Skocz do zawartości

Nowe wieści o S.T.A.L.K.E.R. 2


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Historia lubi się powtarzać. Nad Cieniem Czarnobyla też im się troszeczkę zeszło. Dodatkowo wtedy nie było wojny, także jest usprawiedliwienie? Jest. Teraz można przesuwać datę premiery w nieskończoność. Oczywiście żartuję z tym przesuwaniem, ale... Nie wiem - sceptycznie podchodzę do premiery S2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też drugi aspekt, o którym mniej się mówi, a mianowicie - GSC chce wydać grę całkowicie samodzielnie. I tak jak z jednej strony to dobrze bo nikt im nad głowami nie wisi i nie gada, co mają wyciąć, co przerobić, tak z drugiej strony jedyne co ich w sumie ogranicza w kwestii tego, kiedy wydać grę i w jakiej postaci to ich finanse. I o ile nie widzę tutaj powtórki z Shit Citizena, gdzie po 12 latach i prawie 700 milionach dolarów gra jest nadal w becie, to i tak, póki mają za co, mogą sobie przy S2 grzebać ile chcą i nikt ich do wydania gry nie zmusza.

Jedyne co ratuje sytuację to coś, o czym dawno wspominałem, a mianowicie to, że STALKER to jedyna marka jaką GSC ma, która ludzi jakkolwiek interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przydałby się jakiś duży mod do tego czasu z lepszą grafiką chociażby jak ten True Stalker tylko większy, ale nie Solianka i nie OP.😁 Normalka że przesunięte bo Microshit ma nie wyróbę z tym swoim Xboxem czy jak mu tam, bo gra już by dawno była na PC. Widać to było na jedny z trailerów, ten downgrade i tutaj Ukraińcy mają chyba problem. Ah, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do 5 września już niedaleko ;))

Rozumiem, że znacie stronę :

https://www.stalker2.com/pl

Jest tam sporo informacji,  np. jakie są wersje językowe, wymagania systemowe, i inne, można także w przedsprzedaży kupić tą grę....w czterech zresztą wersjach. Standard, Limited, Collector's i Ultimate. Ceny każdy może sprawdzić sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że musiał bym kupić najdroższą wersję gry, aby dostać:

2 rozszerzenia fabularne(Dodatkowe duże rozszerzenie zapewniające kontynuację historii głównej lub jej rozwinięcie).

Bo twórcy postanowili coś wyciąć z całej gry i sprzedawać w kawałkach?

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MOS Mniej więcej. 

Z tym że w grach to raczej standard w dzisiejszych czasach. Można kupić pełen "pakiet" i po pewnym czasie dostajemy dodatkową zawartość. 

Kiedyś tego nie było - kupowało się pełną wersję gry w sklepie i ją dostawało w takim stanie, jakim powinna być. I co najważniejsze, że do ręki, a nie przypisaną do "swojego" konta na danej platformie. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Agrael napisał(a):

Kiedyś tego nie było - kupowało się pełną wersję gry w sklepie i ją dostawało w takim stanie, jakim powinna być. I co najważniejsze, że do ręki, a nie przypisaną do "swojego" konta na danej platformie. 

No co do tego czy dostawało się grę w takim stanie, w jakim powinna być to już było różnie - osobiście na premierę w żadnego Stalkera nie grałem to osobistego doświadczenia nie mam, ale kto grał, ten wie jak to wyglądało. Tak samo co do powycinanej zawartości, która była później sprzedawana oddzielnie i gier sprzedawanych w kawałkach - Valve już tego próbowało ze swoimi epizodami do Half-Life 2.

Po drugim epizodzie sami doszli do wniosku, że to nie działa tak dobrze jak powinno i lepiej normalnie zrobić pełnoprawnego sequela i ciągnąć markę w taki sposób (i też właśnie dlatego Epizod 3 nigdy nie powstał, bo postanowili zrobić HL 3. A to, to już inna historia).

A co do przypisywania do konta - dlatego właśnie zawsze mówię: kupować na GOGu, pobierać instalator offline - i można mieć wywalone na wszelakie konta i inne pierdoły, bo ich wtedy nie potrzebujecie.

18 minut temu, vidkunsen napisał(a):

A co do stalkera zwi to jakoś tak widzę gsc gdy myśli jak postepować z przyszłymi graczami:

image.jpeg.e0f89be0590790d997cd48c21262891b.jpeg

I tak gorzej aniżeli Ubisoft z graczami The Crew GSC nie postąpi, nie ma wuja :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArNie napisał(a):

A co do przypisywania do konta - dlatego właśnie zawsze mówię: kupować na GOGu, pobierać instalator offline - i można mieć wywalone na wszelakie konta i inne pierdoły, bo ich wtedy nie potrzebujecie.

Taaaa...tylko jeden malutki problemik. Co zrobisz, jak jakiejś gry  nie ma na GOGu, a  tylko na Steamie, Epicu, EA czy Ubisofcie. Ciekawe, jak pobierzesz tą instalkę ?? Może zdradzisz tą słodką tajemnicę ?? ;)

Bo z tego co widzę, Stalkera 2 w preorderze możesz kupić właśnie na Steamie.

Z drugiej strony, będzie można kupić Stalkera 2 w wersji D.I.G.I.T.A.L. lub P.H.Y.S.I.C.A.L. ;) I chyba w wersji fizycznej dostajesz płytę ?? Ale głowy nie dam...no chyba, że to akurat ten steel book ?? Na pewno dostaniesz plecak, zapalniczkę, figurkę stakera, lampkę, plakat i kilka innych pierdółek ;) 

Ale ceny nawet nie szukałem, wersja Ultimate Digital Edition to w tej chwili 349.99 zł. W wersji fizycznej ceny jak na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja fizyczna to moga być pliki do pobrania i "wypalenia" na płyty, 150 GB : 4,5 Gb = 33,3 - 34 płytki lub 150 : 9 = 16,6,

Jak nie liczyć to wychodzi 20 x 9 GB lub 50 x 4,5 GB - doliczam dodatki.

Lub twardy dysk - najmniej 0,5 TB.

Tak poza tym to na razie jest Schrödinger i jego sierściuch, :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich rozmiarach gry to i to, że GoG ma do pobrania instalatory to już nic nie daje bo kto normalny będzie sobie 150gb wypalał na płytkach (zgranie tego potem na dysk i instalacja zajmie dłużej niż pobieranie, o możliwych błędach podczas wypalania tego na płycie nawet nie wspominam. I potem cały misterny plan w pi#€u) 😏 czy trzymał i zajmował miejsce na dysku żeby kiedyś znowu zainstalować 😁

Także nawet ja jako fan GoGa o czymś takim bym nie pomyślał. Jeśli coś by zajmowało tak maks ze 6 płytek i by mi zależało bardzo to bym się może jeszcze skusił na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych 150GB na grę to masakra. Klika dni temu chciałem zacząć grać w STAR WARS Jedi Survivor i lipa 
bo wymagane miejsce na grę to 155GB. Zacząłem żonglować plikami, ale doszedłem do wniosku, że to walka z 
rzeczywistością :( 
Wk... się i zamówiłem dysk 1TB tylko na gry. 
I pomyśleć, że mój pierwszy dysk w kompie miał 510MB.
Miałem na nim Windows 95, Office 97 + kilka gier.
I komu to przeszkadzało ?! ;)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.