Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania.

1. Czy oprócz noża otrzymanego od Kuzniecowa za zabicie pijawki, można jeszcze gdzieś znaleźć, zdobyć, kupić nóż?

2. Ma ktoś fiksa, na jeszcze niższy niski przysiad niż daje mod?

Ad1 Zaparł mi się Kuzniecow i nie ma dialogu na zabicie pijawki. Dostał wódkę, będę szukał kart. A ja już idę po dokumenty z Agro. A bez noża części mutków mi wiszą. Mam młot.

Ad2. Wstawiłem fiksa z rus strony cziterzenia i nie dość że nie zadziałało, a jeszcze na minimapie dostałem czerwony napis "Develpoer cuts save restrikted" . Ale zapisy mogłem robić. Coś mi świata, że był taki antyczit do wstawienia, likwidujący ten napis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb To chyba jeden z uroków tego moda. Poskarżyłem się na Kuzniecowa, wróciłem do gry i przy kolejnym podejściu dziad już miał te dialog na kilka zadań, w tym na pijawkę. Krótka piłka i nóż w slocie. A na zrzutach, to nie Godzina grozy, ale obrońcy Wilkowej maszynki do golenia.

Prawie bez strzelania. Ze strzelby rozwaliłem trzech.

ss_fred_08-17-22_19-18-05_(l01_escape).jpg

ss_fred_08-17-22_14-46-06_(l01_escape).jpg  ss_fred_08-17-22_19-25-24_(l01_escape).jpg 

ss_fred_08-17-22_19-26-28_(l01_escape).jpg   ss_fred_08-17-22_19-25-29_(l01_escape).jpg

Zapytacie jak? Dwa kanistry z benzyną znalezione w elewatorze i dwa granaty. Ale fpsów miałem tyle co kot napłakał. Ledwo mogłem odejść.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@guccimucci5  @suchy1280  Wesprzyjcie mnie. Daję zapis do zabrania schowka Kolekcjonera pod mostem. Weźcie mi go. Wojsko po wódce, nie strzelają.

dzień 2. 20.42. kordon.dds   dzień 2. 20.42. kordon.sav

I to jest jedna z przyczyn, że OP określiłem modem od sadystów dla masochistów.

Oczywiście, każdy kto ma OP 2.1 na kompie, może mnie wesprzeć. Albo działającym fiksem na jeszcze niższy przysiad.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Trochę wyżej wyjaśniłem powód zabrania się za tego moda. Ale powtórzę. Dla mnie, oprócz tych dwóch nowych modów jednej lokacji, wystąpił całkowity brak modów do zagrania.

A że tych schowków nie trzeba wykonywać, to wiem. Ale jeśli już gram, to dlaczego nie wyciągać z nich ciekawych rzeczy. Też dla @Zwinny

@LisKot  To zapis przed Kuzniecowem, sprzed dania mu wódki. Schowek jest zaznaczony na zielono, z prawej strony.

 dzień 2. 19.42. kordon.dds   dzień 2. 19.42. kordon.sav

 

@carlopapa Ten fix jest dla OP2.2

W tym OP2.1 jest chyba jakiś antyczit, bo nawet gdy wstawiłem gamedatę pobraną ze strony gdzie są różne ułatwienia działające tam u nich, u mnie nie zadziałały, a dodatkowo pojawił mi się czerwony napis "Developer CUT save restricted".  Usunięcie samej gamedaty nic nie dawało, musiałem wczytywać wcześniejszy zapis. Do któregoś OP, można było dodawać usuwacz antyczita i było mnóstwo różnych fiksów. Szukałem u siebie w pamięci i na forum ale nie znalazłem gdzie to jest. I co najśmieszniejsze, że były to moje wpisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LisKot :018:  Będę musiał zajrzeć w notatkę, gdzie jest kolejny schowek. Spróbuję zebrać ich jak najwięcej, zanim pójdę na Wysypisko.

Dobrze przynajmniej, że działa ta opcja pokazywania ich miejsca, gdy w notatce są 2 - 3 miejscówki. Nie trzeba ganiać po całym Kordonie. Lecz jak mi się przytrafi kolejny taki przesadzony schowek, to wrócę do opinii o modzie i zrobię z niego koszykarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała informacja dla tych co już grają, a chcieliby trochę zapanować nad modem. Dzięki @qlkin który udostępnił ulepszony silnik dla moda z patchem 8.2

https://stalkerteam.pl/topic/16219-aparat/?do=findComment&comment=196386

który wstawia gamedatę umożliwiającą korzystanie z rozwiązań łagodzących upierdliwość moda.

Stąd:  https://www.amk-team.ru/forum/topic/13904-kovyrjaemsja-v-fajlah-op-21/

Po wstawieniu silnika, pozbyłem się tego czerwonego napisu Developer CUT i zmiany w plikach zadziałały.

Niby jest ostrzeżenie, że silnik wstawiamy na własne ryzyko, ale zrobiły to dziesiątki graczy u nich ( naszych też ) i żadne problemy nie wystąpiły. Silnik ten jak mod wyszedł, był do pobrania na oficjalnych stronach z błogosławieństwem autorów moda, bo spełniał ich obiecankę usunięcia antyczita.

@Agrael Dodaj silnik do naszej pobieralni.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie! Mam taki dziwny problem, mianowicie znikają mi save'y. W menu zapisów nie pokazuje mi zapisanych gier ale z menu komend zrobie save'a, dam ostatni zapis to normalnie mi wszytuje. Ktoś wie, o co może chodzić? Ostatni save jaki mi sie pokazuje to autosave z wejścia do X16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dave23 ale miałeś save-y robione przez siebie? 

Bo jedyne co mi przychodzi na myśl to, że mod zainstalowany na dysku C w ProgramFiles ale wtedy to byś zapisu nie zrobił. Nie pamiętam czy OP 2.1 też był takim modem, że nie można go było instalować tam.

@dave23 jeszcze to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem, działa ale mam inny problem. Mianowicie przy jakiejkolwiek próbie przejścia na Bagna następuje od razu wylot. Czy to z przejścia w Kordonie czy przez zespawnowany teleport. Chwile ładuje  do momentu save i jest wylot. Po wczytaniu tego save'a jest to samo. Ktoś miał coś podobnego? Jestem na etapie szukania mapy dla Przewodnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.