Jump to content
gawron

OSTATNI STALKER

Recommended Posts

Widziałem takie wyloty jak ludzie też wrzucali jakieś dodatki do modów w trakcie gry lub modyfikowali parametry przedmiotów, np broni.

@edit. 

Jeszcze na amk znalazłem takie coś

https://www.amk-team.ru/forum/topic/12730-spravochnik-vyletov/page/5/

Ale to by ktoś z lepszym rosyjskim musiał zerknąć, że niby chyba wylot jak próba wyrzucenia, sprzedania broni ze zmienionymi parametrami, a gra wczyta oryginalne?

Może @kondotier by to lepiej zrozumiał? I ewentualne leczenie.

W czasie rozgrywki nic się nie dodaje - chyba, że łatka od autora z zaznaczeniem, że nie trzeba grac od początku.

Gdy dodasz coś od siebie - zmiana parametrów, nowy mały mod itd/itp to licz się z wylotem gdyż twój/twoje zapisy "pamiętają" stan przed dodaniem twoich zmian.

Nie zawsze w/w sytuacja ma miejsce ale zazwyczaj tak jest.

Nie dotyczy trainera/trainerów.

Kiedy grałem w tę wersję OS, też u mnie występowało sporo wylotów występujących przy zmianie lokacji. W logu oprócz tego co było w fatal, gdzieś w jego środku była jeszcze informacja o zbyt dużej ilości ilości lokacji i czegoś jeszcze. Musiałem szukać dróg obejścia przez inne lokacje, lub zmniejszać do minimum switch distanse. To wynikało z niedopracowania moda. Wyglądało tak, jakby ilość naszych wizyt na danej lokacji była jakoś ograniczona. Tak, że może się zdarzyć konieczność skorzystania z paszportów wcześniej niżbyśmy oczekiwali. Autor moda o tym wiedział i przystąpił do robienia poprawionej wersji. Jest już dostępna na naszym forum. To OS2020. Będzie jednak wymagała ta wersja, nowego tłumaczenia.

Tak, że szukanie rozwiązania problemu wylotów po innych forach jest niecelowe, skoro nie zaleca ich sam autor.

Te problemy prawie zostały już usunięte przez zaurusa w wersji OS2020. Wyskoczył mi ten błąd tylko raz, pod sam koniec moda, przy przechodzeniu z Kordonu na Bagna, gdy szedłem oddać spec arty. Z pomocą autora moda, który został o tym błędzie poinformowany, moda ukończyłem. Autor ustalił przyczynę błędu i teraz pracuje nad usunięciem. Jak usunie, znów dostaniemy poza kolejnością poprawioną wersję na forum. Wtedy będzie można już grać bezproblemowo do ostatecznego finału.

W modach zwłaszcza typu OBT, występują tzw. "strefy rażenia" które powodują wyloty - miejsca na lokacji które powodują zawieszenie gry i/lub wylot.

Takie miejsca się omija w czasie gry. 

Próbowałem zagrać w wersję 64bit. Pobrałem, rozpakowałem, zainstalowałem, dorzuciłem fix1 i chciałem odpalić.

A tu doopa. Takie coś mi wyskoczyło:

xrEngine.exe - Błąd aplikacji 13.06.2020 01_15_18 (3).png

Wersja dostępna na naszym forum i spolszczona, obarczona jest sporą ilością błędów.

Bez nich jest ta, najnowsza, którą można pobrać stąd:

Oraz z odsyłacz w #1 na samym dole.

Tyle tylko, że wymaga grania po rosyjsku, gdyż przez wprowadzone zmiany aktualne spolszczenie nie będzie działało, a mod będzie wylatywał.