Skocz do zawartości

True Stalker


Agrael
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@tom3kb i @vidkunsen Stworzyłem folder na pulpicie do gry ale nie mogłem tam zainstalować. wyskakiwał mi błąd. udało się zainstalować w folderze domyślnym(Program File) i fakt były kłopoty z ustawieniami i sevami ale jak uruchamiam jako administrator wszystko chodzi wspaniale.

 

A takie pytanko z poza technologii a z fabuły. Jak oglądałem początek tego  filmiku to ten typek był pacyfistą. Ja  jestem dość brutalny. np. napotkany obóz bandytów wyczyściłem. wojo na przejściu pod mostem rozstrzelałem. może takie zachowanie mieć negatywny skutek w dalszej części gry czy mogę się bawić dalej?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Fiodor89 napisał(a):

 

A takie pytanko z poza technologii a z fabuły. Jak oglądałem początek tego  filmiku to ten typek był pacyfistą. Ja  jestem dość brutalny. np. napotkany obóz bandytów wyczyściłem. wojo na przejściu pod mostem rozstrzelałem. może takie zachowanie mieć negatywny skutek w dalszej części gry czy mogę się bawić dalej?

Ja wojskowych rozwaliłem przed tym jak się dostaje małego AK, i bandytów przed zadaniem z związanym z nimi i nie było żadnego problemu na razie (a jestem w rozdziale 5).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suchy1280 Wesołych :) 

Myślę, że nasi tłumacze zrobią, co w ich mocy, aby tak się stało, ale spolszczenie każdego moda jest czasochłonne.

Cierpliwości, przyjacielu. W międzyczasie możesz spojrzeć na inne mody - załóżmy te od ekipy Vivient Team. Albo Powrót do Zony. Ciężko o lepszą fabułę. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fiodor89 napisał(a):

@tom3kb i @vidkunsen(Program File) i fakt były kłopoty z ustawieniami i sevami ale jak uruchamiam jako administrator wszystko chodzi wspaniale.

np. napotkany obóz bandytów wyczyściłem. wojo na przejściu pod mostem rozstrzelałem. może takie zachowanie mieć negatywny skutek w dalszej części gry czy mogę się bawić dalej?

A mówiłeś, że się nieznasz ale rozkminiłeś z administratorem 😏

Co do pytań o rozstrzeliwanie wszystkiego jak leci to ja za mało jeszcze grałem żeby się wypowiadać, obóz bandytów z ATP na razie zostawiłem bo podejrzewałem, że będzie jakieś zadanie na ich likwidacje prędzej czy później.

Kuzniecowa i żołnierzy pod mostem też nie ruszam ale to przyzwyczajenie z solianek i opków bo tam robił za gościa co daje zadanka, tutaj podejrzewa, że można ich rozwalić.

Ogólnie staram się kierować zasadą, że jak nawet widzę typów z wrogiej frakcji (bandyci, wojsko itd) ale oni do mnie nie strzelają pierwsi, a dodatkowo mają jakiegoś npca w swoich szeregach, że można z nim o czymś pogadać to ich nie ruszam bo mogą być z nimi związane jakieś misje.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się 1-y patch podobno… news z Moddb…:

The first patch is available, which fixes major crashes.
Drive.google.com
Installation: unpack into the game folder. The xpatch_ts_01.db file should appear in the True Stalker\content\patches folder.

List of changes (rus):
Ap-pro.ru


 

Edytowane przez Mayer99
  • Dodatnia 4
  • Dzięki! 1
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tom3kb napisał(a):

A mówiłeś, że się nieznasz ale rozkminiłeś z administratorem 😏

 

przeceniasz moje zdolności. Kolega @Mayer99 pomógł. wiem że większości może się zdawać że 35latek powinien choć trochę ogarniać w technologię ale niestety u mnie nie wydala ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udostępniono pierwszą poprawkę, która usuwa szereg krytycznych błędów. Nowa gra nie jest wymagana.

