Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@marko6996 Deszyfrator - to cały ciąg zadań.

Na tym filmiku masz pokazaną jedną z dróg jego pozyskania. Nawet jak nie znasz rosyjskiego, to samo obejrzenie da Ci pogląd ile się trzeba nabiegać, aby go posiąść.

https://www.youtube.com/watch?v=q1REcji96uw

@Grendel817 Zbrojownia jest pod Limanskiem. Trochę trzeba pochodzić po tych podziemiach. Ale najłatwiej przez właz pod antenami. Skoro jesteś na końcu miasta, to do włazu masz dwa kroki. Masz deszyfrator?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9/12 docs i mogę parę słów/porad już z pewnością tu napisać 😁:

- fabuła i nowe lokacje miażdżą system - zwłaszcza nowa oczyszczalnia; do tego ciekawe questy wymagające kombinowania,

- na około 30h gry nie miałem ANI JEDNEGO błędu ani wylotu z gry!!!!

- gram na ustawieniach wysokich z celownikami 3D i są miejsca strasznych dropów fps. Kombinowałem z różnymi ustawieniami co pomagało tylko na jakiś czas. Zauważyłem, że pomaga wyjście z gry do windowsa i wczytanie save'a. Miałem tak w Górskiej Dolinie w oczyszczalni...może komuś to pomoże,

- nie mogę dostać Błony, chodzi mi o artefakt oczywiście 😏  , wpada w teksturę...

- co do spawnera, jeśli o mnie chodzi, to używam go tylko do testowania/oglądania różnych itemów. Mnie bardziej interesuje temat grzebania w configach...czy to w jakiś sposób blokuje postęp w grze...? Są małe niedociągnięcia imao, jak np asortyment handlarzy, SEVA bez noktowizji, parametry niektórej broni...

- najlepsza broń w grze: custom Desert Eagle... jprd...ma kopa; ulubiona broń SCAR L - bo tak. Co do broni to w pewnym momencie gry u handlarzy pojawiają się celowniki kolimatorowe NATO i tu jeśli komuś zależy, trzeba od razu kupować bo potem handlarze mają już inny asortyment.

- najlepsza misja...w oczyszczalni z naukowcami!!!

- czy ktoś z Was znalazł sam dokumenty na Wysypisku, w lab X16 na Jantarze i zwłaszcza w Czerwonym Lesie???! Ja przyjąłem strategię, że szukam 1h, a potem...szukam w necie...

Kilka Screenów:

Kogo mi przypomina typ z 4 zdjęcia....? 🤔

 

ss_user_06-04-22_12-12-15_(mountvalley).jpg

 

Spoiler

ss_user_06-02-22_22-44-25_(garbage).jpg

ss_user_06-02-22_13-47-32_(bubble).jpg

ss_user_06-05-22_12-05-11_(mountvalley).jpg

 

Edytowane przez Mayer99
  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99 Po pierwsze, jeśli wstawiasz więcej niż 2 zrzuty, to od trzeciego wstawiasz je do spojlera. Chyba że np. 4 zmniejszysz o połowę, tak aby zajmowały miejsce jednego.

U mnie przy grze na maksymalnych ( oprócz trawy ) ustawieniach ilość fpsów taka jak na zrzucie ( prawy górny róg ). Potwierdzam stabilność moda i bezwylotowość.

ss_fred_06-05-22_16-08-00_(darkvalley).jpg

Zmienić asortyment u handlarza można jak i w innych modach. Zapis przy handlarzu i wczytanie go. Może trzeba będzie to powtórzyć, ale osiągnie się cel.

Zmianę lokalizacji dokumentu na Wysypisku i w X18 uważam za chybioną. Poprzednie były ciekawsze. Nie pamiętam, gdzie były w poprzednim modzie te z X16 i w Rudym Lesie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99 A z jakim spolszczeniem grasz? Edycja Polska wprowadza pewne zmiany teksturowe, to i może też ingeruje w sprawy handlu.

A też asortyment handlu może być różny, w zależności od kolejności odwiedzanych lokacji. Ja wiedziałem, że jest potrzebne spec PDA i deszyfrator, to szedłem tak, aby jak najmniej razy wracać tam gdzie one są potrzebne. A i tak się nie udało na 100%. Mod jest celowo tak zrobiony, aby biegać w te i nazad. Kolejność numeracji części dokumentu jest tak zrobiona.

I ciekawy schowek, łatwy do przeoczenia.

ss_fred_06-05-22_11-27-07_(agroprom).jpg   ss_fred_06-05-22_11-27-21_(agroprom).jpg

ss_fred_06-05-22_11-27-34_(agroprom).jpg    ss_fred_06-05-22_11-28-10_(agroprom).jpg

A tu to, co w nim jest.

