Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier instalacja łatki nie przyniosła żadnych zmian. W związku z tym w X16 miałem hardcore. Przy każdym wyłączeniu przełącznika (są 4) znikał mi HUD i grafika wracała do ustawień fabrycznych. Do tego czerwony ekran związany z działalnością burera podnosiły poziom trudności zdecydowanie, ale do przejścia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Łatka działać powinna tylko na powierzchni. Trochę wyżej podawałem informację dla @cez137 , że podziemia rządzą się swoim prawem i tam zgodnie z wolą autora moda, są te egipskie ciemności. Tak sobie wymydlił i mimo wielu monitów nie odpuścił. Nic na to nie poradzimy. @Fagot został powiadomiony e-mailem o spolszczeniu, ale jest brak reakcji z jego strony. Chyba, że jest na forum ktoś zarejestrowany na bar-reaktor i jeszcze tam go znowu poprosi o pojawienie się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, @Anton Gorodecki, @Anatolij.
Właśnie wysłałem wiadomość do @Fagot na AMK TEAM. Posiadam konto na tym forum, bo kiedyś rozmawiałem z autorem Outfater'a. 

Jeżeli chodzi o moją przygodę z R-2 to muszę przyznać, że robi się ciekawie. Liocha Pop w końcu przemówił, ale wcześniej trzeba oddać artefakty Iwancowi i porozmawiać z Przewodnikiem. 

@DaarMoo Kule ogniste znalazłem w Dziczy. Dwa schowki: 

Spoiler

ss_daniel_08-25-21_15-09-03_(l06_rostok).jpg

Drugi schowek z artefaktem był w domu z dziurą w dachu. W sejfie. 


----

Czy ktoś z was się orientuje, gdzie w wiosce pijawek jest Bulldog-6 ? W podstawce był w piwnicy jednego z domków. Przeszukałem całą wioskę, ale granatnika niestety nie znalazłem. 

  • Super 1
  • Dodatnia 1
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DaarMoo napisał:

Nie mogę znaleźć bulldoga we wsi pijawek.

Na bazie Wolności zaczekaj do emisji (żeby nie tracić czasu, najlepiej się prześpij). Emisję wolnościowcy przeczekują na piętrze, parter wtedy jest czysty. W magazynie broni w jednej ze skrzynek znajdziesz granatnik. Kłódka da się rozwalić nożem. Nie wiem, czy zostało to zamierzone przez autora, czy broń wpadła w tekstury, ale przeczesałem całą lokację i nie znalazłem Bulldoga. 

Spoiler

m.jpg

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze jeden wideoporadnik. Zadanie na znalezienie RG6 wykonywane razem z zadaniem na likwidację pijawek.

Rozmowa z kucharzem 4.00, znalezienie granatnika >10:30

https://www.youtube.com/watch?v=tOq8DX2jB34&list=PLQazZ5fwvjbkMgYuTTKfROLoI-rSd7TUU&index=9

Dziwne to milczenie @Fagot . A nawet @LENA_D go dodatkowo powiadomiła.

Co ja mogę podpowiedzieć, to spróbować demo_recordem sprawdzić, czy nie wpadł w tekstury. Jak wpadł, to wtedy użyć tego czita do zabierania przedmiotów demo_recordem, po wcześniejszym równoczesnym wykorzystaniu klawiszy Użyj i Przerwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że @Fagot się nie odezwał? Bo już szlag mnie trafia od tych ustawień, które ciągle się resetują 😡 Przejrzałem dziś tą łatkę, która niby naprawia ten problem i w zasadzie jest w niej jedna tekstura + kilka plików z folderu configs i kilka skryptów - obstawiam, że te z configs problemu nie naprawiają i to będzie, któryś ze skryptów więc w wolnej chwili może spróbuję po kolei podmieniać pliki i sprawdzać, który z nich naprawia problem to może nie będzie trzeba autora moda specjalnie ściągać :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szczepan9205  Ten problem wywołuje skrypt, zaciemniający podziemia. Wprowadził go @Fagot swoim patchem do Równowagi i tak powstała Równowaga 2. Zobacz jego wpisy podczas rozmów ze mną, tam ten patch jest wstawiony do dodania. Po tym terminie, już był w modzie do pobrania.

