Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę trwało, zanim przeszedłem większość z końcówek moda. A jest ich chyba z dziesięć.

Oto dwie z nich. Jakiś wiodący enpec, trochę akcji i ekran finalny. Dla każdej końcówki inna historia.

ss_fred_01-02-21_18-58-00_(l12u_control_monolith).thumb.jpg.407787063e2e42f08dc9d1b75ae60219.jpg   ss_fred_01-02-21_19-58-16_(l12u_control_monolith).thumb.jpg.8d075fed71511ec0bd53d95cd8309bd7.jpg

                         Jedne są finalne                                                              A inne znów się rozdwajają. I ilość końcówek rośnie.

ss_fred_01-02-21_19-43-32_(l12u_control_monolith).thumb.jpg.24d75568219672daa6b21ff575bf47ec.jpg  ss_fred_01-02-21_17-29-26_(l12u_sarcofag).thumb.jpg.a392912bc1bc3483a30a4cb8be825303.jpg

A tu jeszcze kilka zrzutów z gry. Ostatni, to muzeum figur, z jednego z finałów.

 

ss_fred_01-01-21_13-18-18_(l08_yantar).thumb.jpg.41dfdf390bbd5e4011a2cd6b6db57f2f.jpg     ss_fred_01-01-21_17-29-07_(l08_yantar).thumb.jpg.b020b504bfa3ff38d00b3933372094db.jpg         

 

ss_fred_01-01-21_18-30-03_(l07_military).thumb.jpg.8fee38b4c72ca563f56f136b0cd607f9.jpg      ss_fred_01-01-21_17-29-07_(l08_yantar).thumb.jpg.b020b504bfa3ff38d00b3933372094db.jpg

ss_fred_01-02-21_19-41-10_(l12u_control_monolith).thumb.jpg.7b83123e197bab7a7c3eeb6b1a8ebbd8.jpg

Mod z intrygą i trzeba główkować. Jest z czego i do czego postrzelać, trochę pogonić, trochę pouciekać i mieć dobrą zabawę.

  

  • Super 1
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 01:20, Anton Gorodecki napisał:

@bacentyPróbowałeś instalować moda jeszcze raz?

Owszem, próbowałem postawić moda od nowa i tak samo wywalało mnie, kiedy próbowałem podejść do wykolejonego spalinowozu (co mógłbym jeszcze olać, bo nic w zasadzie nie wnosi) oraz, jak pisałem wyżej, kolejny CTD po drugiej rozmowie z Kancelistą-dezerterem, kiedy próbuję zejść do podziemi Agropromu przez tę budkę z rozwalonym i schodami.

Pomogło dopiero przeinstalowanie od nowa podstawki i postawienie moda na świeżej. Mam takie podejrzenie(po czasie), że mogłem mieć zmodyfikowaną zawartość folderu [bin] po którymś poprzednim modzie i nie przywróciłem go do stanu podstawowego... To jedyne, co mi się nasuwa, bo nic innego nie modyfikowałem.

W każdym razie - mod śmiga, aż miło.

A teraz kolejne pytanie: kiedy chcę wyjść z Baru na Dzicz i pogadam z Powinnościowcami z posterunku północnego - zawijają mnie do aresztu u Woronina na bazie, z którego wyciąga mnie ziomek i wychodzę goły i (średnio) wesoły. Kiedy przechodzę bez rozmowy, to nie zatrzymują mnie i normalnie sobie wychodzę. Czy mam się dać złapać i ogołocić z chabaru (w sensie, czy go odzyskam i czy to coś wnosi do fabuły?), czy mogę spokojnie ich olać i iść na Dzicz i dalej, na Jantar normalnie, ze sprzętem? W tej chwili jestem na Dziczy i gadam z Kloszardem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacenty  Po pierwsze, sprawa zaśmieconej podstawki. Już tyle razy o tym pisałem, ale widocznie było to dawno i trzeba odświeżyć.

Podstawki powinny być traktowane jak święte krowy i nie używane do stawiania modów. Aby na podstawce postawić moda, robisz jej kopię na partycji niesystemowej, albo do katalogu na niej w którym masz mody. Zmieniasz nazwę kopii podstawki na nazwę moda, albo taką jaka Ci pasuje do moda. Od silnika, lub w CoP od startera robisz skrót pulpitowy dla niej. Czasem w skrócie trzeba dokonać zmiany w linii Rozpocznij w: , aby nie prowadziła do \bin. Zmiana w fsgame.ltx tak, aby zapisy były robione nie w Moje dokumenty, a w katalogu moda. I dopiero na takiej kopii stawiasz moda. Taką metodą, na tej samej podstawce możesz mieć naraz kilka modów, od siebie niezależnych. A po skończonej grze, moda z podstawką wywalasz do kosza. Podstawka jest nadal dziewicza.

