Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Suseł I to od dawna. Teraz mody Odrodzonego można znaleźć tylko na tym forum   https://bar-stalk.forum2x2.com/f103-forum   , ale pod warunkiem bycia tam zarejestrowanym.

Na Martwą pętle z początku gry nie dotrzesz. Dopiero jak fabuła Cię zaprowadzi na Martwy Kordon, ale to już przerabiałeś. Wchodzisz na sine pola ( to ta biała plama na mapie ) , z nich na lokację Źródło, a z niej na Martwą Pętlę. Ale na Martwej Pętli nic nie ulepszysz, tylko możesz nazbierać. Teraz to możesz liczyć tylko na ulepszenia u Azota, w nikłym zakresie. Pełny zakres ( nawet tych unikalnych egz monolitu ) dokonuje naukowiec Werner na topielach, oraz Monolitowcy na Radarze, ale dopiero po wykonaniu zadań dla Gigi w Limansku. Tylko jak cokolwiek ulepszasz, to takie ulepszenie waży. I nawet jak dodasz sobie ulepszony udźwig, to przy komplecie ulepszeń będziesz mógł nosić mniej, niż bez nich. Jak już mod Cię wpuści na MZ2, to Leśnik też ma pełną skalę ulepszeń, ale Ty kasy mieć nie będziesz, oprócz tej ze sprzedaży u tamtejszego handlarza. A jest dziad wybredny w kupowaniu.

DODANO: @wariat czy Ty jeszcze grasz w tego moda, albo chociaż masz go na kompie? Jeśli tak, to sprawdź, czy u Ciebie ruszą te zapisy które dałem Susłowi.

DODANO2. Zauważyłem, że w opisach zmian jakie wprowadzają fiksy do spolszczenia, żaden nie mówi o błędzie z Szuchardem w Martwym Mieście ( nie pojawia się). Na wszeki wypadek dodaję tego fiksa tutaj.

gamedata.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Zaraz sprawdzę. 

A tak w ogóle. Zawędrowałem do Sali Ośmiorga. Dostałem wiadomość:

ss_tracer_07-07-22_22-00-17_(laba_x).thumb.jpg.92f3e0ec427e4e3fc0038af014dbe6e4.jpg

Zlikwidowałem naukowców - 4 zombifikowanych, ale chodzi mi o dane dla Kreślarza. Gdzie one są? Nie mogę nigdzie w poradnikach znaleźć tej informacji gdzie się znajdują. 

DODANE: @kondotier Twoje zapisy xxx i irbis u mnie działają. Przez to że schowki są wypchane trochę długo się ładują, ale działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat  Czytałeś dodane dla Ciebie w moim poprzednim wpisie?

 

A tu masz filmiki z tym zadaniem.

W tym patrz od 17:00 ( jak dojść patrz wcześniej:  https://www.youtube.com/watch?v=RFjH-WBE2ds

A w tym od 4:25:   https://www.youtube.com/watch?v=wagEv_DFp1w

A teraz Ty przypomnij mnie, gdzie w Sterowni Metra znajduje się duplikat Szramy i Autoskaner do zniszczenia. Dostałem to zadanie jak się przypadkowo znalazłem na CEA2, a centrowanie na zadaniu też CEA2 pokazuje.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kondotier napisał:

Na Martwą pętle z początku gry nie dotrzesz. Dopiero jak fabuła Cię zaprowadzi na Martwy Kordon

@kondotier Ja po tym BIO dla Snorka poszedłem na Martwy Kordon, na PDA zaczęło mi pokazywać punkt gdzie znajduję się Striełok to tam poszedłem. 

 

4 godziny temu, wariat napisał:

DODANE: @kondotier Twoje zapisy xxx i irbis u mnie działają. Przez to że schowki są wypchane trochę długo się ładują, ale działają.

To być może oznacza że ja mam źle moda zainstalowanego. Czy jesteś w stanie mi powiedzieć jak ty stawiałeś Źródło?

