Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu jak zrobiłem ostatnią aktualizacje to ciągle przy czymś innym dłubałem, więc nie miałem kiedy tego ogarnąć także takie róznice mogą być normalne. Ale ostatnia dostępna łatka jest zdaje się z 8 stycznia lub marca tego roku, więc chyba nie powinno być kolejnych. Jak znajdę czas to kiedyś to zaktualizuję.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś potrzebował, to uzupełniony o polski tekst spawner od  @scigacz1975 - spawnerOGSRGA_PL.7z

ss_anita_07-30-23_20-31-21_(l05_bar).png

Mod w dalszym ciągu robi robotę. Stara fabuła, ale znacznie rozbudowana o nowe zadania jest świetną odskocznią od nowych modów w większości z nową fabułą. Mnie gra się świetnie:)

ss_anita_07-29-23_05-31-11_(l01_escape).png

ss_anita_07-29-23_07-20-44_(k01_darkscape_ogse).png

 

 

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również ! Jedyne co zmieniłem to przywróciłem jesienne textury i zmieniłem nieco parametry ammo obniżając 9x39 o 25% i zwiększając 5.45 i 5.56 o 33%; także możliwe jest ukończenie gry z AK47 czy M4. Gunslinger też robi mega robotę! Czy wie ktoś z jakiego moda pochodzi model M4A1?

ss_user_06-23-23_23-05-24_l07_military.png

Edytowane przez Mayer99
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po latach postanowiłem wrócić do Stalkera zaczynając właśnie od tego moda. Drobny problem przy instalacji z jakim się napotkałem to rozbieżność omówienia opcji (i screen) konfiguratora ze spolszczenia w porównaniu z faktycznym konfiguratorem OGSR+G, który zdaje się być nieco okrojony - stąd mam pytanie, czy tak ma być, czy coś nakaszaniłem? :D Sprawdziłem też "czystą" wersją OGSR+G bez patchy i spolszczeń i także ma okrojoną wersję konfiguratora w porównaniu ze "standardowym" OGSR.

On 8/3/2023 at 6:29 PM, Mayer99 said:

Mi również ! Jedyne co zmieniłem to przywróciłem jesienne textury i zmieniłem nieco parametry ammo obniżając 9x39 o 25% i zwiększając 5.45 i 5.56 o 33%; także możliwe jest ukończenie gry z AK47 czy M4. Gunslinger też robi mega robotę! Czy wie ktoś z jakiego moda pochodzi model M4A1?

ss_user_06-23-23_23-05-24_l07_military.png

Aż jestem ciekawy - mógłbyś się podzielić jak wygląda edytowanie tych wartości w OGSR? Pamiętam że dawniej w zwykłym stalkerze było trochę zabawy z wypakowywaniem plików, tutaj jest podobnie, czy są jakieś pliki konfiguracyjne stosunkowo łatwe do modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@Starika.. a jest sens, w ogse były egzoszkielety co się zakładało na dowolny kombinezon i już dygałeś więcej to tutaj też pewnie są. A może też arty podnoszące udźwig? Nie pamiętam już.

W ogse udźwig zwiększało się w: zwiększenie udżwigu w- gamedataconfigtuningogse_config

to tu pewnie też.

 

A no i w konfiguratorze moda było można chyba do 100 na stacie ustawić.

@edit

W swoich starych postach w ogsr widzę, że z artów przynajmniej 150kg miałem udźwigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tom3kb

Przetestuję i dam znać, dzięki za podpowiedź 😄 

Generalnie czy miałbyś jakiś protip na spadki FPS? Gierka i tak chodzi płynniej niż mój monitor może nadążyć, ale czasami użycie karty staje na 80-90% i klatki lecą (i tak 60+) ale wkurza to strasznie.

