Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

MJ - u mnie raportówka pojawiła się w innym miejscu niż w poradniku cichego. Ale ten drugi spawn, cichy też dodał do poradnika. Możliwe, że i płaszcz będzie po drugiej stronie wsi.

A jak Ci zależy na zrobieniu wszystkich zadań pobocznych, to musisz powtórzyć, biorąc zadania u Sidora pojedyńczo, a dopiero po nich na płaszcz Drona. Autorzy moda zadbali o to, aby sobie pobiegać, a przy okazji poznać lokację i rozmieszczenie psi pól, co będzie korzystne przy dalszej grze.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałem od Sidora żadnych zadań prawdę mówiąc. Tylko te z głównego wątku, teraz mam w ogóle tylko dwa, to z agentem i płaszcz. No i płaszcza niet. Czyli co od początku zaczynać czy jak ?

 

Bardzo się zdziwiłem kiedy z jeziorka wyskoczył przezroczysty duch i krzycząc gul gul gul gul ! rzucił się na mnie. To było dość hmmm... szokujące :D

 

[EDIT]

Szukajcie a znajdziecie :D płaszcz był w domu na górce ale innym, po drugiej stronie wejścia do baru.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, tego...

Przyznaję, że mod jest zajebiszczy i trudny, i także bez bicia przyznaję, że bez poradnika od Cichego kilka razy bym już po prostu zrezygnował, i wywalił moda z komputera.

Ale że nasi tłumacze dodatkowo chyba chcieli jeszcze utrudnić grę, to już chyba lekka przesada ? ;)

Bo konia z rzędem temu, kto się domyśli co to jest "parująca ziemia" i "latające urządzenie"  :P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @apg2312, za zwrócenie na to uwagi. Tak, w natłoku pracy, umysł niekiedy nie działa jak należy i wpisuję się takie kwiatki. Nie chwaląc się, jam to uczynił. Będzie patch, to w nim ujmiemy to i inne roślinki językowe.

 

Tak na marginesie, jeśli będziecie w chodzić do tunelu wiodącego do przejścia do laboratorium na Poligonie Doświadczalnym i spotkacie takiego ducha, który o coś poprosi, to dajcie mu porządną pukawkę z amunicją. To potem pomoże w dalszym etapie gry. Ja dałem Grozę, ale bez amunicji, cholercia. :confused: Uwaga, tam pod ziemią zostajemy obrobieni. Musiałem wrócić się zapisami, bo przepadł mi aparat fotograficzny.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna porada dla grających.

Kiedy wchodzimy w psi pola, obojętnie czy przypadkiem, czy dla transmutacji, pozostawiają one ślad w psychice GG. Po pewnym czasie zaczynają pojawiać się różnego rodzaju ommamy wzrokowe i słuchowe, wygladające jak jakieś bugi.  Głosy psów i zombich których nie ma, takie wirujące teleporty jak przy obserwatorach, wybuchy jakby granatów itp. Jeśli je mamy, odwiedzamy prof. Sacharowa na PD i wchodzimy w dialog leczenia. Dostajemy injekcję i przechodzi, do czasu aż znowu nałapiemy bodźców.

 

DODANO.

Te omamy powstają również, gdy mamy w plecaku kryształy. Dlatego jak najszybciej nateży je transmutować na wyższe stopnie, a te na kolejne. Dopiero Strażnicy dają nam wsparcie.

Edytowane przez kondotier
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moda przemęczyłem do Martwego Miasta po rosyjsku, więc teraz grając od początku mam łatwiej i o wiele przyjemniej.

Zadania od Sidora wziąłem wszystkie dostępne i na płaszcz za jednym razem.

Raportówkę i płaszcz znalazłem a schowek Marynarza był w tym samym miejscu co po rosyjsku (jeziorko przy drodze do wsi "braciaków" pod motorówką).

Mod bardzo stabilny, ciekawy, ale niebezpieczny - zginąć jest bardzo łatwo, więc polecam częste zapisy.

Wielkie podziękowania dla ekipy polonizującej - wspaniała robota.