A z tym aresztowaniem, to nie wiem, bo nie dawałem się aresztować. Więc na pewno jego brak, nic nie popsuje. Nie mam też wiedzy od innych grających ( w tym filmiki ), czy w tym przypadku odzyskuje się swoje manele. Ale możesz sprawdzić i iść jako golec poskarżyć się Woroninowi, na niecność jego wojaków. Dowisz się Ty, dowiemy się i my, co z tego wyjdzie. Może @wariat ma inną wiedzę.

A ja osobiście się cieszę, że kolejny forumowicz wziął się za tego atrakcyjnego moda. :t3m:

  • Dodatnia 2
  • ? 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotier, dzięki za wyoślenie mi kwestii związanych z ochroną podstawki, bo musiało mi to umknąć w nawale tematów.

Mod bardzo przyjemny i klimatyczny, zwłaszcza z ulepszeniami @gawrona. Przeszedłem (chyba) całość, chociaż łatwo się zgubić w takiej ilości zakończeń...

W dniu 2.09.2020 o 21:37, gawron napisał:

Rozumiem, że zakończyłeś grę w gabinecie figur woskowych?

@gawron, rozumiem, że "gabinet figur woskowych" albo, jak ko woli, "pokój z zabawkami Leczonego", to ostatnie, najdalej posunięte fabularnie zakończenie?

Edytowane przez bacenty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 10:17, bacenty napisał:

rozumiem, że "gabinet figur woskowych" albo, jak ko woli, "pokój z zabawkami Leczonego", to ostatnie, najdalej posunięte fabularnie zakończenie?

Dokładnie, jest to, powiedzmy, że właściwy finał tej historii. 

@bacenty, fajnie, że się nie poddałeś po początkowych niepowodzeniach:)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 22.04.2020 o 00:31, kondotier napisał:

Mod naruszony. Pobrałem wersję dla v.1.0006, bo dla v.1.0004 były jakieś problemy. Jak na razie rewelacji nie ma, ale grać można.

Zrzutów nie robiłem, bo nic mi w oko nie wpadło.

Czyli na wyższej wersji grać można,bo jeśli tak to zaraz przetestuję u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FilmisterPL ale na steamie masz wersję PL Cienia to jak ci dam linki do rosyjskiej wersji moda i będzie tam rosyjski bin i jego exec to i tak będzie wylot.

No ale łap.

Mod po rosyjsku na 1.0006.

https://drive.google.com/file/d/1XLXul9y8sOPKiGCe4wH0QiCnEjuo1CA8/view

https://yadi.sk/d/6ATTvFFEhIQKkQ

Patch do moda.

https://yadi.sk/d/ut_10-36vtzvtw

Patch dla monitorów 4:3.

https://yadi.sk/d/FKFCzK1xEmCZCg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tom3kb napisał:

@FilmisterPL ale na steamie masz wersję PL Cienia to jak ci dam linki do rosyjskiej wersji moda i będzie tam rosyjski bin i jego exec to i tak będzie wylot.

No ale łap.

Mod po rosyjsku na 1.0006.

https://drive.google.com/file/d/1XLXul9y8sOPKiGCe4wH0QiCnEjuo1CA8/view

https://yadi.sk/d/6ATTvFFEhIQKkQ

Patch do moda.

https://yadi.sk/d/ut_10-36vtzvtw

Patch dla monitorów 4:3.

https://yadi.sk/d/FKFCzK1xEmCZCg

 

Da się spolszczyć kolego,czy nie bardzo???

Teraz, FilmisterPL napisał:

Da się spolszczyć kolego,czy nie bardzo??? Aha kumam może być kicha,hmmm,szkoda,mi padła nagrywarka a wersje pudełkową posiadam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ss_daniel_06-15-22_19-34-47_(l12u_control_monolith).jpg

To chyba pierwszy taki mod do stalkera, który zrobił z gracza.. Wariata. 

Ostatnio szukałem jakiegoś fabularnego, niezbyt długiego i jednocześnie mało ''stresującego" moda - padło na F.M. 

Tak właściwie, to sam początek mógł zasugerować, że historia Leczonego będzie podobna do tej z Cienia Czarnobyla, ale bardzo szybko się okazało, że to tylko deja vu, a my powoli wykonujemy całkiem ciekawe zadania (w szczególności w pamięć zapadły mi podziemia agropromu). Kolejnym plusem są dialogi, z których momentami wynika, że coś tu jest nie tak. Rozmowy z niektórymi NPC jasno dają nam do zrozumienia, że albo autor F.M. miał dziwne poczucie humoru, albo coś tu się ewidentnie nie zgadza. 

