Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 3.0 (OBT)


Agrael
Wiadomość dodana przez Meta,

Dyskusja dotycząca polonizacji została wydzielona tutaj, żeby był porządek.
Temat do zgłaszania braków/błędów w tłumaczeniu znajduje się tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Już na forum napisałem, że miejscowość Czernobyl/Piołun była już wymieniona w Latopisie Jarosława II oraz w "wycieczce" kijowskiej Bolka od Chrobrych - Grody Czerwieńskie ale nie te na/w Górnych Łużycach (te były wcześniej) lecz te na terenie Rusi Halickiej natomiast na podstawie uchwały KPZR w lutym w 1970 (o4.02.1970) z miasteczka nr. ... nagle powstaje miejscowość Prypeć.

Jeśli chodzi o poprawki to jeszcze ich parę będzie w pakietach, jakoś tak to widzę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stanie jak zastrzelisz żołnierzy co po kordonie hasają ,bo stwierdzili że atak na wioskę nowicjuszy to dobry pomysł (wcześniejszych psy zagryzły lol). Helikopter zaczyna atakować ? Czy Żaba tylko idzie na magazyny wojskowe. Czy może raczej uciekać dalej na wysypisko? Wcześniej odstrzeliłem jakiś inaczej wyglądających żołnierzy co byli przy tych budynkach co kontroler jest, i Żaba nic nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metek58 - sama (fonetycznie) duga to łuk a raduga to tęcza (w domyśle łuk tęczy).

Antena jest w formie odcinka łuku?! stąd chyba nazwa.

Marko6996 - nie strzelam jak do mnie nie strzelają bądź jak wilk/nietoperz/sowa (nawiązanie do wajennej razwiedki, 6PDPD) nie jak wilkołak czy dziki dzik ;) (nawiązanie do wdw, 8 DPD).

Lepsze jest wrogiem dobrego, spokojnie realizuj zadanie, szukaj innych, mniej głosnych wyjść z danej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLR2.5 bedący moim ulubionym modem ograłem grubo ponad 10x i trafia mnie, że jeszcze nie przechodzę nowej wersji🥵 ale powiedziałem sobie, że zagram w OLR3.0 dopiero gdy wyjdzie większość najważniejszych poprawek oraz polonizacja....Choć każdego dnia korci mnie coraz bardziej zwłaszcza gdy oglądam jakieś gameplaye z tej krasoty....O wielki Monolicie dodaj mi siły i wytrwałości🙏🤣

Nie chcę sobie psuć doznań bugami czy udziwnieniami rozgrywki, które pojawiły się z wyjściem OBT i które na szczęście są na bieżąco naprawiane.

Decyzja np o braku opcji biegania z bronią czy brak quick save były ewidentnie nietrafione i szkoda by te wymysły zepsuły moda robiąc z niego kolejny hardcore na miarę NLC, gdzie większość czasu walczy się z gameplayem, a nie chłonie atmosferę czy czerpie przyjemność z historii. Balans w OLR 2.5 był idealny: nie za łatwo ale nie na tyle trudno by rozglądać się za psychologiem😅

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FeRu napisał(a):

OLR2.5 bedący moim ulubionym modem ograłem grubo ponad 10x i trafia mnie, że jeszcze nie przechodzę nowej wersji🥵 ale powiedziałem sobie, że zagram w OLR3.0 dopiero gdy wyjdzie większość najważniejszych poprawek oraz polonizacja....Choć każdego dnia korci mnie coraz bardziej zwłaszcza gdy oglądam jakieś gameplaye z tej krasoty....O wielki Monolicie dodaj mi siły i wytrwałości🙏🤣

Nie chcę sobie psuć doznań bugami czy udziwnieniami rozgrywki, które pojawiły się z wyjściem OBT i które na szczęście są na bieżąco naprawiane.

Decyzja np o braku opcji biegania z bronią czy brak quick save były ewidentnie nietrafione i szkoda by te wymysły zepsuły moda robiąc z niego kolejny hardcore na miarę NLC, gdzie większość czasu walczy się z gameplayem, a nie chłonie atmosferę czy czerpie przyjemność z historii. Balans w OLR 2.5 był idealny: nie za łatwo ale nie na tyle trudno by rozglądać się za psychologiem😅

Jak zagrałem w 3.0 z tym ostatnim patchem (przed tym co trzeba od nowa) to da robić szybkie zapisy ale tylko na poziomie trudności stalker, co i tak jest lepiej bo na wcześniejszych patchach to się nie dało.

