Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Szczepan9205  Jest problem z tymi "duchami" gdy w trakcie gry zrzucamy obraz na pasek, aby coś pogrzebać. Miałem to, zgłaszałem Fagotowi, ale on odbił piłeczkę na tego kto robił tekstury. Aby ich nie mieć, trzeba zamknąć grę, zrobić zmiany i uruchomić ponownie. Ten fix od autora na możliwość zmiany jasności, powinien również pozostawiać trwały zapis zmiany ustawień. Mod pod tym względem jest surowym dla gracza. Jak czegoś nie zrobisz przed pierwszą grą, to w jej trwaniu niewiele się już da zrobić.

Jeśli ktoś przez przypadek usunął te scenki filmowe, to w jednym ze swoich wpisów Fagot dał oddzielną paczkę z nimi. I trzeba pamiętać, że osuwając jub przenosząc pliki zapisów, pliki tych scenek muszą pozostawać w katalogu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak - te "duchy" to wina ReShade, ale czego dokładnie to nie wiem - może tego, że to stara wersja bo obecna to 4.9, może to wina silnika CCz. Jedyne rozwiązanie tego problemu jak dla mnie to po prostu usunięcie ReShade i gra bez niego - mod i tak jest ładny bez tego tylko traci tą "sepiowatą" poświatę.

Problem z cutscenkami naprawiłem z tym, że mod po postawieniu ma te pliki w katalogu głównym w folderze STALKER-USER, a po rozpoczęciu nowej gry w folderze bin też tworzy się folder stalker-user i tam są nasze zapisy, logi, user.ltx itd więc musiałem je przenieść. 

Pozostaje kwestia czy da się zrobić coś z tym, że ustawienia się nie zapisują i po każdym wczytaniu gry trzeba je od nowa ustawiać. Widziałem link do łatki, który wstawiłeś na poprzedniej stronie, ale @gawron wspominał, że ta łatka ingeruje w pliki i potem może się coś posypać więc nie instalowałem ów łatki, ale wychodziło by na to, że ta poprawka nie jest zawarta w najnowszej wersji gry jeśli cały czas ten problem się powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael spoko wiem, nie doczytałem jak to ja, odpaliłem go bez problemu natomiast mam problem już na samym początku, staję przy Sidorze i nie ma opcji dialogowej, jakbym nie podchodził do niego i co bym nie robił, czy może to byś spowodowane tym że przy wgrywaniu spolszczenia nie miałem monitu na zamianę plików? bo nie miałem, nie wiem dlaczego, takie mam pliki w tym katalogu "mods"

ss_cez137_08-23-21_19-29-48_(l01_escape).jpg

Screenshot 2021-08-23 19-35-16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leszek wiesz co? u mnie pomogło ponowne uruchomienie gry, chociaż i tak znalazłem już na samym początku kilka baboli, te opcje dialogowe znikają ale wystarczy podejść i wcisnąć "F" w moim przypadku akurat, druga sprawa to nie słyszę jak GG idzie/biegnie, po prostu nie mam tego dzwięku chociaż w opcjach go mam, znikają niektóre opcję sterowania pomimo że je wcześniej ustawiłem a do tego wszystkiego nie mam HUDu a w opcjach nie ma możliwości żeby go wyłączyć, może tak ma być, nie jestem pewien bo dopiero zacząłem grać, po trzecie spodziewałem się innej fabuły już od samego początku a tu lipa, to samo co w cieniu, no nic zobaczę dalej

ss_cez137_08-23-21_19-47-39_(l01_escape).jpg

ss_cez137_08-23-21_20-13-50_(l01_escape).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb nie wiem, ja nie widzę nic w 1 poście na temat huda, chyba że masz na myśli wprowadzenie autorskie ale ja nie znam rosyjskiego o czym wspominałem tu już dziesiątki razy, jest tylko o polepszeniu grafiki etc i nowych zadaniach, nie wiem na czym polega to polepszenie grafiki a nowych zadań jak na razie jak na lekarstwo, no nic, pogram jeszcze trochę może później coś zacznie się dziać ciekawego. Pozdrawiam serdecznie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205 Ten patch na "przetrwanie ustawień" zrobił dla mnie sam @Fagot  i po jego dodaniu, do końca gry nie miałem już problemów.

Nie wiem, która wersja jest przetłumaczona, ale tylko ta ostatnia jest pozbawiona wcześniejszych bugów, o jakich rozmawiałem z @Fagot . Nie masz innego wyjścia, jak ją dodać. Dodaj ręcznie, oddzielnie każdy jej plik ( jeśli ma ich więcej, ja już tego nie pamiętam ), robiąc wcześniej kopię podmienianego pliku. I zabezpiecz gdzieś ostatni zapis bez tej poprawki. Będzie bruździć, przywrócisz stare pliki i ten zabezpieczony zapis.

@cez137  Odsyłacz do autorskiego HUDa: https://disk.yandex.ru/d/tSa3eIy4p8nPoA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylot w momencie podejmowania rozmowy w Sieryjem na wysypie 

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !phrase_dialog->m_PhraseVector.empty()
[error]Function      : CPhraseDialog::SayPhrase
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\PhraseDialog.cpp
[error]Line          : 140
[error]Description   : No available phrase to say, dialog[gar_seriy_start]

Jak zrobić żeby za każdym razem nie musieć ustawiać tych klawiszy w klawiszologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury fabularnej.