Były także takie momenty, że mod za rączkę nas nie prowadził, bo trzeba się w nim rozglądać za dokumentami, a i uważnie czytać wspomniane dialogi. Nawet w pewnym momencie się pogubiłem i nie wiedziałem, co dalej, ale temat u nas ma 7 stron, więc nie musiałem pytać, a po prostu przeczytałem posty innych. Na uwagę zasługuje również wiele zakończeń, ale to ''finalne" czeka na nas dopiero w sarkofagu. 

@gawron-owi trzeba podziękować nie tylko za samo spolszczenie, ale również wzbogacenie całości o nowe modele NPC, roślinność i broń. Ja nie jestem fanem broni z okresu IIWŚ w Zonie, ale gra nas nie zmusza do korzystania z niej, więc nie ma o czym pisać. W każdym razie mod wygląda bardzo ładnie, a nasi wschodni koledzy mają już tylko „waniliową” wersję. 

Z całą pewnością F.M. zasługuje na uwagę. Naprawdę polecam :) 

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Okej mam pewien problem.

Pobrałem repacka Cienia Czarnobyla z tego wątku na naszym forum.

Następnie cofnąłem wersję do 1.4 i nałożyłem moda. Z jakiegoś powodu przy każdej próbie odpalenia mam owy wylot.

Mógłbym prosić o jakieś wskazówki czemu owy wylot występuje? Nie jest to pierwszy mod, który crashuje ten repack. Jest jakiś lepszy, który nie crashuje modyfikacji? @Agrael @kondotier @gawron

zzz.PNG

11.PNG

Edytowane przez Starika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. coś źle robisz bo ten repack to nailepsza rzecz jaką można znaleźć. Tak łatwej zamiany wersji nie ma nigdzie.

Wrzucenie screena, że ci gra crashuje to nam mówi tyle co nic, jakbyś chociaż fatal error podał.

Ja się tylko zapytam czy wrzuciłeś spolszczenie tekstów i lektora czy próbujesz grać na ruskiej wersji gry? Bo jak na ruskiej to raczej nie pograsz bo mody spolszczone są dostosowywane z instalacją do wersji PL gry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

Chyba znam przyczynę crasha, z MEGI pobrałem Angielską lokalizację repacka zamiast Rosyjskiej i ta lokalizacja crashuje mi grę. Postaram się pobrać repacka w wersji Rosyjskiej i dopiero potem zobaczę czy wszystko działa.

A co do spolszczenia to pobrałem moda + spolszczenie i standardowo chciałem podmienić pliki.

Dane z crasha w spoilerze, w logach jest tylko jeden plik a na dole tylko jeden fatal error nieważne ile razy gra zaliczy wylot.

Spoiler

image.png.91bcae2fb78ab925fdc6c20ad45c1dcf.png

image.png.f8ccfd5318969e5eb5aa64d8f8e6311e.png

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : wave&&wave->length()
[error]Function      : CSoundRender_Source::LoadWave
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xrSound\SoundRender_Source_loader.cpp
[error]Line          : 65
[error]Description   : Can't open wave file:
[error]Arguments     : c:\users\admin\desktop\backup english\gamedata\sounds\characters_voice\scenario\video\intro_gsc_wp_l.ogg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starika.. o angielskiej wersji zapomnij. Bierz rosyjską, na to musisz wrzucać spolszczenie gry, potem moda i jego spolszczenie.

Od razu sobie ZAPAMIĘTAJ, że jak przejdziesz moda i wywalisz jego gamedatę z repacka to też wywalasz spolszczenie gry. Czyli zawsze przed instalacją kolejnego moda najpierw wrzucasz spolszczenie gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb Rozumiem, że spolszczenie gry brać z repacka na Medze? Dziki Perun dołączył do repacków różne lokalizacje, brać spolszczenie stamtąd?

Czyli kolejność wygląda tak?

1. Gra z repacka.

2. Patch 1.4

3. Spolszczenie

4. W przypadku FM, mod + spolszczenie?

Edytowane przez Starika..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agrael

Po wielu minutach główkowania i licznych prób udało się i wszystko śmiga bez problemu :)

Na początku musiałem jeszcze tylko poradzić sobie z wylotem podczas wczytywania gry, ale przypomniałem sobie Lost Alphę pobawiłem się z oświetleniem i wszystko zadziałało jak trzeba :) 

ss_admin_11-09-22_23-42-27_(l01_escape).jpg

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.