Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Szczepan9205Mi też tak się zdawało, że gadka o tym gościu, którego trzeba było sprzątnąć, żeby Zona rosła to miałby być Striełok ale to by było za proste :)

Nie wiem kto mógł wpaść na pomysł, że ten Leon to Striełok :D 

Przez tą gadkę, o tej likaidacji może to tak na razie wyglądać, że "Leon" to np jakiś główny złol ale równie dobrze, to może być jeden ze zwykłych npców gadających o zwykłym queście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gość na dachu najbardziej wygląda na Diegtiarowa, ale z długimi włosami - w sumie w zakończeniu wrócił do zony - może siadło mu na beret. W którejś książce był też określany później czarnym charakterem, ale nie wiem o co tam dokładnie chodziło.

A tak troche z offtopu to mi przypomina Cliffa z Death Stranding.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnieciu Diegtiarow urodził się w 1978, a do Zony został wysłany w 2012 roku, czyli miał 34 lata. Wydaje mi się, że wydarzenia w S2 będą miały miejsce ( mniej więcej ) w 2018-19, a więc nasz Major będzie miał na karku 40 wiosen. Był agentem SBU i braku kondycji raczej nie można mu zarzucić. Druga sprawa jest taka, że " Leon " wspominał o drugim życiu, które Zona mu podarowała. W zamian zamierza ją strzec. 

Moim zdaniem " Leon " będzie antagonistą, zastanawiam się tylko, kogo miał na myśli zadając pytanie " Czy cierpiał ". Czyżby sam Striełok ? Ot, zagadka. 

Spoiler

Зов_Припяти_-_Майор_Дегтярев_Интро.png 5kPqBYA2oB8.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "Странник" (wędrowiec/samotnik/włóczęga) to może Wenia, ten zaginiony dziennikarz?

 123.JPG

 

4 godziny temu, Agrael napisał:

kogo miał na myśli zadając pytanie " Czy cierpiał "

Może to też być Szrama.

 

Tutaj można zobaczyć sekrety gameplay'a:

Spoiler

 

 

Ciekawi mnie, czy pojawią się mody, które pozwolą grać np. w Zew Prypeci/Czyste Niebo/Cień Czarnobyla na silniku S.T.A.L.K.E.R. 2.

 

Na stronie głównej oficjalnej strony S.T.A.L.K.E.R. 2, na samej górze, powtarzany jest w kółko klip z gameplay'owego trailer'a. Okazuje się, że jest w nim dźwięk, wyłączony domyślnie. Można tam usłyszeć kawałek innego soundtrack'a.

Spoiler

Również w preview, pokazano scenę z podniesieniem artefaktu "Galaretka", która różni się od tej pokazanej w trailer'ze gameplay'owym: artefakt ma inny model wizualny, a antena u detektora "Patyk" nie jest złożona. Ponadto inne jest błoto. Dla porównania scena z detektorem:

Spoiler

zLqarIqTvP4.jpg?size=1280x686&quality=96_TNSyn0G1WM.jpg?size=1280x574&quality=96

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zamierzone, czy zdarzyło się przypadkowo, ale po otwarciu tematu automatycznie włącza mi się ta ukryta ścieżka dźwiękowa z wstawionego do powyższego wpisu klipa. I muszę przyznać, że to miłe zaskoczenie które mi się spodobało. Ciekawe wprowadzenie do tematu.

I mała dygresja, trochę nie w temacie.

@portals @Agrael @tom3kb  Czy jest taka możliwość, aby przy każdym temacie wstawiającym moda zrobić to samo? Wybrać z moda jakiś charakterystyczny dla niego plik dźwiękowy, który by się uruchamiał razem z tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Może tak może nie - mi się nigdy nie zdarzyło, żeby jakieś wideo się odpalało samo z siebie tym bardziej, że klipy są w spoilerach - widocznie trafiła Ci się jakaś "anomalia" :D Niech się jeszcze wypowiedzą inne osoby na temat tego co napisałeś bo może u kogoś też się tak dzieje, ale mi się wydaje, że to błąd przeglądarki lub czegoś bo u mnie nic się nie włącza po wejściu do tematu, a wierz mi - dbam o swój komputer :) A druga sprawa - nie wiadomo czy coś takiego jak piszesz jest w ogóle możliwe do zrealizowania :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kondotier napisał:

@Szczepan9205  Gdyby to był problem z przeglądarką, to to miałbym kakofonię z wszystkich klipów. A we wpisie z przedmiotowym klipem są jeszcze inne filmiki. A rusza tylko ten, w którym ścieżkę odblokowano. A propozycję wykorzystania przypadku podtrzymuję.

Mam podobnie. Nie jest to jednostkowy przypadek. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Matias napisał:

Dlaczego zakładacie że ten typ na dachu to ktoś znany z trylogii?

Mi też się z nikim nie kojarzy, Ludzie tak sobie gdybają po prostu.

Cytat

GSC pewnie będzie chciało się odciąć od tamtych wydarzeń i wykreować nowych bohaterów

Nowych bohaterów mamy ale nie chce mi się wierzyć, że wydarzenia z poprzednich gier i część bohaterów nie przewinie się w fabule. Chociażby jako takie mrugnięcie okiem dla fanów, no i w sumie jakby nie patrzyć to tamte wydarzenia były fest ważne dla Zony.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerniak77 - Странник - to w potocznym rosyjskim także dziwak, obcy, cudzoziemiec.

