Skocz do zawartości

Dead Air - Dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, vidkunsen napisał:

Boberm - fizyka - światło - pryzmat - masz 3 kolory, nimi posteruj.

Dzieki Vidkunsen - ale juz załatwiłem temat. Grafika jest zachwycająca . Łażę po dobrze znanych terenach i nieledwie odkrywan je na nowo. Aż sie prosi o jakąś linię fabularną w tym modzie.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka pytań moi drodzy.

Czemu spawner w nowej wersji nie wykrywa przedmiotów takich jak egzoszkielet, nowe pancerze wprowadzone przez Dead Air oraz kilku broni Żwawego (to samo tyczy się nowych artefaktów)?

Czy wiadomo czy Rostok z poprzedniej wersji Dead Air powróci? (Vaniliowy jest w porównaniu z poprzednią wersją szpetny i pusty)

Edytowane przez Wędrowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może dlaczego nie mogę włączyć latarki, ani zapalniczki? Są umieszczone w "slocie" na latarkę/zapalarę/glowsticka. W opcjach sterowania przypisałem sobie do "handheld flashlight" lewy alt i po wciśnięciu go w trakcie rozgrywki nie ma żadnej reakcji.

 

Edit.

Metodą prób i błędów ogarnąłem, że latarkę włącza przycisk, do którego przypisany mam detektor. Wie ktoś dlaczego tak jest?

Edytowane przez DawidYounnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kondotier napisał:

@DawidYounnes - Bo ręczną latarkę uruchamiasz klawiszem dla detektora.

Drugi raz podobnej odpowiedzi nie dostaniesz, bo na forum jest opcja "Szukaj". A takie pytania były już wcześniej.

Podaj hasło, które wpiszesz w wyszukiwarkę, żeby sprawdzić, czy wspomniana przeze mnie kwestia była wcześniej poruszana. Chętnie wypróbuję, bo żadna wpisywana przeze mnie fraza nie wyświetlała mi postów poruszających ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trybie Ostatni ocalały miałem się tylko rozejrzeć i zapoznać z modem, a doszedłem do Generatorów. W trakcie pielgrzymki nie mogłem nie odwiedzić Spełniacza życzeń. Jestem chyba zbyt dużym grzesznikiem, bo Monolit nie chciał spełnić mojego życzenia, tylko zmienił kolor poświaty z zielonkawej na bardziej niebieską. W Wojskowym laboratorium po przeprawie z Istotą trzymającą drzwi do najniższego poziomu obejrzałem scenkę ze Striełokiem na trawie, zaraz potem zobaczyłem napisy końcowe.
Dead Air pomimo pewnych niedociągnięć na tyle urzekł mnie swoim klimatem, że zamierzam tam wrócić, tylko tym razem poobcować z ludźmi.

gen.thumb.jpg.c84086def886499c1e759b1e14e6d206.jpg

  • Dodatnia 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na magazynach nieopodal bazy zaatakowała mnie Chimera. Po wielu próbach, nie udało mi się jej zabić. Chowałem się nawet w autobusie i do niej strzelałem. Wywaliłem w nią wszystko co miałem 60 nowych pestek do AKms i 4 paczki śrutu z Toz 34 (Długi). i 200 sztuk z Forta. Czy ona jest nieśmiertelna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SarXoss napisał:

Na magazynach nieopodal bazy zaatakowała mnie Chimera. Po wielu próbach, nie udało mi się jej zabić. Chowałem się nawet w autobusie i do niej strzelałem. Wywaliłem w nią wszystko co miałem 60 nowych pestek do AKms i 4 paczki śrutu z Toz 34 (Długi). i 200 sztuk z Forta. Czy ona jest nieśmiertelna? 

W DA staty broni są - oględnie pisząc- "ni z gruchy ni z pietruchy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, SarXoss napisał:

I co z tego? 

Ano to , że parametry Twojej broni są  "do doopy". Albo Autorzy moda podkręcili staty "potwora". Ergo - albo sam zmień parametry broni i ammo - poradniki są gdzies na Forum  , albo obejdż tę chimerę i poszukaj słabszego przeciwnika.

 

42 minuty temu, SarXoss napisał:

 Da się ją zabić? 

Wagonem amunicji pewnie tak - lub poszukaj innej bardziej zabójczej broni.AkMS to nie armata.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chimera w Dead Air to taka gadzina, która dość szybko regeneruje zdrowie. Ja swoją na Magazynach Wojskowych zatłukłem 2 minami chemicznymi w chacie koło przejścia do Dead City. Zajęło mi to dobre kilkanaście prób. Na walkę z Chimerą  i Pseudogigantem proponuję włączać w opcjach "pokazywanie paska zdrowia przeciwnika" - ułatwia to sprawę. MINY, granaty, ew granatniki są nieodzowne, same karabiny nie wystarczą. Chimera posiada zdolność regeneracji HP, a Pseudogigant szybko się porusza.... Są też addony na MODDB osłabiające chimery, snorki czy pijawki, dla mniej wytrwałych ;).

