Skocz do zawartości

Szukam moda


ŁośandGO

Rekomendowane odpowiedzi

@kondotier wielkie dzięki ale... Mody Zarusa z tego co widzę chodzą na podstawkach 1.0004. Zaś jak już wspominałem, mam GOG-ową wersję 1.0006. Zatem raczej sobie nie pogram...

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi komputerami NASA w kwestii Stalker'a 2? Czytałem, że ponoć jest szykowana wersja na konsolę Xbox. Więc gdy Stalker 2 w końcu się ukażę, zamierzam kupić konsolę Xbox. Chyba, że źle coś zrozumiałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Zobacz w temacie Stalker 2, tam masz podane parametry komputera potrzebne do gry w niego. Zrozumiesz, dlaczego porównałem go z komputerami NASA.

Więc i konsola też będzie musiała mieć odpowiednie parametry, a to jest wymierne w dolarach czy złotówkach.

I jeszcze jedno. @Pirunvirsi wstawił na forum repacki podstawek. Jego CCz jest łatwo zdegradować do v. 1.0004.  Zainteresuj się tym zagadnieniem.

Koma i Pirunvisi to ta sama osoba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kondotier napisał:

Więc i konsola też będzie musiała mieć odpowiednie parametry, a to jest wymierne w dolarach czy złotówkach.

 

Pewnikiem tak jest. Ale i tak owa konsola wyjdzie taniej niż gamingowy laptop czy pecet.

Przejrzę zatem jeszcze mody z niniejszego forum. Ale pewnie skończy się na tym, ze obejdę się smakiem i poczekam aż kiedyś (bo wątpię by nastąpiło to w przyszłym roku) Stalker 2 stanie się dostępny dla mas, a wtedy zainwestuję w konsolkę.

Dziękuję i pozdrawiam 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Zamiast obchodzić się smakiem, skorzystaj z Samodzielnych repacków, które Ci wskazałem. Skorzystało z nich wielu i grają we wszystkie mody, te najstarsze i najnowsze na x64.

W co zainwestujesz, Twoja kasa, Twoja wola. Konsola to jednak pewne ograniczenie możliwości, jakie daje komputer. I jego łatwiej tańszym kosztem można ulepszyć, wymieniając podzespoły kawałkami. A i kupić go można też w kawałkach, czego nie można powiedzieć o konsoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Z tą kartą Anomaly na oświetleniu statycznym pociągnie ze spokojem, może i nawet na dynamicznym, jeżeli Autumn Aurora działała bez problemu. Jednakże repacka Escape from Pripyat nie radzę używać, bo jego shadery lubią katować sprzęt. Co do suwaków nie jestem pewien, polecam potestować i unikać po prostu większych ustawień graficznych.

Edytowane przez stalker1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb  Możliwe, że wskazałem zły temat, bo jeszcze jak był Komą. Ale wiem, że później repacki odświeżył jako @Pirunvirsi . Tobie łatwiej będzie to odnaleźć.

Paczka z tymi repackami waży ponad 10 GB , to nie jestem w stanie jej wstawić na hosting.

 

DODANO

 Chyba znalazłem. Odsyłacze aktywne.

Sądzę, że byłoby dobrze, tę pełną wersję ( a można i obie ), wstawić do naszej pobieralni. Wtedy na pewno już nie "Umrą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 Ja mam pobrane z tego tematu gdzie odsyłacze wygasły i tam był w v.1.0004 + patche do v.1.0005 i v.1.0006.

A co jest w tym nowym nie wiem, bo nie pobierałem. Ale nawet jak jest tylko w v.1.0006, to jest to wersja którą można bezproblemowo zdegradować.

Chciałem to co posiadam wstawić na forum, ale waży zbyt dużo, jak na limity. Nawet po rozbiciu na poszczególne gry.

@tom3kb DODANE w poprzednim wpisie odnosi się już do naszego i jest to aktualizacja od @Pirunvirsi . Odsyłacze aktywne, ale zawartości nie znam, bo nie pobierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety znowu ja 😉 Ale spokojnie, zaraz sobie stąd pójdę.

@kondotier Wspominałeś o modzie DejaVu Outfater. Tu mam pytanko – o ile jest to mod na poziomie intelektualnym mojego laptopa (przypominam – 8 giga RAM oraz Intel UHD 620), to skąd mogę pobrać jego wersję standalone niewymagającą posiadanego Cienia Czarnobyla 1.0004? W linku widzę napisane, że najpierw trzeba mieć Cień 1.0004 i dopiero na niego instalować mod. 

I jeszcze jedno – ewentualnie jakie inne mody standalone możecie polecić na takiego laptopa jak mój? Choć jak pisałem – Autumn Aurora na dynamicznym chodziło bez zarzutów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 nie każdy mod był robiony jako samodzielny, druga sprawa, że nawet jak znajdziesz to niekoniecznie może wtedy działać spolszczenie bo te repacki są na rosyjskiej wersji gry oparte, a np spolszczenie robione dla polskiej wersji gry.

Ps. Za Outfatera bym się nie brał na start bo się odbijesz przez bardzo trudne szukanie schowków, wybrałbym coś innego jak mało modów ograłeś.

 

A link ze sporą ilością modów standalone dałem ci na poprzedniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447  Pobierz to repozytorium @Pirunvirsi i zrób sobie podstawkę v.1.0004. Spolszczenia modów są robione do moda w języku rosyjskim i zawierają wszystkie potrzebne pliki, aby całość była po polsku. A sporo spolszczeń ( jest to nawet podawane w opisie ) jest robione dla modów scalonych z rosyjską podstawką. I działają.

Tu masz przykład.