-u1wufsWlm4.jpg

  • Naprawiono błąd związany z zabiciem żołnierzy pod mostem, gdy gracz wracał tam po dłuższym czasie.
  • Naprawiono błąd podczas przejścia do Kordonu przed szóstym rozdziałem, gdy gracz przygotowywał się do wyruszenia do Новошепеличи (Nowoszepełyczi).
  • Naprawiono brak możliwości zapisu po przejściu z Agropromu na Wysypisko, jeśli gracz wyszedł przez drogę prowadzącą z tunelu. Zapis pozostanie zablokowany, dopóki helikopter nie poleci do punktu docelowego. Jeśli gracz przeszedł przez tunel na Wysypisko, możliwość zapisu została zablokowana. Przejście jest zamknięte podczas przelotu helikoptera.
  • Naprawiono błąd podczas wczytywania zapisu gry w podziemiach Magazynów wojskowych na DirectX 9.

Trwają kolejne prace nad nowymi poprawkami. 

Poprawkę 1.1 można pobrać z Yandexa i GD. Linki zostały dodane do #1 postu. 

Źródło - KLIK

  • Dodatnia 3
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś pokusi się o zrobienie addona na jesienną roślinność. Wiem, jestem zwolennikiem ciemnej jak dupa i depresyjnej Zony ale moim zdaniem taki setting bardziej pasuje.

Ogólnie grafika w grze bardzo nierówna. Piękne zachody słońca i noce wzbogacone o światła ognisk mocno kontrastują z średnim oświetleniem za dnia, szczególnie przy deszczowej pogodzie. Tutaj to mocno widać:

ss_tomci_12-25-23_13-21-10_(garbage).thumb.jpg.4cd81328f0727560ba153be737fcd79e.jpg

Np. trawa pomimo maksymalnych ustawień nie jest zbyt gęsta i dziwnie kontrastuje na tle tekstur podłoża. 

Edytowane przez Desolate
  • Klimatyczne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bar - zadanie z chromem/gromem( zabicie kobry), gadka z w/w i znika mi z garażu, znacznik mam na garażu za południowym posterunkiem a jego nie ma i nie wiem gdzie szukac, task samo jak w/w zadanie na schowek bandytów na swałce (mam klucz od sierżanta) nie wiem gdzie go szukać i jak się do niego dostać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś inny, pokojowy, bezszelestny sposób, by w zadaniu od mechanika z Kordonu, zainstalować urządzenie naukowe w parku maszynowym, pod samym dachem? Czuję, że jest taki sposób, by zrobić to po cichu i bez alarmu. 

Zrobiłem w taki sposób, że kombinowałem, kombinowałem po cichu skacząc po dachach, aż trafiłem na gościa, gdzie czuwał obok drabiny na dach. Nijak nie dawał się przechodzić na drugą stronę. Strzeliłem nawet ze strzelby obok, a przeciwnicy żadnej reakcji, co mnie zdziwiło. Sztuczna inteligencja przeciwników w tej grze, modzie potrafi jednak szwankować. W końcu po kilku próbach rzuciłem granat obok strażnika, gdzie po obecni w bazie, w tej chwili spanikowali. W tym zamieszaniu, udało mi się wejść na drabinę i pod dachem wyznaczonego miejsca, dało radę umieścić nadajnik naukowców, czmychnąć bez alarmu. Po montażu sprzętu poczekałem chwilę i zwiałem przez dziurę w dachu, udało mi się to zrobić bez "podejrzeń" przeciwników, prócz tego wybuchu granatu, co powinno praktycznie wzbudzić rwetes przeciwników, aż dopadną gościa, który wkradł się do bazy bandytów. Całość zadania robiłem za dnia, może powinien to zrobić w nocy, wtedy jest inaczej? Nie byłem zadowolony z końcowego efektu, chociaż nie zabiłem, ani nie drasnąłem żadnego z bandytów w parku maszynowym, w Kordonie. 

Edytowane przez Skryty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayer99 no i jak rozwiązałeś zadanie z artefaktami dla sida? Mi w trzeciej tej ognistej anomalii zrespił się też jeden, w sumie mam 5. W ogóle tam stoi jakiś typek, na filmiku widzę, że on tam chodzi i w ogóle chyba jest z nim jakieś zadanie, a u mnie trochę pogadaliśmy i stoi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.