Skocz do zawartości

Stalker "na wesoło" :)


pacjent1972

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Spoiler

Władymir Wojnowicz "Moskwa 2042"

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/69169/moskwa-2042

https://ebook4all.com.pl/11345-wlodzimierz-wojnowicz-moskwa-2042.html

Tamże: ... produkt końcowy jest taki sam jak produkt wtórny. ;) :biggrin:

Tylko dla Stalkerek/Stalkerów o mocnych nerwach, znaczy się żołądkach ;) :biggrin:

ss_tomahawk_09-14-19_19-54-14_(y04_pole).jpg

ss_tomahawk_09-14-19_19-53-42_(y04_pole).jpg

Edytowane przez vidkunsen
  • Super 1
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPCe siedząc przy ogniskach opowiadają sobie różne dowcipy i anegdoty. Ale że są one opowiadane po rosyjsku, nie wszyscy mogą je zrozumieć. Poniżej spora część z nich po przetłumaczeniu.

Tłumaczenia:
Podchodzi koleś do handlarza i pyta: Granat za pięćdziesiąt kupisz? Handlarz daje kasę i mówi: Dawaj ten granat. Koleś daje mu granat, ale palcem dalej trzyma za zawleczkę. He he.

Do Badiana jak jeszcze był młody, przyczepiła się wróżąca i mówi. Prawdę o życiu ci powiem i mało policzę. Powiem kim i jakim będziesz.
Ja się go pytam, no i co? A on, co co. Nie pamiętam co.

Stoi stalker na skrzyżowaniu w Zonie i na drogowskazie czyta, jakby to czytać potrafił. he he. Na prawo anomalie, prosto mosntra, na lewo burdel i dziwki.
Idzie dalej i duma. U kogo by spytać, co to za jakieś nowe zjawisko - burdel i dziwki.

Idzie dwóch stalkerów lasem. Starszy nagle mówi do młodszego: Idź i zobacz czy przy tamtym drzewie jest bezpiecznie. Młody doszedł do drzewa i pyta: I co dalej? Starszy podchodząc upewnia się: Na pewno bezpiecznie? Młodszy: Bezpiecznie. Starszy: Ha, no to już wiem, że tę anomalię gdzieś przeniosło.

Stuknęły się w Zonie dwa toczydła. Z obu wyskoczyli stalkerzy, zaczęły się kłótnie, opieprzanki i przepychanki. A kontroler siedzi na kamieniu i rozmyśla: Zaraz cała polana trupkami się zapełni. Nie będzie wstydu braciszków na ucztę poprosić.

Podjeżdżają pod bar dwie Toyoty. Jedna wypasiona i odpicowana, a druga to rzęch. Ten z wypicowanej, patrzy, jak ten z rzęcha się męczy i drzwi zatrzasnąć nie może. Mówi mu: Po co to robisz, ja do swojej drzwi w ogóle nie zamyka i nic się nie dzieje. Na to ten z rzęcha: Też tak robiłem do czasu, ale wczoraj wieczorem burery mi na siedzenia nasrały.

Próbuje kontroler ślepego psa nauczyć chodzenia na dwu łapach. Siedzący obok zombi mówi: Nie wysilaj się i tak ci chuj z tego wyjdzie. Na to kontroler: Zamknij ryja tępy stalkerze, na początku, komendy "przynieś" też nie wykonywałeś.

Idzie trzech stalkerów po Zonie i się przechwalają jacy to są twardzi.
Pierwszy: Twardy jestem, trzech bandytów rozwaliłem.
Na to drugi: To ja jestem od ciebie lepszy, ponad dziesięciu załatwiłem.
A trzeci: A ja ich ponad stu rozwaliłem.
A tu nagle widzą, że zbliża  się jakiś koleś, zmęczony, w podartym płaszczu, w dziurach wiatr pogwizduje. Stalkerzy prysnęli w krzaki. Koleś przeszedł obok jakby ich nie zauważył.
Siedzą stalkerzy w krzakach i pierwszy mówi: Co to za głupota! Drugi: Nie głupota, a tchórzostwo. A trzeci: Coście tak na mnie tak gały wywalili, tak tylko z zawiści gadałem.

Spotyka się dwóch stalkerów i pierwszy mówi: Klawą masz czapkę. Ze szczura? Drugi wali go w pysk i mówi. To za szczura masz odpowiedź.

Spotkali się na Wysypisku trzej stalkerzy. Jeden ma wybite oko, drugi pokiereszowaną twarz, a trzeciemu brak palców u nóg. Opowiadają skąd się wzięły ich uszkodzenia.
Pierwszy mówi: Podpieprzyłem kolesiom klamoty, musiałem się ostrzeliwać i rykoszet mnie trafił.
Drugi odpowiada: Byłem nieostrożny i nadziałem się na stado psów.
Trzeci nic nie mówi, więc naciskają. A on na to: Widziałem, jak kolesie na popromienną zachorowali, więc do majtek ołowiu naładowałem, aby nie zostać bezdzietnym pacjentem.
Pozostali pytają: A co to ma wspólnego z brakiem palców.
Trzeci odpowiada: Ano, gumka w majtkach nie wytrzymała i pękła.

 

  • Super 3
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co wstawiłem, były robione do wstawienia w Lost Alfa, ale one są tak w podstawkach, jak i w innych modach. I jest ich niewiele więcej, bo się powtarzają przy ogniskach różnych frakcji. Nie wszystkie się też dało przetłumaczyć, bo czasem zawierały ważne wyrazy w rosyjskim mające podwójne znaczenie, a u nas nie. Wychodził bełkot. A tłumaczenie z odsłuchu nie jest wcale łatwym, bo nie zawsze wyraźnie słychać. Jak będzie potrzeba i nowe "bajeczki" dla jakiegoś moda, to wtedy można dorobić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.