Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @Anton Gorodecki, wspaniała robota z tłumaczeniem. Właśnie myślałem nad pytaniem @smox-a, bo sporo się dzieje w tym modzie i czasami trudno sobie przypomnieć gdzie i od kogo dostajemy konkretne zadanie, ale problem już rozwiązany :).

Mod jak widać z postów jest dość trudny, ale da się go ukończyć z większymi lub mniejszymi problemami ( poradniki raczej nieodzowne ). Frajda z samej rozgrywki i ukończenia gwarantowana :).

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to widzę, że sporo namieszałem w modzie. Powiedziałem o Sonii Sidorowiczowi i dlatego nie mam tego zadania. Nie zrobiłem też zadania - Znaleźć pakiet dokumentów. Ostatnio zrobiłem zadanie na artefakty Chemika i zostało mi w PDA tylko zadanie - Bunkier CEA-2. 

Jest sens kontynuować rozgrywkę, czy zagrać od nowa? Jeżeli jest sens, to co teraz robić, bo nie mam pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, smox napisał:

Powiedziałem o Sonii Sidorowiczowi i dlatego nie mam tego zadania.

Skoro była możliwość takiego załatwienia tego questa (z wydaniem Sidowi) to i musi być jakiś sposób na zadanie z wyjściem z Zony. No chyba, że autorzy moda to tacy "frajerzy" ;), że zrobili questa, który blokuje możliwość ukończenia moda ale nie chce mi się wierzyć, żeby takiego babola zrobili.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2016 o 12:11, smox napisał:

Jest sens kontynuować rozgrywkę, czy zagrać od nowa?

Zadania z Sonią i Amerykanami oraz na pakiet dokumentów nie są głównymi liniami fabularnymi tej modyfikacji, tak więc Jarek możesz spokojnie grać dalej. 

W czasie gry posiłkowałem się tym wideo poradnikiem więc i tobie się zapewne przyda. Powodzenia w dalszej grze!

Dnia 24.11.2016 o 12:11, smox napisał:

co teraz robić, bo nie mam pomysłu?

Odpowiedź w spoilerze, aby nie popsuć nikomu przechodzenia moda nadmiarem informacji:

Spoiler
  1. Zlecenia od Kardana.
  2. Odnalezienie fleszki Striełoka (cykl zadań doprowadzi cię w końcu do znalezienia teleportera "Trzpień")
  3. Linia fabularna "Równoległy Świat" - należy kupić dom od Mera i przeczytać info z notebooka.
  4. Po pierwszej nocy przespanej w domu po wyjściu na zewnątrz będziesz miał pierwszego 'klienta' (zlecenie).
  5. Zadania u naukowców w bunkrze na Jupiterze.
  6. Do bunkra na CEA-2 nie ma co się pchać bez teleportu "Trzpień" (PATRZ pkt. 2).
  7. Zadania u Bagiennego Doktora na Bagnach.
  8. Znalezienie zaginionej żony alkoholika z Przedzonia.
  9. Szukanie 'niezbadanych artefaktów'.

Późniejsze zadania będą konsekwencją tych powyżej.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mojej gry znalazłem nieznane artefakty na lokacjach:

Spoiler

Mroczne Ziemie.Wysypisko - za płotem we wschodniej części lokacji, dalej od rzeki ale bliżej ściany wzgórza:

3PH43SG.jpg

 

Mroczne Ziemie. Mózgozwęglacz - za bunkrem naukowców w północno-zachodniej części lokacji:

2E18Dyg.jpg

 

Martwe Miasto:

  • najdalszy południowy kraniec lokacji

k4uyMwy.jpg

  • w środku wiaty

qafr1Di.jpg

 

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hrothgar- a wyczyściłeś sobie Yandeksa z pobrań? To co pobrałeś przenosisz do kosza ( zaznaczasz ikony modów w oknie pobierania, klikasz w ikonę kosza i jak się pojawią przyciski to w Empty ). Po opróżnieniu kosza znowu masz 10 GB na pobrania. Najlepiej od razu po pobraniu na swój komputer, robić czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrothgar - jeśli dbasz o yanka, czyszczenie na nim wykonujesz regularnie itd/itp to podwyższają ci co jakiś czas limit, ja np. mam 11 GB i niedługo mi podwyższą limit jak regularnie na niego zaglądam i "dbam" o niego.

