Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb  Doszlifowanie szczegółów wymagało mocnej przeróbki. Te spec arty możliwe do zabrania od samego początku, tylko namieszały w grze. Wyjaśnienie postępowania z nimi, mimo zmiany dialogu, też nie było zbyt jasne. Przypadkowo można się było pozbyć jakiegoś, który się więcej nie powtórzył i po zadaniu.

Jest nowy pakiet broni, trochę różny od poprzedniego. Mniej celowników optycznych.

Co zaś dotyczy oświetlenia. Komp mi pozwala na maksa, ale jak miałem najwyższe dynamiczne, to obraz miałem jakby pływający. Było to trochę irytujące. Zszedłem o jedno niżej i wszystko jest jak należy. Nie ma problemu jakie były poprzednio - przynajmniej na tym etapie gry - z wylotami przy zmianie lokacji. Przy następnej grze włączę Frapsa i zobaczę jak jest z klatkowaniem.

Jest do czego postrzelać. A i zagadki dość perfidne, jak ta na ostatnim zrzucie.

ss_fred_03-30-20_19-49-02_(garbage).thumb.jpg.0c1e8aa915889777800f61ca9c49eabb.jpgss_fred_03-30-20_22-55-23_(garbage).thumb.jpg.c5cffc4de4da6678810277a940438322.jpgss_fred_03-30-20_22-56-36_(garbage).thumb.jpg.f04550bf94c859e56b0ba64f986487e9.jpgss_fred_03-31-20_13-25-26_(darklab).thumb.jpg.92f63ae5095c8b67dbbc1feedb65cb16.jpg

A jaka to cyfra, patrzy tylko ten, kto sam nie odczyta.

Spoiler

Nie wyjdziesz z X18, jak nie znajdziesz tej tablicy, nie oczyścisz od zamalowania i nie odgadniesz z resztek kodu do panelu sterującego zamkiem.

A jest to 31777.

Powodzenia w grze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważny problem techniczny. Kiedy mamy zadanie na trzeci kontener, musimy przejść z Wysypiska do Doliny Mroku. Na wejściu gadamy z Benem, który mówi nam o Synoptyku czekającym przy południowym posterunku. Obejrzałem filmik i jest tak, że Ben powinien iść tam, my za nim i tam jest Synoptyk z jakimś jeszcze gościem. U mnie jednak po dialogu nadal siedzi, poszedłem tam sam i nikogo nie było. Do X-18 również się nie da przejść. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wania Kindżał napisał:

Poważny problem techniczny. Kiedy mamy zadanie na trzeci kontener, musimy przejść z Wysypiska do Doliny Mroku. Na wejściu gadamy z Benem, który mówi nam o Synoptyku czekającym przy południowym posterunku. Obejrzałem filmik i jest tak, że Ben powinien iść tam, my za nim i tam jest Synoptyk z jakimś jeszcze gościem. U mnie jednak po dialogu nadal siedzi, poszedłem tam sam i nikogo nie było. Do X-18 również się nie da przejść. Co robić?

Próbowałeś wczytać gre ? Może coś źle zrobiłeś ? 

Możesz poszukać też tu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej wersji też był problem na początku, zalecenie: wejdź na dolinę lekko ciemna wejściem bliżej umiejscowionym do wejścia/wyjścia na kordon.

Za bajorami, lasek tam gdzie skowyry(psy) zazwyczaj szynkę szarpią, upadłe drzewo, opary mgły - wejście.

p.s. potem będzie bez wylotów.

Edytowane przez vidkunsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wania Kindżał  Przy tym wejściu i wykonywaniu zadań w DM jest wariantowość, w zależności przez który teleport wchodzisz. Jeśli przez ten na przeciwko Pchlego, masz taką sytuację jak opisujesz. Ale u Synoptyka już masz wybór, czy do labu pójdziesz sam, czy obudzisz tego NPCa który Cię poprowadzi.

Natomiast jak pójdziesz teleportem w lasku za bajorami, to napotkasz najemników. I tu też masz wariantowość. Albo za kasę bierzesz ich do pomocy i prowadzą Cię do labu, albo dziękujesz i idziesz sam. W tym wariancie przy tele na Kordon nie ma grupy synoptyka.

Od tego jaki wariant wybierzesz na powierzchni, później masz efekty w labie. Albo spokój, albo strzelaniny.

Ale który byś nie wybrał, każdy jest dobry. Jak z kontenerem dotrzesz na Pchli, będzie tam Synoptyk z właściwym dla pchnięcia fabuły dialogiem.

A wejście do labu też w tej sytuacji zawsze jest w tej mgle na bajorze.

Trochę wyżej ze środy g.12.55 masz mój wpis ze zrzutem tablicy w labie. Bez jej znalezienia, nie wyjdziesz. Jak chcesz, możesz zajrzeć też do spojlera, który ją opisuje.

