Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.12.2023 o 01:21, MikeMandalorian napisał(a):


Mam tylko pytanie, przeczytałem w opisie jednej łatki że po emisji ma wyskakiwać informacja o tym że zrespiły się niektóre artefakty, czy emisje występują naturalnie w grze po przespaniu kilku dni czy tylko w kiedy popychamy fabułę do przodu? 

Emisje tylko fabularne. Podczas snu może wyskoczyć komunikat, że niby miała ona miejsce ale to tylko info dla gracza, że pojawiły się nowe artefakty w anomaliach.

Przeczytałem też w komentarzach, że opłaca się w grze robić krótkie drzemki np

Spoiler

Na godzinkę bo spawn artefaktów ma szansę co sen, a nie zależy od jego długości i liczenia, że wtedy nastąpi "emisja". Także jak ktoś lubi mieć szansę na więcej artów może popróbować czy to faktycznie w ten sposób działa.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Fiodor89 napisał(a):
  Pokaż ukrytą zawartość

image.thumb.jpeg.88317984114c14b27d88504010d2ef40.jpeg

dokładnie o to zadanie mi chodzi obszedłem cały kordon. Wraz z eliminacją jednostki wojskowej(to była piękna walka) Żołnierzy z pod mostu bandytów i wszystkiego co się na celowniku podświetliło na czerwono a go nie ma;(

Graj dalej… zaginiony Stalker znajdzie się sporo później i na innej lokacji ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy1280 - ja gram bez 4 nakładki - lepsze wrogiem dobrego. :)

Fiodor89 - idąc w stronę posterunku koło wioski ide po lewej stronie, krzki, obozowisko, przed polem minowym spotkałem rzeczonego stalkera.

p.s. Suchy - przed każdą poprawka robie kopie zapisów itd/itp, jak jest lipa tp rezygnuje z poprawki.

Poprawka nr 4 zmusza cie do grania od początku.

p.s. 2 gram na 1 wersji moda, jest fajnie bo poprawki nie są potrzebne a drobne błedy nie przeszkadzają, gram w rus, unikam w modach eng. gdyz nie da się przetłumaczyć  na 100% pełnego języka na slang, zwłaszcza slang z wyspy. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2023 o 21:21, vidkunsen napisał(a):

Adam9609 - tak, jest spawner ale trzeba go pobrac i wgrać w moda.

Liskot - w podziemiach oraz znałazlem do kalibracji na zakładzie w dolinie.

To gdzie jest ten spawner ? :D googluje, szukam i znaleźć nie potrafię.. 😕

Edytowane przez adam9609
dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod skończony…aż żal że to koniec takiej przygody…Mam wrażenie, że ta gra mogłaby z powodzeniem wyjść jako oficjalna kontynuacja Zewu Prypeci.

Nie potknąłem się nigdzie o SVU ( nie miałem w kryjówce Streloka), ani o Sig552 Streloka, który jest w plikach i spawnerze…Pominąłem coś? Jest gdzieś Strelok, jego zwłoki albo skrytka..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, jeśli ktoś ogarnia w podstawowym stopniu skryptowanie i chciałby pomóc w spolszczeniu to zapraszam.
https://github.com/lechu2375/TrueStalkerSpolszczenie/tree/main
Podjąłem się spolszczenia, przynajmniej podstawowego tejże modyfikacji. Na razie korzystam z AI by przetłumaczyć dialogi a potem będę nanosić poprawki.
Na razie tłumaczę dialogi, potem przejdę do reszty.
Mój discord - lechu2375

Edytowane przez lechu2375
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lechu2375 Ja z kolei mam już gotowe wszystkie pliki z folderu text poza dialogami, st_quests dla wszystkich lokacji i st_subtitles, ale będę się brał za to na dniach tylko najpierw chcę aktualizację spolszczenia Gammy dokończyć. Z kolei w skryptach chyba nie ma nic co wymaga tłumaczenia, ale jak sobie wypakuję całą gamedatę TS to będę miał pewność. 

Z kolei tak jak pisałem trochę postów wcześniej - niewiele nam po przetłumaczonych na polski plikach, dopóki nie znajdzie się jakiś "magik", który przerobi czcionkę z moda tak, żeby dodać do niej brakujące polskie znaki czyli ą, ł i ż ( głównie tych brakuje) i przypisać im koordynaty w plikach konfiguracyjnych do czcionki - bez tego no to spolszczenie można trochę "o kant dupy rozbić" bo w miejscach gdzie powinny być wymienione przeze mnie litery nie będzie nic i na przykład napis "Wyjdź z gry" będzie brzmiał "Wyjd z gry" czy "Ustawienia jakości" będą brzmieć "Ustawienia jakoci" przy czym w miejscu gdzie powinno być ś nie będzie wolnego pola, a brak odstępu:

S.T.A.L.K.E.R.  Clear Sky Screenshot 2023.12.25 - 20.13.18.92.png

Daję znać, żebyś też "nie marnował za bardzo czasu " na tłumaczenie tego póki co :P 
A samych tekstur czcionki do przerobienia jest 270 jeżeli brać pod uwagę tylko czcionkę z dopiskiem _cent. Podmiana czcionki z kolei na Arial, Graffiti i Letterica z Zewu Prypeci czy Cienia Czarnobyla nie wchodzi w grę bo TS ma o wiele więcej rozmiarów czcionki i warianty dla rozdzielczości od 800x600 do 2560x1440. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.