Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Wania KindżałOgólnie da się zmieniać stosunki z frakcjami

Tylko, że w tych modach jest tyle ważnych npc z różnych frakcji, że takimi zmianami też sobie można namieszać.

Ja bym się cofnął w zapisach i raczej nie robił takich numerów, że strzelasz do lub dźgasz npców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wania Kindżał napisał:

@Monolithalian Właśnie odpaliłem i fakt, była to duża oszczędność czasu. Niestety mam kolejny problem, również techniczny. Na początku gry dźgnąłem bandytę, który tarasował drogę do kawiarni (podziałało, odsunął się). Niestety teraz Żwawy i reszta neutralnych na sortowni zmieniła kolor na czerwony. Da się jakoś od nowa zaskarbić sobie ich sympatię, żeby zmienili stosunek z wrogiego na neutralny?

Reszta neutralnych na sortwoni: sami stalkerzy czy bandyci ? Jedyne rozwiązanie to wczytanie gry przed tym co zrobiłeś

 

Ten bandyta przy barze by ci sie sam odsunął, musiałeś tylko poczekać z 3-5 sekund. 

Edytowane przez Monolithalian
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb No cofnięcie się w zapisach faktycznie byłoby rozsądnym wyjściem, gdyby nie to, że musiałbym całego moda od początku zaczynać. Popróbuję z tą zmianą, raczej nic się nie stanie jak cofnę samotników na neutralnych. Bandytów można zostawić jak byli.

@Monolithalian To właśnie jest dziwne, bo część bandytów i część stalkerów. Owszem, ten bandyta co tam stał od początku gry sam się odsuwał po paru sekundach i to nie jego dźgnąłem, a NPCa co utknął w teksturze.

Właśnie sprawdziłem ten poradnik, niestety on chyba tylko działa dla Solyanki, bo nie widzę takiego folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wania Kindżał  Mod i tak jest wystarczająco "niesprawny", aby jeszcze ręcznie zmieniać nastawienia frakcji już na samym początku. To może odbić się czkawką w dalszej grze. Bo zmiany ich nastawień, są potrzebne dla fabuły. Lepiej powtórzyć nikły jego fragment, niż potem w połowie czy pod koniec pluć sobie w brodę.

Twoja gra, Twoja, wola, Twoja decyzja. A moja rada. Wgraj zapis sprzed tego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Nie ma żadnego zapisu sprzed tego wydarzenia. Mam tylko dwa ręczne przed spotkaniem ze Szczurem Wodnym i przed atakiem na bandę Grabarza. Na szczęście od czasu, od którego pytałem zdążyłem już poprzechodzić grę dalej i póki co nastawienie samotników na sortowni nie było problemem. Jakby co nic nie zmieniałem i raczej tak jak piszesz myślę, że lepiej póki co nic od kuchni nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wania Kindżał nie no w takich modach to graj na paru zapisach, zrób sobie z 10 i nadpisuj inny co jakiś czas jak wszystko idzie dobrze żeby w jakiejś kryzysowej sytuacji można było się cofnąć nawet jak trzeba i pech to o parę godzinek.

Np grasz z godzinkę i robisz zapisy na save 1 i 2, jest ok to następna godzinka co jakiś czas na 3 i 4, w międzyczasie quickssve wedle uznania.

To będziesz w miarę zabezpieczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wania Kindżał  Tak jak pisze @tom3kb, w modach, nie tylko tym, twarde zapisy trzeba robić po każdym wykonaniu zadania i nawet po iluś tam zadaniach pobocznych, z pozoru wydających się nieistotnymi. I aby nie obciążać nimi moda, należy co pewien czas ( 10 - 15 zapisów lub 1 godz. gry ) wychodzić z moda, aby zrobione zapisy przenieść do katalogu poza modem. Zostawiasz w modzie tylko ostatni zapis, z którego kontynuujesz grę. 

W razie takiego problemu jaki masz, miałbyś gdzie sięgnąć. A że problem jaki stworzyłeś jest krytyczny, nie pozostaje Ci nic innego jak powtórzyć od ataku na Grabarza. Wiesz co cię spotka, to przejdziesz łatwo. Każdy z NPCów w tym sklepie ma jakąś rolę w modzie, więc "naruszenie" nietykalności może nie pozwolić na jakiś kwest.

