Jump to content
malakas

Grupy i rangi na forum

Recommended Posts

Z rang i grup pomyślałem nad tym, by dodać opcję typu napisy jak grafik (rysownik), muzyk, pisarz (twórca fanowskich opowiadań). Coś powiązanego z zainteresowaniami, twórczością w świecie S.T.A.L.K.E.R-a. Też w zależności od aktywności danego grupowicza, jego publikacji, idzie wyłapać konkretnego artystę na danej stronie. W świecie S.T.A.L.K.E.R-a też znajdowali się różnego rodzaju artyści, w tym grajkowie, nie tylko naukowcy, stalkerzy, ludziska należący do poszczególnych ugrupowań. :)

Może będzie to rzadko spotykane, moim zdaniem zawsze doda to smaczku w postaci rang i przynależności, zainteresowań osoby w grupie. Łatwiej jest wtedy wyszukać, zaobserwować jego twórczość i ewentualnie popytać o jego inspiracje, porady. :)

Edited by seb-stryl

Myślimy z @Agrael nad kolejną modyfikacją rang i projekt wstępny wygląda tak:

Spoiler

ranga wariant 2.pngranga wariant 1.png

Jak widzicie są 2 warianty i wam zostawiam do wyboru który lepszy. Dodatkowo jeśli ktoś ma jakieś sugestie to zapraszam śmiało do dyskusji :) 

@MaklerR  Zbędny jest ten obrazek ze Striełokiem. I mam propozycję dużych śrub i małych śrubek. Małe śrubki, o takim samym wyglądzie, ale o połowę mniejsze. Byłyby dodawane w dwu rzędach po pięć, jeden rząd nad drugim. Po uzyskaniu 10 śrubek, byłyby one zamieniane na 1 dużą śrubę. Śrubki z drugiej dziesiątki byłyby dodawane obok dużej śruby, lub pod nią, w miejsce Striełoka. Itd.

Oczywiście, jest to tylko luźna propozycja.

@kondotier odpowiednio "zgadzam się" (ptaszek), dosłownie - "wątpliwy"  "nie zgadzam się" (iks) i "przydatny" (klucz).

Dziękuję za odpowiedź, Bartek. Pytanie domyślnie było kierowane właśnie do @portals.

@MaklerR jestem zdania, że dotychczasowy rząd śrub w zupełnie wystarczy. Te dwa rzędy to przerost formy nad treścią.

Te dwa rzędy śrub, duże, a pod nimi małe to może za dużo?

Może lepiej najpierw małe śruby, po jakiejś tam ilości zamieniają się w duże. A ewentualnie dalej jakby było trzeba to duże potem znowu zmieniają się ale na ten inny jasny kolor?

Pomysł z obrazkami zaczerpnęliśmy z tego: 

Spoiler

45801134.jpg

Czyli jedna ranga - jeden obrazek. 

Natomiast nie wiem, czy jest sens rozdzielać śruby. Dzielić na mniejsze i większej. Czy to nie byłoby zbyt przekombinowane ? 

I wracając do reputacji to Tak - jest to, jak najbardziej możliwe. Myślę, że do aktualnej łapki w dół / do góry oraz serca każdy się już przyzwyczaił, ale nieco rozszerzyć można. Klucz mi się spodobał. Wpasowałby się do oceny postów, którego autor rozwiązał jakiś problem, z dajmy na to modem. 

@MaklerR  Tak, tak to widziałem. Tylko przy tym rozwiązaniu, a nie obok siebie, te małe śruby jeszcze bym zmniejszył o 1/3, tak aby nigdy 10 śrubek nie było szersze od awataru. Jeśli dużym śrubom zrobisz "jasny gwint", to dla lepszej wizualizacji, też je można zmniejszyć.

@tom3kb  Małe śruby zmieniają się w duże. Taka była moja propozycja. Za 10 małych, jedna duża. Na tym co pokazał @MaklerR  , oznacza 28 małych śrub. "Zbieractwo" śrub, forumowicz zaczynał by od małych. Przy takim podziale na małe śrubki i duże  śruby, na tej samej powierzchni zmieści się 10 razy więcej "dodatnich reputacji", czy jak to nazwać. I tak jak w grze, śrub dla nikogo i nigdy nie zabraknie.

Trzeba tylko jasno określić kryteria przyznania małej śrubki, bo bez tego jest tylko dekoracją bez znaczenia. Kryteria muszą być jasne i wszystkim znane.

W dniu 26.07.2020 o 17:31, Anton Gorodecki napisał:

Też jestem za pozbyciem się "Striełoka":P

Podrzucę jeszcze jeden pomysł - czy dałoby się rozszerzyć standardową reputację o dodatkowe funkcje tak jak ma to miejsce na forum amk?

Desktop Screenshot 2020.07.26 - 17.28.16.78.png

Tak, kwestia odpowiedniego obrazka.