Edit Wywala mnie teraz za każdym razem jak najeżdżam na zapis autosave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Czyli że te dane dla Kreślarza to to pda? Nie ma w tym laboratorium żadnych dokumentów do znalezienia? Bo na filmach nie widziałem żeby ktoś znalazł jakieś dane dla Kreślarza, wyciągają tylko artefakt. A ja biegam po labie jak głupi i szukam jakichś danych... :shootself:

A z tym duplikatem Szramy i autoskanerem to nie wiem, jeszcze tam nie byłem, a z poprzednich rozgrywek już w sumie niewiele pamiętam. Tyle ich było że we łbie mętlik:)

@Suseł Moda pobierałem dawno temu z moddb, od razu mam go w wersji 20.05, wypakowałem, wrzuciłem spolszczenie + patche do niego i tyle. No i pogmerałem sobie troszkę w paru plikach, ale to już cicho sza, tajemnica.:biggrin:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wariat Właśnie sobie powbijałem na inne fora i stronki w tym Moddb i zauważyłem właśnie że tam od razu wersja 20.05 jest do pobrania, więc sobie pobiorę z innej strony niż z tego co jest podane w wstawce i zobaczę jak będzie działało. W razie czego po prostu od nowa znowu zagram gdyby nie działało : P 

A jaki to tam patch wrzucałeś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Suseł napisał:

A jaki to tam patch wrzucałeś?  

Spolszczenie i poprawki do niego. Tylko tyle. 

Poprawek na Lukę i Szucharda nie wrzucałem, z resztą Luka się pojawił i nie sprawiał problemów. Poprawkę na Szucharda wrzucę gdy będzie taka potrzeba. Te poprawki chyba w spolszczeniu są, ta na Lukę na pewno, więc nie trzeba kombinować z dodawaniem ich na własną rękę.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pancerniak77 Wychodzi na to, że w #1 są nieaktualne dane. Zobacz w powyższej rozmowie @wariat z @Suseł , które odsyłacze trzeba by wstawić, aby nie było problemów. Ja nie jestem w stanie tego zrobić, bo "składałem" moda i spolszczenie po kawałku, jak pojawiały się poprawki.  I na takim modzie gram.

@Szczepan9205 powinien najlepiej wiedzieć, czy spolszczenie w pobieralni zawiera łatki na Lukę i Szucharda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Jeśli nikt nie poprawiał wstawki oryginalnego spolszczenia (czyli bazowego, do którego potem powstały poprawki) to trzeba oprócz spolszczenia powinno się pobrać poprawkę do spolszczenia 1.0 i 1.1. A jeżeli ktoś z osób zarządzających linkami na własną rękę połączył poprawki z oryginalnym spolszczeniem i wrzucił do postu #1 to mi o tym nic nie wiadomo i wtedy wypadałoby wywalić linki do poprawek - ale to by było trzeba pobrać spolszczenie i porównać z plikami z poprawek. 

A prawda jest taka, że jak ktoś pobierze spolszczenie (gdyby nawet zawierało poprawki) i wrzuci na to poprawki to nic się nie popsuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zmienił(a) tytuł na Odrodzony: Duplikaty - cz. 2. Źródło

@Meta  została przeze mnie wymęczona....a tak na serio to ją poprosiłem żeby dorzuciła do wstawki link do pobrania moda z Moddb.
Trochę bajzel z tymi linkami, mogę zrobić taki jeden wielki plik z wszystkimi tymi fixami i poprawkami spolszczenia. 

@kondotier Hm rozumiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Cieszy mnie, że masz już moda takiego, co czyta moje zapisy. A co dotyczy poprawek w #1, to mimo że mam takie uprawnienia, zostawiam to ludziom za to odpowiedzialnym, czyli temu co zrobił wstawkę, oraz Administratorom i Sekretarzom. Inaczej wyjdzie jeszcze większy chaos. Od czasu kiedy była zrobiona wstawka i pierwsze spolszczenie, tak mod jak i spolszczenie ulegały zmianom. Grających było niewielu, więc nie miał kto wychwycić nieprawidłowości. Dogadaj się z @Meta i jak się ona zgodzi, możesz zrobić uporządkowanie pobierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Pogadam z administracją i zobaczymy czy w ogóle będą chcieli się tym zająć, ale fakt przydałoby się to jednak poprawić skoro u mnie mod który był pobierany z tego linka w wstawce sypie crashe, nie może tam być i powinien zostać zmieniony. Przykładem też może być to że mod z tamtego linka nie czyta twoich zapisów, a ten pobrany z Moddb czyta. 

