Skocz do zawartości

Alternatywa 1.3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

@Ignachinio  - Ta instalacja tylko może wyglądać na skomplikowaną. Opis jej robił ktoś, kto stawiał ją od pierwszych wersji. To wstawianie gamedaty do gamedaty, to jest zwyczajnym patchem na nowszą wersję. A aby uniknąć tego wylotu po starcie moda, wystarczy przed jego uruchomieniem zmienić nazwę tego pliku na prawidłową. Takie błędy występują, gdy plik jest opisany grażdanką. A że część znaków grażdanki wygląda tak samo jak łacińskie, na oko tego nie widać.

Ale tak szczerze. Radzę poczytać oceny tego moda. Mod wybitnie nie dopracowany, zabugowany, przekoloryzowany, tekstury przesadzone. Trzeba grać na niskich ustawieniach, a i tak wyloty zapewnione. Fabuła momentami nielogiczna.

Twoja wola grać lub nie. Ale jak się jednak zdecydujesz, to radzę nie brać kontraktu, a grać za stalkera. Przed decyzją zrobić twardy zapis i go zachować poza modem. Gra ciekawsza. Po jej ukończeniu, jak nerwy na to pozwolą, wgrać ten zachowany zapis i grać na kontrakcie. Nie będzie nudno, bo gra toczy się inaczej.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  - Autor moda po prostu przesadził z teksturami. Nawet po zmniejszeniu trawy do zera, ilość kwiatuszków jest kłująca po oczach.

Praktycznie rzecz biorąc, są to dwa różne mody wrzucone do jednego garnka. Całkiem dobrze każdy z nich powinien być z osobna. A teraz momentami się gryzą i mod głupieje. Są do moda wprowadzone tekstury mutantów z gier "kosmicznych" niezbyt dobrze wkomponowane.

Tak jak już napisałem, grać można, ale decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. Zapoznaj się z opiniami innych graczy i podejmij decyzję. Nawet jak nie doprowadzisz moda do końca, będziesz miał satysfakcję z poznania było nie było, ciekawego pomysłu na moda. A jest kilka takich nietypowych rozwiązań.

Nigdy nikomu nie odradzałem gry. Chyba że że nie był to w gruncie rzeczy mod, a jakaś szczątkowa wprawka początkującego autora.

Uznaję zasadę wolna wola gracza. A nuż się powiedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Podchodziłem do Alternatywy już kilka razy, za każdym się odbijam, bo nie wyrabiam w pewnym momencie nerwowo. @kondotier dobrze prawi, ale najlepiej będzie, jak sam spróbujesz. Mimo ww. problemów i co najmniej kilku idiotycznych rozwiązań (obcy...), mod może zaciekawić na tyle, że właśnie chce się próbować. A jak się zdecydujesz, to daj znać - może i ja znajdę w Twojej próbie inspirację do podjęcia własnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Znalazłem rozwiązanie problemu, który dotyczył nie tylko mnie, ale i kilku innych graczy. Chodzi o rozmowę ze Starszym Monolitu w kinie Prometeusz. Po zranieniu, delikwent nie chciał nawiązać dialogu. Koledzy ze StalkerMod.ru podpowiedzieli co zrobić. 

Po rozmowie z Sokołem wywabiamy monolitowców z kina. Wystarczy podejść do pomnika koło placu i poczekać aż zajmą stanowiska wartownicze. Usuwamy ich i czekamy do godz. 24. Po północy zajmujemy miejsce przy wejściu, u góry, w sali z pianinem, wyjmujemy nóż i czekamy aż pojawi się starszy. Gdy wejdzie do sali pojawia się cut scenka (o której pisał @Anton Gorodecki) ataku nożem i po chwili mamy info, że otrzymaliśmy kod do sejfu w porcie. 

Problem rozwiązany.      

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie które wystepuje także w wersji 1.3.2. - ranisz Sokoła resztę zabijasz, potem tak samo w klubie/domu kultury Prometeusz: ranisz dowódcę resztę zabijasz, idziesz spać do wieżowca.

Wstajesz o północy, leziesz do dowódcy - staje się rozmowny i misja - po ponownych odwiedzinach w porcie zaliczona.

Wersja Hardcore Addon Alternativa 1.3.2. - podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, mogę poprosić na szybko o pomoc z altenativa 1.3? Po wrzyceniu spolszczenia wykłada się przy uruchamianiu. W logu jest błąd o nieznalezionych liniach w xml. Sorka, że tak tu, ale już godzine się męczę. Spolszczenie wrzucam na repacka.

log:

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found string_table_includes.xml, for language pol


jak zmieniam język na rus gra uruchamia się

 

OK, ogarnąłem, musiałem usunąć wpisy o brakujących plikach XML dla polskiej wersji z pliku localization.ltx. (string_table_includes, stable_dialogs_deadcity, ui_st_mapdesc, stable_game_credits)

 

Edytowane przez Phoebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, gra się uruchamia, intro z "hotelu" ładnie przelatuje, po załadowanii wywala się z logiem o braku mesh:

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CModelPool::Instance_Load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\ModelPool.cpp
[error]Line          : 111
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find model file 'weapons\ammo\ammo_10x22mms_w.ogf'.

to zrobiłem taki pliczek

teraz

[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 295
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : Can't find texture 'swmt\ammo\privi8mm'

no to zrobiłem teksturę i wykłada się inna tekstura. Możliwe, że ten repack to taka siermięga? Wypakowywałem go dwa razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Instalacja tego moda wcale nie była taka prosta jak się wydaje. A pierwszy post przed poprawą pozostawiał wiele do życzenia. Ponad połowa linków przepadła na dobre i musiałem wstawić nowe. 

Jeżeli @Phoebus odpali moda i wszystko będzie działało jak należy to warto było się pomęczyć z edycją wstawki Alternatywy. 

@Sierioża Tak. Rozpisał na kilometr, ale jego porady odnośnie do rozgrywki są bardzo pomocne. Zwłaszcza dla nowych graczy, a pomijam już fakt, że to on stworzył spolszczenie do tej modyfikacji. Tak więc czepianie się go, że zapomniał o najprostszych rzeczach jest nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Phoebus 1.3
Ewentualnie dodatek " Wepoen Pack ". 


@Sierioża Według ciebie zbędne, a wielu z nich skorzystało. Podał ogólne porady oraz najczęściej zadawane pytania. Spokojnie można zamieścić je w spoilerze w pierwszym poście. Każdy będzie mógł skorzystać i przygotować się odpowiednio do gry. Zwłaszcza że są to jedynie ogólne wskazówki odnośnie moda, a nie cały poradnik omawiający najdrobniejsze zadania. 

Cieszę się, że jesteś dorosły i cię nie pouczam. Jednak jeżeli chcesz napisać mi coś więcej to tylko PW. Dalsze odbieganie od tematu moda będzie traktowane jako spam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.