Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem moda i moja opinia w wersji skróconej: zagrać koniecznie, ocena 10/10, najlepszy mod jaki powstał do Stalkera w ostatnich latach.

 

A tak żeby trochę więcej napisać to najpierw plusy.

Pierwsze co uderza w oczy to estetyka z jaką wszystko jest wykonane: menu, ekrany ładowania i inwentarz. Ten jest mocno zmieniony, brak standardowego Pda. Encyklopedia też jest super wykonana. Bardzo duży plus dla moda już na starcie.

Całkiem nowy soundtrack i cutscenki, te w grach z tej serii praktycznie nie istniały, w ostatnich latach pojawia się ich więcej w różnych modach ale te tutaj wykonane są super, aż chce się oglądać.

Rosyjski dubbing i trzy wersje językowe na premierę, a że mod jest popularny to już powstają kolejne.

Długość gry, myślę, że przynajmniej 30 godzin da się wycisnąć robiąc główne i poboczne zadania i trochę cyklicznych żeby zarobić kasę. A będąc przy zadaniach bardzo fajne i różnorodne, można powiedzieć mamy tu wszystko, nudzić się nie będziemy. Przez większość gry w sumie wykonujemy taką robotę prawdziwego stalkera, takiej wielkiej głównej intrygi, w której jesteśmy "wybrańcem", który wszystko zmieni praktycznie nie ma. Czuć, że czasem wplątujemy się w jakieś grube sprawy ale nic nie jest wyłożone na stół tak łopatologicznie.

Zadania często można rozwiązać na kilka sposobów, a czasami nawet uwalić.

Handel, można sporo zarobić ale jest też na co wydawać kasę, więc nie będziemy mieli milionów na koncie, z którymi nie mamy czego zrobić, modyfikacje sprzętu nieźle kosztują.

Sprzęt: Gunslinger robi robotę, spluwy wyglądają super, fajne są też wszystkie modyfikacje i dodatki. Kurcze brakowało mi tylko jakiejś giwery z rodziny m4/m16, no ale to sobie polatałem z brytyjskim L85. 

Lokacje. Niby znane ale mocno zmienione, z nowymi miejscówkami, gęsto wypełnione obiektami. To samo tyczy się pomieszczeń, wreszcie nie są to puste pokoje z jednym krzesłem na krzyż.

Niby na premierę było trochę bugów w zadaniach ale ekipa od moda patche wypuszczała praktycznie z dnia na dzień i teraz po czwartym chyba nie ma już większych problemów.

Nie wiem jak inni ale ja lubię takie pomysły jak w rozdziale 6 i potem w 7 😏

Globalny schowek, co w niego wrzucimy wyciągniemy na dowolnej lokacji, bardzo ułatwia robienie zadań cyklicznych 😁

Bardzo dobra optymalizacja i stabilność, grałem na kompie złożonym w 2011 (no dołożono ramu) i żadnego wylotu, a graficznie też można było sobie ładnie opcje ustawić.

 

Co mi nie podeszło, minusy.

Strasznie dużo biegania w początkowych godzinach gry z lokacji na lokację szczególnie jak chcieliśmy modyfikować sprzęt, a jedyny dostępny wtedy technik to ten na Kordonie. A właśnie jako ciekawostka nie znalazłem dla niego żadnych narzędzi więc za bardzo z modernizacją sprzętu nie poszalałem w pierwszych godzinach gry.

Przydałby się jakiś przewodnik (szybka podróż) nawet za grubą kasę, który by nas przerzucał Kordon<->Bar.

Brak losowych spotkań z mutantami, stalkerami na lokacjach, z którymi moglibyśmy się postrzelać.

Mamy miejsca spawnu mutantów na mapkach i chyba za szybko się w nich odradzają. A z ludźmi postrzelamy się tylko w zadaniach fabularnych, nie ma żadnych spotkań losowych z bandytami, wojskiem czy innymi.

Zirytowało mnie tylko jedno zadanie z "Mistrzem podziemi", a dokładniej te cofające teleporty.

Czasami problematyczne może być to, że po niektórych cutscenkach od razu zaczyna się walka i szybo można zarobić kulkę zanim się zorientujemy.

Kurde ile razy w tym modzie nasz bohater dostaje w łeb i traci przytomność to głowa mała. 

