Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cez137 chyba wcześniej pisał, że ma słabego kompa (chociaż to pojęcie względne, ja mam kompa np z 2011 to też cienki na dzisiejsze czasy, a gram na wysokich w full hd, przydało by się konkretniejsze info o parametrach) może przez to wyłapuje te errory, których my nie mamy. A mod ma duże wymagania. Ewentualnie coś mocno namięszał lub może popsuł mu się save, na którym dalej jechał i tak teraz ciągną się te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 We wcześniejszej grze ponapełniałeś wiele błędów i nawet dalsza gra na moim savie nie była w stanie tego naprawić. Mod pamięta ( jest to we wstawionym logu ) zapisy robione quicksavami, które mogły coś pochrzanić. Skorzystaj z rady @DaarMoo i przeinstaluj moda. Dodaj do user.ltx sposób zapisów od scigacz1975, nie korzystaj z tych quicksave z ustawień moda. Jak się na to zdecydujesz, sam zagraj od początku. Już wiesz co i jak, to szybko Ci pójdzie. Albo któryś z tych co już zrobił zadanie na X10, da Ci sava. Mojego już masz. I po rozpoczęciu nowej gry, zacznij grać od niego. Radzę spróbować na savie innym niż mój.

@kanon1022  Z tą fleszką w pomieszczeniu z komputerem jest taka sprawa. Przy tym NPCu który był w pomieszczeniu, jest drugi przyrząd ( latarka ) ukrywania przedmiotów. Musisz ją użyć, aby zobaczyć fleszkę. Tylko nie pomyl z tą co już masz. Po wzięciu tego przyrządu do ręki, musisz się trochę przemieścić. Fleszka jest w lewym kącie, jak z pomieszczenia patrzysz na drzwi, słabo widoczna. Zlewa się teksturą z tych mniejszych kwadracików płytek podłogi.  I drugi element, to NPCe. We wszystkich trzech częściach nie powinno być ani jednego żywego. 

Jeszcze są NPCe i brak w ręce latarki                                                          NPC zlikwidowani, latarka w ręce.

ss_administrator_12-01-18_12-15-59_(hospital).thumb.jpg.2f23fe00f3ecfa634754b56aa9a6b7d0.jpgss_administrator_12-01-18_12-32-33_(hospital).thumb.jpg.1c43f9362d79c0ae3f6d82c89353d3b7.jpg

Mogą być problemy z zabraniem.                                                   Wstawiona do komputera

ss_administrator_12-01-18_12-53-10_(hospital).thumb.jpg.96e1e73253a82c14dbd9a261477d9c08.jpgss_administrator_12-01-18_12-53-32_(hospital).thumb.jpg.6624141351ac58ffb7634607313bf183.jpg

Wyłączamy samostrzały                                                                 I gotowe. Wracamy do Limanska.

ss_administrator_12-01-18_12-53-46_(hospital).thumb.jpg.5d02823275908ef45aad6fab44036480.jpgss_administrator_12-01-18_12-54-05_(hospital).thumb.jpg.33198821766d9efb47a65ad66d6fb48d.jpg

A tu podpowiedzi dla innych graczy.

Ten NPC za mostkiem ma pierwszą kartę dostępu z kodem               Zabrana skrzynka i zalecenie szukania fleszki.ss_administrator_12-01-18_12-13-30_(hospital).thumb.jpg.f545aa3d1a022c9bda9c1fdb761082b6.jpgss_administrator_12-01-18_12-16-17_(hospital).thumb.jpg.2f1b4290ec5f75075795362e2d72bcfb.jpg

Bądź spokojny, ja to zadanie też zrobiłem bez wracania po pancerz. Jak podniesiesz fleszkę, to w komputerze wyłączysz samostrzały. Kursor trzeba ustawić na klawiaturę. Jak wyłączysz, wracasz do Leo i mnichów, aby ich o tym powiadomić. To samo z naukowcami i dowódcą ochrony.