Co do postaci którą w/w w poście z ss. 15, 00:05 to kolejny możliwy scenariusz i kwestii "cierpienia";

Jelenia Góra 11.09.206 około 19:05

Wnuku! opowiem ci historię która dotyczy także ciebie.

mój dziadek a twój prapradziadek walczył nad pewna rzeką na Ukrainie, rzeka ta to Prypeć z miasto i port to Piołun, po ichniemu Czernobyl.

Było to w latach 20-ych XX wieku w czasie wojny z bolszewikami.

Zdobyliśmy port, rejon, rzeka i statki były nasze w tym nasz zdobyczny - ORP Horodyszcze który pływał potem po "Morzu Pińskim".

Na okręcie zdobycznym na bolszewikach pływał w tym rejonie twój prapradziadek razem z bratem, obaj nie wrócili.

Ich/nasz kuzyn zginął w bitwie 27.04.1920, w bitwie o Piołun zwany Czernobylem.

Nie wiadomo gdzie jego mogiła, śni się każdemu z nas co jakiś czas ...

Wiem dziadku! mi tez się śni żołnierz polski na jakiś bagnach, przy rzece kiwający do mnie palcem, jakby mnie wzywał ... .

Właśnie, jedź tam, dam ci mapę, starą wydaną za cara, znamy rejon, nie znamy gdzie leżą jego kości.

Dostaniesz pieniądze, wskazówki, mapę, adres naszego krewnego na miejscu oraz broń, tak na wszelki wypadek gdyż na dzikich polach rację ma ten kto ma więcej kul, spraw żeby się nie śnił więcej jego duch i żeby nie cierpiał.

Pamiętaj! gdy usłyszysz kołokołnyj dzwon, miej się na baczności, módl się do naszych, starych Bogów, to ich ziemia i ich ludzi.

Weź także psa którego da ci stary Ołmen, przyjaciel krewniaka, to kaukaski Ałabaj, czuje złe intencje i zjawiska.

12.05.2017 Piołun - dotarłem aż tutaj, teraz mam tylko odpowiednio odczytać wskazówki i poszlaki i ... hmmm ta Marissa to ma takie fajne, duże .., noż w dziki ryj, tylko się nie rozpraszać.

Reszty się dowiesz jak zagrasz. :) ;)

Polscy marynarze wygrali pod Czarnobylem

ORP Horodyszcze i ORP warszawa na Prypeci - 1920 rok.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można się dowiedzieć z filmu?:

  • Nową frakcją będzie Варта (z ukraińskiego ochrona).
  • Transportu nie będzie, jednakże będzie można szybko przemieszczać się z określonych miejsc Strefy (prawdopodobnie będą przewodnicy).
  • Trybu kooperacji nie będzie, ale może pojawić się w przyszłości.
  • Będą zarówno nowe, jak i stare mutanty.

 

i8T5uAACMgw.jpg?size=1080x740&quality=96

Ponadto jest wysokie prawdopodobieństwo, że gra na PC będzie miała DRM Denuvo. Przynajmniej jeden fakt prowadzi do takiego wniosku: przedsprzedaż na PC jest na Steamie, jest w EGS, jest w Microsoft Store, jednakże nie ma w GOG (gdzie gra jest dozwolona przy braku systemu bezpieczeństwa). Choć mogłoby się wydawać, dlaczego Stalker 2 nie może znaleźć się w GOG, przecież tam zebrano dużą liczbę projektów GSC Game World, w tym Venom: Codename Outbreak i FireStarter.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Братве по масти, варте - по пасти - Braterstwo ma (mieć fajnie) obrastać w tłuszcz a (gady) strażnicy w pasy (w pasiakach/kazionnych ciuchach czyli do tiurmy).

Bratwa to rodzaj PZ - tki ale nie rodzinny jak np. ndrangheta (bohaterowie) czy nasza sprawa (cosa nostra), raczej jak la onda. :) 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam od się dorzucę. Jak wiadomo każdy bardzo się cieszy na myśl o tej części. Ale ja zadaje sobie pytanie. Czy po tylu latach spełni ona nasze oczekiwania? Czy po przejściu modów które mają tyle zadań, nowa podstawka gdzie raczej nie ma co liczyć na 150 godzin rozgrywki spełni nasze oczekiwania? czy podstawowa paczka broni to będzie to?

Takie moje dywagacje. Oczywiście czekam jak każdy na S2 ale chyba bardziej na OP.2.2

 

I takie pytanko na boku z ciekawości będzie można przenosić mody na ten silnik moda? Albo tworzyć pod tą wersję gry? Pytanie laika nie znam się na tym :)

 

@vidkunsenpomysł fajny :) z chęcią bym zagrał w taką historię. Tylko jak coś te dwa monitory ze zdjęcia nie brały udziału w żadnej bitwie roku 1920 bo po prostu nie zdążyły ;)

ale props za wykorzystanie tej historii aż dziw, że nikt nigdy w modach tego nie wykorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio portować całe mody ze stalkera z xraya na unreal engine to nie. Tak w sensie, że przerzucasz do edytora w UE i pyk już można grać :D

Stworzyć "taki sam" mod, nie wiem no np OP :D to się da tylko to tworzenie od nowa.

Ma być modowanie w Stalker 2 więc pewnie Rosjanie będą robić prędzej czy później jakieś Solianki itp molochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.