I to w sumie chyba wszystko.

 

Mi się trafiło chyba złe zakończenie moda może na yt obejrzę inne.

 

Ps. Taki lekki spoiler. Nie bójcie się fabularnych utrat sprzętu, wszystko prędzej czy później odzyskacie.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 101% z Twoją recką!! Też tęsknię za M4A1 zwłaszcza, że występuje w SoC Gunslinger czy OGSR GA i naprawdę daje radę 😎. Co do broni to wyłapałem jeszcze, że UMP45 i Sig552 nie mają drzewek ulepszeń, Sig 550 wygląda w UI identycznie mimo ulepszeń…I jeszcze zoom celowników jest conajmniej dziwny, ale to można już łatwo ogarnąć po rozpakowaniu gamedaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mod zacny i zacna muzyka, 5/5. Jak tłumacze uporają się ze Spolszczeniem 😈😁 zagram jeszcze raz chociaż korci zacząć już bo było naprawdę fajnie, ale chyba poczekam na napisy żeby się lepiej wkręcić. Nie wszystko za pierwszym razem zrobiłem także jest podstawa do powrotu. Ten Mod to taki świeży powiew, jak szklanka zimnego browaru. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NAMARGON Pracuję póki co w pocie czoła nad spolszczeniem wraz z @OldMan i do kompletu plików brakuje nam jeszcze dwóch, ale i tak jak skończymy tłumaczyć to będą jeszcze zamknięte testy spolszczenia, więc ciężko powiedzieć kiedy się pojawi - nie chcę podawać nawet daty w stylu "mniej więcej" bo ciężko powiedzieć ile zajmą testy. 

Także jedyne co mogę na razie napisać to - niech wszyscy się uzbroją w cierpliwość i czekają bo cytując klasyka "Robim co możem" :P

  • Dodatnia 2
  • Ekstra 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jpg

Właśnie zakończyłem mój niespieszny spacer po Zonie według True Stalker. Była to miła dla oka i w sumie przyjemna wędrówka. Graficznie mod bez zarzutu, momentami prawie jak film. Na uwagę zasługują mapy, moim zdaniem na szczególną Nowoszepełyczi, Podziemia Gospodarza i odmienione Wysypisko. Prawdę mówiąc, tak na zicher chłonąłem historię i byłem zainteresowany, co będzie dalej do chwili, gdy zobaczyłem

Spoiler

truchło Topora wiszące na moście, do tego momentu liczyłem, że splotą się losy jego i Żurawliowa...

Później właściwie chciałem już tylko zobaczyć ostatnią lokację i poznać finał tej opowieści.

Spoiler

6.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

2.jpg

8.jpg

 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldiamiga Mogę się mylić, ale jeżeli nadal w menu wyświetla Ci się wersja 1.0 to musiałeś źle wrzucić łatki? 
Ogólnie folder, w którym są pliki łatek powinien wyglądać tak:

1.jpg

Więc wejdź w folder z True Stalker -> Content -> Patches i zobacz czy masz tam te pliki, a jeżeli nie to coś źle wrzuciłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tom3kb napisał(a):

to w sumie taka historia "prawdziwego stalkera" bo ilu takich widzieliśmy we wszystkich modach robiąc zadania i fabułę 😏

Jasna sprawa, ale nie w każdym modzie człowiek przywiązuje się do postaci, a w tym jakoś mi tak wyszło. Pewnie dlatego, że to dobry mod jest.

Pozwolę sobie jeszcze na screen końcowy.

Spoiler

k.jpg

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za Sevę, a nie jakieś tam egzo czy assault armour. Ja w tym gameplayu ogrywam pancerz CS3-1, przy zakupie którego dostaje się również hełm Sfera-12. Z innej beczki: jakie unikalne bronie znaleźliście w grze? Moje znaleziska/zdobycze:

Groza 5.45., Wintorez, Ak74, AK74-UB, Saiga, Sig P220, L85a1 z GL i eotech…i to chyba tyle…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99Ja tam się dorobiłem na koniec to Egzę kupiłem, a bronie chyba te same miałem. Dodatkowo znalazłem jednego Desert Eagle ale nie wiem czy to zwykła pukawka czy można powiedzieć, że "unikalna". Wydaje mi się, że nikt nie nosił.

W jednym schowku miałem też P90 i Five-seveN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.