A za decyzję o graniu bez pancerz ochronnego :brandy: .  Mówię :brawo:i życzę dalszych :viva:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Albo jeszcze gdzieś ktoś żyje bo nie mogę zdobyć karty do drzwi ,ani żadnej fleszki , wróciłem do Limańska z drugiej strony tam też samostrzały. Wróciłem  do Szpitala i już samostrzały nie strzelały i część trupów zniknęło , za kratą znalazłem gościa ale bez karty. Chyba trzeba zacząć od nowa ten Szpital , jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tom3kb napisał:

Cez137 chyba wcześniej pisał, że ma słabego kompa (chociaż to pojęcie względne, ja mam kompa np z 2011 to też cienki na dzisiejsze czasy, a gram na wysokich w full hd, przydało by się konkretniejsze info o parametrach) może przez to wyłapuje te errory

A ja z 2009 to to już prehistoria na dziś 

@kondotier nie wiem, zobaczę, na razie jest ok i gram, z reguły nigdy nie gram w coś drugi raz jak mnie coś zdenerwuje, z resztą, co to da? Przecież zapisy będą te same, ustawienia też, inne może być tylko 

Godzinę temu, kondotier napisał:

sposób zapisów od scigacz1975

Ale czy ja wiem czy to coś da? Wątpię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  teraz dopiero doczytałem, że nie masz karty do drzwi. Ten screen z zielonym tłem, wstawiony dla wszystkich jest też dla Ciebie. Raider z kartą kodową jest zawsze na drugim pawlaczu i do niego idziesz przez ten mostek. Jeśli Ci teraz nie strzelają samostrzały, sprawdź czy jeszcze tam leży. Leży tam gdzie go stuknąłeś, albo przy samym mostku, albo w lewo, tam gdzie jest samostrzał. Zajrzyj też do tego minisejfu  na regale. Możesz też spróbować postrzelać przez te drzwi kodowe w lewą stronę pomieszczenia, tam jest jeszcze na pewno żywy drugi rajder też mający kartę. Zdarza się że on reaguje, strzela wystająć przez tekstury i wtedy można go stuknąć i zabrać kartę.

Spoiler

Kod do tych drzwi to 040766

A na pewno będzie leżał na tym savie zanim wyszedłeś ze szpitala. Powtarzanie  gry nie ma sensu, chyba że chcesz zobaczyć o ile prościej i łatwiej jest w "cudo pancerzu". Szkoda, że działa tylko w szpitalu.

@cez137  Gra  powtarzana ze względu na popełnione błędy na pewno nie będzie inna. Ostatni save pamięta wszystko. A w tym modzie każda gra ma inny all.sav i może się gryźć z cudzymi savami. A nowa gra to wyeliminuje.

Dodano: No i musisz się skupić na czytaniu dialogów i częściej zaglądać do PDA. Nie tylko na zadania jakie są do zrobienia, ale i do notatek. zaurus do nich daje uzupełniające informacje o tym co zrobiliśmy i co dalej trzeba robić. No i pośpiech w parciu do przodu trochę wyhamować. Wiem, że może być trudno tym co rosyjskiego nie znają, bo część ważnych informacji jest głosowa, ale starałem się dla nich dawać opisy, tak samo dla napisów tekstowych takich jak przy ATP. A że do czasu wyjścia nowej wersji moda zmian w tłumaczeniu nie będzie, jak czegoś nie zrozumiesz, pisz. Tylko wcześniej zanim poleziesz gdzie nie należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Jeden z tych raiderów w tej części szpitala musi mieć kartę. Z tym zadaniem nikt nie miał problemu. Możliwe że przy Twoim spawnie zastrzeliłeś go zaraz po przejściu dziury. Przeszukaj wszystkie inne trupy. Screen jaki wstawiłem z nim jest z noktowizorem, bo to z gry gdy szedłem w tym cudo pancerzu. Jestem dociekliwy i musiałem sprawdzić. A z gry bez pancerza zapisów już nie mam.

