Skocz do zawartości

True Stalker


Agrael
Wiadomość dodana przez Szczepan9205,

24.02.2024

Do postu #1 została dodana nowa wersja spolszczenia dostosowana do łatki 1.5 do samego moda. Nie należy wrzucać jej na stare spolszczenie (do wersji 1.4)!
Instrukcja jak poprawnie zainstalować nowe spolszczenie została dodana do postu #1.

25.02.2024

Do postu #1 dodano mini-łatkę do spolszczenia naprawiającą źle wyświetlające się imiona i ksywki NPCów, a także małe korekty w tekście. Zaleca się pobranie jej i wrzucenie na zainstalowane już spolszczenie.

@Szczepan9205

Rekomendowane odpowiedzi

@Fiodor89, miałem podobnie. W pierwszym poście są dwa linki do Google Drive - 1 i 2. Pobierałem z jedynki i tego ostatniego nie pobrało. Podumałem i kliknąłem 2, z stamtąd wybrałem tylko ten ostatni, który nie pobrało z jedynki. Poszło jak burza. Ogólnie pobrałem wszystko dość szybko (mam prędkość neta 600). Spróbuj tak, jak napisałem i napisz, czy zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mod bardzo spoko ale strasznie boli brak jakiegokolwiek A-Life. Wszystko jest strasznie statyczne zaczynając od spawnu mutantów których respawn jest defacto stanowczo za szybki i kończąc na NPC stojących jak kołki w bezruchu. Poza tym wszystko jest mega dopracowane ale raczej jest to mod na raz, przejść, przeżyć i zapomnieć. Chyba że będzie kilka zakończeń to będzie można zrobić kilka podejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wojtek121 napisał(a):

Witam serdecznie czy jest to tego moda spolszczenie ? 

 

Oczywiście, mod wyszedł dwa dni temu, spolszczenie jest już dostępne od miesiąca 😏

Ps: Bez obrazy ale czasami pytania rozwalają.

Ps2: Ale nie przejmuj się wygląda, że jeden z najlepszych modów jakie pojawiły się w ostatnich latach więc na pewno ktoś skusi się żeby go spolszczyć ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tom3kb napisał(a):

@Fiodor89 jak napiszesz jeszcze, że zainstalowałeś moda na partycji systemowej w Program Files to pozostawiam cię z twoją inteligencją 🤪

Jak już kiedyś pisałem na technologii nie znam się w ogóle. Jestem graczem nie informatykiem. Wiec proszę mnie nie obrażać tylko zrozumieć ze się nie znam i dlatego proszę o porady ludzi którzy wiedza więcej czyli was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor89 - stawiasz na innym dysku/partycji niż systemowa - nie dysk: C, wtedy gra/mod nie wpływa na pracę systemu na twoim kompie.

Jak będziesz stawiał to wymus postawienie moda na przykład na dysku D, E, czy G, jest taka opcja w instalatorze w okienku pytania gdzie moda postawic.

p.s. ja mam słabego kompa więc nie postawiłem dodatków które sie też pojawiły w okienku instalatora a po postawieniu w opcjach dałem wszystko nisko i odpuściłem sobie (z zasady) miękie cos tam wody, krajobrazu itd/itp.

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fiodor89 możesz instalować na dysku systemowym, tylko nie w Program Files bo w niektórych modach wtedy nie da się robić zapisów, nie zapamiętuje zmian ustawień itp

No i nie napisałeś w końcu gdzie zainstalowałeś i dalej nie wiemy czy to taki przypadek czy trzeba kombinować dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie zobaczyć na stronie ap-pro.ru, jak wyglądają recenzje graczy dotyczącej moda True Stalker. Popatrzyłem na ranking ocen aktualnych modów parę, kilka dni temu najwcześniej, modziwo miało ocenę powyżej 9. Obecnie, to znaczy dzisiaj, gra ma ocenę 8.1. W sumie nie dziwię się tej oceny, bo czytając według translacji google i zrozumieniu treści na język zrozumiały, użytkownicy doceniają mod za całokształt, ale narzekają na słaby balans broni, niedopracowane uskryptowienie sztucznej inteligencji, w tym zbyt szybkie odradzanie się tzw. mutków (mutantów). Aczkolwiek, póki co, nie miałem aż takich problemów.