Musisz więc szukać w opcjach ustawień w skryptach, wchodzenia do podziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Na ciekawy trop mnie naprowadziłeś, przejrzałem skrypty i właśnie w pliku nazwanym Fagot.script są linijki odnoszące się do ustawień jasności w konkretnych lokacjach więc możliwe, że wystarczy albo usunąć ten skrypt, żeby naprawić problem, albo zastąpić tym z patcha o którym wspomniałeś - przejrzę temat i jak uda mi się znaleźć ten patch to zobaczymy czy podmiana pliku załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bulldoga w wiosce nie ma. Wcześniej rozmawiałem z Kucharzem, ale to nie pomogło. Na szczęście mamy też zbrojownię Wolności. Dostać się do niej możemy na 3 sposoby:

  • Sposób @gawrona z emisją. 
  • Przy pomocy krzesła. 
  • Wykorzystać atak Powinności na Wolność. Czacha poprosi nas o dostarczenie dynamitu, a po pewnym czasie jego oddział zaatakuje wolnościowców ( pojawią się w głównym budynku ). Wartownik będzie zajęty walką, a my w tym czasie weźmiemy fanty. Trzeba tylko uważać, żeby nie zginął Łukasz, Kutwa, Śruba lub Maks. 
    Spoiler

    ss_daniel_08-27-21_16-10-10_(l07_military).jpg

Taka '' ciekawostka ". Na Wysypisku i na Agropromie można spotkać stalkerów, którzy należą do Równowagi. Oboje zlecają po jednym ( prostym ) zadaniu, ale najważniejsze jest to, że jeden z nich sprzedaje śpiwór. Sidor ma zbyt wysokie ceny, a więc lepiej kupić go u stalkera: 

Spoiler

ss_daniel_08-26-21_11-47-30_(l03_agroprom).jpg


Mieliście może problem z zadaniem na dokumenty w X-16 ? U mnie Barman dokumenty zabrał i zadanie zostało zaliczone, ale wciąż '' wisi " w bieżących: 

Spoiler

ss_daniel_08-26-21_11-27-18_(l02_garbage).jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael miałem również napisać o zadaniu na dokumenty z X16. U mnie też wiszą w PDA mimo dostarczenia. Nie zawracam sobie tym głowy. Pomysł z dostarczeniem Czasze dynamitu testowałem. Podczas ataku Powinności opcja - porozmawiaj z kucharzem - robi się na czerwono i wyskakuje napis - znajdź bulldoga. Więc poszedłem i nie znalazłem. W związku z tym nie nawiązałem współpracy z Czachą i miałem nadzieję, że to pomoże. Nie pomogło. Więc zastosuje wymyk @gawrona, albo krzesło. Może się przeczołgam ?Dzięki !

Z bulldogiem zastosowałem czwarte rozwiązanie. Niskie przykucnięcie przy wartowniku i skok. Bez problemu. Co prawda był lekko skonfundowany, ale jakoś to przełknął.  

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam fatal error.

Spoiler

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : e_entity
[error]Function      : xrServer::Process_event_reject
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\xrServer_process_event_reject.cpp
[error]Line          : 12
[error]Description   : entity not found. id_parent=0 id_entity=35855 frame=5574
 

Wykonałem zdanie dla Sida - obrona posterunku Powinności w DM. Chcę rozliczyć i jw. 

Gram z łatką. Więc ją usunąłem. Niestety dalej to samo. Rozpakowałem moda jeszcze raz (w oddzielnym - testowym folderze), bez łatki, wrzuciłem save'a i dalej error.  

I jeszcze o niedoróbkach. 

Po śnie i emisji znika HUD. Trzeba wczytywać aby przywrócić. Mało tego. Po wyjęciu broni pojawia się cyfra całej amunicji jaką mamy do niej, a nie tylko tę na pasie. Zwiastuje to błąd w skrypcie. Zapisanie gry w tym momencie skutkuje wylotem. Należy wczytać przedostatni save. I tak w kółko. Yeee.  

Edytowane przez DaarMoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, DaarMoo napisał:

I mam fatal error.

Dareczku, mogę ci powiedzieć co Wielka Księga Wylotów mówi o tym błędzie, ale nie zaradzi mu ani ponowne wczytanie zapisu, ani łatka 1.0004, którą już zapewne posiadasz.

Edytowane przez Anton Gorodecki
*łatka
  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.