Od Sida dostajemy zadanie na obszukanie trupiarki. Znajdujemy zaszyfrowane dokumenty, które oddajemy Sidowi. Po pewnym czasie dostajemy sms-a, że w sprawie poszukiwania Striełoka powinniśmy udać się do DM i tam poszukać kogoś kto nam pomoże. Obleciałem DM, ale nic na ten temat nie znalazłem. Tak ma być czy coś przeoczyłem ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo 

8 minut temu, DaarMoo napisał:

które oddajemy Sidowi. Po pewnym czasie dostajemy sms-a, że w sprawie poszukiwania Striełoka powinniśmy udać się do DM i tam poszukać kogoś kto nam pomoże

Ja to niedawno robiłem i nie dostałem takiego SMSa

@kondotier no właśnie czytam tam to, chodzi Ci o tą mocną latarkę? jeżeli tak to tak dodałem, zaraz sprawdzę co to daje, ciągle mi ciemnieje ekran, co mnie rozwalą to muszę go od nowa ustawiać na jaśniejszy, ależ to mnie wnerwia 👿 to samo klawiszologia i quicksave, wiem że jest niewskazany ale ja go zawsze miałem i nie wyobrażam sobie grać bez tego, jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierrozumiem, latarkę dodałem do katalogu mods, czy tak? łatkę też pobrałem i też do modsa? wyszedłem już z podziemi,, tłukę się z wojakami, jeżeli chodzi o latarkę to średnio zauważyłem różnicę, może i jakaś jest ale ja jej nie widzę, łatkę zaraz sprawdzę

Po dodaniu łatki bez zmian, nadal obraz ciemnieje, poza tym na etapie wczytywania wylot bez loga, czy wczytuję z quicka czy z twardego zapisu to samo, wylatuję

taką mam ciemnicę na agro, ustawienia jakie ustawiam na foto, i zastanawiają mnie napisy w lewym górnym rogu na ostatnim zrzucie

ss_cez137_08-24-21_18-30-30_(l03_agroprom).jpg

ss_cez137_08-24-21_20-12-43_(mainmenu).jpg

ss_cez137_08-24-21_20-15-18_(mainmenu).jpg

Edytowane przez cez137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cez137 Z tymi ustawieniami był spory problem. Dokładnie nie pamiętam ( upływ czasu ) , ale chyba trzeba było po tym patchu zaczynać nową grę, usuwając user.ltx, robiąc nowe ustawienia i uruchomić grę, zapisać i wyjść na pulpit. Przyczyną tego ciemnienia jest nie do końca dopracowana ciemnica w podziemiach. Jest dominująca i ma blokadę rozjaśnienia. Mod wg. mnie ma zbyt wiele "nowatorskich" rozwiązań, a nie mogąc dogadać się z autorem moda, moda jakoś przeszedłem, ale odmówiłem mu tłumaczenia. Tak więc, za bardzo poradami pomóc nie mogę.

@DaarMoo  Jeśli poszedłeś od razu z Wysypiska, przed Agropromem, Barem i coś tam jeszcze, to może go nie być. A był on chyba w chlewniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier dobra dzięki za info, potem jeszcze doczytałem w temacie właśnie o kwestii o której wspomniałeś, ehh ja to mam szczęście do tych modów, szukam czegoś innego, wywaliłem tą łatkę ale to nie poprawiło sytuacji, widocznie musiała już zaingerować w gameplay i nawet po jej usunięciu miałem wyloty bez loga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Po obszukaniu Trupiarki i dostarczeniu Sidorowi dokumentów idziemy standardowo na Wysypisko i przychodzi sms, o którym wspominałeś. Mimo wszystko udajemy zgodnie z fabułą na Agroprom i później do Baru. Przed wejściem na terytorium Baru należy pamiętać o czymś bardzo ważnym: 

Spoiler
  • Przejście z Wysypiska do Baru - pamiętajmy, aby zaczekać na pijanego powinnościowca, to on otwiera bramę (robi to tylko w ciągu dnia). Nawet po zapłacie za przejście któremuś z powinnościowców nie próbuj samemu otwierać bramy! W ten sposób można popsuć sobie fabułę. Innymi słowy, trzeba będzie zaczynać grę praktycznie od nowa!

W Barze rozmawiamy z Barmanem i dostajemy zadanie na X-18, ale pojawi się też dialog w sprawie Chorążego, który wyłudził od nas kasę za przejście. Porozmawiaj na ten temat z Barmanem, a potem z Iwancowem i Kablem. Liocha Pop - o nim wspominał Sidor - kręci się w pobliżu stacji benzynowej i może nam nawet pomóc w wybiciu bandytów ( spokojnie - jest bardzo wytrzymały ). Mimo wszystko Liocha nie będzie zbyt rozmowny, bo wcześniej musimy Iwancowi dać 3 Kule Ogniste. Znalazłem tylko dwie, a jestem już po X-16. 

  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.