Rozpakowujesz moda, wstawiasz tam gdzie chcesz go mieć, dodajesz spolszczenie i mod hula.

A ten mod masz na Zew Prypeci, więc na Twoim do postawienia bez problemu.

W #1 każdego moda, w spojlerze INSTALACJA, zawsze masz podane, czy mod wymaga podstawki i jakiej, czy też jej nie wymaga. Tam jest najlepsze dla Ciebie źródło informacji.

RAMu masz wystarczająco, a i zawsze można się wspomóc zwiększając plik wymiany. Chyba, że dysk masz o niewielkiej pojemności. I też pamiętaj, że nie powinno się stawiać modów na dysku z systemem. Stawiać należy na innym dysku, albo na partycji nie systemowej. Mody lubią ingerować w w katalog Program Files systemu.

A te dwa mody co podałem, powinny pójść na Twojej karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel447 jak dawno nie grałeś w Cień Czarnobyla i nie pamiętasz to żeby ładnie wyglądał to takie mody jak Radiophobia spoko rzecz. Część pierwsza była spolszczona. W część trzecią za dużo ludzi chyba tu nie grało ale na plus więcej nowych zadań i różne dodatki gameplayowe, graficzne i nowe giwerki.

Ale tak na serio jak bym chciał mieć do przejścia fabułę z Cienia to wziąłbym od razu jakiegoś konkretnego moda co daje wiele nowych zadań i dodatków, broni, pancerzy, zmienia grafikę itd itp i wybrałbym OGSR (mod jest samodzielny).

Załatwiasz dwie sprawy na raz i Cień Czarnobyla i przechodzisz nowego moda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hebel447 napisał:

Bardzo serdeczne dzięki @tom3kb i @kondotier

A mimo to jeszcze zapytam – co sądzicie o takich modach jak RadioPhobia? Piszę w liczbie mnogiej bo jest ich chyba kilka. Jak owe mody mają się np. do Autumn Aurora? W sumie w podstawkę grałem wieki temu, więc czemu nie ;)

Radiophobia 3 jest super. Nie dość, że wygląda świetnie to jeszcze fantastycznie chodzi nawet na słabszym sprzęcie, fajny gameplay, ciekawe questy, taki SoC+. Polecam. Nie potrzebujesz zasadniczo nic innego jeśli Radiophobie zainstalujesz bo ona już w sobie ma sporo modów zintegrowanych.

Mnie zastanawia czy do CS/CoP lub CoC podobny mod by się znalazł i również tak dobrze chodził.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FairFight napisał:

Mnie zastanawia czy do CS/CoP lub CoC podobny mod by się znalazł i również tak dobrze chodził.

Clear Sky raczej nie ma taki modów które bardzo zmieniają grę zostawiając tą samą fabułę. 

Dla Czystego Nieba możesz sprawdzić:
- Mire
- Mystery
- Arsenal Overhaul REDUX

Dla Zewu Prypeci możesz sprawdzić:
- Misery (Polecam z TAZem)
- REMAKE V3
- Połączenie GUNSLINGER + ABSOLUTE NATURE + ATMOSFEAR 

Dla Call of Chernobyl to szczerze mówiąc nie wiem. Raczej do nich trzeba by było użyć jakichś gotowych paczek dodatków . Ale w sumie to tak ogólnie to mogę polecić: 

- Dead air 

- A.R.E.A

- Anomaly (zdecydowanie z addonami np. Agressor reshade, TAZ 3.0. No pełno tego jest :P )
 

Edytowane przez Suseł
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tom3kb napisał:

Ale tak na serio jak bym chciał mieć do przejścia fabułę z Cienia to wziąłbym od razu jakiegoś konkretnego moda co daje wiele nowych zadań i dodatków, broni, pancerzy, zmienia grafikę itd itp i wybrałbym OGSR (mod jest samodzielny).

Wielkie dzięki! Tego OGSR pewnie za moment pobiorę 🙂 Swoją drogą szkoda, że nie powstało coś w ten deseń dla Czystego Nieba, które uważam (pod względem lokacji i kilku innych rzeczy) za dużo ciekawszą grę niż Cień Czarnobyla.

19 godzin temu, FairFight napisał:

Radiophobia 3 jest super. Nie dość, że wygląda świetnie to jeszcze fantastycznie chodzi nawet na słabszym sprzęcie, fajny gameplay, ciekawe questy, taki SoC+. Polecam. Nie potrzebujesz zasadniczo nic innego jeśli Radiophobie zainstalujesz bo ona już w sobie ma sporo modów zintegrowanych.

Również dziękuję! Mam tylko nadzieję, że ta RadioPhobia 3 rzeczywiście pójdzie na moim sprzęcie. Z tego co wiem, RadioPhobia 3 nie jest przetłumaczona. Pytanko – po jakiemu tam mówią? Byle nie po angielsku…    

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hebel447 napisał:

Również dziękuję! Mam tylko nadzieję, że ta RadioPhobia 3 rzeczywiście pójdzie na moim sprzęcie. Z tego co wiem, RadioPhobia 3 nie jest przetłumaczona. Pytanko – po jakiemu tam mówią? Byle nie po angielsku…    

Głosy są ruskie, napisy angielskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.12.2021 o 18:13, FairFight napisał:

Głosy są ruskie, napisy angielskie. 

Że głosy są ruskie to najważniejsze 🙂 A z angielskimi napisami też jakoś to pójdzie. Nie jak po maśle ale pójdzie 😉Póki co będę grał w OGSM Extended do Czystego Nieba. Ale czuję, że któraś z tych RadioPhobii do  Cienia Czarnobyla będzie kolejnym modem.

Pozdrawiam! 

Edytowane przez hebel447
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.