To jeszcze tak dodatkowo. Zrobiłem połączenie spolszczenia z wszystkimi poprawkami w jeden plik. Działa nie ma problemów. Plik poniżej

======Reborn Istok SPOLSZCZENIE + POPRAWKI.rar======

  • Dodatnia 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało nam się z @Suseł uporządkować te linki. 

Do moda jest aktualnie jeden -  R.E.B.O.R.N. "ИСТОК" w wersji 20.05 z ModDB. Spolszczenie jako całość z naszego serwera - zawiera poprawki, ale w spoilerze jest dodatkowo sama polonizacja + dwie wspomniane łatki do niej. Dodatkowo fix wylotu w Warlabie po wyłączeniu promieniowania. I w zasadzie tyle :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier
Po zadaniu na zwierzoboja co mam robić? Dalej zadania dla najemnika czy iść na Martwy Kordon do Striełoka?
A tak przy okazji to oprócz na Agropromie, to gdzie jeszcze mogę najemników spotkać?

Edit: Najemników spotkałem na Bagnach i w Dolinie Mroku, czy są jeszcze jakieś inne miejsca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Byłeś już na Bagnach z Agropromu? Spotkałeś tam zaraz za torami w lasku Wędrowca? Tej wycieczki na początku nie wolno robić, bo Wędrowiec ( Kreślarz ) idzie w głąb Bagien i ginie. Zanim zaczniesz zadania z Najemnikami w DM, trzeba się pozbyć tej całej chmary różnych mutków pomiędzy tele do Lasu ze Zwierzobojem, a fermą. Są tam kontrolerzy, burery, kupa psi psów i innej gadziny na pęczki. A teraz na to nie masz szans. Dla tych najmów z Agro ( wyjaśniałem to już ) robisz zadanie tylko po to, aby ci w DM zżółkli. Na nich będzie swój. czas. Jeśli u nich byłeś i ruszyły psi psy, to jak ponownie wrócisz, może ich już nie być.

Tak więc, po zrobieniu zadania dla najmów na Agro, można iść do INB, porozmawiać z Powinnościowcami. Coś sprzedać, coś kupić. Odwiedzić stalków w zakładzie i wrócić na Wysypisko. Teraz radził bym ci zostawić arty w schowku, pójść do baru i zaraz wrócić na Wysyp. To spowoduje ich regenerację. Nie wiem co masz w plecaku, więc albo z jednym artem na głód idziesz do baru, aż do Barmana i uzupełniasz amunicję. Albo idziesz bez artów, ale z żarciem. Wiesz, że teleport na Wysypisko w barze, po daniu mu NIE, przerzuca pod tele na Dzicz? Tam znów NIE i idziesz do Barmana i innych. Spytaj stalków jakie mają zadania najemnika, ale chyba żadne nie jest na razie do wzięcia. Naprawiasz sprzę, uzupełniasz kulki i wio na Wysyp. Jeśli jeszcze nie zabrałeś, to weź piwo z piwniczki i na Kordon, a z niego tymi kanałami z placówki na Martwy Kordon. Na nim najważniejsze jest PDA St.Re.Locka i on sam. A Zulus ze swoją ekipą po to jest, aby pomógł w pojawieniu się na STS Przewodnika przy trupie jego duplikata. Rozmowa z Przewodnikiem musi być przeprowadzona, aby poszedł na MZ2. Zależnie od spawnu, albo od niego, albo z trupa bandyty o wyglądzie Dzika, możesz załapać się na grawigana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Radze się cofnąć w zapisach, bo nawet jeśli Kreślarza nie spotkałeś ( a to dobrze ), to mogłeś złamać skrypt i zakończenie moda możesz mieć to "na otarcie łez". Na Bagna jest jeszcze za wcześnie. Idzie się na nie z zadania najemnika na Bio kamiennego kła ( radzę wchodzić ze zwykłego Kordonu przez tunel, a na niego Skoczkiem z Jantaru, lub Galenitowym z Wysypiska, choć na Skoczku nie ma takiej opcji ) i z zadania jakie dopiero dostaniesz z PDA St.Re.Locka na białego zombiego. Nie zawsze BIO Kamiennego Kła jest na miejscu i trzeba za nim pobiegać po bagnach zabijająć te mutanty, a do tego jest potrzebny conajmniej grawi pistolet. inna broń jest prawie nieskuteczna.