Tu masz inny filmik z tym działaniem. od 14:00 spotkanie z Synoptykiem, a 19:00 problem przy wejściu do labu. Powtórzył od Synoptyka i poszedł bez przewodnika.

https://www.youtube.com/watch?v=IVNwnXhMCW8&list=PLit1Wbp6EQI9pw9CbTmLtT9D8oaq2T3Ew&index=8

A co dotyczy mojej gry w OS2020, to przez zbieg okoliczności w modzie, dostałem popalić. Nie dość, że widoczność na wysypisku bez innych zdarzeń jest ograniczona "Ćmą", to po przyniesieniu kontenera z Rudego Lasu, kiedy wpadamy w zastawioną zasadzkę i trzeba walczyć z takimi przeciwnikami...

ss_fred_04-01-20_18-08-42_(garbage).thumb.jpg.2312cdff7cc1925bcdb3ffb3e5c8682f.jpg

... to mnie się przytrafiła jeszcze burza z wyładowaniami przy której miałem w biały dzień taką widoczność.

ss_fred_04-01-20_18-30-04_(garbage).thumb.jpg.f61e25c7bb75d9ecfa3fc05c7ba6203d.jpg

A z włączonym noktowizorem, każda błyskawica, każdy wystrzał i wybuch granatu podlufowego którymi zasypują przeciwnicy powodowały oślepienie. A wróg nie miał tych problemów i strzelał celnie. Trzeba było trochę pogłówkować i potańczyć z GRCowcami.

Mam nadzieję, że ta burza nie jest wkomponowana w scenariusz moda, a tylko będzie to mój przypadek :064:.

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam pytań, kondotier wszystko wyjaśnił i to nawet trochę wprzód. :D Nie mniej jednak dzięki też za pomoc chłopakom z góry. Tak mi się wydawało, że jakbym wszedł innym wejściem to by fabuła potoczyła się deczko inaczej, tym bardziej że na filmie instruktażowym widziałem Najemników. No nic, spróbuję dostać się do tego labu, może znajdę tego Synoptyka po wyjściu. Z tego co pamiętam z Upadłej Gwiazdy, nie trzeba się zbytnio martwić, że fabuła się zablokuje, większość opcji prowadzi dalej do celu.

P.S. Jak się daje reakcje, bo chcę Wam dać po plusie? ;)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z mojej gry w OS2020.

Już tutaj jesteśmy - tzn. Grek i Mnisi.

ss_fred_04-04-20_16-33-42_(pripyat).thumb.jpg.203bb5900113591f6fe6dfa9a28f0ad1.jpg

ss_fred_04-04-20_16-43-34_(stancia_2).thumb.jpg.ff973ea197b12c7e68624ca6eaef9a11.jpg

Jak na razie widzę sporo zmian w rozgrywce, w stosunku do poprzedniej wersji. Chyba tak jak dla wszystkich modów z takimi zmianami, trzeba mu będzie zrobić oddzielny temat.

Szkoda tylko, że @zaurus  po wstawieniu swojej autorskiej wersji moda się nie pojawił.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem, że mod ma inne zakończenie. Jak na razie 4 nowości.

1. Na sortowni w barze znów czekają gangsterzy, ale nie doszedłem przyczyny ich milczenia. Choć mam ze sobą dowód śmierci Loszy Bormana. Może za mało wódki u Barmana Ernesta wypiłem, bo tylko to w barze mogę zrobić.

ss_fred_04-05-20_14-05-42_(predbannik).thumb.jpg.61f100a6a4d76610f6b66ac1879aea5c.jpgss_fred_04-05-20_12-54-58_(escape).thumb.jpg.3baa0925cf10e1bc8ec7fc99159cb583.jpg

2. Trzy nowe ogłoszenia na zadania. Dwa są mi jasne, ale trzecie to "tajemnica". Bo nie kapuję co to za ЗПО ="ZPO" i gdzie jest ten ogłaszający.

ss_fred_04-05-20_14-06-39_(predbannik).thumb.jpg.0788d56bfcf075038156b8e7d5d0aa1a.jpgss_fred_04-05-20_14-00-36_(predbannik).thumb.jpg.b176e95e99f0e7a0eec682e7614c8b50.jpg

@vidkunsen Masz jakieś rozeznanie?

Na razie zrobię te, co są mi jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe zadania zrobione, zostało tylko to na ЗПО i pogadać z gangsterami.

Może ktoś grający w poprzednie wersje, skojarzy miejsca gdzie oprócz Agropromu wcięło wojaków. Za cholerę nie mogę tego skrótowca rozszyfrować.

