Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@patryksrem  Czy jesteś w stanie zagrać w moda w języku oryginalnym? Jeśli tak, to radzę zagrać w tę wersję 2020. Pozbawiona jest ona wszystkich wad podstawowej wersji. Jedyny problem jaki może wystąpić, to niemożność wejścia na Bagna w finale moda do rozliczenia artów.

Ale mam zrobiony przez Zaurusa zapis "ratunkowy" pozwalający na rozliczenie artefaktów.

Zapis na Bagnach OS.7z

Jest to zapis z mojej gry, więc w plecaku jest moje wyposażenie. Reszta artefaktów do rozliczenia, jest w schowku w helikopterze na bazie.

Wyposażenie jest nieistotne, bo kolejną czynnością będzie powrót na Kordon i finalne zakończenie poprzez zadanie opuszczenia Strefy.

Nie wiem co sobą reprezentuje ta wersja 1.3 OGSR bo w nią nie grałem, a od jej pojawienia się Zaurusa u nas na forum nie było, aby zapytać.

Ale na pewno jest to wersja bardziej dopracowana, niż ta podstawowa.

Dobrze by było, gdyby ktoś z tłumaczy zainteresował się tą wersją. A może wstawiający moda @gawron , bo przecież potrafi, :052: .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to, ze tego moda w końcu zabezpieczono. Przeszedłem OS2020 i stwierdzam, że nie ma porównania z OS. Wszystkie problemy z OS zniknęły, gra stała się płynną i bez wylotową. Jedyny problem jaki miałem to wylot przy wchodzeniu na bagna na koniec freeplaya, aby rozliczyć spec arty. Zaurus ustalił, że przyczyną był zbędny spawn czegoś tam. Ale całkiem dobrze, mógł to być mój jednostkowy przypadek.

Mam zapis od niego, który pozwolił mi jednak wejść i arty rozliczyć. Ale nawet jak komuś się wejść i rozliczyć nie uda, to nie jest to żaden problem. Bo i tak po rozliczeniu musi wrócić na Kordon do Piecha, aby skorzystać ze zdobytych "paszportów", wyjść ze Strefy i zakończyć moda napisami końcowymi.

Ten ratunkowy zapis już wstawiłem do wpisów.

@Agrael Jego też należałoby zabezpieczyć, bo u siebie już go nie mam.

Jeśli ci co są w stanie grać w języku oryginalnym na moda się zdecydują, gwarantuję im wielką frajdę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael W tej wersji jaka jest teraz na forum, zebranie tych spec artefaktów graniczyło z cudem. Wątpię, czy nawet rus gracze je poznajdywali.

W NS2020 już na 100% jest pewność, że kto szuka ten znajdzie. I nie ma tak, że znajdziesz kilka jednego rodzaju, a innego brakuje. Teraz każdy potrzebny jest jeden i we freeplayu, więc przez nieuwagę czy brak roztropności sprzedać się ich nie da.

Chcę też dać informację, ze gdy zdobywamy Kordon, to przy pokojowym rozwiązaniu nie podniosą się te główne wrota. Ale to w niczym nie przeszkadza, bo otwarta jest boczna furtka i możemy spokojnie wykonywać swoje zadania.

No i jak ktoś będzie tłumaczył, to niech się postara, aby plik dźwiękowy, który wykrzykuje Puliewicz po aresztowaniu został przetłumaczony, lub choćby ten jego fragment w którym przekazuje kody do bramy był wyświetlony tekstowo na ekranie. To konieczne, bo bez kodów otworzyć się nie da.

I jeszcze dodatkowa informacja o tym moim zapisie. W plecaku jest tylko kilka spec artów, bo pozostałe do kompletu są w schowku znajdującym się w rozbitym śmigłowcu koło bazy CzN.   Więc jak ktoś będzie musiał z zapisu skorzystać, niech się nie obawia, wszystko jest jak należy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mała prośba jakby się ktoś nudził i miał jeszcze tego moda . Wywala mnie przy wyjściu z pieczary na Sortowni , wywalało nie raz przy przejściach ale zawsze jakoś dawałem radę . Niestety tym razem żadne czary nie działają więc prośba o podejście do wioski może dalej załapie .

15.dds 15.sav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coles313  Chyba jesteś jedynym, z tym modem na kompie. Daję wideo, w którym sam początek, to zachowanie po pojawieniu się na Sortowni w pieczarze. Porównaj ze swoją grą.

https://www.youtube.com/watch?v=A_SssY40_sw

A przede wszystkim gdzie jest log? Bez Fatal to pomogą tylko fusy z kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do stalkera po dłuższej przerwie ten mod wisiał z zakładce ,,nieukończone "  a log sądząc po wcześniejszych wpisach standardowy .

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : I != levels().end()
[error]Function      : GameGraph::CHeader::level
[error]File          : e:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrgame\game_graph_inline.h
[error]Line          : 171
[error]Description   : there is no specified level in the game graph : 220

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@coles313 Takie wyloty to bolączka tej wersji moda. Jest nowsza, już jej pozbawiona, ale czeka na tłumaczenie.

W Twoim przypadku celowym by było wczytać zapis na poprzedniej lokacji i wejść jeszcze raz, bo masz sygnalizację jakich wcześniejszych braków.

A Twoja gra w pieczarze pokryła się z tą z wideo? Szczególnie z tym schowkiem w ścianie? Bo jak go nie zabrałeś, to to może być przyczyną wylotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Sin member Tak, jak wyżej napisał @qlkin , kod powie Ci Puliewicz, ale dopiero wtedy, jak będziesz wykonywał zadanie na otwarcie ( wyłączenie ) tej psi bariery na Kordonie. Jest tylko w tym problem, że kod podaje głosem. Zobacz wideo poradniki @Mnieciu i @MaklerR , bo w nich oni je mówią "po naszemu".

WPIS EDYTOWANY, usunięto błędną informację. Pomyłka modów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dolinie mroku ktoś oprócz mnie wynajął najemników do pomocy? Wydostałem się z X18 i dostałem misje żeby ich znaleźć, ale nie wiem gdzie są, znacznik pokazuje na fabryke gdzie jest X18, ale nikogo tam nie ma, a do X18 wrócić się już nie mogę

 

Mały tip dla osób które będą grały - róbcie sobie twarde zapisy oprócz szybkiego, zwłaszcza jak wejdziecie do labu na wysypisku, bo miałem wyloty i zjadało mi czasami szybki zapis. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sin member  A czy rozmawiałeś z najemnikami którzy mają biwak przy drugim wejściu do DM? To tam, gdzie jest normalnie schowek w plecaku i urzędują psy. A z Wysypiska, to do nich idzie się z tego lasku za bajorem i wtedy jest z ich szefem dialog o współpracy. Można się zgodzić lub nie. To info które dostałeś, chyba dotyczy ich właśnie.

A co dotyczy twardych zapisów, to nic nowego nie zaproponowałeś. Trzeba ję robić przy każdej zmianie lokacji, a zejście do labu i wyjście z niego jest właśnie czymś takim.

A czy korzystasz z innej metody robienia szybkich zapisów, niż ta oryginalna z moda? To sposób od @scigacz1975 . Jest dokładnie opisana na forum, a polega na robieniu po kliknięciu w wybrany klawisz zapisu identycznego jak te robione z konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.