W DM możesz dla najmów porobić zadań, ale ani wyposażenia na to nie masz, ani to nie czas odpowiedni. Inaczej mutki Ci najmów załatwią. Mnie najmy się jeszcze zespawnowali na wysypisku przed tele do Lasu i mogłem u nich brać najemnicze zadania. Ale tylko raz, na ileś tam gier. Czy widziałeś zrzut pokazujący, gdzie na hałdzie Wysypiska jest nie zaznaczony teleport bezpośrednio do DM, w dogodne miejsce dla wykonywania zadań najemnika dla innych ugrupowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Niestety problem w tym ze Najemnicy w Dolinie Mroku są wrogo nastawieni kiedy cofam się do zapisu za nim poszedłem na Bagna.

10 godzin temu, kondotier napisał:

Czy widziałeś zrzut pokazujący, gdzie na hałdzie Wysypiska jest nie zaznaczony teleport bezpośrednio do DM, w dogodne miejsce dla wykonywania zadań najemnika dla innych ugrupowań?

Nie, nie widziałem. Na obecną chwilę nie ma sensu gdyż jak pisałem wyżej Najemnicy są wrogami dla mnie w Dolinie Mroku. Dopiero po wykonaniu tych zadań na Bagnach relacja z nimi się zmienia. W takim wypadku muszę poszukać innego miejsca z neutralnymi Najemnikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł  A ten zapis przed Bagnami, na pewno jest po zrobieniu zadania dla najemników na Agro i rozliczenia się z nimi? Bo jak się rozliczyłeś, to powinni zżółknąć i tacy pozostać. Wczytanie jakiegokolwiek późniejszego zapisu nie zmienia tego.

Na Agro są dwie grupy najmów. Zadanie na BIO snorka, trzeba zrobić dla tych , co stoją na skarpie koło zakładu.

Piszesz, że żółkną po wykonaniu zadań na Bagnach. Jakie to miałeś zadania i kto Ci je dawał?

W spojlerze masz mój zapis po rozliczeniu się z najmami z BIO i pójściu do INB. Sprawdź sobie na nim, że najmy w DM są żółci.

Spoiler

 055 inb.dds           055 inb.sav         

Tu masz pokazany celownikiem tajny tele do DM

 ss_fred_07-09-22_23-01-18_(garbage).jpg  

Wchodzisz do tej kabiny w niskim przysiadzie, podchodząc do niej koniecznie z lewej strony, bo z prawej mocna radiacja.

ss_fred_07-09-22_23-03-31_(garbage).jpg

No i wiercąc się załapujesz teleport

ss_fred_07-09-22_23-07-45_(garbage).jpg

Lądujesz w DM pod płotem z prawej strony zakładu. Jak widzisz na mapie, najmy od zżółknięcia na początku gry, dalej są żółci, choć zrzuty zrobione są na tym etapie gry, jakim jestem teraz.

ss_fred_07-09-22_23-04-45_(darkvalley).jpg

 

    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier Tak, ten zapis przed Bagnami zrobiłem kiedy wykonałem zadanie na Agropromie, mimo to oni dalej w Dolinie Mroku są wrogo nastawieni. 

18 godzin temu, kondotier napisał:

Na Agro są dwie grupy najmów. Zadanie na BIO snorka, trzeba zrobić dla tych , co stoją na skarpie koło zakładu.

 

Zabrałem dokładnie od tych najemników. 

18 godzin temu, kondotier napisał:

Piszesz, że żółkną po wykonaniu zadań na Bagnach. Jakie to miałeś zadania i kto Ci je dawał?

Grupa Najemników która znajduję się w lewym górnym rogu, obok mostu gdzie w Czystym Niebie był ukryty detektor z artefaktem. Zadanie bylo na Biomateriał, niestety nie pamiętam jaka nazwa, ale ten biomateriał dotyczył takiego bardzo dużego dzika, za niego dostałem strzelbę IRBIS

 

EDIT: W podziemiach Agropromu znajduję się jeszcze jeden oddział Najemników. Mam możliwość tam pójścia, ale czy nie wpłynie to na fabułe? Tylko tam chce iść do tych najemników po zadanie. 

EDIT 2: Okej jakimś cudem Najemnicy na Dolinie Mroku teraz do mnie zmienili nastawienie. Tak więc problem naprawiony lecę dalej wykonywać zadania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.