Pozdrawiam

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pojawia mi się oto taki problem przy pierwszej wizycie u Sidorowicza:   

 FATAL ERROR [error]Expression    : fatal error[error]Function      : CScriptEngine::lua_error[error]File          : E:stalkersourcestrunkxr_3daxrGamescript_engine.cpp[error]Line          : 73[error]Description   : <no expression>[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobylgamedatascriptsdialog_manager.script:393: attempt to compare number with nil

Ktoś może podpowiedzieć co nie gra?  Oświetlenie mam statyczne, a grafika ustawiona na średnie. 

Edytowane przez bober322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie oto pytanie: gdzie i kiedy mam użyć fleta?.

Witam.

Flet teoretycznie ma służyć do wabienia nietoperzy w Promzonie, ale to ściema.

Ja natłukłem tych zwierzątek granatami (na maxa w górę, byle nie nad głową) i grubym śrutem, stojąc na wysokim pagórku.

Fajna zabawa, prawie jak strzelanie do rzutków. Radzę się pomęczyć i dociągnąć do 26szt.- przydadzą się.

Pozdrawiam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie tego wylotu. Czy przypadkiem nie stosujesz qicksave? Zapisy robić należy z opcji menu.

A na jakiej wersji podstawki grasz? Nie z CD-Action?

Nauczony doświadczeniami z innych modów w ogóle nie korzystam z quicksave'ów :) Gra jest oryginalna, wersja 1.004, nie z cd-action. Generalnie parę razy musiałem grę od nowa zaczynać gdyż, ogolony wędrował po całej mapie i za chiny ludowe nie chciał doprowadzić do miejsca katastrofy.. Także po zapisie gry i po ponownym wczytaniu Ogolony, zmienia kompletnie trasę marszu..  Po zmianie ustawień ten sam błąd wyskakuje..

Edytowane przez bober322
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, to trzeba moda postawić od nowa, na czystej podstawce. Takiego zachowania się kluczowej postaci, jak opisujesz, nie powinno być i jak mi wiadomo, do tej pory nikt nie miał. Skrypty zapewne zgrzytnęły z jakiegoś powodu. Ponowne zainstalowanie moda i zgodnie z opisem wstawiania patchy i polonizacji, powinno skutecznie pomóc.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka mam takie pytanko czym się różni anomalia Lejek od Karuzeli i Trampoliny ? W fabryczce na Korpusie Pokoju jest Pan Tao, dla którego mamy wykonywać fotografie, ale żadna z ważniejszych postaci nie bardzo chce być fotografowana :tongue: Więc można mu zanieść byle jakie foto ?

Najprościej tłumacząc:

Karuzela - pulsujący jasny punkt i dudnienie  - jak wejdziesz może twojego GG rozerwać .

Lejek - to samo j/w,  tyle że  ze słabo widocznymi zewnętrznymi oznakami istnienia , poruszające się w jej kierunku liscie etc ..- raczej mordercza skuteczność.

Trampolina - najmniej niebezpieczna.Działanie podobne - na pewno poturbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03 04 2014 :

https://disk.yandex.ru/public/?hash=lrxfwIWjFWUghZBbyzx7Ljl9KqCpv8/ZsS28w73VfrA%3D 

Ничего не найдено - smox ktos tu kopsnął żaru nie tą co trzeba stroną... ;)

Zobacz ten link. To z mojego Yandexa, bez limitu pobierania - http://yadi.sk/d/EKSEb6fdEJkXZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowek marynarza powinien być w bajorku, znalazłem plecak w łodzi drewnianej ale jest pusty, czy jest jeszcze inne miejsce w, którym jest umiejscowiony schowek?, i jeszcze jedno dezertera mam załatwić przed znalezieniem schowka czy to nie ma znaczenia.

Znalazłem i był w bajorku za fabryką tam gzie jest koparka.

 

Mam jeszcze jedną prośbę,co zrobić aby mniej się męczyć, jest dużo biegania z zadaniami i krew mnie zalewa jak muszę czekać aż odpocznę. Kiedyś czytałem, że można jakieś współczynniki pozmieniać ale nie pamiętam gdzie, a i  jestem cienki w zmianach w plikach. 

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.