruchomiony bezproblemowo.

Mam pytanie do wyjadaczy OP 2.1, a szczególnie do @smox , bo sygnalizował ten sam problem.

Czy w tym modzie, oprócz szybkich zapisów i zapisów na lokacji będzie można robić swoje zapisy z menu?

ss_fred_08-16-22_16-42-02_(l01_escape).jpg

Te zapisy na lokacji owszem, są wygodne, ale chciałbym robić swoje z własnym opisem. A pomimo okienka w hUDzie do ich robienia, nie da się tam nic wpisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.