Strasznie swoją drogą są zasobożerne te mody do Stalkera i utrzymanie na nich stałej wydajności graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam następujący problem zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcjami ale wyskakuje mi taki error

[error]Expression    : FS.exist(fn, "$game_textures$", buf, ".ini")
[error]Function      : CGameFont::Initialize
[error]File          : F:\Repos\OGSR-Engine\ogsr_engine\xr_3da\GameFont.cpp
[error]Line          : 74
[error]Description   : e:\games\ogsr\ogsr gunslinger addon\gamedata\textures\ui\ui_font_11_cent.ini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.01.2024 o 19:29, panawit napisał(a):

Witam, mam następujący problem zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcjami ale wyskakuje mi taki error

[error]Expression    : FS.exist(fn, "$game_textures$", buf, ".ini")
[error]Function      : CGameFont::Initialize
[error]File          : F:\Repos\OGSR-Engine\ogsr_engine\xr_3da\GameFont.cpp
[error]Line          : 74
[error]Description   : e:\games\ogsr\ogsr gunslinger addon\gamedata\textures\ui\ui_font_11_cent.ini

Napotkałem ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panawit, @Sabre3PL Macie problemy ponieważ ten mod dostał 2 lub 3 duże łatki od czasu jak ostatni raz robiłem aktualizację spolszczenia, więc ze spolszczeniem nie będzie wam działać - jedyne wyjście to zagranie po angielsku + np. lektor, żeby uszy nie krwawiły od angielskiego dubbingu. 

Dostosuję spolszczenie do najnowszej wersji, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. Na razie mam na głowie True Stalkera i może po premierze spolszczenia się przyjrzę OGSR+GA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szczepan9205 napisał(a):

@panawit, @Sabre3PL Macie problemy ponieważ ten mod dostał 2 lub 3 duże łatki od czasu jak ostatni raz robiłem aktualizację spolszczenia, więc ze spolszczeniem nie będzie wam działać - jedyne wyjście to zagranie po angielsku + np. lektor, żeby uszy nie krwawiły od angielskiego dubbingu. 

Dostosuję spolszczenie do najnowszej wersji, ale nie jestem w stanie powiedzieć kiedy. Na razie mam na głowie True Stalkera i może po premierze spolszczenia się przyjrzę OGSR+GA.

Ah czyli w tym tkwi problem, ja osobiście nie mam problemu z Angielskim, gorzej z Rosyjskim czy Ukraińskim, dzięki wielkie za informację, mam nadzieję że dobrze się bawisz przy TS, ja go wczoraj skończyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sabre3PL Gdyby autorzy OGSR+GA sobie nie wymyślili, że w najnowszej aktualizacji dodadzą customową czcionkę to by pewnie działało choć pewnie braki w tekście by były, ale że dodali nową to wywala błąd.

Hmm, średnio bo już drugi raz przechodzę, żeby ostatnie poprawki wprowadzić, więc jeszcze trochę i premiera spolszczenia :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wylot przy uruchamianiu gry:

FATAL ERROR

[error]Expression    : FS.exist(fn, "$game_textures$", buf, ".ini")
[error]Function      : CGameFont::Initialize
[error]File          : F:\Repos\OGSR-Engine\ogsr_engine\xr_3da\GameFont.cpp
[error]Line          : 74
[error]Description   : c:\games\ogsr gunslinger addon\gamedata\textures\ui\ui_font_11_cent.ini

 

Zainstalowane według instrukcji tutaj z patchem z 1 strony wątku.

Ktoś potrafi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _Zdzichajev napisał(a):

Zainstalowane według instrukcji tutaj z patchem z 1 strony wątku.

Ktoś potrafi pomóc?

Nie żebym dosłownie kilka postów do tyłu pisał, że spolszczenie do którego link był na 1 stronie tematu są do wersji tego moda z 2022 roku i przy próbie wrzucenia go na najnowszą wersję będzie wylatywać bo autorzy zmienili czcionkę 🙈

Na wasze szczęście @_Zdzichajev, @Sabre3PL i @panawit zmian nie było wiele względem starej wersji spolszczenia i właśnie wrzuciłem zaktualizowane spolszczenie, a link do niego jest w poście #1. Jak je wrzucicie to wszystko będzie chodzić na najnowszej wersji tego moda z najnowszą łatką z tym, że czcionka będzie inna niż w rosyjskim oryginale bo musiałem użyć innej, a nie chciałem tej z oryginalnych Stalkerów, ale nie powinno być wylotów - pograłem godzinkę i śmigało jak należy.

  • Super 1
  • Dodatnia 2
  • Za szczególną pomoc 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.