Jump to content

Reborn FF - Dyskusja Ogólna


kondotier
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...

Dla jasności. Reborn 2.50 Artefakty śmierci i Reborn 2.52 Inną drogą, to ten sam mod, ale różniący się miejscem rozpoczęcia. Stąd tytuł tego drugiego. Pomysł dobry, ale ta kompilacja miesza w fabule.

Natomiast Reborn FF, to mod Reborn 2.50 lecz z wstawionym Addonem Maxa Warlocka, sporo zmieniającym w teksturach RB 2.50. Np. niebo, znowu jest niebem, a nie czarną plamą bez względu na porę doby, w czasie efektów graficznych spotkania z kontrolerem lub burerem, teraz mamy większą szansę nie zginąć wiele razy. I jeszcze takie coś. Usunięto erotomańskie wstawki, pozostawiając roznegliżowane panienki, tylko tam, gdzie mają rację bytu.

Przy graniu w moda Reborn FF, korzystamy z podpowiedzi rozgrywki ( a ta zależna jest od tego jaką frakcję sobie wybierzemy na początku gry - można z czasem zmienić ) dla moda Reborn 2.50, na stronie macierzystej moda.  Nie brać podpowiedzi dla RB 2.52.

Wstawienie więc tu tłumaczenia tych wszystkich podpowiedzi jest niemożliwe.

Jestem kontuzjowany, co moją styczność z klawiaturą ogranicza do kilkunastu minut dziennie. Ale chyba do zakończenia testów wydobrzeję i dam tłumaczenia pomocnych porad.

Wszystkie 3 wersje tego moda, są wstawione na forum, każdy pod własnym tytułem, więc się nie pomylą.

Link to comment
Share on other sites

Chciałem sobie wyłączyć deszcz i burze. Jednak w plikach moda folder weathers jest dosyć ubogi. Wypakowałem ten folder z podstawki, pozmieniałem to co chciałem i dodałem do moda. Jednak zmian w pogodzie nie ma. Co jest?

Dodano:

Dałem sobie radę. Cały czas mam ładną, słoneczną pogodę. 

Edited by smox
Link to comment
Share on other sites

To zasługa addona od Maxa Warlocka. W oryginalnych Artefaktach śmierci v.2.50, zamiast błękitu nieba, była kosmiczna czerń i całkowicie rozjechane tekstury w czasie działania kontrolera. Było to zamierzone, ale stykający się z tym pierwszy raz, mógł mieć odczucie zabugowania moda.

W RBFF mamy jednak do czynienia z dwiema zonami Zoną i z'ONĄ, choć tę drugą, tylko słyszymy i nie trafiamy do świata równoległego. Odczuwamy to jednak wtedy, gdy znane teleporty przenoszą nas, na inne lokacje, lub jakby w innym czasie. A teleporty ukryte, raz tu, raz tam. Ale to jest atrakcja.

W RBFF, nie ma potrzeby czitowania udźwigu, bo oryginalnie mamy go ustawionego na 200 kg. A mając artefakty na udźwig, które jednocześnie osłabiają promieniowanie, możemy z GG zrobić półciężarówkę.

 

 

ss_user_11-16-15_13-17-34_(escape).jpg

ss_user_11-16-15_15-19-05_(escape).jpg

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

To nie tłumacze "ocenzurowali",  ale autor addona Max Warlock. Są też pewne zmiany w rozgrywce, więc zrobione spolszczenie nie będzie pasowało. Patch nie przywróci pierwowzoru.

Jak  chętni na erotycznego hardkora v.2.50  zmotywują tych co tłumaczyli, to jest możliwość adaptacji spolszczenia do RBFF. Nie brałem udziału w spolszczaniu, to nic obiecywać nie mogę.

Szkoda że wywaliłem screeny do v.2.50, ale uwierz, że nie były tak ciekawe, jak są te z RBFF.

Edited by kondotier
  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Pytanie do "techników".

Chodzi o timer w Czystym niebie, w tej akcji zatapiania podziemi na Agropromie, kiedy od zaworu biegniemy do drabinki. Co to za plik i gdzie się znajduje.

Potrzebne to jest dla moda RBFF, gdzie czas dobiegnięcia jest dwukrotnie za krótki, aby bez złamania fabuły zdążyć. Brak jest czasu na rozmowę z Luką. Tylko ten co wie, że nie należy rozmawiać, a po teleportacji od razu gnać na złamanie karku, jest w stanie dobiec.

Link to comment
Share on other sites

Spolszczenie Reborna FF jest w fazie testów. Testuję sam, więc powoli idzie.

Co do tego timera, to nie jest tak tragicznie. Trzeba tylko się sprężyć i omijać mutanty. Udało mi się za drugim razem.

@gawron, to jest Wiepr 12, śrutówka na 14 naboi. Mam z nią problem, bo w rus. poradniku gracz pisze, że można ją odkupić, sprzedając NPC grawiguna. U mnie to nie działa, a szkoda mi go zastrzelić.

Edited by smox
  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Godlike - to działa tylko w CzN, czy na wszystkich podstawkach? Ten mod RBFF jest mocno poprzerabiany i przy noszeniu np. SEVY czy egzo, znika zegar w minimapie i nie widać okienka timera w podziemiach Agro.

Twój patch to usuwa? Wg. mnie, zegar w minimapie jest usytuowany niefortunnie. Lepszy byłby na dole z lewej.

Po ubraniu SEVY, pojawia się na ekranie widok śpiwora, choć nie ma opcji spania, tylko przyśpieszacz czasu.

Przymierzasz się do grania, to pomyśl o tych niedogodnościach.

Link to comment
Share on other sites

Poprawiłem link. Niestety i MEGA i OneDrive coś kombinują ostatnio i coraz gorzej się te pliki pobiera.

 

Nie wiem co do timera. Po prostu wyłączyłem wszystko co się dało w pliku odpowiadającym za uruchamianie widoku hełmu po założeniu pancerza. Teoretycznie również powinno nie chować to zegara podczas używania SEVY ale sprawdź sam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity