Skocz do zawartości

Oblivion Lost Remake 3.0 (OBT)


Agrael
Wiadomość dodana przez Meta,

Dyskusja dotycząca polonizacji została wydzielona tutaj, żeby był porządek.
Temat do zgłaszania braków/błędów w tłumaczeniu znajduje się tutaj.

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukałem za wskazówkami kolejny raz i mam. Była w tamtym budynku na łóżku szpitalnym, tak jak u @tom3kb Dzięki

Jeżeli chodzi o polonizację - na tej poprzedniej wersji miałem wyloty przez brak tego pliku czcionek tak jak wcześniej też tu gdzieś było wspominane, więc skopiowałem ten drugi bez "_cent", dodałem do nazwy i działało, ale pojedyncze teksty się nie wyświetlały, np na ekranie ładowania. Na tej wersji działa u mnie wszystko i bez żadnych wylotów.

Poza tym póki co wyloty miałem tylko po wejściu na Medpribor z powodu prawdopodobnie błędu przy spawnie wojskowych w północnym kompleksie patrząc po logu, ale zaskoczyło za którymś wczytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb, przechodzisz Hangar i wchodzisz do drugiej części kompleksu (tam, gdzie jest silnik do uruchomienia) i po przeciwnej stronie od silnika spalinowego jest zejście po schodkach do kanału, nieco zawalone rupieciami. Schodząc niżej, zauważysz rury i na nie trzeba ze schodków zeskoczyć. Idź do końca rurami, a natkniesz się na ten artefakt. Też nałaziłem się za tym artem, mimo posiadania naładowanego PDA i sprawnego detektora. Powodzenia i wytrwałości w poszukiwaniach, bo mod zacny. Jeszcze wiele rzeczy jest trudnych do rozwikłania, ale trochę wspomagam się rus filmikami z ogrywania tegoż moda.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów. Mam pytanie odnośnie Oblivion Lost Remake 3.0. Czy jest w internecie lista uzbrojenia (broń palna, biała jak noże) oraz kombinezonów do tego moda? Chyba, że bronie i pancerze, jak już, występujące w tym modzie, są takie same jak w starych buildach S.T.A.L.K.E.R-a. Możliwe, iż twórcy coś dodali od siebie, jeżeli chodzi o listę możliwych broni? Z góry dzięki za odpowiedź. 

P.S 

Szukałem w sieci danych odnośnie listy, których poszukuję i póki co, nie znalazłem ich. U części różnych modyfikacji, takowe listy się pojawiają. 

Edytowane przez Skryty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, smox napisał(a):

@Skryty weź wejdź do zainstalowanej gry - OLR 30-0BT/gamedata/textures/ui/ i znajdź tam - ui_icon_equitment. Zobaczysz tam wszystko co jest w grze.

Podziękował @smox za pomoc. Po pracy, w domu zajmę się podglądem konkretnego pliku wyznaczonego przez Ciebie. 

Edytowane przez Skryty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się przypomniało. Wracając pierwszy raz z Med Priboi na Wysypisko dostałem od Żaby zadanie w stylu "W hangarze jest wielkie stado psów, stalkerzy boją się tam chodzić. Sprawdź dlaczego to wielkie stado tam się pojawia."

Chwilę później zginąłem, wczytałem zapis, wszedłem drugi raz na lokację ale już drugi raz tego zadania nie dostałem. Są w tym modzie jakieś takie losowe zadania? Bo próbowałem łazić w tym samym miejscu myśląc, że może jest jakiś wyzwalacz do tego questa czy coś.

Może to coś w stylu tych jego zadań na "rzadki artefakt" co pojawiają się na mapach?

Od tego czasu już parę razy przechodziłem Wysypisko/Kordon i zadanie się nie pojawiło.

Mieliście tego questa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U was też ten mod się tak co chwilę sypie? Nawet co kilka minut jak mu coś odwali albo coś dzieje się w jakimś konkretnym miejscu. Najgorsze, że nie raz tak, że nawet Menadżerem Zadań nie mogę zamknąć tylko pozostaje reset kompa.

Nie wiem czy np jest sens zmniejszać ustawienia na średnie czy to coś da, czy on po prostu chodzi tak jak kupa.