I taka sprawa której można nie zauważyć. Koło ważnych NPCów na prawie wszystkich lokacjach są tablice ogłoszeniowe, na które przy każdym przechodzeniu obok nich trzeba patrzeć. Na nich pojawiają się ogłoszenia, na które trzeba zareagować, bo są to zadania kwestowe uruchamiające scenariusz. Wiesz o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Уважаемый   @zaurus  ,большое спасибо.
Много изменении в этом, что видимо на мониторе нарисованные буквами? Предыдущий перевод будет совместный?

Tłumaczenie:

Szanowny @zaurus  , bardzo dziękujemy.

Dużo jest zmian w tym, co widać na ekranie napisanego literami? Poprzednie tłumaczenie będzie pasowało?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 часов назад, kondotier сказал:

Уважаемый   @zaurus  ,большое спасибо.
Много изменении в этом, что видимо на мониторе нарисованные буквами? Предыдущий перевод будет совместный?

Tłumaczenie:

Szanowny @zaurus  , bardzo dziękujemy.

Dużo jest zmian w tym, co widać na ekranie napisanego literami? Poprzednie tłumaczenie będzie pasowało?

Niestety nie.
Potrzebujemy nowego tłumaczenia.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidkunsen no trochę racji masz. Ogarnąłem się ;)

No ja po przeczytaniu tego readme to rozumiem, że to jest ta wersja 64bitowa. Co wstawiałem ją miesiąc temu. Chyba, że coś innego?

@edit. No nie jednak inaczej się paczka nazywa więc to coś jeszcze innego.

No ale to ja mam się domyślać co jest nowego? Skąd ja to mogę wiedzieć. To już zależy od twórcy moda co o niej powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swałka - spotkałem "diabła" i już wiem, że będzie tym razem inaczej.

Teraz zaliczam Przedzonie zwane tutaj Sortownią.

p.s. przy ogrodzeniu po staremu, krok w bok i cie zmiata Bogini Hel - od m.in. podstępnej wojny, w Japonii na nią mówią Amaterasu.

Bez szczegółów - zagraj, to pomaga w ocenie nowinek w modzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Sam zaurus wstawił u nas odsyłacz do pobierania moda. I z niego pobrałem. Po rozpakowaniu mod nazywa się Ostatni Stalker 2020.

Ten plik informacyjny znajduje się w paczce moda. Skoro jest to prosto od autora moda, sądziłem że zostało zauważone i dlatego nie dawałem komentarza.

A to alife, to zostawiłem w wersji autorskiej, bo sam mogę tylko przypuszczać, że jest to switch_distance.

Wydaje mi się, że temu modowi należałoby zrobić oddzielny temat, bo się różni od poprzednich.

@vidkunsen  Zanim w stosunku do kogoś wyjedziesz z obelgami, to się zapytaj czy wolno.

Ty w grze jesteś na Przedzoniu, nie piszesz za którym razem, ale i ja już kończę bagna. Została mi ikona dla mnicha i powrót. Więc aluzja, że "wstawiam teksty" bez gry, jest potwarzą. Przyhamuj trochę z tymi wycieczkami pod moim adresem.

A tu kilka zrzutów z mojej gry.

ss_fred_03-28-20_12-33-37_(garbage_first).thumb.jpg.9a35ed06e1127e9455decaece97a9e71.jpgss_fred_03-28-20_14-49-47_(escape).thumb.jpg.f9eb7424be4f35262129651e9fc3658d.jpgss_fred_03-28-20_18-47-25_(marsh).thumb.jpg.a7e4d51fe3da3f1c32406e509dc09a35.jpgss_fred_03-28-20_19-37-35_(marsh).thumb.jpg.0e74c6a1c6e4429462236e202344014f.jpg

ss_fred_03-28-20_19-45-50_(marsh).thumb.jpg.0f39d0ed906486fc4e137d54dda99d65.jpgss_fred_03-28-20_22-10-58_(marsh).thumb.jpg.0d49a52f8b5ed055b5c7c3877eca3f91.jpgss_fred_03-28-20_22-22-31_(marsh).thumb.jpg.7901e5774e61a1f88c3d0bc0b7f182e9.jpgss_fred_03-28-20_19-51-11_(marsh).thumb.jpg.2669af2298c045e363f655214cc68273.jpg

Najważniejszą zmianę w stosunku do poprzedniej wersji jaką zauważyłem, to niemożność podnoszenia tych specjalnych artefaktów. Ostrzega przed podnoszeniem Dedman, zaraz po wejściu na Wysypisko. Próba podniesienia kończy się śmiercią. Nie znalazłem na razie żadnego podbieraka i handlarz na Bagnie nie miał na ich temat dialogu.