EDIT: Na pseudogiganta potrzeba 4 granaty z M79/granatnika podwieszanego, chimery nie testowałem, ale podejrzewam że podobnie tylko w stosunkowo krótkim odstępie czasu.

Edytowane przez Mayer99
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/21/2018 at 12:08 PM, Stalker Kamil said:

Wersja przeznaczona dla otwartych beta testów Graczy:

Uruchomienie gry poprzez xrEngine.exe lub skrót gry Dead Air.

Źródła: ap-pro.ru lub vk.com

O wylotach można informować tutaj: https://vk.com/topic-131799462_38619252

-------------

Dodatki: ten post

Uaktualnienie:

Wersja 0.98b(05.07.2018): {Jeśli są wyloty, ustawić na pełen ekran - uruchamiajcie grę jako administrator lub przestawcie mod z folderu Program Files]

Lista zmian tutaj: https://vk.com/pages?oid=-131799462&p=СКАЧАТЬ

Torrent

Cloud.Mail.Ru

Wcześniejszy build usunąć. Zapisy i konfigi z poprzedniej wersji nie są kompatybilne.

Letnia roślinność moda w wersji 0.98b jest w folderze Ëĺňí˙˙ đŕńňčňĺëüíîńňü (îďöčîíŕëüíî). Wystarczy z tego folderu skopiować database do folderu, gdzie macie zainstalowanego moda Dead Air. Do powrotu do oryginalnej flory trzeba tylko usunąć xtra_green.xdb0 z database w głównym folderze moda.

Mam pytanko, czy to zawiera wszystkie pliki z modb do dead air ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mayer99 napisał:

Chimera w Dead Air to taka gadzina, która dość szybko regeneruje zdrowie. Ja swoją na Magazynach Wojskowych zatłukłem 2 minami chemicznymi w chacie koło przejścia do Dead City. Zajęło mi to dobre kilkanaście prób. Na walkę z Chimerą  i Pseudogigantem proponuję włączać w opcjach "pokazywanie paska zdrowia przeciwnika" - ułatwia to sprawę. MINY, granaty, ew granatniki są nieodzowne, same karabiny nie wystarczą. Chimera posiada zdolność regeneracji HP, a Pseudogigant szybko się porusza.... Są też addony na MODDB osłabiające chimery, snorki czy pijawki, dla mniej wytrwałych ;).

EDIT: Na pseudogiganta potrzeba 4 granaty z M79/granatnika podwieszanego, chimery nie testowałem, ale podejrzewam że podobnie tylko w stosunkowo krótkim odstępie czasu.

Poprzedni mówca zasugerował żebym skołował sobie inną lepszą armatę mam strzelbę mp-153 i AK12 Ale to i tak nic nie daje. Wale w nią 8 sztuk śrutu z autobusu przeładowuje i tak w koło jakieś 30 minut, aż mi się śrut wyczerpał. Zabrałem 250 sztuk. cały mój zapas ze schowka. Nie chciałbym obniżać poziomu trudności. Rozwiązaniem jest zadać jej jak największe obrażenia w jak najkrótszym czasie. Ale jak to zrobić nie mam bomb  ani granatnika. Coś wymyślę. Dzięki za Radę. Mam kabony pod dostatkiem to kupie RPG u Najmusa. Muszę ją ubić.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Jak to w końcu jest z tymi dokumentami? Dowódcy nie dają questów. U Woronina nie da się o niczym pogadać prócz przepustki na 5 dni. Mnóstwo Dokumentów znajduje w kartonach i skrzyniach na terenie laboratorium. Co z nimi robić, nikt nie jest nimi zainteresowany, prócz Sidora on wszystko skupuje.   
  2. Przy wychodzeniu z X-16 jest jakiś błąd. W podziemiach Yantaru  nie wyświetla tekstur.  Czy może to być spowodowane DX9 (R2.5).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda z docs tak: 1. żaden z dowódców frakcji nie daje misji na ich znalezienie można im je sprzedać gdy są w ekwipunku ( dotyczy to docs z kluczowych miejsc, jest ich 8 - te od Dr z Bagien) 2. Pozostałe dokumenty i PDA można sprzedawać handlarzom lub informatorowi z Baru. 3. Po dostarczeniu docs dowódcom frakcji ich handlarz ma lepszy asortyment w sprzedaży. 4. Co do wyjścia z lab X16 to zostało to naprawione w wersji 0.98 B.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayer99 napisał:

Sytuacja wygląda z docs tak: 1. żaden z dowódców frakcji nie daje misji na ich znalezienie można im je sprzedać gdy są w ekwipunku ( dotyczy to docs z kluczowych miejsc, jest ich 8 - te od Dr z Bagien) 2. Pozostałe dokumenty i PDA można sprzedawać handlarzom lub informatorowi z Baru. 3. Po dostarczeniu docs dowódcom frakcji ich handlarz ma lepszy asortyment w sprzedaży. 4. Co do wyjścia z lab X16 to zostało to naprawione w wersji 0.98 B.

Dzięki serdeczne. Miałem cały schowek tych papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.