Jak masz zapisy w dziurze, to zagraj z nich i zapamiętaj ilu jakich raiderów jest za mostkiem. Zaglądaj też do innych trupów, tych od razu za dziurą. Pozabierać z nich co Ci przydatne, zdążysz po wyłączeniu samostrzałów. Chyba że któryś będzie miał kartę.

Próbowałeś użyć kodu bez karty? Jest na screenie i w spojlerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier woła o kartę trupy po znikały jest tylko kilka zaznaczonych. Zaczynam od nowa jestem w tunelu w którym jest wyjście do Prypeci przychodzi sms od Gieni Hakera ,że ktoś usilnie zwabia grupę gościa do Prypeci. Mam iść 

Znalazłem gościa , chyba ostatni jest po lewej stronie jak się wychodzi z dziury , ale za nic nie mogę się do niego dostać ,biegam już dość długo.

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier no właśnie nie zwracam na to uwagi a źle, szkoda że to jest po rusku i nic nie rozumiem 

6 godzin temu, kondotier napisał:

część ważnych informacji jest głosowa, ale starałem się dla nich dawać opisy

Gdzie są te opisy? W pda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 nie, w temacie moda. Jeden z minusów moda, są cutscenki i nagrane dialogi ale autor moda nie pomyślał, że przydałoby się do tego napisy na ekranie jakby ktoś chciał robić jakieś tłumaczenie na inne języki, a to by wtedy ułatwiło sprawę albo założył, że każdy kto będzie grał zna rosyjski i wszystko zrozumie bo kto inny by grał w Stalkera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Generatorach mam kropnąć Zmieniającego Oblicze, jak chcę go zabić to sam ginę, niestety sprzedałem wcześniej  nawet nie wiem kiedy ten karabin na baterie, czy jest jakiś inny sposób aby tego pacjenta uziemić?.

Używałem noża i to samo.

Edytowane przez bolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi ale mam 3 wersje wejścia do X10 hehe, pierwsza jest taka że zamiast Najemników mam te niewidzialne potwory (na foto), druga to taka że są Najemnicy i strzelają tak jak to ma miejsce w poradniku HugTV a trzecie jest takie że są najemnicy i nie strzelają i są neutralni ale gadać nie chcą, po prostu stoją i nic, druga sprawa jest taka że rozwaliłem wszystkie te potwory (najlepiej nożami, chociaż jakimś CKMem też da radę ja akurat nie miałem amunicji do niego) i gdy już jestem przy tych drzwiach za którymi jest kontener nr 2 po wpisaniu kodu z ciała zabitego stalkera 12106121 momentalnie coś mnie zabija tzn. ten potwór ale ja je wszystkie wybiłem to jak to możliwe? pomyślałem że on może się czaić zaraz za drzwiami i jak tylko się uchylą on momentalnie mnie zabija, nie wiem. Jak ktoś wie to niech napisze o co tu loto :)

PS: o wylotach w miedzy czasie nawet nie wspominam :)

ss_windows7_12-02-18_11-00-42_(bunker).jpg

ss_windows7_12-02-18_11-00-50_(bunker).jpg

ss_windows7_12-02-18_11-01-01_(bunker).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

@bolo  czy przez przypadek nie strzelałeś do Zmieniającego Oblicze z daleka? Nawet przez przypadek go nie postrzeliłeś? Miałeś we wcześniejszych dialogach informację o tym, że masz tylko jeden strzał. Każda wcześniejsza akcja przeciw niemu zanim wejdziesz za ogrodzenie, skutkuje jego nieśmiertelnością. Ale gra na patchu pozwala pchnąć scenariusz, jak ZO nam ucieknie. NOL odlatuje z nim i zaczyna się emisja. Spróbuj tylko wejśc za ogrodzenie, obejść go od tyłu. Niech ucieka. A ty idź za nim i zamiast go gonić, szukaj trupa Nestora.