Przykładowo, major Kuzniecow pod mostem w Kordonie zażyczył sobie 500 rubelków za przejście na drugą stronę (gracze na ap-pro narzekali, że po opłaceniu opłaty za przejście, lada moment żołnierze zaczęli strzelać do gracza, a ten dopiero co przechodził na drugą stronę), a takiego wała. Postanowiłem obejść to inaczej, dlatego szedłem wzdłuż torów na wzgórzu, gdzie patrolował samotny żołdak. Także kucając, pilnowałem i czekałem, aż żołnierz poszedł w przeciwną stronę tak, by mnie nie widział, ani nie usłyszał mnie. Udało mi się to zrobić bez konsekwencji, bez wczynania alarmu. W innych modach zdarzało mi się w takich sytuacjach doświadczyć uber-soldierów, gdzie widzieli mnie z daleka i słyszeli szelest ugnieconej gałązki, listka ze sporego dystansu. Skończyło się to uruchomieniem alarmu i ostatecznie rzezią. 

 

Tak, poza tym, odnośnie moda, wybory decyzji zadań mają jednak swoje skutki uboczne i one się pojawiają po krótkim, bądź dłuższym przechodzeniu moda. Jest to frajda, bo wymaga to ostrożnego podejmowania decyzji w grze na przyszłość. 

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skryty napisał(a):

Popatrzyłem na ranking ocen aktualnych modów parę, kilka dni temu najwcześniej, modziwo miało ocenę powyżej 9.

To modziwo z notą dokładnie 9.1 to Chciwość, i wcale nie dziwi mnie ta ocena pomimo praktycznie zerowych ingerencji w grafikę, formę i gameplay. Choć podchodziłbym z rezerwą do wszelkich rankingów.
 

  • Dodatnia 2
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawron Racja, dlatego staram się sam od siebie podejść do ocen nie tylko gier, ale i projektów, w tym książek, dzieł artystycznych i tak dalej, w sposób obiektywny i jednocześnie subiektywny, a nie iść bezmyślnie za głosem innych, bo tak inni chcą i wymagają. Wszystko ma swoje końce, strony. 

True Stalker w mym przekonaniu, zasługuje na uznanie, uwagę, a też czuję, że na obecnym buildzie, wersji, nie skończy się. Tak sądzę, bo możliwe iż twórcy moda posłuchają, przeczytają opinie graczy i zastosują odpowiednie łatki, aktualizacje do moda. Super też było opcją, że od razu zaimplementowano do wyboru język angielski w grze i dotyczy to napisów, tekstu, nie ingerując w udźwiękowienie dialogów, bo to ułatwia, upraszcza sprawę grając i pojmując specyfikę oraz fabułę moda utrzymując klimat Stalkera. :)

Edytowane przez Skryty
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Skryty napisał(a):

Postanowiłem sobie zobaczyć na stronie ap-pro.ru, jak wyglądają recenzje graczy dotyczącej moda True Stalker. Popatrzyłem na ranking ocen aktualnych modów parę, kilka dni temu najwcześniej, modziwo miało ocenę powyżej 9. Obecnie, to znaczy dzisiaj, gra ma ocenę 8.1. W sumie nie dziwię się tej oceny, bo czytając według translacji google i zrozumieniu treści na język zrozumiały, użytkownicy doceniają mod za całokształt, ale narzekają na słaby balans broni, niedopracowane uskryptowienie sztucznej inteligencji, w tym zbyt szybkie odradzanie się tzw. mutków (mutantów). Aczkolwiek, póki co, nie miałem aż takich problemów.

Przykładowo, major Kuzniecow pod mostem w Kordonie zażyczył sobie 500 rubelków za przejście na drugą stronę (gracze na ap-pro narzekali, że po opłaceniu opłaty za przejście, lada moment żołnierze zaczęli strzelać do gracza, a ten dopiero co przechodził na drugą stronę), a takiego wała. Postanowiłem obejść to inaczej, dlatego szedłem wzdłuż torów na wzgórzu, gdzie patrolował samotny żołdak. Także kucając, pilnowałem i czekałem, aż żołnierz poszedł w przeciwną stronę tak, by mnie nie widział, ani nie usłyszał mnie. Udało mi się to zrobić bez konsekwencji, bez wczynania alarmu. W innych modach zdarzało mi się w takich sytuacjach doświadczyć uber-soldierów, gdzie widzieli mnie z daleka i słyszeli szelest ugnieconej gałązki, listka ze sporego dystansu. Skończyło się to uruchomieniem alarmu i ostatecznie rzezią. 

 

Tak, poza tym, odnośnie moda, wybory decyzji zadań mają jednak swoje skutki uboczne i one się pojawiają po krótkim, bądź dłuższym przechodzeniu moda. Jest to frajda, bo wymaga to ostrożnego podejmowania decyzji w grze na przyszłość. 

No widzisz, ja 1x zapłaciłem majorowi, a teraz przechodzę jakoś łatwo przez dziurę w płocie oczywiście kiedy strażnik na torach paczy w 2ą stronę…Dla mnie 9,5/10 so far

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.