p.s. Jak coś waży np. 6,7 GB a realnie 11 GB to możesz mieć kłopoty z umieszczeniem na/w jakimś schowku internetowym - np. Reborn 7.62 lub 7.63.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Panowie mam problem - mianowicie wylot bez loga zaraz na początku, gdy w menu wybieramy poziom trudności. gra przez chwilę się ładuje i wylot na pulpit. Dodam, że instalacje przeprowadziłem jak w instrukcji. Macie może pomysł jak temu zaradzić? Mod wydaje się warty uwagi... Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem @Fokol Twoje posty i widzę, że sporo masz tych problemów. Mój pomysł na Twoje problemy jest taki - po zainstalowaniu jakiejś gry czy moda przeczyść system i zdefragmentuj dysk jakimś dobrym programem. Nie mam na myśli CCleanera i systemowego derfagmentora. Jest to bardzo ważna, zwłaszcza przy słabszych kompach. Zmniejsz też ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. Gra startuje a następnie robi wypad.  Coś z kartą grafiki.

Log

* Detected CPU: GenuineIntel P3 family, F6/M15/S13, 2563.00 mhz, 65-clk 'rdtsc'
* CPU Features: RDTSC, MMX, SSE, SSE2

Initializing File System...
using fs-ltx fsgame.ltx
--found external arch mp_military_2.xdb0
FS: 34275 files cached, 6272Kb memory used.
Init FileSystem 16.486813 sec
'xrCore' build 3188, Oct 26 2007

Initializing Engine...
Executing config-script "user.ltx"...
[c:\documents and settings\all users\dokumenty\stalker-shoc\user.ltx] successfully loaded.
Starting INPUT device...
Loading DLL: xrRender_R1.dll
Loading DLL: xrGame.dll
* [win32]: free[2003244 K], reserved[19932 K], committed[73912 K]
* [ D3D ]: textures[0 K]
* [x-ray]: crt heap[8900 K], process heap[1134 K], game lua[0 K], engine lua[0 K], render[0 K]
* [x-ray]: economy: strings[1736 K], smem[0 K]
Executing config-script "c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\default_controls.ltx"...
! cant convert dik_name for dik[144], prop=[Poprzednia
[c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\default_controls.ltx] successfully loaded.
Executing config-script "user.ltx"...
Executing config-script "c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\rspec_extreme.ltx"...
! Unknown command:  r__dtex_range
! Unknown command:  r__ssa_glod_end
! Unknown command:  r__ssa_glod_start
! Unknown command:  r__wallmark_ttl
! Unknown command:  rs_detail
! Unknown command:  rs_skeleton_update
! Unknown command:  vid_bpp
[c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\rspec_extreme.ltx] successfully loaded.
Executing config-script "c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\default_controls.ltx"...
[c:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\default_controls.ltx] successfully loaded.
[c:\documents and settings\all users\dokumenty\stalker-shoc\user.ltx] successfully loaded.
SOUND: OpenAL: enumerate devices...
SOUND: OpenAL: EnumerationExtension Present
devices Generic Hardware
SOUND: OpenAL: system  default SndDevice name is
SOUND: OpenAL: cant open device Generic Hardware
SOUND: OpenAL: cant open device Generic Software
OpenAL: Can't create sound device.
Starting RENDER device...
* GPU [vendor:0]-[device:0]:
* GPU driver: 5.1.2600.0
Failed to initialize graphics hardware.
Please try to restart the game.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, powinienem podać konfigurację na wstępie

Windws XP SP3

procesor Intel Core Duo E4500 2,2Mhz

Ram 4Gb

karta NWIDIA GeForce GT 610 2Gb pamięci, sterownik najnowszy

Podstawka chodzi normalnie. Zastanawiam się czy dobrze skonfigurowałem gamedatę. Zainstalowałem podstawową gamedatę moda, zmianę gamedaty z dbm następnie nakładkę na moda, zmianę katalogu rus na pol i polonizację i zmiana fsgame.ltx, i   Z innymi modami czegoś takiego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.