Ogólnie to te patche dość mocno poprawiły rozgrywkę bo doszedłem na już wysypisko. ( jej! )

Grałem też na tym tłumaczeniu angielskim ai, i się dało poprawianie zrozumieć o co npctom chodzi ,bym dalej pograł ale fpsy na wysypisku nie dają, już w 2.5 gra w pewnych momentach dość mocno przycinała i nie wydaje mi się że to wina mojego sprzętu, tylko optymalizacji a raczej jej braku (co jest zrozumiałe)

I niech mi ktoś wyjaśni czy to błąd w tłumaczeni ai , czy twórcy dale że pistolet maszynowy (ten co przeważne strzela 9.19mm) w tej grze ma amunicję 5.45/5.56 bo w opisie tej broni w grze wydziałem ten typ amunicji (dokładnie który nie pamiętam ale wiem że nie 9.19mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom3kb napisał(a):

@marko6996 ale jaki pistolet maszynowy? Może jakaś mp5ka na 5.56?

Ten pistolet maszynowy Viper co z bandytów wypada/jest do kupna u Żaby(chyba) jak go mieli bandyci to posiadali amunicję tylko 9x19mm a z opisu niby strzela inną. Przyznaję że mogło mi się pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sprawdziłem pisze że HK53 strzela 5.56x45mm może to jakiś wariant.

Trochę dziwna ekonomia jest na razie to jednen bandyta posiadał jakiś większego akacza a drugi dragunowa.

2 minuty temu, tom3kb napisał(a):

@marko6996 no tak jak mówiłem w Stalkerze były wersje mp5-ki aka vipera na 9x19 i 9x18. W niektórych modach była też z wyglądu "mp5-ka" na 5,56 nato, a to był hk53.

image.png

To trochę dziwne że bandyci dość wcześnie posiadają bardzo potężne spluwy, jeden dragunow, drugi już strzelbę z pompa, na razie to balans do poprawy, no ale to open beta.

Chociaż myślę że powinien mieć wersje 9x19mm bo taką posiadał drugą amunicję ten bandyta (pierwsza to 9x18 i makarov)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 17:04, marko6996 napisał(a):

Ten pistolet maszynowy Viper co z bandytów wypada/jest do kupna u Żaby(chyba) jak go mieli bandyci to posiadali amunicję tylko 9x19mm a z opisu niby strzela inną. Przyznaję że mogło mi się pomylić.

To prawda też to zauważyłem grając jeszcze na patchu, który nie wymaga nowej gry. Ale to nie jest viper to jest G3 tylko jakaś skrócona wersja, która używa (chyba) 5.56. Zabiłem 5 bandytów z tym sprzętem jeszcze na kordonie za mostem. 
 

edit: nie zauważyłem że jest jeszcze jedna strona w temacie gdzie jest już odpowiedź.

Edytowane przez MikeMandalorian
Gapiostwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom3kb napisał(a):

 

@FeRu w tym patchu dodali możliwość biegania z wyciągniętą bronią ale tylko na poziomie trudności Stalker ale jeszcze parę patchy i może dodadzą na każdym jak się ludzie będą na to wkurzać dalej 😁

 

Dobrze, zrobili z tą OBT....dzięki temu jest duża szansa, że większość durnot i wymysłów da się poprawić i zmienić tylko na lepsze 😁  Autorzy zawsze myslą, że ich widzimisie jest tym właściwym, a tak dzięki community i fanom OLR szybciej zrozumieją że te wszystkie "kozak" pomysły są o kant żopy potłuc.

11 godzin temu, tom3kb napisał(a):

@vidkunsen a pamiętasz v2.5 tam przez lata wypuszczali fixy ;) ja przeszedłem na fix 10, był i 19pl , a potem to i numerki w kilkadziesiąt chyba poszły w wersji rosyjskiej 😁

No bylo łącznie ponad 60 fixx do OLR 2.5 😅  Ostatnia wersja którą przechodziłem miała adaptację polonizacji to Fixx 49 i do tego jeszcze udało "mnie si" dorzucić część poprawek z kolejnych 10 fixxów🤪

Swoją drogą branża gier AAA powinna patrzeć na moderów i się uczyć, że można bez milionowego budżetu i setek ludzi zrobić bardziej grywalny i dopracowany projekt i jeszcze o niego dbać przez dłuższy czas słuchając community.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, FeRu napisał(a):

Dobrze, zrobili z tą OBT....dzięki temu jest duża szansa, że większość durnot i wymysłów da się poprawić i zmienić tylko na lepsze

Prawda, ale jak na tyle lat pracy, to spodziewałem się normalnej wersji, a nie bety z niedociągnięciami. 

Swoją drogą, to jak jest z Mimikrą w 3.0? Znalazła się w OLR, czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.