Skocz do zawartości

Grupy i rangi na forum


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Z rang i grup pomyślałem nad tym, by dodać opcję typu napisy jak grafik (rysownik), muzyk, pisarz (twórca fanowskich opowiadań). Coś powiązanego z zainteresowaniami, twórczością w świecie S.T.A.L.K.E.R-a. Też w zależności od aktywności danego grupowicza, jego publikacji, idzie wyłapać konkretnego artystę na danej stronie. W świecie S.T.A.L.K.E.R-a też znajdowali się różnego rodzaju artyści, w tym grajkowie, nie tylko naukowcy, stalkerzy, ludziska należący do poszczególnych ugrupowań. :)

Może będzie to rzadko spotykane, moim zdaniem zawsze doda to smaczku w postaci rang i przynależności, zainteresowań osoby w grupie. Łatwiej jest wtedy wyszukać, zaobserwować jego twórczość i ewentualnie popytać o jego inspiracje, porady. :)

Edytowane przez seb-stryl
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@MaklerR  Zbędny jest ten obrazek ze Striełokiem. I mam propozycję dużych śrub i małych śrubek. Małe śrubki, o takim samym wyglądzie, ale o połowę mniejsze. Byłyby dodawane w dwu rzędach po pięć, jeden rząd nad drugim. Po uzyskaniu 10 śrubek, byłyby one zamieniane na 1 dużą śrubę. Śrubki z drugiej dziesiątki byłyby dodawane obok dużej śruby, lub pod nią, w miejsce Striełoka. Itd.

Oczywiście, jest to tylko luźna propozycja.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier odpowiednio "zgadzam się" (ptaszek), dosłownie - "wątpliwy"  "nie zgadzam się" (iks) i "przydatny" (klucz).

Dziękuję za odpowiedź, Bartek. Pytanie domyślnie było kierowane właśnie do @portals.

@MaklerR jestem zdania, że dotychczasowy rząd śrub w zupełnie wystarczy. Te dwa rzędy to przerost formy nad treścią.

  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z obrazkami zaczerpnęliśmy z tego: 

Spoiler

45801134.jpg

Czyli jedna ranga - jeden obrazek. 

Natomiast nie wiem, czy jest sens rozdzielać śruby. Dzielić na mniejsze i większej. Czy to nie byłoby zbyt przekombinowane ? 

I wracając do reputacji to Tak - jest to, jak najbardziej możliwe. Myślę, że do aktualnej łapki w dół / do góry oraz serca każdy się już przyzwyczaił, ale nieco rozszerzyć można. Klucz mi się spodobał. Wpasowałby się do oceny postów, którego autor rozwiązał jakiś problem, z dajmy na to modem. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR  Tak, tak to widziałem. Tylko przy tym rozwiązaniu, a nie obok siebie, te małe śruby jeszcze bym zmniejszył o 1/3, tak aby nigdy 10 śrubek nie było szersze od awataru. Jeśli dużym śrubom zrobisz "jasny gwint", to dla lepszej wizualizacji, też je można zmniejszyć.

@tom3kb  Małe śruby zmieniają się w duże. Taka była moja propozycja. Za 10 małych, jedna duża. Na tym co pokazał @MaklerR  , oznacza 28 małych śrub. "Zbieractwo" śrub, forumowicz zaczynał by od małych. Przy takim podziale na małe śrubki i duże  śruby, na tej samej powierzchni zmieści się 10 razy więcej "dodatnich reputacji", czy jak to nazwać. I tak jak w grze, śrub dla nikogo i nigdy nie zabraknie.

Trzeba tylko jasno określić kryteria przyznania małej śrubki, bo bez tego jest tylko dekoracją bez znaczenia. Kryteria muszą być jasne i wszystkim znane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Wygląda na to, że znów trzeba zainteresować się tematem:
1.png
@kondotier powoli zbliża się do ostatniej rangi i 12500 postów. Pomyślałem, że oprócz dodania nowych rang można zmienić kolor kolejnych śrubek na złoty. Przypuśćmy od 1600 wpisu. Czyli..
1600 - 1 złota śruba.
2000 - 2 złote śrubki. Itd. 

@MaklerR Jak myślisz ? :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaklerR
Bardziej myślałem nad dodaniem złotych śrubek już przy napisaniu 1600 postów, a może i nawet skromniejszej liczbie, bo dzięki temu mniej aktywni użytkownicy również będą mogli pochwalić się jedną złotą śrubką na profilu. 

Ilość złotych śrubek byłaby zwiększana przy każdej następnej randze. 

Weźmy za przykład @kondotier-a. Jeżeli złote śrubki zaczęłyby się pojawiać od 800 wpisów, to @kondotier miałby na swoim koncie już 8 sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

             Szanowni Koledzy -- mój wkład w rozwój  Forum nie jest najwyższych lotów  i niewiele pozytywnego do niego wniosłem , ale pozwole sobie na poniższą uwagę.....

Być może się mylę uważając , że ilość postów "naklepanych" na Forum ma się generalnie nijak do  wartości merytorycznej tychże  - ergo - jak to w życiu bywa ilość nie przekłada sie na jakość . Premiowanie ilościowe - OK , ale to sie sprawdza tylko w akordzie , a nie oto chyba chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, boberm napisał:

Być może się mylę uważając , że ilość postów "naklepanych" na Forum ma się generalnie nijak do  wartości merytorycznej tychże

No niby ilość nie idzie w jakość ale takich osób co by naklepały tu masę postów ale takich z pupy to za dużo chyba już nie ma :)

Raczej ci co się więcej udzielają to w konkretnym celu.

No i "jakościowe" jest trudniej wyróżnić bo w sumie jak to "ocenić" niby są plusiki ale są one rzadko dawane przez ludzi. Więc ktoś może pisać same "mądre czy przydatne" rzeczy, a nijak tego w dłuższym okresie nie zaobserwujesz.

No chyba, że jak już się zna trochę tych użytkowników i się wie, że ten to często pomaga w problemach, ten zna się na modach albo wrzuca jakieś przydatne informacje to można to uwzględnić np tutaj tą rangą Zasłużony, bo innego sposobu za bardzo nie widzę żeby tą jakość tutaj na forum wyłapać i mierzyć :)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zrobić tak, że do 10 śrubek zwykłych się zbiera i następnie wymienia się na jedną złotą.

Generalnie problem który poruszył @boberm jest ważny. Często nowe osoby, zamiast skorzystać z wyszukiwarki wolę napisać posta o tym samym. W skrajnych przypadkach dwie strony wcześniej było rozwiązanie problemu a on i tak zadaje takie samo pytanie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio Właśnie mniej więcej taki miałem pomysł. Przy napisaniu 800 postów mamy 8 śrub, a więc w tym momencie jedna z nich staje się złota. Następna ranga - dwie złote sztuki. I tak dalej. 

A co do problemu, który poruszył @boberm.. Powiem tak - takich osób, które nabijają posty ciągłymi pytaniami, jest stosunkowo niewiele. A do korzystania z wyszukiwarki nikogo nie zmusimy. 

Głównym celem odświeżenia tego tematu jest dodanie nowych rang, a złote śrubki to mój dodatkowy pomysł. Czy jest dobry ? Musicie sami ocenić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.