Może pomogła praktyka z poprzednich gier, ale pokonanie bariery na Kordonie poszło mi gładko, bez problemów za pierwszym razem. I noc była księżycowa, tak że o drzewa się nie rozbijałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie by uwaga była obelgą, cierpisz na przerost formy nad treścią?.

p.s. zagrałeś to sobie komentuj, a tekst nie był do ciebie bo nie jesteś kimś istotnym by każdy na forum miał się tylko do ciebie zwracać, mnie twoje zagrywki ani ziębią ani grzeją, jesteś mi obojętny.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie coś poczytać o tym modzie, o tej nowej wersji ale chyba oślepłem bo nic nie znalazłem. Jakieś konkretne info o zmianach itd.

@kondotier nowego tematu nie robię bo byłby pusty tylko z linkiem do moda. ;)

Dla ciekawskich dorzucę go do pierwszego postu i tyle.

Kurcze z tym modem zaczyna być jak z pierwszym Rebornem :D kilka wersji tego "samego". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Wstawienie odsyłacza przez autora moda najaktualniejszej jego wersji której jeszcze nie ma na forach, może być pewnego rodzaju wyróżnieniem.

Wzmiankę o nim znalazłem tutaj:  https://ap-pro.ru/forum/35-91597-519

600034630_Beztytuu.thumb.jpg.116d61a5c948772403d366e8cf04ca53.jpg

Jest to jak mi się widzi, ten mod jaki wstawiłeś kilka wpisów wyżej. Tylko skąd go dorwałeś, bo nie podałeś źródła, a jak go szukałem, to odnośniki prowadziły do stron dla nas niedostępnych.

I po grze w tę ostatnią wersję mogę stwierdzić, że nie jest tak jak z Rebornami. Główna linia fabularna się nie zmieniła, początek jest taki sam, zmienione są tylko niektóre zadania. Poprzednie miały wiele bugów związanych z silnikiem, nieporozumień scenariuszowych i rozwiązań mogących wprowadzić grającego na złą ścieżkę. Jest to więc wersja finalna, czyniąca moda bezproblemowym.

Nowa wersja 64bit czyni mod stabilniejszy. Miałem tylko jeden wylot, ale powodem była moja zbędna akcja w czasie takiego  przerywnika, przerzucającego samoistnie pomiędzy lokacjami.

Niżej stawiam pytania i prośbę do autora moda, o wyjaśnienie dwóch wątpliwości. Wersji moda i podbieraków do spec artów.

@zaurus

Есть непонятка, какой версии мода касается вставлена тобой ссылка для мода. Можешь пояснить? И на каком сайте он находится.

И личный вопрос. Касается зонтиков. Уже окончиваю игру на Болотах, но ни одного не нашол. Пропустил случайно, или ещё не врема.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier tak ten Ostatni Stalker 1.3 x64 to jest ten z tej 519 strony z tematu z Ap Pro. Było o nim też na paru innych stronach info. Wraz z opisem.

Czy ten OS 2020 to jest to samo tylko pod inną nazwą czy jakaś jeszcze inna wersja to ciężko zgadnąć.

Trzeba by obie ściągnąć zainstalować, spojrzeć na rozmiar, pliki. Ewentualnie pograć trochę w obie wersje :)

Ewentualnie sam twórca jak się odezwie to wyjaśni albo gdzieś jeszcze jak będzie powstawiany na fora ten mod to się dowiemy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Poczekajmy do nocy, bo tak zaurus się pojawia.

Zrobiłem z powodzeniem mały eksperyment. Dodałem do moda tę moją poprawkę na polskie teksty ogłoszeń z tablic. Jest to zmiana znaków na oryginalnych teksturach, wiec uszkodzić moda nie może. Kto gra, może te ogłoszenia czytać po naszemu. Chyba że będzie jakieś nowe.

ss_fred_03-29-20_16-02-05_(predbannik).thumb.jpg.0f70d5e8cde90fb3e73b57a5194e8dc2.jpg

Po zadaniach na Bagnach i wracając do Sortowni nieźle się obłowiłem. Tyle miałem przy teleporcie do niej.

ss_fred_03-29-20_15-04-37_(escape).thumb.jpg.9014e8771d81cbb74f3b04ebca6a9f75.jpgss_fred_03-29-20_15-04-47_(escape).thumb.jpg.16b52690d9536b1299c7dbe3758a61a6.jpg

Trochę jeszcze zostało jako zapas na Bagnach, a część opchnąłem Dedmenowi. Poprzednio broń wojaków miała celowniki optyczne, teraz albo ich nie ma, albo miałem pecha.