A co dotyczy Warlocka, to sprawdź, czy przez przypadek nie zostawiłeś go w magazynie u wyrodków, jak się doposażałeś za zgodą Princypa. To ważne, bo jest nieoceniony we freepleju. Ładunki liczone na setki, znajdziesz na Kordonie. Masz przecież wskazówkę otrzymaną w Prypeci. A co z Gauusem z Wysypiska? Ładunki do niego też w sporej ilości w schowku Striełoka w Prypeci.

@cez137 - To wynika z losowego spawnu. Każdemu się może przytrafić inny. Mnie na przykład gnębiły stada snorków i ogniste poltegreisty.

A ta gwałtowna śmierć przy otwieraniu drzwi nie jest czasem spowodowana nie użyciem latarki na przesuwanie horyzontu zdarzeń? Bo chyba ją trzeba użyć.

I jak chcesz, zrób eksperyment. Jak dotrzesz do pomieszczenia z walizką, to zanim ją podniesiesz, idź do kolejnych drzwi i wpisz kod 03701. To kod z freeplaya, ale może się uda otworzyć.

Tłumaczenie różnych napisów, istotnych dla gry i będących tylko ciekawostkami, oraz ważnych informacji głosowych dawałem we wpisach. Na razie nikt nie robi poradnika w którym można by to zbiorowo umieścić ( daję zgodę na wykorzystanie ). Możliwe że w nowej wersji moda, lub w tłumaczeniu do niej znajdą się napisy, wtedy będzie łatwiej.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo - 2 kwestie:

1/ Warlock w Prypeci obok pralni wchodzisz do budynku, tam spotykasz gościa który wymienia zepsutego Warlocka na sprawny*.

2/ Zmieniający oblicza - albo broń długa albo nóż, nie zabijasz wszystkich z "obstawy" "zmienno twarzowca".

Jak zostawisz paru żywych to możesz wejść za siatkę, stanąć z boku w stosunku do Zmieniającego oblicza i ukatrupić go nożem do rzucania, nóż odzyskujesz z trupa "ufoka".

* - fotki z gry:

Spoiler

471324141_ss_tomahawk_09-15-18_18-02-37_(generators).thumb.jpg.094326e95e5ebe649e50383c06732dd0(1).jpg.ba449c89a535b993a10447f3ed66875b.jpgss_tomahawk_09-15-18_16-44-56_(generators).thumb.jpg.9518f34f8798623c30f554d16b5fd332.jpg.6fcb49dbc0790b56679cfc7e97f64feb.jpgss_tomahawk_09-15-18_16-38-06_(generators).thumb.jpg.c9ff67e9ba527120c1c6043e0b90e772.jpg.46318b93fd311c86d70a2e3fe3f42a58.jpg

 

image.thumb.png.da289d222974e1e68898640470ba7218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier

5 godzin temu, kondotier napisał:

A ta gwałtowna śmierć przy otwieraniu drzwi nie jest czasem spowodowana nie użyciem latarki na przesuwanie horyzontu zdarzeń? Bo chyba ją trzeba użyć

dokładnie, dzięki

5 godzin temu, kondotier napisał:

I jak chcesz, zrób eksperyment. Jak dotrzesz do pomieszczenia z walizką, to zanim ją podniesiesz, idź do kolejnych drzwi i wpisz kod 03701. To kod z freeplaya, ale może się uda otworzyć.

no niestety, nie działa, a co tam jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier  Jak wyłączę, wracam do Leo i mnichów, aby ich o tym powiadomić. To samo z naukowcami i dowódcą ochrony. Gada tylko Leo i daje naboje u innych nie ma dialogu. Mam kontener dla synoptyka schować na wysypisku,może trzeba tam polecieć i to wykonać dopiero zaczną gadać.

Poleciałem na Wysypisko schowałem kontener , gadałem z Synoptykiem potem z Dedmanem nic nie wiem co on mówił nie czaję ruskiego , coś o najemnikach , zadanie mam się z nim spotkać w Prypeci 

Edytowane przez kanon1022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022  Ta rozmowa z Deadmenem na Wysypisku jest przeze mnie streszczona kilka wpisów wyżej. Pozbyłeś się tej "świętej księgi" w sposób jak podał Synoptyk? Już do niczego nie potrzebna, inaczej się nie pozbędziesz.

