Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Lolo Coś Ty, skąd bym miał wiedzieć :D Ja się często wyświetlam jako zalogowany na forum bo mam zaznaczoną opcję, żeby mnie nie wylogowywało :P Ciężko stwierdzić, ale jeśli mieliśmy tyle lat temu cała trylogię z lektorem to podejrzewam, że na premierę minimum polskie napisy dostaniemy. Aczkolwiek jeśli mam być szczery to Mirosław Utta ma już swoje lata i jeśli mieli by dać jakiegoś młodszego lektora, który w ogóle by nie pasował do klimatu to lepiej niech dadzą napisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lolo A to co do tego chyba na razie nie ma żadnych informacji, ale obstawiam, że będą chociaż polskie napisy na premierę - wątpię, żeby w dzisiejszych czasach nie było - Metro Exodus na premierę miało polskie napisy i interfejs. Chociaż nie powiem, że lektor pokroju Utty -mam na myśli lektorów, którzy byli podkładani pod stare filmy/seriale z lektorem kilka-kilkanaście lat do tyłu- zrobili by robotę, ale ci lektorzy też swoje lata już mają więc jak mają dać jakiegoś współczesnego lektora, który nie będzie pasować do klimatu to najlepiej niech dadzą polskie napisy i też będzie ok - zresztą jakby nie spojrzeć w dużej części modów do oryginalnej trylogii lektora nie ma tylko jest spolszczony tekst i też się gra ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie będzie żadnego lektora. Ten lektor to był ewenement w gamingu z prostego powodu: trylogia Stalkera została stworzona na X-Ray Engine który był specyficzny i nie posiadał opcji implementacji napisów. Dlatego właśnie Polski wydawca był zmuszony znaleźć rozwiązanie by Polski gracz nie rozumiący angielskiego lub rosyjskiego nie przegapił sporej zawartości gry. STALKER 2 to już zupełnie inna bajka. Nowy silnik i nowe rozwiązania. Koniec z dialogami w formie czytanej. Każdy NPC będzie miał teraz nagrany dialog więc będą też napisy. Pewnie tak jak w serii Metro również opcja wyboru dubbingu. 

Co do miejsca i czasu akcji to najbardziej logiczne będzie przeniesienie nas do czasów współczesnych czyli jakieś 10 lat po wydarzeniach znanych ze starej trylogii. Odcięcie się od tamtych epizodów i bohaterów (o Sidorowiczu czy Strieloku mogą być wzmianki w grze ale nie sądzę by pojawili się osobiście) i opowiedzenie zupełnie nowej historii z nowymi bohaterami w odmienionych lokacjach. Pozwoli to dodać nowe mutanty i anomalie które mogły powstać w skutek ewolucji Zony na przestrzeni lat. 

Edytowane przez Matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie - jak na razie to były jakieś obrazki i jakiś filmik podobno z nowej gry stalker 2.

Dopóki nie będzie linku do pełnej gry i nie będzie na youtube filmików z rozgrywki to nie ma się co rozpędzać.

Co do lektora to może ktoś (raczej na naszym forum) stworzy pliki tekstowe a z lektorem to będzie jak z bajką z 1970 roku "michu uszaty" zwaną:

... a teraz drogie dzieci, pocałujcie misia w ... .

I jak mawiał pewien aktor w bajkach dla dorosłych: ... i to by było na tyle.

:) ;)

  • ? 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Matias said:

Panowie nie będzie żadnego lektora. Ten lektor to był ewenement w gamingu z prostego powodu: trylogia Stalkera została stworzona na X-Ray Engine który był specyficzny i nie posiadał opcji implementacji napisów. Dlatego właśnie Polski wydawca był zmuszony znaleźć rozwiązanie by Polski gracz nie rozumiący angielskiego lub rosyjskiego nie przegapił sporej zawartości gry.

Wydaje mi się że to nawet nie kwestia samego X-Ray, co pójścia na łatwiznę wydawcy (chyba była to Cenega?). Zamiast zatrudniać rzeszę aktorów głosowych zapłacili jednemu człowiekowi za zrobienie całej roboty. Niemniej niespodziewanym plusem był fakt, że gra nie straciła dzięki temu swojego klimatu. Wyobrażacie sobie "zaciągających" po rusku Polaków, tudzież czyściutką Polszczyznę w SSoC? Ja nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matias napisał:

Panowie nie będzie żadnego lektora. Ten lektor to był ewenement w gamingu z prostego powodu: trylogia Stalkera została stworzona na X-Ray Engine który był specyficzny i nie posiadał opcji implementacji napisów

Odsyłam pana do moda Radiophobia dla ShOCa, który posiada owe napisy do kwestii mówionych. Dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów to mam tylko nadzieję że nie skopią tego jak  4A Games w Metro 2033 i Last Light gdzie te pojawiają się tylko gdy ktoś zwraca się do bohatera bezpośrednio a pomijają dialogi prowadzone przez postacie w tle. W Stalkerze też był ten problem że gdy grupka NPC opowiadała sobie przy ognisku ciekawe historie to lektora nie było tak więc bez znajomości Ruskiego wiele smaczków nam umykało. 

Edytowane przez Matias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co szukać teorii spiskowych, GSC kasą nie śmierdzi. Trzeba się cieszyć że w ogóle ta gra powstaje. Może gdyby się dogadali z Sony a nie z MS to mielibyśmy dubbing. Samo to że są tylko 3 wersji językowe mówi za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pancerniak77 Hahah dokładnie tak samo pomyślałem jak pierwszy raz go zobaczyłem i sobie myślę "co jest kur*a, Kennedy z RE w Stalkerze?":lol: Może jakby mu fryz zmienili to by wyglądał bardziej wschodnio bo tak jak jest to mi ni chu chu nie pasuje do klimatu Zony :P Ta teoria, że to Striełok też jak dla mnie też jest "inwalidą" tym bardziej, że Vincent Stone (który był "modelem" i głosem Striełoka) chyba podkładał głos we wcześniejszych filmikach z szyfrem więc jakby Striełok miał być w S2 to raczej przemówi głosem Stone'a. Prędzej bym powiedział, że osoba o której mówi Skif i ten pseudo Kennedy w trailerze to Striełok, ale równie dobrze mogą mówić o jakimś zwykłym stalkerze, który przypadkiem dowiedział się za dużo:062:

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.