Do baru Ernesta na Sortowni przyjechali ciekawi goście.

ss_fred_03-29-20_16-03-41_(predbannik).thumb.jpg.0375f28e569608564fb1dfc5a98dce2f.jpgss_fred_03-29-20_16-25-51_(predbannik).thumb.jpg.8bb8e1a10141ed8f55ed7b8b50566570.jpg

A w Cafe Rock end Roll jak zwykle tłoczno i duszno.

ss_fred_03-29-20_16-13-39_(predbannik).thumb.jpg.8d0f6c9d815eb98df8b6100b2d9a3a11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODBICIE TEMATU.

Sporo z moda już przeszedłem, więc mam jakie takie porównanie. Dla znających moda powiem, że już mnie mod posyła do Rudego Lasu po kontener w sztabie Pancera. Na międzyświatowym ATP już byłem, Warlocka już mam, Szklany Nóż Ernestowi przyniosłem.

Zasadniczą zmianą jest to, że teraz te spec arty i przypadkowo znalezione podbieraki się pod nogami nie plączą. Jeden jedyny jaki jak na razie znalazłem, to Czarny Anioł w schowku Poszukiwaczy, do zadania na BTR. Pokazałem go handlarzowi na bagnach, ale nie zareagował dialogiem. Ta nitka zadaniowa widać jest mocno przerobiona i przypuszczam, że zacznie się od Limanska. Bo jak na razie to NPCe tylko ostrzegają przed ich podnoszeniem przy znalezieniu. A miałem z nimi do czynienia tylko przy pierwszym pobycie na Wysypisku, zanim nie pochłonęła go Ciemnica. Było ich sporo, poznaczyłem sobie ich miejsca. Ale na Wysypisku nakrytym tym zjawiskiem ich nie uświadczysz. Może wrócą jak Wysypisko się znów zmieni.

Faktycznie, tę informację od autora moda wstawioną przez @vidkunsen  , że w modzie wystarczy wypełniać zadania i zbierać nagrody odczułem na swojej grze. Jest tak zrobiony, że dostarcza nam wszystkiego co na danym etapie jest potrzebne i niezbędne. To samo z udźwigiem. Arty na udźwig które znalazłem, pozwalają mi na dźwiganie prawie pod 300 kg. Akurat nie mam takich zrzutów, więc daję takie, które też dają pojęcie o herkulesowości Greka. Jednak w schowkach jest teraz trochę skromniej. Drugi zrzut, brak snajperki.

ss_fred_03-31-20_18-12-01_(polyana).thumb.jpg.f6aaa09172526da79c161e2183fa536f.jpgss_fred_03-31-20_21-28-50_(predbannik).thumb.jpg.839c0b34a92756398ed63b26785390d1.jpg

A to z kolei, na zbieranie przedmiotów na sprzedaż i do wymiany na nagrody. Więc kasy na naprawę sprzętu i ewentualne zakupy mam ponad doraźne potrzeby. Niektóre z zadań są kilku wątkowe, jedne łatwiejsze, inne bardziej hardkorowe. Każdy więc będzie mógł sobie wybrać ( ale wcześniej musi o tym wiedzieć ) przygody jakie go czekają.

W modzie mamy środki transportu, nawet dobrze się trzymające drogi. I nareszcie BTR potrafi nie wylatywać pod chmury przy najechaniu na dzika, za to dzika ukatrupić. Możliwa jazda z pierwszej i drugiej postaci.

ss_fred_03-31-20_20-15-09_(marsh).thumb.jpg.ccd4c07ef512734962bb289ff4a40ec8.jpgss_fred_03-31-20_21-05-37_(predbannik).thumb.jpg.c8b9e9ef65dfe6ad3c82cc8054d21c47.jpg

I kilka innych zrzutów.

ss_fred_03-31-20_18-41-14_(predbannik).thumb.jpg.4ff4a2c35ff003770be169bd00ddfed4.jpgss_fred_03-31-20_21-19-19_(predbannik).thumb.jpg.db60204adc981e36c865e63a65919d20.jpgss_fred_03-31-20_20-22-38_(escape).thumb.jpg.39ead6e1af76264cce96e2e543f142a6.jpgss_fred_03-31-20_20-34-59_(atp).thumb.jpg.790fd060e2c6cf5b609fff8681374e3f.jpg

cdn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.