Z tym brakiem dialogów wszystko w porządku. Leo gadał dlatego, żeby mod mógł Ci uzupełnić zużytą w szpitalu amunicję. Zadanie dla korporacji powinno się zamknąć. Jak masz potrzebę, uzupełnij zapasy i do Prypeci. Zwiedzanie zacznij od Pralni, choć nic do niej nie prowadzi.

@cez137 Są tam arty. Jeden chyba rozpakowany spec. A może oba rodzaje. Nie udało mi się zebrać wszystkich, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 14:16, cez137 napisał:

Przecież zapisy będą te same, ustawienia też,

Nie do końca- też miałem problem z fleszką. Ale mam inny sposób- druga instalacja, plus patch- w osobnym folderze. Przy takich problemach przerzucam zapisy między nimi, przechodzę problematyczny kawałek- tu brak fleszki. Za cholerę nie chciała się pokazać... a wszystkie warunki spełnione:) przenoszę savea do drugiej gry/instalacji, odpalam, fleszka leży...zapis kopiowanie- gra pchnięta do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pilspl  Po co te kombinacje, skoro można fleszkę mieć bez tego. Wystarczyło się tylko trochę poruszyć, aby mod dokonał nowych wczytań tekstur. I pomyśleć, dlaczego nagle pojawia się drugi przyrząd przesuwający horyzont zdarzeń.

A chyba nie wiesz, że szykujesz sobie problemy. Patch wprowadził pewne ograniczenia, nie da się BTRa czy samostrzału zniszczyć nożem, ale za to po naprawieniu Warlocka można wrócić na Kordon po akumulatory dla niego. Ten schowek nie pojawi się na grze bez patcha. Trzeba czekać aż do freeplaya. Również wprowadzono zmiany ze spec artami. Na patchu jest zalecona nowa gra, czyli nowy all.spawn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludki mam kilka pytań:

1. Rozwaliłem z Deadmanem tych żołnierzy na wysypisku i teraz w Kordonie do mnie strzelają, tak ma być?

2. Co z fleszką dla dowódcy z Agro? Wszyscy wybici, on też, mam dyktafon, zadanie nadal wisi, na mapie zielony znacznik żebym zaniósł fleszkę, ocb z tym? bo to takie trochę bez sensu jest

3. Znalazłem Reanimatora, ale urządzenia PUMA nie miał, Sidor nie podejmuje dialogu na ten temat a od niego było to zadanie, gdzie szukać tego urządzenia?

4. Co z tym Leo na MW? Zadnie na zaniesienie mu jakiejś kasy czy coś, byłem tam nikogo nie zastałem oprócz pijawki i PSI promieniowania w budynku i okolicy.

5. Gdzie szukać parasolkowych pułapek? bo też mam takie zadanie

ktoś coś?

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137, Ludek odpowiada

Ad. 1. Tak mam być.

Ad. 2. Dowódca jest tylko zabity. W innej formie nie występuje.

ad.3. PUMA jest za kamyczkiem koło właściciela. Pisałem. Dokładniej czytaj.

Ad. 4. Leo zjawi się później. Na razie zajęty. Mocno.

Ad.5. Czasami znajdziesz w plecaczku u rozwalonego, czasami dostaniesz (jak zasłużysz), a na końcu będzie zadanie i znajdziesz 66 sztuk.   

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo za kamyczkiem?ehh jak ja nienawidzę łazić 2 x po to samo, no ale cóż zrobić? Sidor podejmie gadke jak znajdę ta pumę?

No dobra ale co z tym dowódca?to zadanie się gdzieś kończy? Komuś mamy przekazać że on tam sztywny siedzi czy co? Z kimś pogadać o tym? O to mi chodzi 

Resztę rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.