A to wspomnienia z wyprawy po prezent Zmieniającego Oblicze w Prypeci.

ss_fred_04-05-20_21-05-39_(pripyat).thumb.jpg.a079f0ad200ecb940b8edd8033e8d870.jpgss_fred_04-05-20_21-26-13_(pripyat).thumb.jpg.e183b9b6baa3806d0f28310e8e9c7e27.jpgss_fred_04-05-20_21-32-24_(pripyat).thumb.jpg.6e9ffc1891affc967fdfbdd811d3e7f3.jpgss_fred_04-05-20_21-15-32_(pripyat).thumb.jpg.5c15d5f3cedabe75eb3b895d5379f1ae.jpg

ss_fred_04-05-20_21-17-30_(pripyat).thumb.jpg.06232f2282f8c3e28d5fc60366b235f7.jpg

Oczywiste, że go nie zabrałem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 часов назад, kondotier сказал:

Na sortowni w barze znów czekają gangsterzy, ale nie doszedłem przyczyny ich milczenia.

 

Jeśli bandyci uparcie nie chcą rozmawiać, wystarczy zrobić quick_save i pobrać go. I lepiej nie dać bandytom różańca Bormana: tak będzie ciekawiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondotierЗПО - Зона Полного Отчуждения.
Найти подтверждение гибели военных можно только случайно.
Подсказка: в Рыжем Лесе. Ведь дальше военная экспедиция не дошла.

kondotier, ZPO - Strefa całkowitego wykluczenia.
Znalezienie potwierdzenia śmierci wojska może być tylko przypadkowe.
Wskazówka: w Rudym Lisie. Przecież dalej wyprawa wojskowa nie dotarła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borman umiera? :O Szkoda, że zaspojlerowaliście, ale trudno. Najsmutniejsza wiadomość z ostatniego czasu. :(

Obejrzałem ten filmik, ale nadal nie wiem jak tam wejść. Gość po prostu podszedł i się pojawiło, ja tak robię w tym samym miejscu i się nie da. Trzeba na shifcie czy ze śrubą w ręku czy jak, bo niestety łażę dookoła i nigdzie nie chce mi się włączyć przejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaurus  Большое спасибо. Рыжий Лес мне теперь попутно, пошарю его точнее. Пока шарил в поблизости карьера.

Tłumaczenie. Bardzo dziękuję. Rudy Las mam po drodze, przeszukam go dokładniej. Na razie szukałem tylko w pobliżu szybu.

@Wania Kindżał  Do śmierci Bormana masz jeszcze kupę gry. Na wersji w którą grasz, jego śmierć skutkuje tylko zaskoczeniem, a to co napisałem wyżej o gangsterach i dowodzie śmierci, dotyczy dopiero ostatniej wersji w którą gram. Ty grając, tego mieć nie będziesz.

Taka sytuacja, że nie ma znacznika wejścia do labu u filmującego miała miejsce, gdy do pokazania wejścia wziął NPCa. Jeśli też tak zrobiłeś, masz ten sam przypadek. Powtórz grę z zapisu sprzed rozmowy z Synoptykiem i nie budź NPCa. Wiesz gdzie jest wejście, to Ci jest niepotrzebny. Będąc przy tym włazie możesz napis mieć na tle tej mgły, słabo widoczny.

Albo zdecyduj się na wejście innym teleportem do DM i rób rozwiązanie z najemnikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kondotier napisał:

@Wania Kindżał  Taka sytuacja, że nie ma znacznika wejścia do labu u filmującego miała miejsce, gdy do pokazania wejścia wziął NPCa. Jeśli też tak zrobiłeś, masz ten sam przypadek. Powtórz grę z zapisu sprzed rozmowy z Synoptykiem i nie budź NPCa. Wiesz gdzie jest wejście, to Ci jest niepotrzebny. Będąc przy tym włazie możesz napis mieć na tle tej mgły, słabo widoczny.

Albo zdecyduj się na wejście innym teleportem do DM i rób rozwiązanie z najemnikami.

 

No właśnie nie wziąłem NPCa, bo odmówiłem (jak się okazało przypadkiem, bo nie trafiłem w odpowiednią opcję dialogową) spotkania z Synoptykiem. Zatem jedynym NPCem jaki jest w Dolinie Mroku jest Ben przy ognisku. Najemników także nie ma, wychodziłem z lokacji i próbowałem wejść tym drugim wejściem, ale najemnicy się nie pojawiają.

57 minut temu, vidkunsen napisał:

W PDA można zaznaczyć dowolne miejsce na mapie(fonetycznie: wstaw metke), pomaga.

I jak postawię ten znacznik na wejściu do podziemi to pojawi się okienko umożliwiające przejście tam? :063:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wania Kindżał  Dziwne, z tymi najemnikami. A czy przypadkiem nie wyszedłeś z DM teleportem i nie poszedłeś do tego drugiego? Wtedy ich nie będzie.

Musisz wgrać zapis zanim wszedłeś do DM i od razu do tego drugiego.

A co się dzieje, jak wgrywasz zapis sprzed rozmowy z Synoptykiem i bierzesz NPCa przewodnika. Też nie masz opcji wejścia? Możesz zrobić taki myk, że stojąc przy tym włazie zrobisz szybki zapis i od razu go wgrasz. Takie coś pomaga modowi zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.