Spoiler

ss_fred_06-05-22_11-28-55_(agroprom).jpg

ss_fred_06-05-22_11-29-05_(agroprom).jpg

ss_fred_06-05-22_11-29-21_(agroprom).jpg

ss_fred_06-05-22_11-29-32_(agroprom).jpg

 

A takie znajdźki już na początku gry ( jak nie zaczniemy od Mrocznego Parowu ) są nie do pogardzenia. Tyle tylko, że mnie się trafił o wiele później, ale i wtedy był atrakcyjny. Udźwig uzyskany artami. Pierwszy w slotach daje +35kg, a dwa kolejne w sumie +22kg. Można dźwigać.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Znajduje się w Barze. Idziesz do barmana, ale nie przez to wejście z napisem, ale tym drugim. Jak tylko z placu wejdziesz w zaułek, masz drzwi do przybudówki.

ss_fred_06-07-22_11-25-36_(bar).jpg

ss_fred_06-07-22_11-25-58_(bar).jpg   ss_fred_06-07-22_11-26-32_(bar).jpg

Z tak ciekawie ukrytych drzwi za którymi coś można znaleźć, są jeszcze drzwi na Wysypisku, do trafo koło wiaty. Trzeba odwalić stojące beczki, otworzyć drzwi i za leżącymi tam skrzyniami jest plecak. Szukać na kucaka. A z tyłu trafo jest jeszcze elektroszafka z TOZ34 posiadającym optyczny celownik.

Drugie drzwi są w podziemiach X18, w tym pomieszczeniu na samym końcu, gdzie mamy dokument. Nie pamiętam co za nimi jest.

Oba pomieszczenia w pierwszej wersji MM były schowkami dla dokumentu. Szkoda, że tego nie pozostawiono, bo były o wiele ciekawsze, niż aktualne.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leśnik daje zadanie na odnalezienie 10 fragmentu dokumentu w Rudym Lesie, ale nie mogę go znaleźć. Oglądałem filmik: S.T.A.L.K.E.R. Dead City Special Release #14 ► Сложный Рыжий лес (56:49) i na nim jest pokazane że dokument jest w rurze, ale nie mogę go wydostać miał tak ktoś?

{

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prozmus84 Kolejność znajdywania dokumentów nie ma znaczenia. Jeśli teraz masz problem, to i później też może wystąpić. U mnie to wygląda tak.

ss_fred_06-09-22_10-53-33_(red_forest).jpg   ss_fred_06-09-22_10-54-16_(red_forest).jpg

Myślę, że stoisz za daleko od rury. Sprawdziłem i gdy stałem tak jak na Twoim zrzucie, też miałem problem z napisem. Podejdź tak, aby stanąć na tym wygiętym żelastwie z lewej strony ( jak na moim zrzucie ). Są w modzie sytuacje ( np. z takimi okrągłymi pokrywami kanałów, napis jest widoczny tylko od strony zawiasów ), że trzeba podreptać, pokucać, aż się trafi  .

Jak się nie powiedzie, wrzuć mi na PW zapis, sprawdzę. Ale tylko jeśli grasz na tłumaczeniu podstawowym.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod sfinalizowany.

ss_fred_06-10-22_01-07-03_(stancia_2).jpg

Wystarczy wybrać odpowiednią odpowiedź.

Jak się nie zna kodu, to się szuka szpary aby wleźć. Ja na szczęście znałem.

ss_fred_06-09-22_20-08-03_(lab_atmospher).jpg    ss_fred_06-09-22_20-09-57_(lab_atmospher).jpg

Jest w modzie kilka unikalnych lokacji, ale też unikalne pomieszczenia. Oto jedno z nich.

 

Spoiler

ss_fred_06-09-22_17-00-45_(sarcofag).jpg

ss_fred_06-09-22_17-01-43_(sarcofag).jpg

ss_fred_06-09-22_17-02-00_(sarcofag).jpg

ss_fred_06-09-22_17-06-49_(sarcofag).jpg

Jest w modzie kilka niejasności, ale mimo tego mogę go polecić. Przede wszystkim za to, że swoimi zmianami lokacji, dodaniem nowych spowodował to, że nie był nudnym.

 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za podpopiedzi przy każdym problemie były w każdym przypadku bardzo pomocne i trafne :)

Teraz cos z innej beczki, czy jest w tej modyfikacji egzoszkielet lub coś lepszego. Bo w obecnej chwili jak ide na "bijatykę" używam opancerznego kombinezonu czystego nieba lub jak ide na arty seve ubieram. Nie chce znac lokalizacjii ale z czystej ciekawości pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@C.I.CH.Y Tak, są egzoszkielety. Ja ich znalazłem cztery.

1. W zbrojowni Monolitu pod Limanskiem.

2. W schowku na lokacji Oczyszczalnia.

3. We wsch. Prypeci. Ten był ulepszony na 100%

4. Właściwie to był pierwszym znalezionym, ale nie pamiętam gdzie to było. ( Dodano: Pierwsze egzo kupiłem u handlarza w bazie stalkerów na Kordonie. Opłaciło się. )

                                           Na zrzucie masz przykłady. Jeden na grzbiecie, drugi w plecaku.

 

ss_fred_06-07-22_17-41-31_(red_forest).jpg

W prawym oknie mam PP2000. Mimo pozorów, to świetna i skuteczna broń. Amunicji zatrzęsienie z rozładowywanej broni. Tak więc nie należy jej lekceważyć.

 

Naznaczony przez Zonę, może oglądać takie widoki.  Anomalie napędzają koło widokowe, ale też wyrzucają chcącego się nim przejechać..

ss_fred_06-08-22_13-29-55_(radar).jpg                            ss_fred_06-08-22_17-39-47_(pripyat_2).jpg

Miłej gry.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.