Zaczyna mnie to strasznie irytować i chociaż mi się podoba i czekałem na niego długo to już jest bardzo bliski do wywalenia go z dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tom3kb napisał(a):

U was też ten mod się tak co chwilę sypie?

Miałem kilka wylotów, ale wielkiego problemu z tym nie mam. 

Czy jest sens zmniejszać ustawienia? Moim zdaniem warto samemu to sprawdzić. Ja zacząłem na max. ustawieniach i komp dawał radę, ale i tak zmniejszyłem do średnich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tom3kb napisał(a):

Najgorsze, że nie raz tak, że nawet Menadżerem Zadań nie mogę zamknąć tylko pozostaje reset kompa.

 

Sypnał mi się "tylko" 3 razy, na sposób, że gra była nad Menadżerem Zadań i nie dało się w nim nic wyklikać. Polecam każdemu, kto natknie się na taki problem, aby załączyć drugi pulpit w Windowsie (podajże Win+Ctrl+D) i tam działać na Menadżerze. Nie tylko grę trzeba zamknąć ale jakiś dziwny proces, będzie wiadomo co to na logikę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na żołnierzy na kordonie, tak aby nie atakowali wioski za każdym razem, gdy pojawiają się Siwy i reszta stalkerów? Nie dość, że atakują, to obok tego bagna, czy co to tam jest obok wioski respi się kolejny ich oddział i do tego jeszcze tych lepszych z lepszym uzbrojeniem razem z jakimś zabójcą nie mam jak uciec z wioski, a nawet jak mogę to trochę głupio tak patrzeć jak reszta stalkerów ginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tom3kb napisał(a):

U was też ten mod się tak co chwilę sypie? Nawet co kilka minut jak mu coś odwali albo coś dzieje się w jakimś konkretnym miejscu. Najgorsze, że nie raz tak, że nawet Menadżerem Zadań nie mogę zamknąć tylko pozostaje reset kompa.

Nie wiem czy np jest sens zmniejszać ustawienia na średnie czy to coś da, czy on po prostu chodzi tak jak kupa.

Zaczyna mnie to strasznie irytować i chociaż mi się podoba i czekałem na niego długo to już jest bardzo bliski do wywalenia go z dysku.

Co chwilę nie ale zdarzało się, że wylatywał dość często dopóki nie zainstalowałem wersji SOP (Semi official patches) o której pisałem już.

https://ap-pro.ru/forums/topic/7208-oblivion-lost-remake-30-open-beta-semi-official-patches/

Ta wersja działa bardzo dobrze, a sam mod jest  przyjemniejszy w grze, zmian jest ponad 150 względem oryginalnej wersji a błędy, nad którymi jeszcze nie podziałą Hi_Flyer tu zostały już poprawione. Jest wersja angielska dostępna już bardzo dobra ale pracuje nad adaptacją polonizacji i pisałem do autora tych poprawek w tej sprawie i o informacje i ew pomoc, a polonizacja byłaby też włączona jako trzeci język do repozytorium do późniejszych zmian i poprawek.

Plusem tej wersji  prócz lepszej stabilności i mnóstwa zmian na lepsze w kwestii i technicznej i gameplayowej jest to, że tekst tłumaczenia jest osobno jak w LA więc nie trzeba mieszać w skryptach i język można zmieniać w menu gry, Oczywiście roboty jest trochę bo plików do zmian jest sporo,  niektóre dialogi i zadania zostały zmienione tak by miały więcej sensu. Na gitlabie jest repozytorium i kilka wersji udoskonalanej przez parę osób ale ja pracuję do głównej master https://gitlab.com/olr_mod/olr_gamedata 

Czasu nie mam za dużo by ogarnąć to szybko dlatego jeśli ktoś byłby chętny mi w tym pomóc z ekipy byłoby super.

 

Bez tytułu.jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hadam napisał(a):

Hej, wiecie może, gdzie szukać kuriera dla żaby? Zadanie to otrzymujemy po powrocie z Medipriboru z dokumentami.

Idąc od wioski, za wiaduktem skręć w lewo w kierunku zabudowań i zajrzyj do studni, bo tam bandyci wykąpali kuriera, bo śmierdział nieludzko.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.